Babiš: Schodek rozpočtu stoupl o bezmála půl miliardy

Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 29,5 miliardy korun z říjnových 29,1 miliardy korun. Na dnešním setkání lídrů českého stavebnictví to uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Loni v listopadu byl schodek rozpočtu 68,9 miliardy korun.


Zdroj: echo24.cz
 • Nezaměstnanost v eurozóně klesla na čtyřleté minimum. Česko se drží v rámci unie na druhém místě
  Nezaměstnanost v eurozóně klesla na 10,7 procenta, což představuje čtyřleté minimum. V celé Evropské unii pak v říjnu stagnovala a zůstala na hodnotě 9,3 procenta. Česká republika si pak nadále drží pozici premianta a má druhou nejnižší nezaměstnanost v unii.
 • Dobrý koňak sa nemusí len piť, ale dá sa do neho i investovať

  Píšeme na Investujeme.sk: Popri obrazoch, šperkoch alebo drahom víne investori čoraz viac vyhľadávajú i netradičnejšie formy investícií. Hovorí sa im i alternatívne investície, možno i preto, že okrem tradičného finančného pohľadu vyžadujú i znalosti navyše o danom „aktíve“. V tomto prípade je to ročníkový koňak. Hovoríme so Zuzanou Lovato Bodnárovou, odborníčkou na koňak a konateľkou spoločnosti SIOM, s.r.o.

 • Jan Kameníček povede nově vzniklou společnost Hewlett Packard Enterprise v České republice, mění se i další pozice v rámci společnosti
  Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) vznikla v listopadu jako jedna ze dvou firem z původní mateřské korporace HP. V České republice jí povede dosavadní šéf celé české pobočky Jan Kameníček. Obchodním ředitelem se stal dosavadní ředitel divize technologických služeb Pavel Doležal.
 • BNP PARIBAS REAL ESTATE SLAVÍ ÚSPĚCHY NA ČESKÉM TRHU

  V České Republice působí společnost PBW Czech Republic s.r.o. již od roku 1992 a po celou dobu své existence se zabývá správou kancelářských budov a obchodních prostor třídy A. V roce 2010 se stala členem skupiny BNP Paribas. V současné době spravuje více než 65 000 metrů čtverečních kanceláří a maloobchodních prostor, které se nacházejí v nejprestižnějších budovách v České Republice. V Praze se jedná o budovu Myslbek, kanceláře Smíchov Gate a International Business Center v Karlíně. Byla to právě Praha, která se letos stala klíčovým místem pro plánovanou expanzi BNP Paribas Real Estate v regionu střední a východní Evropy.

 • Banky RBS a Standard Chartered prošly jen těsně zátěžovými testy ve Velké Británii
 • EGAP očekává ztrátu až osm miliard korun. Problémy má v Rusku a na Ukrajině
  Ze zprávy o činnosti vyplývá, že státní společnost EGAP uzavře letošní rok se ztrátou pět až osm miliard korun. Peníze budou uhrazeny ze státního rozpočtu. Pojišťovna uzavřela nové pojistné smlouvy ve výši 28,3 miliardy korun. Zpráva hovoří o hlubší revizi systému exportního financování, aby se zajistila efektivnost.
 • Německo se zapojí do útoků na Islámský stát
  Německá vláda schválila vojenskou operaci proti radikálnímu hnutí Islámský stát (IS) v Sýrii a také v Iráku. Informovala o tom agentura DPA s tím, že záležitost musí nyní posoudit parlament, od kterého se ale očekává hladký souhlas. Německo do bojů nasadí 1200 vojáků, průzkumná letadla Tornado, tankovací letoun a vojenskou fregatu. Mandát mise bude prozatím omezen na dvanáct měsíců.
 • Cokoliv se může stát, stane se, dokazují zkušenosti klientů Allianz pojišťovny

  Měl to být naprosto běžný den. Stál jsem na ulici a zpovzdálí uviděl hlouček peroucích se osob, které po sobě cosi házely. Než jsem stihl jakkoli zareagovat, něco od nich přiletělo… a dostal jsem skleněným půllitrem do hlavy,“ popsal klient Allianz svůj nepěkný zážitek, a zapsal se tak do statistik více než 64 tisíc úrazů, které lidé v rámci životního pojištění Allianz nahlásili v roce 2014. Mnoho z nich přitom patří do kategorie téměř nepředstavitelných náhod.

 • Tloustnutí hrozí i sportujícím lidem: Za skrytou obezitu může nesprávný jídelníček
  I sportovci mohou trpět tzv. skrytou obezitou. Při nedostatečném doplnění bílkovin v těle ubývá svalové hmoty a přibývá tuk. Ohrožené jsou i sportující děti.
 • Tatra se rozloučila s krizovým manažerem. Generálním ředitelem je nově Martin Bednarz
  Novým generálním ředitelem kopřivnické Tatry je čtyřicetiletý Martin Bednarz. Mění se i složení představenstva. Novým členem se stane například Ron Bonsen z firmy DAF. Firma také uvedla, že do roku 2020 chce zdvojnásobit produkci z letošních 900 vozů.

 • Exportéři: Tempo růstu vývozu na začátku roku zpomalí
  Tempo růstu českého exportu na začátku příštího roku zpomalí. Důvodem bude především pokles zakázek z Německa. Signalizuje to Index exportu, jehož novou podobu dnes představila Asociace exportérů ve spolupráci s analytiky Raiffeisenbank.
 • Český průmysl zastavil pokles a slibuje růst ekonomiky. Lépe si vede jen Itálie
  Podmínky ve zpracovatelském sektoru v České republice se podle indexu PMI za uplynulý měsíc mírně zlepšily. Výsledek naznačuje, že česká ekonomika vykáže silný růst i ve čtvrtém čtvrtletí. Aktivita se zvýšila i v eurozóně, tempo růstu však zůstává skromné.
 • Z dotací na kotle je možné zaplatit i plynovou přípojku či radiátory. Plynárny nabízí speciální balíčky
  Stát podpoří devíti miliardami korun ekologičtější provoz nejen uhelných, ale i plynových kotlů. Plynárenské firmy již přichází s kompletní nabídkou - od zavedení přípojky přes výměnu kotle až po výměnu topných těles. Úřady budou drasticky pokutovat ty, kteří spalují v kotlech odpadky.
 • Farma Bolka Polívky je opět na prodej

  Podnik, který kdysi patřil mezi vyhlášené již opět zkomírá. Nepodařilo se mu totiž najít nového nájemce a od loňského podzimu je i farma uzavřená.

 • Hypotéky UniCredit Bank nově se sazbou od 1,59 % p.a.

  UniCredit Bank snižuje od začátku prosince úrokové sazby u nejoblíbenějších typů fixace hypotečních úvěrů. Tříletá a pětiletá fixace úrokové sazby pro hypotéky do 85 % hodnoty nemovitosti nově začínají od 1,59 % p.a. Jde tak o jedny z nejvýhodnějších sazeb na českém trhu. S UniCredit Bank navíc můžete refinancovat svůj hypoteční úvěr plně online prakticky během jednoho týdne.

 • Commerzbank založila v Praze novou společnost specializující se na IT služby – nabírá desítky expertů

  Commerzbank v Česku přeměnila svou IT divizi a založila zcela novou společnost Commerz Systems. Ta má na starosti vývoj aplikací, testování a provoz komplexních bankovních uživatelských programů. V plánu je přijetí dalších desítek softwarových specialistů.

 • S žádostí o výměnu za plynový kotel určitě neotálejte

  Takto výhodná příležitost pro výměnu kotlů na plyn ještě nikdy v minulosti v České republice nebyla. Stát nyní neposkytuje jen dotaci na nový plynový kotel a jeho instalaci, nýbrž i dotaci na náklady související s přechodem na nový kotel. Tedy například jeho instalaci, vyvložkování komína, vybudování plynové přípojky, celé nové otopné soustavy nebo její rekonstrukci atd. Dotace na nový moderní kondenzační kotel na plyn a další úpravy tak může dosáhnout až 127 500 korun (tedy až 85 procent při max. nákladech 150 tisíc korun). Poprvé v historii se nyní nepřispívá jen na prostou výměnu kotlů na plyn, ale jedná se o komplexní servis na modernizaci celého vytápění domu. Plynárenské společnosti dnes nabízejí služby na klíč, se získáním dotací všem rádi pomohou a připravili velmi zajímavé nabídky. Výměna kotlů právě startuje. Podávání žádostí o dotace by mělo začít už v lednu 2016, ale v některých krajích jako například Středočeském, Jihočeském, Královehradeckém nebo Libereckém už tento měsíc. Stát zájemcům o dotaci rozdá během příštích let celkem 9 miliard.

 • Na Penězdroji se rozjelo financování prvních projektů

  Od 27. října, kdy byl spuštěn Penězdroj jakožto první kombinovaný crowdfundingový portál, uběhl již více než měsíc. Co se zde během této doby událo?

 • Stát bytovou výstavbu opomíjel, podporovat ji ale musí

  Náměstek ministra průmyslu a obchodu a místopředseda Rady vlády pro stavebnictví ČR Jiří Koliba na Žofínském fóru prohlásil, že stát by měl podpořit bytovou výstavbu. Peníze by se podle něj měly najít hlavně v resortu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, které už některé dotační programy vyhlásilo. Jako největší ohrožení českého stavebnictví vnímá Koliba aktuální zákon o posuzování vlivů na životní prostředí, tzv. EIA.

 • Míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla v listopadu na 10,7 %, očekávání 10,8 % • Babiš: Schodek rozpočtu v příštím roce by měl být 60 miliard Kč
  Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl být podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) 60 miliard korun. Očekává ale velký tlak na rozpočet ze strany jednotlivých ministrů. Babiš to dnes řekl v pořadu Partie na Primě. Uvedl také, že by chtěl přidat 300 korun důchodcům.
 • Babiš: Schodek rozpočtu v příštím roce má být 60 miliard
  Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl být podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) 60 miliard korun. Očekává ale velký tlak na rozpočet ze strany jednotlivých ministrů. Babiš to dnes řekl v pořadu Partie na Primě. Uvedl také, že by chtěl přidat 300 korun důchodcům.
 • Babiš se bojí o život, žádá o policejní ochranu
  Šéf hnutí ANO a současný ministr financí Andrej Babiš se bojí o život. Proto ve středu požádal kolegu z vlády Milana Chovance o přidělení policejní ochranky.
 • Babiš se pře s Mládkem ohledně pobídky pro INA Lanškroun
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes na jednání vlády podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) zablokoval schválení investiční pobídky pro firmu INA Lanškroun, a ohrozil tak prý vznik 900 pracovních míst. Mládek to uvedl na twitteru. Babiš však jeho kritiku odmítl s tím, že materiál zablokován nebyl. Podle Babiše se nejdříve musí najít zdroj financí, na který Mládek při sestavování rozpočtu na letošní rok zapomněl.
 • Babiš se rochní ve výmyslech
  Vicepremiér lže o německých dávkách pro uprchlíky nebo o počtu Turků v Berlíně. Navrhuje nerealistické opevnění hranic a na štít si ve válce proti imigraci dává bezdomovce, které ještě před rokem vytlačoval z Václaváku. Nenechejte své blízké, aby mu na to skočili.
 • Babiš se rochní ve výmyslech
  Vicepremiér lže o německých dávkách pro uprchlíky nebo o počtu Turků v Berlíně. Navrhuje nerealistické opevnění hranic a na štít si ve válce proti imigraci dává bezdomovce, které ještě před rokem vytlačoval z Václaváku. Nenechejte své blízké, aby mu na to skočili.
 • Babiš se stal nejoblíbenějším ministrem
  Nejlépe hodnoceným členem vlády je podle průzkumu společnosti SANEP vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Předběhl také dosud nejoblíbenějšího Bohuslava Sobotku. Nejmenší důvěru má u veřejnosti Jiří Dienstbier.
 • Babiš se učí chválit podřízené. Umět to chce od ledna
  Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl změnit přístup k zaměstnancům ve svém úřadě. Své lidi se učí chválit, doteď pochvalami šetřil. „Vím, že tento cíl ministr má," potvrdil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
 • Babiš se zbaví Agrofertu. Rozhodnou poslanci
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) plánuje zbavit se koncernu Agrofert do konce ledna, pokud poslanci přehlasují veto prezidenta Miloše Zemana a schválí novelu zákona o střetu zájmů. Babiš to dnes řekl České televizi (ČT). Podle novely firmy členů vlády nebudou mít přístup k veřejným zakázkám, nenárokovým dotacím a investičním pobídkám. Budoucím členům vlády novela zakazuje provozovat rozhlasové a televizní vysílání a vydávat periodický tisk.
 • Babiš si nás namazal na chleba, říká zakladatel United Bakeries Pařík. Neúspěšně jednal o fúzi s Penamem
  Miliardová fúze pekáren United Bakeries a Penamu ze skupiny Agrofert ztroskotala na slovenském antimonopolním úřadu. Spoluzakladatel United Bakeries Marko Pařík naznačuje, že tento scénář byl předem připraven. United Bakeries podle něho přišly o stamiliony a zvažují proti Agrofertu právní kroky.

 • Babiš: Přijmeme přes 13 tisíc státních zaměstnanců, hlavně učitele
  Příští rok přijme Česko 13 tisíc státních zaměstnanců, z toho 5 800 učitelů, zhruba 5 tisíc vojáků a vzhledem k bezpečnostní situaci i policisty. Řekl to vicepremiér Andrej Babiš v pořadu Týden v politice na ČT24. Babiš se také pochlubil tím, že má Česká republika jeden z nejmenších státních dluhů v Evropě.
 • Babišovy zákony drtí podnikatele a živnostníky
  Ústavní soud čeká letos zásadní rozhodnutí, jestli se rozmáhající se touha vicepremiéra, šéfa hnutí ANO a majitele Agrofertu Andreje Babiše sledovat a šmírovat podnikatele na každém kroku dostala za hranu, kdy ohrožuje svobodu podnikání a právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním údajů.
 • Babišovi se dál nedaří vybírat daně, ministerstvo se i tak chválí
  Státní rozpočet se v září dostal do schodku 2,8 miliardy korun, v srpnu skončil s přebytkem 19 miliard korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí s tím, že jde o nejlepší výsledek hospodaření ke konci září od roku 2008. Loni v září rozpočet vykázal schodek 34,4 miliardy korun. Na celý letošní rok je schválen rozpočet se schodkem 100 miliard korun.
 • Babiš mu měl spálit úrodu. Sedlák se s ním teď soudí o Agro Jevišovice
  Andrej Babiš si při jednání se menšími podnikateli rozhodně nebere servítky a snaží se je získat pomocí „službiček a slibů“, jen aby na nich později vydělal. Takové jsou aspoň zkušenosti sedláka Bohumíra Rady, kterému firma spadající pod Agrofert v červnu postříkala pole herbicidy. Rada se nyní soudí o navrácení akcií firmy Agro Jevišovice, kterou od něj Babiš v roce 2011 koupil. Podle něj totiž Babiš akcie převzal nezákonně, jak řekl Deníku Referendum.
 • Babiš má problém. Brusel mu zamítl ‚reverse charge‘
  Plány ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) pro boj s daňovými úniky dostaly vážnou trhlinu. Evropská komise totiž zamítla jeho žádost na změnu vybírání daně z přidané hodnoty. Informuje o tom Radiožurnál, který má k dispozici sdělení komise. Babiše rozhodnutí komise zklamalo. Ve svém úsilí prý ale nepoleví.
 • Babiš: Firmy čekají na víza dělníků, ač jdou Evropou davy migrantů
  Místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že české firmy měsíce čekají na vyřízení víz ukrajinským dělníkům a na druhé straně jsou v Evropě tisíce migrantů bez potřebných dokladů. Babiš to dnes řekl před schůzí vlády, která se koná v Brně, kde začal Mezinárodní strojírenský veletrh. Babiš zároveň požaduje okamžité svolání mimořádného evropského summitu, na němž by špičky unie řešily zastavení přílivu běženců do Evropy.
 • Babiše opustil píárista. Odešel k poradci ministra Chovance
  Hnutí ANO přišlo o jednoho ze svých zkušených mediálních expertů. Bývalý novinář Jaromír Hasoň, který v uplynulých čtyřech letech pomáhal Andreji Babišovi s politickými projevy a psal jeho texty do novin, přestoupil do jedné z největších českých komunikačních agentur Bison & Rose. Tu spoluvlastní Miloš Růžička, poradce ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD a jeden z vlivných kuloárních hráčů v politice i byznysu.
 • Až roztají protiruské sankce...
  Vztahy mezi Ruskem a Západem – zdá se – překonaly propad do největších hloubek pod bod mrazu. Patrné jsou první známky „oteplení“. Lze tak předpokládat, že sankce namířené proti Rusku, stejně jako následné „protisankce“ ruské strany, by mohly být opuštěny už v průběhu letošního roku. Takový krok by jistě ocenily například tuzemské firmy vyvážející do Ruska. Nelze však přeceňovat jeho makroekonomický dopad. Opuštění sankcí, stejně jako jejich uvedení, nebude mít na českou ekonomiku jakýkoli…
 • Auto.cz: Škoda zastavila projekt nového Roomsteru
  Škoda Auto údajně těsně před dokončením zastavila projekt výroby následníka modelu Roomster. Uvedl to server Auto.cz s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Ještě v září přitom neoficiální informace hovořily o příchodu vozu na trh do poloviny příštího roku. Škoda podle mluvčího Vítězslava Pelce spekulace nekomentuje.
 • Architekt, právník, studentka... Oběti byly často mladé - Echo24.cz
  Francouzský právník, německý architekt, dvě Tunisanky, Američanka nebo Brit pracující pro rockovou kapelu. Teroristické

 • Blogy - Echo24.cz
  Asadovi zabijáci přicházejí jako uprchlíci. Václav Cílek Migrace jako zbraň hromadného ničení. Vít Vojta Nelidská politika jednoho dítěte. Johanka z Arku české.
 • Blatterovi byla pozastavena činnost v čele FIFA
  Nejmocnějšímu muži světového fotbalu Seppu Blatterovi byla dočasně pozastavena činnost v čele světové fotbalové federace FIFA. Má jít o suspendaci na devadesát dní.
 • Bič na živnostníky bude. Kontrolní hlášení vláda neodloží
  Odpor podnikatelů a pravicových poslanců, senátory podaná ústavní stížnost ani přímluvy Hospodářské komory. Vládu nic z toho nepřesvědčilo a v pondělí tak odmítla návrh ODS odložit zavedení kontrolního hlášení o jeden rok. Jedna z největších daňových novinek v novodobé historii tak začne platit už za čtyři týdny. Kritici varují před zvýšenou zátěží podnikatelů i rizikem spojeným s možným únikem vysoce citlivých informací.
 • Benzín a nafta jsou v Česku nejlevnější za 6 let
  Pohonné hmoty v Česku se v uplynulém týdnu dostaly na nejnižší ceny za posledních téměř šest let. Litr benzinu stojí v průměru 29,27 koruny a litr nafty 28,60 koruny, přitom ještě v červnu byly pohonné hmoty téměř o čtyři koruny dražší. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje. Níže než nyní byly ceny naposledy začátkem roku 2010. Od té doby výrazně kolísaly, v roce 2012 se dokonce benzin vyšplhal nad 38 korun a nafta nad 37 korun za litr.
 • Belgie zvýhodňovala firmy neprávem. Ty musí dopaltit 700 milionů eur
  Daňové výhody, které nadnárodním společnostem od roku 2005 poskytovala Belgie, nejsou v souladu s pravidly EU o státní pomoci, rozhodla Evropská komise. Nejméně 35 nadnárodních, převážně evropských firem, tak bude muset daň doplatit. Podle odhadu komise se celková částka pohybuje kolem 700 milionů eur (přes 20 miliard Kč). Novinářům to dnes řekla eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.
 • Balšínek: Naši věřitelé jsou s Echem extrémně spokojeni
  Magazín Reportér by se podle vydavatele Roberta Čásenského v příštím roce měl dostat do mírného zisku. Vyrovnané hospodaření by mohl dosáhnout také další z loni vzniklých tištěných titulů, týdeník Echo. Podle jeho šéfredaktora Dalibora Balšínka to ale může oddálit spuštění dalších produktů nebo posílení redakce. Čásenský a Balšínek to ve čtvrtek uvedli na mikrokonferenci Renesance tisku, pořádané serverem Médiář.cz.
 • Bakalovo trpké finále. Kvůli jeho tvrdosti vláda vstřícná nebude
  Z Ostravy se jezdívá na vánoční nákupy do polského pohraničí. Cesta autem do vyhlášené tržnice v Zabełkówě trvá asi čtvrthodinu. Oblíbené jsou také zážitkové adventní zájezdy do Krakova nebo letecky do Londýna. Zato stověžatá matička tolik neláká. Není divu, nedá se tam levněji nakoupit a za atmosférou vánočních trhů je lepší zajet třeba do Vídně. Přesto by se Ostraváci měli před svátky do Prahy podívat. Hlavně horníci. Cestovní agentura se smyslem pro ironii by jim mohla zorganizovat prohlídku…
 • Babiš znovu narazil s EET. Letos už se protlačit nestihne
  Další nezdar si může u prosazování elektronické evidence tržeb připsat ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten sice na projekt online pokladen nabírá stovky nových úředníků a chce kvůli tomu vystěhovat radnici Prahy 7 ze stávajících prostor, schválení EET ve sněmovně je ale ještě hodně daleko. Babiš plánoval evidenci mimořádně projednat ještě před schválením státního rozpočtu na příští rok. Jeho nápad měl ale háček: neřekl o něm koaličním partnerům.
 • Babiš v akci: Kúpim vajca. Dáš mi račun?
  Ministr Andrej Babiš si před veřejností dál posiluje image dobromyslného, lehce popleteného strejdy, který to vše myslí dobře. A že nám ukáže jak na to.
 • ‚Babiš slíbil rezignaci, pokud nebude EET fungovat‘
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) koaličním partnerům slíbil, že za funkčnost elektronické evidence tržeb bude ručit svou hlavou. V České televizi to v neděli řekl místopředseda vlády a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Dodal, že podle stanoviska ministerstva financí bude stačit na přípravu zavedení systému sedm měsíců od začátku jeho platnosti. 

Hitpardáda štítků