Automobilky v ČR loni zvýšily výrobu na rekordních 1,3 mil. aut

Tuzemské automobilky loni vytvořily nový rekord, když vyrobily téměř 1,3 milionu osobních aut. V roce 2014 to bylo 1,25 milionu. Rekordní byla i výroba autobusů, která dosáhla 4200 vozidel. Uvedl to dnes ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek. Přesná čísla zveřejní do deseti dnů.


Zdroj: roklen24.cz
 • Prodej aut loni stoupl na rekordních 230.857 vozů. O které značky je zájem?
  Praha - Prodej nových osobních aut loni vzrostl o 20 procent na rekordních 230.857 vozů. První Škoda Auto zvýšila prodej o 27 procent na 73.927 vozů a získala tak téměř třetinový podíl na trhu. Oznámil to Svaz dovozců automobilů na dnešní tiskové konferenci.
 • Pražská burza v roce 2015 zakončila v zeleném, ale začátek nového roku připomíná zlý sen / BIG EXPERT - akcie: týden od 4. 1. 2016
  Poslední obchodní seance minulého roku zakončil pražský index PX na 956,33 bodech. Za rok 2015 si tento index připsal 1 % a udržel se v zelených číslech. Téměř 25% propad zaznamenaly od počátku minulého roku akcie ČEZ, nejvíce se naopak dařilo akciím O2.
 • České automobilky loni vyrobily rekordní množství vozů. Největší nárůst zaznamenala kolínská TPCA
  Automobilky v Česku za loňský rok vyrobily téměř 1,3 milionu osobních vozů. Vytvořily tak nový rekord, když překonaly produkci z roku 2014, kdy z výrobních linek vyjelo 1,25 milionu aut. Největší nárůst v kategorii osobních vozů zaznamenala kolínská TPCA, když vyrobila o 9,7 procenta více vozů.
 • Seminář: Jak zajistit škole respekt a renomé
  O úspěšnosti školy často nerozhoduje jen to, jak „umí učit“, ale stále více také to, jak se prezentuje na veřejnosti. Česká školní inspekce i zřizovatelé škol jsou zahlceni stížnostmi rodičů, z nichž je sice naprostá většina neoprávněných, přesto však závažným způsobem poškozují namáhavě budované dobré jméno školy. Osvojte si know-how, jak správně prezentovat svou školu a jak komunikovat s rodiči, které budete moci okamžitě využít v praxi.
 • Webinář: Poskytování první pomoci při úrazu ve škole
  Škola je prostředím, kde dříve či později dojde k situaci, kdy pedagog bude muset poskytnout první pomoc. Tohoto okamžiku se každý obává. Prakticky pojatý webinář vedený profesionálním lektorem kurzů první pomoci vám prostřednictvím příkladů z praxe představí aktuální trendy a novinky v této oblasti, abyste následně byli sami schopni první pomoc účinně poskytnout.
 • Webinář: Datové schránky – důležitá součást spisové služby
  Tzv. elektronizace veřejné správy vnáší a bude vnášet do oběhu dokumentů organizací některé nové prvky. Jedním z nich je již více než pět let Informační systém datových schránek (ISDS). Původci se tedy zabývají dokumenty, jejichž vznik nebo doručení se již z velké části odehrává v „nepapírovém“ světě. Na webináři vám poradíme, jaké postupy je třeba dodržet a na co si dát pozor při správě dokumentů v elektronické podobě.
 • e-Seminář: Zpětná vazba, mentoring, koučink
  Také máte pocit, že Vaši zaměstnanci pouze hledají důvody, proč něco nejde udělat místo toho, aby přicházeli s návrhy řešení? Někdy stačí jen málo. Osvojte si prostřednictvím e-Semináře základní principy zpětné vazby, mentoringu a koučinku a aplikujte osvědčené techniky ve své každodenní praxi. Zaslané lekce si budete moci prostudovat v pohodlí domova či kanceláře v čase, který Vám vyhovuje.
 • Jak vypadá skutečně účinná koupel či sprcha? Voda by měla mít teplotu 44 stupňů Celsia
  Horká koupel dokáže příjemně povzbudit nejen v mrazivých dnech. Aby byla koupel účinná, měla by mít voda teplotu 44 stupňů Celsia a méně. Při použití příliš horké vody dochází k poškození ochranné vrstvy kůže.
 • Antimonopolní úřad zrušil zakázku ministerstva dopravy s firmou Deloitte
  Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil kontroverzní zakázku ministerstva dopravy na poradenství při přípravě veřejné soutěže na výběr provozovatele mýtného systému po skončení letošního roku. Zakázku za 52 milionů korun zadal začátkem loňského října ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) bez soutěže společnosti Deloitte. V zatím nepravomocném rozhodnutí úřad ministerstvu nařídil zaplatit pokutu 250.000 korun.
 • Firemní dluhopisy nečeká moc dobrý rok
  Simon Fasdal, vedoucí obchodování s dluhopisy v Saxo Bank Saxo Bank varuje, že pokud bude Fed zvyšovat úrokové sazby příliš agresivně, může nastat situace připomínající úvěrovou krizi, která způsobí kolaps celosvětového trhu s dluhopisy. Investoři...

 • US - průměr týdenních žádostí o podporu za rok 2015 nejníže od r. 1973
  Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v 52. týdnu poklesl o 10 000 na 277 000 případů. Čtyřtýdenní klouzavý průměr vykázal pokles o 1 250 na celkových 275 750 žádostí.
 • ČNB v listopadu intervenovala na devizovém trhu vrelativně malém objemu

  ČNB v listopadu intervenovala na devizovém trhu v relativně malém objemu. To je na jednu stranu překvapení, pro samotnou centrální banku je to ale vlastně dobrá zpráva: relativně nízký objem devizových intervencí znamená, že ČNB nebude mít problém i nadále udržovat svůj kurzový závazek.

 • Netflix nečekaně expanduje do 130 nových zemí, včetně ČR
  Autor: Martin Vespalec Generální ředitel Netflixu (NASDAQ:NFLX) Reed Hastings všechny překvapil, když včera na závěr své prezentace na veletrhu CES v Las Vegas oznámil, že Netflix rozšiřuje svoji působnost o 130 nových zemí.
 • Odkaz pre Yellenovú: môže byť už príliš neskoro...
  Známy skeptik a stratég zo spoločnosti Sociele Generale, Albert Edwards, ktorý svojho času označil bývalého guvernéra Fedu Alana Greenspana za ekonomického vojnového zločinca, tentokrát vyjadril svoj kritický názor na súčasnú guvernérku Fedu...
 • Klaus: Migrace bude mít nulový přínos pro ekonomiku zemí EU
  Migrační vlna zatíží podle bývalého prezidenta Václava Klause rozpočty zemí Evropské unie novými náklady a v budoucnu pak bude mít pro jejich hospodářství nulový přínos. Pracovních sil je už nyní podle Klause v EU nadbytek. Myšlenka, že migranti obsadí méně poptávané profese, je falešná, řekl dnes Klaus při návštěvě Olomouce.
 • Stát již vyřídil přes 90 procent církevních restitucí

  Ke konci roku 2015 Státní pozemkový úřad a Lesy ČR již projednaly více než 90 procent výzev na vydání majetku. Církev se již dohodla se státem na vydání přibližně 130 tisíc hektarů lesů a zemědělské půdy, stovek staveb i kulturních památek. O vydání některých památek se církev se státem stále soudí.

 • Britská libra je nejslabší od června 2010
  Britská libra dnes výrazněji ztrácí proti dolaru a euru a ocitá se na nejslabší úrovni od poloviny roku 2010. Oslabování je přípravou a projev ministra financí George Osbornea, od které ho se očekává vyjmenování několika letošních nebezpečných hrozeb pro.
 • O žádanou nevěstu Seznam se kdysi zajímal i Google a Microsoft. Lukačovič si ho ale nechá celý pro sebe
  Seznam.cz vykoupil zahraniční akcionáře. Firma je tak opět plně v rukou svého zakladatele Ivo Lukačoviče. Setrvalým rysem většiny přesunů akcií Seznamu bylo to, že firma nezveřejňovala finanční podrobnosti. Miliardář, který za měsíc oslaví čtyřiačtyřicáté narozeniny, je vášnivý pilot. Do svého koníčku také pořádně investuje.
 • Lacker (Fed): Inflace se pohne vzhůru, brzy
  Prezident Richmond Fedu Jeffrey Lacker dnes poznamenal, že inflace se pravděpodobně v krátkodobém horizontu vydá směrem k cíli centrální banky stanoveném dlouhodobě na 2%. K růstu inflace dojde po nalezení ropného dna.
 • Les Echos: EDF prodá část svých aktiv kvůli Hinkley Point C

  Francouzská společnost EDF se plánuje zbavit majetku za účelem získání financí pro další rozvoj svého portfolia jaderných elektráren. Podle informací deníku Les Echos chce společnost prodat majetek až v hodnotě 6 mld. EUR. Deník informuje, že francouzská energetická společnost EDF uvažuje zejména o prodeji svých podílů v osmi jaderných elektrárnách ve Velké Británii, v dalších letech ji totiž čekají

  Publikováno na webu oEnergetice.cz


 • Sbohem, Obamo. Vítej, Trumpe. Jmenování 45. prezidenta USA
  Úderem šesté hodiny středoevropského času začne inaugurace 45. prezidenta Spojených států. Barrack Obama po osmi letech předá Oválnou pracovnu do rukou realitního magnáta Donalda Trumpa. Dostáváme se tak do doby, kdy republikánská administrativa vystřídá tu demokratickou, a to se všemi „dopady“ na politiku, ekonomiku a trhy.
 • Bábek (APM): Babiš lhal a podváděl veřejnost
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a jeho lidé podali na čtvrteční tiskové konferenci o datech elektronické evidence tržeb (EET) řadu nepřesných, nebo dokonce lživých informací. Uvedl to předseda Asociace podnikatelů a manažerů (APM) Radomil Bábek.
 • Čínský drak zakončil loňský rok pozitivně
  AKTUALIZOVÁNO – Čínská ekonomika končí bouřlivý loňský rok pozitivně. Hrubý domácí produkt (HDP) v loňském 4. čtvrtletí rostl o 6,8 procenta, což je nad očekáváním analytiků Bloomberg, kteří počítali se zvýšením o 6,7 procenta. Mezičtvrtletně se HDP zvýšil o 1,7 procenta dle očekávání. Rostly spotřebitelské výdaje a dařilo se trhu s nemovitostmi. Ekonomiku Říše středu také podpořily vyšší výdaje vlády a rekordní půjčky od bank.
 • Británie je obchodu otevřená: Mayová přednesla smělý projev
  Premiérka Spojeného království Theresa Mayová na světovém ekonomickém fóru v Davosu ujistila politické i byznys lídry, že dveře obchodu její země zůstanou i nadále otevřené i po opuštění EU.
 • Obama jako komunista, Čína jako lídr volného obchodu
  Spojené státy se odříznou od skupiny nejdynamičtějších zemí světa. Pokud by Obama dělal to samé, co Trump, lidé by ho nazvali komunistou. Novým lídrem volného obchodu je Čína. Tak se k současné i nadcházející situaci vyjádřil ekonom, který předpověděl krach z roku 2008.
 • Hampl: ČNB nemá kam spěchat, po „exitu“ čekejme vyšší volatilitu
  Česká národní banka by neměla s ukončením intervencí nikam spěchat, a to i přes akceleraci inflace, míní viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Nejpravděpodobnější dobou „exitu“ tak sále zůstává polovina roku 2017, dodal.
 • ECB na sazby nesáhla. Teď mluví Draghi
  AKTUALIZOVÁNO – Evropská centrální banka trhy nepřekvapila. Své sazby ponechala beze změny, tzn. depozitní na minus 0,4 procenta, refinanční na nule a zápůjční na 0,25 procenta. Beze změny zůstal program kvantitativního uvolňování, který banka pozměnila na svém posledním zasedání.
 • Pár moudrých citátů o Fedu a moderním systému bankovnictví
  Nehodí se říkat, že dnešní peníze nejsou ničím kryté. Dnešní peníze jsou přece kryté poskytnutými úvěry. Jenže znamená to, že když nebudou úvěry, nebudou ani peníze? Složitost dnešního systému bankovnictví je důvodem, proč do jeho řízení nemůže mluvit jen tak někdo. Ale každý může mluvit o něm. Co moudrého o něm řekli ekonomové, politici, podnikatelé či umělci?
 • Ekonomie štěstí: Proč šťastní lidé vydělávají více (nikoli naopak)
  Že větší bohatství vede ke šťastnějšímu životu, to je tvrzení, s kterým by patrně souhlasila většina lidí, kteří jej nemají. Ovšem zdá se, že i v tomto ohledu existuje nějaký bod nasycení. Alespoň podle vědců z Princetonské univerzity, kteří nedávno odhalili „optimální úroveň“ příjmu. Zajímavá je však i obrácená kauzalita; podle dalších studií se zdá, že čím šťastnější jste, tím více vyděláváte.
 • Více pracovních míst, ale obtížná transformace pro Průmysl 4.0
  Čtvrtá průmyslová revoluce má v budoucnu vytvořit více pracovních míst, než je v současnosti k dispozici. Přechod k nim bude ale obtížný. To jsou dnešní ohlasy několika velkých hráčů na trhu práce z panelové diskuze v Davosu.


 • Automobilky v pololetí zvýšily mzdy o tři procenta na 33.209 Kč
  Praha - Průměrná mzda v tuzemských automobilkách a dodavatelských firmách se v letošním 1. pololetí meziročně zvýšila o 1014 Kč, tedy o tři procenta, na 33.209 korun. Je to o 29 procent...
 • Automobilky v pololetí zvýšily mzdy o tři procenta na 33.209 Kč
  Praha - Průměrná mzda v tuzemských automobilkách a dodavatelských firmách se v letošním 1. pololetí meziročně zvýšila o 1014 Kč, tedy o tři procenta, na 33.209 korun. Je to o 29 procent...
 • Automobilky v pololetí zvýšily mzdy o tři procenta na 33.209 Kč
  Praha - Průměrná mzda v tuzemských automobilkách a dodavatelských firmách se v letošním 1. pololetí meziročně zvýšila o 1014 Kč, tedy o tři procenta, na 33.209 korun. Je to o 29 procent...
 • Automobil nezahrnutý v obchodním majetku - 1. část
  V následujícím textu se budeme zabývat daňovou uznatelností výdajů vynaložených v souvislosti s provozem automobilu, který podnikatel nevložil do svého obchodního majetku. Vzhledem k tomu, že obchodní majetek Zákon o daních z příjmů (ZDP) definuje pouze pro účely daně z příjmů fyzických osob, budeme se zabývat v první části soukromým automobilem podnikatele, který využívá toto vozidlo také k podnikatelské nebo jiné samostatné výdělečné činnosti.
 • Automobil nezahrnutý v obchodním majetku - 1. část
  V následujícím textu se budeme zabývat daňovou uznatelností výdajů vynaložených v souvislosti s provozem automobilu, který podnikatel nevložil do svého obchodního majetku. Vzhledem k tomu, že obchodní majetek Zákon o daních z příjmů (ZDP) definuje pouze pro účely daně z příjmů fyzických osob, budeme se zabývat v první části soukromým automobilem podnikatele, který využívá toto vozidlo také k podnikatelské nebo jiné samostatné výdělečné činnosti.
 • Automobil nezahrnutý v obchodním majetku - 2. část
  V první části pojednání o automobilu nezahrnutém v obchodním majetku jsme se věnovali soukromému automobilu podnikatele, nyní se podíváme na případ, kdy zaměstnanec použije při pracovní cestě své vlastní osobní vozidlo. Přesněji, pokud použije jiné vozidlo, než vozidlo zaměstnavatele.
 • Automobil nezahrnutý v obchodním majetku - 2. část
  V první části pojednání o automobilu nezahrnutém v obchodním majetku jsme se věnovali soukromému automobilu podnikatele, nyní se podíváme na případ, kdy zaměstnanec použije při pracovní cestě své vlastní osobní vozidlo. Přesněji, pokud použije jiné vozidlo, než vozidlo zaměstnavatele.
 • Automobilová doprava je největším zdrojem emisí a prachu v...
  Automobilová doprava je největším zdrojem emisí a prachu v Praze. Způsobuje. Praze je 17 měřicích stanic, které tyto látky monitorují. Praha. chce podle.
 • Automobilový a technologický průmyslu vytvoří podle studie DHL nové superodvětví
  Stávající model podnikání v sektoru automotive je překonaný. Tvrdí to nová studie společnosti DHL, podle které se automobilový průmysl postupně slučuje s technologickým odvětvím. Potvrzuje to stále rostoucí podíl moderních technologií využívaných v konstrukci vozidel. Sblížení obou odvětví má podle DHL přinést proměnu ve způsobu řízení dodavatelských řetězců.
 • Automobilový průmysl: Skandál Volkswagenu zasáhne především dodavatelské firmy v zemích střední a východní Evropy

  Dopady skandálu s falšováním emisních testů pocítí především dodavatelé VW v zemích střední a východní Evropy. Na úrovni odvětví by však aféra, která zastihla automobilový průmysl v období stabilního růstu, neměla výrazněji uškodit. Její dopad zmírní především různorodost automobilových značek, které v regionu umístily svoji výrobu.Vyplývá to z poslední sektorové analýzy, týkající se automobilového průmyslu vydané skupinou Credendo, jejíž součástí je i úvěrová pojišťovna KUPEG. (Tisková zpráva: Kupeg)


 • Automobilky dál táhnou český průmysl, v září růst o 2,7 %
  AKTUALIZOVÁNO – Tuzemská průmyslová produkce v září meziročně reálně vzrostla o 2,7 procenta. Po očištění od sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 1,6 procenta. K meziročnímu růstu průmyslové produkce nejvíce přispěla odvětví výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů s růstem o 10 procent. Dále výroba ostatních dopravních prostředků a zařízení (růst o 25,6 %) a výroba strojů a zařízení (růst o 4,3 %).
 • Auta bez řidiče aneb jak investovat do nových technologií v 2016?
  Oblast robotických automobilů je v rámci nových technologií jedním z ostře sledovaných odvětví a důležitou úlohu bude bezesporu hrát i v příštím roce. Na vývoji vozů bez řidiče již pracuje několik společností, v čele s Googlem, jehož představitelé plánují dle zdrojů agentury Bloomberg vytvořit z jednotky zabývající se robotickými vozy v příštím roce samostatný business. Ačkoli si na finální produkt pravděpodobně ještě pár let počkáme, v příštím roce by mělo v rámci autopilotních technologií…
 • Auditoři: Brusel nebyl při záchraně členských zemí konzistentní
  Způsob, jakým Evropská komise prováděla záchranné programy pro členské státy zasažené finanční krizí byl „všeobecně slabý“ a nekonzistentní. Uvedl to dnes Evropský účetní dvůr (ECA). Jeho auditoři prošli již ukončené úvěrové programy pro Irsko, Lotyšsko, Maďarsko, Portugalsko a Rumunsko a došli k závěru, že splnily svůj cíl. Vedly totiž ke snížení deficitu a ke strukturálním reformám.
 • Aston Martin zvažuje výstavbu nové továrny v Makedonii
  Britský výrobce luxusních aut Aston Martin uvažuje o výstavbě nové továrny v Makedonii. Nový závod, o kterém se v rámci firmy jedná už několik měsíců, má zvýšit kapacitu výroby a pomoci vrátit automobilku k ziskovosti.
 • Asociace: Českému exportu se začne začátkem roku znovu dařit
  Českému exportu by se mělo na začátku příštího roku opět dařit. Předpovídá to index Asociace exportérů, jehož výše se z prosincové hodnoty 6,2 bodu vyšplhala v lednu na 10,3 bodu. Velkou měrou se na růstu vývozu mají podílet především zahraniční zakázky. Pozitivně se v indexu promítlo také zlepšení u německých průmyslových zakázek. V tiskové zprávě to dnes oznámila Asociace exportérů s tím, že další vývoj bude záležet zejména na vývoji německé ekonomiky.
 • Asociace APEK: Podíl e-shopů na maloobchodních tržbách letos stoupl na 8 %
 • Asijské trhy klesly poté, co Bank of Japan nenavýšila stimulační programy
 • Armageddon čínských akcií pokračuje: Konec po půlhodině
  AKTUALIZOVÁNO: Čínské akciové burzy dnes obchodovaly méně než půlhodinu a po propadu trhu o 7,2 procenta bylo obchodování s nimi pro dnešek ukončeno. Další prudké výprodeje čínský trh o rozsahu 6,6 miliardy amerických dolarů zasáhly poté, co centrální banka srazila svou referenční sazbu u jüanu nejprudčeji od srpna loňského roku.
 • Argentina vyrovná italským investorům nesplacený dluh z bankrotu
 • Argentina se po 15 letech vrátila na dluhopisové trhy
  Argentina se po 15 letech vrací na mezinárodní trh dluhopisů, z něhož byla vyloučena po bankrotu v roce 2002. Argentinská vláda dnes oznámila emisi obligací v celkové sumě 10-15 miliard dolarů. S její pomocí vyplatí zbylé věřitele, s nimiž se v letošním roce dohodla na řešení jejich pohledávek.

 • Babiš chce jednu sníženou sazbu DPH 10 %
  Návrh na snížení sazby daně z přidané hodnoty ze současných 21 procent na deset procent u točeného piva i nealkoholických nápojů jako restaurační služby je krokem k postupnému zavedení jedné snížené sazby deset procent.  Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO).
 • Bábek: Nižší DPH restaurací není o EET, ale nápravě nespravedlnosti
  Vládní koalice se v úterý neshodla na podobě snížení daně z přidané hodnoty a do voleb už nechce téma otevírat. Snížením daně na čepované pivo údajně chtěl ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš kompenzovat restauracím ztráty se zavedením elektronické evidence tržeb. „Nejde o EET, ale o nápravu nevýhodného systému, kdy hospodští nakupují s 15% DPH a prodávat musejí s 21 %“, reaguje šéf Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek.
 • Bábek: Český stát směřuje k autoritářskému režimu
  Propagandisticky připravená akce, říká Radomil Bábek na 400 genderových miliard ministryně Marksové. Za varovnější ale považuje například zákoník práce a kroky ministrů Babiše, Dienstbiera nebo Chovance. Podnikání se dostalo pod tvrdou kontrolu státu a prvky, kterými se buduje autoritářský režim, přicházejí ze všech stran, říká šéf Asociace podnikatelů a manažerů. Témata rozhovoru? EET, kontrolní hlášení, Panama Papers a daně v Česku či dotace velkým. Jakou „ofenzívu“ těmto krokům chystá APM?
 • Bábek (APM): Babiš lhal a podváděl veřejnost
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a jeho lidé podali na čtvrteční tiskové konferenci o datech elektronické evidence tržeb (EET) řadu nepřesných, nebo dokonce lživých informací. Uvedl to předseda Asociace podnikatelů a manažerů (APM) Radomil Bábek.
 • Až se bude jednat o Brexitu: Co budou chtít Češi a další země?
  Jaké budou požadavky Čechů a dalších členských zemí Evropské unie, až bude Velká Británie vyjednávat o brexitu a tom, co jí z výhod Evropské unie zůstane co za to (stranu nevýhod teď nechme stranou)? Přesně na to se sedm týdnů po britském referendu zaměřil průzkum, který u úřadů členských států EU udělala agentura Bloomberg. Co říká?
 • Až roztají protiruské sankce...
  Vztahy mezi Ruskem a Západem – zdá se – překonaly propad do největších hloubek pod bod mrazu. Patrné jsou první známky „oteplení“. Lze tak předpokládat, že sankce namířené proti Rusku, stejně jako následné „protisankce“ ruské strany, by mohly být opuštěny už v průběhu letošního roku. Takový krok by jistě ocenily například tuzemské firmy vyvážející do Ruska. Nelze však přeceňovat jeho makroekonomický dopad. Opuštění sankcí, stejně jako jejich uvedení, nebude mít na českou ekonomiku jakýkoli…
 • Ázerbájdžánská centrální banka odebrala licenci další bance
 • „Až budu prezidentem, do roka zničím banky“
  Když prezidentský kandidát Demokratické strany Bernie Sanders představoval svůj program ohledně finanční reformy, kritizoval vliv bank na vlády, volal po limitech na sazby kreditních karet, po poplatcích za používání bankomatů. Především ale slíbil rozbít největší banky v zemi do jednoho roku od nástupu do funkce:
 • A zase znovu sedmdesátá léta...
  Vítáme vás v roce 2017, v roce Trump-mánie, kde tweety stanovují program politických kroků náhodně po celém území USA, a kde všechno neortodoxní je náhle IN. Od Donalda Trumpa a jeho nové politiky můžeme očekávat ledacos, ale klíčové otázky jsou stále stejné:
 • Automobilový trh v Číně v listopadu vzrostl o 20 proce
  Prodej motorových vozidel v Číně v listopadu v meziročním srovnání vzrostl o 20 procent na 2,5 milionu vozů. Byl to nejvýraznější nárůst čínského trhu za více než dva roky od října 2013. Plyne to z dnešních údajů Čínského družení automobilových výrobců.

Hitpardáda štítků