Analýza společnosti Maersk: Největší kontejnerový přepravce na světě

Dánská skupina A.P.Møller – Mærsk A/S se zabývá zejména námořní dopravou a těžařstvím. Vzhledem k současné situaci v těchto odvětvích nemá právě...


Zdroj: investportal.cz
Témata: ROPY, APM, SPOLEČNOST, PŘEPRAVN, SKUPINY, CEN, ROCE, MAERSK LINE, LINE, SITUACI

 • GE mohla koupit Apple za 0,33% dnešní hodnoty
  To není apríl. Ani nemám "promile". Před 20 lety mohla General Electric (GE) koupit Apple za 2 miliardy dolarů. Jaká je dnešní kapitalizace...
 • Většina českých pelet loni opět mířila do zahraničí

  V loňském roce vyprodukovaly české peletárny na 300 tisíc tun dřevních pelet, zhruba dvě třetiny produkce však skončily na zahraničních trzích. Tuzemští majitelé kotlů a kamen na biomasu se tedy nemusí obávat nedostatku paliva ani v budoucích letech. Pelet bude násobně více, než kolik na českém trhu spotřebujeme, i přes předpokládaný růst domácí poptávky. Za úspěchem českých pelet

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Střešní fotovoltaika by mohla nahradit až 40 % spotřebované elektřiny v USA

  Z nově uveřejněné studie National Renewable Energy Laboratory (NREL) zabývající se technickým potenciálem střešních fotovoltaických panelů v USA vyplývá, že celkový instalovaný výkon těchto panelů může být až 1 118 GW. Tyto střešní fotovoltaické panely by měly být schopné generovat přibližně 1 432 TWh ročně, takováto produkce by činila 39 % obchodované elektřiny v USA. Nový odhad

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Země neřesti? Jsme nejvíc liberální k nezdravému jídlu, alkoholu i cigaretám
  Česko je mezi zeměmi Evropské unie nejvíc liberální k nezdravému jídlu, alkoholu i cigaretám. Tak se dá shrnout výsledek studie institutu EPICENTER, o které informoval švýcarský zpravodajský web 20minutem. Na opačném konci žebříčku se umístilo Finsko. Chcete-li si tedy užít nezdravého jídla, alkoholu a cigaret, hurá do Česka?
 • Studie: ČR je podle studie v EU nejvíce liberální k alkoholu a cigaretám
 • Euro ztrácí sílu. Podíl na devizových rezervách padl pod pětinu
  Euro uvolňuje pozici ve světových devizových rezervách. Jeho podíl klesl ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku poprvé za posledních 14 let pod pětinu. Podíl amerického dolaru naopak dále dál rostl, vyplynulo z čerstvé statistiky Mezinárodního měnového fondu. Celkový objem světových rezerv klesl druhé čtvrtletí za sebou.
 • Jsem tvůrce, ne obchodník
  Založte si firmu v garáži, nenechejte se semlít mašinerií, říká svým studentům návrhářka Liběna Rochová. Ona sama to před léty dokázala a prosadila se ve světě designu a módy bez velké firmy v zádech.
 • Hana Kvartová řídí pobočky SAS na Slovensku i v České republice
  Česká pobočka softwarové a poradenské firmy SAS má od dubna novou country manažerku. Stala se jí Hana Kvartová, do této doby ředitelka SAS Slovensko, která nyní povede obě pobočky.
 • Historie těžby uhlí v severočeské pánvi sahá do 15. století
  Nejstarší písemná zmínka o těžbě "hořlavého kamene" v severočeské hnědouhelné pánvi pochází z roku 1403. Jde o záznam z duchcovské městské knihy, podle kterého prodal místní měšťan Stisla svůj podíl v uhelném dole čtyřem osobám z Míšně.
 • Fotografie ukážou poetiku lomů
  Fotografové Miloš Žihla a Ibra Ibrahimovič se snaží už desítky let ukázat, že i hnědouhelné povrchové lomy mají svou poetiku. Výběr jejich nejpůsobivějších snímků bude od úterý 5. dubna k vidění ve foyer Regionálního muzea Teplice na výstavě Krajina a uhlí.


Hitpardáda štítků