Automobilka Volkswagen svolá v Indii přes tři sta tisíc vozů, týká se to i tamních škodovek

Společnost Volkswagen v Indii svolává 323 tisíc dieselových vozů. Vozy porušovaly emisní normy. Mezi svolanými auty budou také vozy Škoda.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: VOZY, PORU, EMISN, NORMY, BUDOU, ODKOUPIT, MOTOREM, AUTOMOBILOV, LIMIT
 • Česká republika by měla plnit své závazky vůči NATO
  Deklarace, již na začátku listopadu zveřejnili v Bukurešti představitelé devíti zemí střední a východní Evropy, také zmiňuje dvě procenta HDP na obranu, což Česko dlouhodobě nedodržuje. Čeští politici by měli i podporovat přítomnost jednotek NATO na území ČR, protože garantuje naši bezpečnost.
 • RoklenFX: Silnější koruna i euro, dolaru podrazila nohy data
  Česká koruna končí dnešní den mírně silnější na obou hlavních párech. V případě eurokoruny se posunula 27,026 EURCZK, v případě eurodolaru pak posílila až na 25,45 USDCZK.
 • Volkswagenu poprvé od skandálu s emisemi klesly prodeje v USA. Aut se prodalo u čtvrtinu méně
  Prodeje vozů Volkswagen v USA poprvé od odhalení skandálu s manipulacemi emisí klesly. Meziročně to bylo téměř o čtvrtinu. Agentura Standard & Poor's snížila firmě hodnocení na BBB+. Naopak pokles prodeje aut Audi klesl minimálně, byť se jich skandál také týká.
 • Afghánistán. Přehlížený zdroj vlny imigrantů
  Válka v méně či více výrazném projevu probíhá v Afghánistánu od roku 1979. Zklidnění situace je připisováno vojenským operacím pod vedením zejména USA a dalších spojenců NATO. Na konci roku 2014 došlo k oficiálnímu ukončení mise Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly (ISIF) a průzkum The Asia Foundation tvrdí, že právě tento moment vedl ke zhoršení situace v zemi. Ta se v průzkumu reflektuje ve strachu lidí z různých sociálních i etnických skupin v obavách o vlastní bezpečnost a ekonomický osud…
 • Komerční banka refinancuje úvěr aeroholdingu na letištní terminál
  Společnost Český aeroholding refinancuje půjčku na výstavbu Terminálu 2, kterou jí v roce 2003 poskytla Evropská investiční banka. Vítězem tendru na nový pětimiliardový úvěr se stala Komerční banka. Aeroholding si od tohoto kroku slibuje úsporu nákladů a zlepšení ratingu. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.
 • Řecko chce zrušit omezení pohybu kapitálu do poloviny roku 2016
  Řecká vláda předpokládá, že do poloviny příštího roku zcela zruší všechna omezení pro pohyb kapitálu, která zavedla s cílem zabránit odlivu peněz ze země. Uvedl to v úterý náměstek ministra financí Jorgos Chuliarakis. Řecko zavedlo omezení pohybu kapitálu koncem června, kdy kvůli neshodám s mezinárodními věřiteli rovněž dočasně uzavřelo banky.
 • Bělorusko si chce od MMF půjčit miliardy, zvažuje reformy
  Bělorusko si chce od Mezinárodního měnového fondu (MMF) půjčit tři miliardy dolarů a zvažuje přitom, že výměnou za tyto peníze uskuteční některé hospodářské reformy. Prezident Alexandr Lukašenko upozornil, že půjčka od MMF je výhodnější než jakákoliv jiná alternativa, včetně dohody s Ruskem.
 • Stát bude mít příští rok o tisíc úředníků víc, hlavně kvůli evidenci tržeb a uprchlíkům
  Státní správa se příští rok rozroste na více než 76 tisíc lidí, kterým stát zaplatí přes 27 a půl miliardy. Počítá s tím materiál ministerstva vnitra, podle něhož se rozdělují počty úředníků na jednotlivých ministerstvech a úřadech. Návrh bude schvalovat vláda ve středu. Personálně by si mělo nejvíce polepšit ministerstvo financí.
 • Řecko chce zrušit omezení pohybu kapitálu do poloviny roku 2016
  Řecká vláda předpokládá, že do poloviny příštího roku zcela zruší všechna omezení pro pohyb kapitálu, která zavedla s cílem zabránit odlivu peněz ze země. Uvedl to dnes náměstek ministra financí Jorgos Chuliarakis. Řecko zavedlo omezení pohybu kapitálu koncem června, kdy kvůli neshodám s mezinárodními věřiteli rovněž dočasně uzavřelo banky.
 • Obchodní jednání EU, Ruska a Ukrajiny jsou bez dohody
  Evropská unie, Rusko a Ukrajina nedospěly k dohodě v rámci třístranných jednání, která měla překonat odpor Moskvy vůči obchodní dohodě mezi EU a Kyjevem, souhlasily ale, že budou v rozhovorech pokračovat. Informovala o tom agentura Reuters. Obchodní pakt mezi osmadvacítkou a Ukrajinou vstoupí v platností v lednu příštího roku.

 • Kopřivnická TATRA má nového šéfa

  Dosavadní výrobní ředitel firmy Martin Bednarz byl zvolen jako nový generální ředitel. Vystřídal tak dosavadního ředitele Petra Karáska, který byl ve funkci dva roky.

 • Sorosova charita jako bezpečnostní hrozba
  Rusko zakázalo „prodemokratickou“ charitu, kterou založil miliardář George Soros. Ta, podle Ruska, představuje hrozbu pro státní bezpečnost i odporuje ruské ústavě. V pondělním prohlášení ruská generální prokuratura rozhodla umístit dvě Sorosovy charitativní organizace – Open Society Foundations (OSF) a Open Society Institute (OSI) – na „black list“ zahraničních nevládních organizací. Jejich aktivity jsou pro ruský stát považovány za „nežádoucí“.
 • Novou náměstkyní pro energetiku na MPO je Lenka Kovačovská
 • Ceníte si svého života? A jak moc?
  Je s podivem, kolik lidí s ekonomickým vzděláním se dnes neumí orientovat ve vlastních financích. Bez mrknutí oka si sjednávají další a další špatně nastavené životní pojistky, místo aby aktualizovali staré pojistné smlouvy na životní i majetková rizika a chránili se proti novým rizikům. Nejlepší je dělat vždy po pár letech nebo při každé významné změně v životě pravidelnou revizi finančních potřeb celé rodiny.
 • Vstup Kofoly na pražskou burzu může být vzorem pro další české firmy, říká manažer úpisu
  Vstup Kofoly na pražskou burzu může být vzorem pro další úspěšné tuzemské firmy. Které to budou, zatím není jasné, ale Česká spořitelna s některými případnými emitenty vede diskusi. Na vaše dotazy odpovídal Antonín Piskáček z České spořitelny, která byla při úpisu akcií Kofoly v roli poradce.
 • Prosinec je nejlepším časem na běhání: Pětadvacetidenní běžecká výzva se letos poprvé koná i v Česku
  Češka Babeta Schneiderová se inspirovala londýnskými triatlonisty, kteří se rozhodli udržet obyvatele hlavního města Spojeného království v kondici i v období svátků. Adventní výzva má motivovat sportovce i nesportovce, aby se udrželi fit i v prosinci. V Praze se bude dokonce běhat společně.
 • Jedna paní vyzvala ke kybernetickému útoku proti Islámskému státu
  Kdo jsou Anonymous? Je zásadní chyba si je představovat jako nějakou organizaci. Kdokoli může vydat prohlášení za Anonymous. Doslova kdokoli. Slovy Michala Špačka: “Místo Anonymous si dejte Jedna paní a je to totéž!”
 • Cena vody Kroměříž 2016: Stále nejnižší ve Zlínském kraji 73,44 Kč
  Vodovody a kanalizace Kroměříž: Cena opět nejlevnější ve Zlínském kraji Vodné a stočné na Kroměřížsku se v roce 2016 zvýší jen nepatrně. Lidé budou za metr krychlový vody platit 73,44 koruny vč. DPH. Cena vody na Kroměřížsku je léta nejnižší ve Zlínském kraji. V roce 2015 platili lidé za tisíc litrů pitné vody, její následné […]
 • Cena vody Kroměříž 2016: Stále nejnižší ve Zlínském kraji 73,44 Kč
  Vodovody a kanalizace Kroměříž: Cena opět nejlevnější ve Zlínském kraji Vodné a stočné na Kroměřížsku se v roce 2016 zvýší jen nepatrně. Lidé budou za metr krychlový vody platit 73,44 koruny vč. DPH. Cena vody na Kroměřížsku je léta nejnižší ve Zlínském kraji. V roce 2015 platili lidé za tisíc litrů pitné vody, její následné […]
 • Růst stavebnictví se zpomalí

  V příštích letech se očekává zpomalení růstu ve stavebnictví. S růstem ekonomiky se budou podle výsledků průzkumu stavět převážně domy a sídla firem. Naopak pokles se očekává u staveb železnic a silnic.Hitpardáda štítků