Babiš se učí chválit podřízené. Umět to chce od ledna

Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl změnit přístup k zaměstnancům ve svém úřadě. Své lidi se učí chválit, doteď pochvalami šetřil. „Vím, že tento cíl ministr má," potvrdil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: CHV, FINANC, ANDREJ, POD, GABA, MILIARD KORUN, ANDREJ BABI, ZAM, CHCE, POSLANCI
 • Chystají se další změny v důchodech
  Ministryně navrhuje minimální důchod a úlevy rodičům.
 • Zajatec neuróz a kreativity Woody Allen slaví 80. narozeniny, připomíná je přehlídka v Aeru
  Ani ve svých osmdesáti letech Woody Allen nepřestává tvořit. Jako začínající komik psal padesát vtipů denně, jako slavný režisér si nyní tempo "co rok, to film" drží už po několik dekád. Tlumočnice Dana Hábová dnes v pražském kině Aero odstartuje přehlídku jedenácti Allenových filmů.
 • Rozhodnutí soudu vyděsilo úředníky. Řidiče může zbavit jednoho z trestů
  Klíčový vliv na trestání pachatelů bude mít rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, které za trest označilo bodový systém i penále za nezaplacenou daň. Řeší se například, co se stane, když policie přistihne řidiče opilého a naměří mu více než jedno promile. Pokud ho bude chtít hnát před soud, zřejmě mu už nebude smět přičíst trestné body.
 • Ekonomika roste, ale nepřehřívá se, tvrdí Singer
  Miroslav Singer rozhodně nesouhlasí s tím, že se česká ekonomika přehřívá. Navzdory rychlému růstu hrubého domácího produktu je stále místo pro intervence. Guvernér centrální banky své tvrzení demonstruje na vývoji nezaměstnanosti nebo inflace.
 • V Paříži se vede boj s klimatem. Nemůžeme zklamat, říká Hollande
  V Paříži za přísných bezpečnostních opatření začala světová klimatická konference. 194 států se bude do 11. listopadu najít dohodu na tom, jak snížit produkci emisí a zpomalit ohřívání planety. Už teď je jasné, že dohoda bude méně ambicióznější, než by si Evropa přála.
 • Pelikán má bič na soudní znalce
  Ministerstvo spravedlnosti chce zavést přísnější pravidla pro soudní znalce. Ministr Robert Pelikán například zřídil novou komisi, která bude posuzovat kvalitu znaleckých posudků. Množí se totiž stížnosti na práci soudních znalců. Komise už vynesla první verdikt - na žádost poslanců sněmovního kontrolního výboru zhodnotila znalecký posudek, o který se při nákupu dvou magnetických rezonancí opírali akademici z brněnské Masarykovy univerzity.
 • Levice v Portugalsku chce vládnout odpovědně
  Novou portugalskou vládu sestavil bývalý starosta Lisabonu a lídr socialistů António Costa. Ten se opřel o podporu krajně levicových stran. Analytici očekávají, že brzy se ve vládě projeví názorové střety. Vláda slibuje, že její odklon od úspor nijak neohrozí snižování rozpočtového schodku. Ten by měl klesat ještě rychleji než se očekávalo, tvrdí ministr financí Mário Centeno.
 • V Paříži začíná soud s "katem" ve službách Islámského státu
  V Paříž začíná soud s islamistou Salimem Benghalem, který je obviněn z rekrutování a výcviku francouzských džihádistů. Souzen bude v nepřítomnosti. Benghalem se radikalizoval ve vězení. Údajně vystřídal hned několik zahraničních bojišť přes Jemen a Irák až k Sýrii. Není jasné, zda se Benghalem podílel na přípravě útoků na redakci Charlie Hebdo či pařížských teroristických činů z 13. listopadu.
 • Čech Hořava zkoumá v Berkeley původ vesmíru
  Nadace Neuron dnes udělí ceny pěti špičkovým českým vědcům za přínos světové vědě. Jedním z oceněných je teoretický fyzik Petr Hořava, který pracuje na prestižní Kalifornské univerzitě v Berkeley. Profesor Hořava se zasadil o posun v teorii strun, která má šanci vysvětlit fungování vesmíru a částic.
 • Jak představa budoucnosti řídí současnost
  Prognózy budoucnosti Evropy jsou chmurné. A my na jejich vyplnění možná nevědomky pracujeme.

 • Kvóty jsou ztrátové
  Jakoby toho nebylo málo, plete si na sebe Evropa další ekonomickou past. Kvóty pro ženy ve vedení firem jsou sice momentálně mnohem méně diskutované než kvóty pro uprchlíky, ale to neznamená, že by je Brusel ztratil ze zřetele.  Naopak, lze čekat, že v nejbližších letech bude ženy do svých správních či dozorčích rad celkem urgentně hledat až pět tisíc evropských firem. Pokud totiž směrnice Evropské unie projde, budou firmy obchodované na burze muset něžným pohlavím obsadit nejméně čtyřicet…
 • Čas deeskalovat napětí
  TOP 09 minulý týden v bleskovém čase připravila novelu shromažďovacího zákona, která by umožnila zakázat nevhodná seskupení lidí na...
 • Co musíte ráno vědět (1. prosince)
  Jak zakončily listopad akcie v Evropě a Spojených státech, co si myslí Vladimir Putin o útoku na ruský letoun a jak vypadá leknutí z vlastního stínu? To vše musíte ráno vědět.
 • Výpověď z tzv. organizačních důvodů - problematika přijetí rozhodnutí o organizační změně a její účinnosti
  Výpověď z organizačních důvodů patří k nejčastěji používaným důvodům výpovědi z pracovního poměru. I přes jejich četnost se v praxi setkávám nezřídka kdy s tím, že výpověď je shledána jako neplatná.…
 • Z povinného ručení může peníze získat i viník nehody. Když si připlatí
  Ani to nemusí být velká nehoda. Stačí, když o sebe ťuknou plechy. I tak má člověk nervy jak struny a ocení, když mu někdo pomůže, například aspoň zajistí odtah a náhradní auto. Ideálně bezplatně. Jak takovou pomoc sjednat?
 • Bilance Wall Street? Druhý ziskový měsíc po sobě
  Americké akcie si začátkem nového týdne připisují ztráty. Index S&P 500 odepsal 0,46 %, což odpovídá 2080,5 bodu. Dow Jones klesl o 0,44 %, aby zakončil na 17 719,9 bodech. Technologický Nasdaq spadl o 0,37 % a zastavil se na úrovni 5108,7 bodů. I přesto, že hlavní indexy dnes klesly, připsaly si k dobru už druhý měsíc po sobě, kdy skončily v „zelených“ ziscích. S&P500 vzrostl za listopad o 0,5 %, Dow Jones rovněž, Nasdaq si pak připsal nejvíce, a to rovné procento.
 • Jak se správně obléct na pracovní pohovor
  První dojem je při poměrně krátkém prvním pracovním pohovoru hodně důležitý. Jak nabrat plusové body vám neřekneme, ale aspoň se vás pokusíme odradit od vyložených přešlapů při výběru oblečení. Jak možná tušíte, platí zde stejná pravidla jako pro...
 • Americké akcie zakončily pondělní obchodování v červených číslech, celý měsíc však pro ně byl mírně ziskový
  Americké akciové trhy v pondělí mírně oslabovaly. Akcie maloobchodních společností zamířily dolů, protože začátek vánoční nákupní sezony ve Spojených státech letos podle prvních zpráv přilákal do obchodů méně zákazníků než loni. Celý listopad však byl pro americké trhy mírně ziskový, akcie posilují již druhý měsíc v řadě.
 • Nejbohatší lidé podle věku
  Vnímání věku stejně jako bohatství je relativní. Můžeme to pozorovat na starých pánech i dámách, kteří se stále cítí být přinejmenším padesátníky. Stejně tak vnímání bohatství je relativní ve vztahu k druhým lidem.
 • Denní report - pondělí 30.11.2015
  ČR: Pražská burza mírně klesla, SRN: Frankfurtská burza dnes rostla, nejlépe se dařilo akciím automobilky Volkswagen, USA: Zámoří s mírnou ztrátoubrbrh2Pražská burzah2 h3Hlavní zprávyh3 pstrongMěnová zásoba M2 (y-y)strong (říjen):


 • Babiš se stal nejoblíbenějším ministrem
  Nejlépe hodnoceným členem vlády je podle průzkumu společnosti SANEP vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Předběhl také dosud nejoblíbenějšího Bohuslava Sobotku. Nejmenší důvěru má u veřejnosti Jiří Dienstbier.
 • Babiš se rochní ve výmyslech
  Vicepremiér lže o německých dávkách pro uprchlíky nebo o počtu Turků v Berlíně. Navrhuje nerealistické opevnění hranic a na štít si ve válce proti imigraci dává bezdomovce, které ještě před rokem vytlačoval z Václaváku. Nenechejte své blízké, aby mu na to skočili.
 • Babiš se rochní ve výmyslech
  Vicepremiér lže o německých dávkách pro uprchlíky nebo o počtu Turků v Berlíně. Navrhuje nerealistické opevnění hranic a na štít si ve válce proti imigraci dává bezdomovce, které ještě před rokem vytlačoval z Václaváku. Nenechejte své blízké, aby mu na to skočili.
 • Babiš se pře s Mládkem ohledně pobídky pro INA Lanškroun
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes na jednání vlády podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) zablokoval schválení investiční pobídky pro firmu INA Lanškroun, a ohrozil tak prý vznik 900 pracovních míst. Mládek to uvedl na twitteru. Babiš však jeho kritiku odmítl s tím, že materiál zablokován nebyl. Podle Babiše se nejdříve musí najít zdroj financí, na který Mládek při sestavování rozpočtu na letošní rok zapomněl.
 • Babiš se bojí o život, žádá o policejní ochranu
  Šéf hnutí ANO a současný ministr financí Andrej Babiš se bojí o život. Proto ve středu požádal kolegu z vlády Milana Chovance o přidělení policejní ochranky.
 • Babiš: Schodek rozpočtu v příštím roce má být 60 miliard
  Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl být podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) 60 miliard korun. Očekává ale velký tlak na rozpočet ze strany jednotlivých ministrů. Babiš to dnes řekl v pořadu Partie na Primě. Uvedl také, že by chtěl přidat 300 korun důchodcům.
 • Babiš: Schodek rozpočtu v příštím roce by měl být 60 miliard Kč
  Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl být podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) 60 miliard korun. Očekává ale velký tlak na rozpočet ze strany jednotlivých ministrů. Babiš to dnes řekl v pořadu Partie na Primě. Uvedl také, že by chtěl přidat 300 korun důchodcům.
 • Babiš: Schodek rozpočtu stoupl o bezmála půl miliardy
  Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 29,5 miliardy korun z říjnových 29,1 miliardy korun. Na dnešním setkání lídrů českého stavebnictví to uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Loni v listopadu byl schodek rozpočtu 68,9 miliardy korun.
 • Babiš: Schodek rozpočtu stoupl na 29,5 miliardy korun
  Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 29,5 miliardy korun z říjnových 29,1 miliardy korun. Na dnešním setkání lídrů českého stavebnictví to uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Loni v listopadu byl schodek rozpočtu 68,9 miliardy korun. Podrobnosti k rozpočtu zveřejní ministerstvo financí odpoledne.
 • Babiš: Schodek rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 29,5 z říjnových 29,1 mld. Kč

 • Babiš se zbaví Agrofertu. Rozhodnou poslanci
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) plánuje zbavit se koncernu Agrofert do konce ledna, pokud poslanci přehlasují veto prezidenta Miloše Zemana a schválí novelu zákona o střetu zájmů. Babiš to dnes řekl České televizi (ČT). Podle novely firmy členů vlády nebudou mít přístup k veřejným zakázkám, nenárokovým dotacím a investičním pobídkám. Budoucím členům vlády novela zakazuje provozovat rozhlasové a televizní vysílání a vydávat periodický tisk.
 • Babiš si nás namazal na chleba, říká zakladatel United Bakeries Pařík. Neúspěšně jednal o fúzi s Penamem
  Miliardová fúze pekáren United Bakeries a Penamu ze skupiny Agrofert ztroskotala na slovenském antimonopolním úřadu. Spoluzakladatel United Bakeries Marko Pařík naznačuje, že tento scénář byl předem připraven. United Bakeries podle něho přišly o stamiliony a zvažují proti Agrofertu právní kroky.
 • ‚Babiš slíbil rezignaci, pokud nebude EET fungovat‘
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) koaličním partnerům slíbil, že za funkčnost elektronické evidence tržeb bude ručit svou hlavou. V České televizi to v neděli řekl místopředseda vlády a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Dodal, že podle stanoviska ministerstva financí bude stačit na přípravu zavedení systému sedm měsíců od začátku jeho platnosti. 
 • Babiš: Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy Kč
  Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy Kč, což je o 37,2 miliardy méně než schválený rozpočet. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Jde o nejlepší výsledek hospodaření státu od roku 2008. Předloni byl schodek rozpočtu 77,8 miliardy korun. K výsledkům rozpočtu pomohlo podle MF oživení ekonomiky a zlepšení práce finanční správy, které se projevilo ve větším výběru daní.
 • Babiš terčem Anonymous. Kvůli EET i hazardu
  AKTUALIZOVÁNO: Hackeři hlásící se ke skupině Anonymous dnes napadli weby některých firem patřících ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO), píše Lupa.cz. Žádají zrušení elektronické evidence tržeb (EET)a zákona o hazardních hrách, který umožňuje státu blokovat webové stránky. Nedostupné byly dnes večer chvílemi podle zjištění ČTK například weby holdingu Agrofert a pekáren Penam. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka potvrdil hackerský útok na hlavní web Agrofertu a jeho dceřiné firmy Wotan Forest.
 • Babiš udělal propagační video na #EET. Vykradl filmový námět seriálu 24 hodin
  Zatímco ve sněmovně pustili poslanci EET do 3. čtení, Andrej Babiš zveřejnil video, v němž si zahrál na agenta Bauera. Sbíral v Chorvatsku účtenky.
 • Babiš: Uprchlíky beru jako povodeň, kvóty jsou nesmysl ...
  25. února 2016Moderátorka Michaela Šmídová si do pořadu Vaše téma ...
 • Babišův Agrotec nákladní auta poště nedodá, zakázka je zrušená
  Česká pošta zrušila zhruba padesátimilionovou veřejnou zakázku na dodávku nákladních aut, uvedlo Právo. Tu by jinak získala firma Agrotec z holdingu Agrofert vicepremiéra Andreje Babiše.
 • Babišův boj proti daňovým únikům míří k Ústavnímu soudu. Senátoři si stěžují na kontrolní hlášení u DPH
  Čtvrtina senátorů se podepsala pod ústavní stížnost proti kontrolnímu hlášení k DPH, které začne platit od začátku roku 2016. Podle senátora Iva Veleby jde pouze o další byrokratickou zátěž, která navíc zasahuje do soukromí široké skupiny obyvatel. Opatření by mělo podle ministerstva financí pomoct v odhalování zejména organizovaných daňových úniků, například u takzvaných karuselových obchodů.
 • Babišův fond koupil polikliniku v pražských Modřanech
  Před 8 dnyFond Hartenberg, přes který investuje své peníze do zdravotnictví šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, získal 70 ...


 • Belgické tajné služby nestíhají. V Bruselu jsou desítky džihádistů a stovky špionů
  Belgické tajné služby jsou poddimenzované, na 800 džihádistů je pouze tisíc agentů. Kromě teroristů musí belgické tajné služby hlídat stovky špionů, které do hlavního města diplomacie posílají desítky zemí z celého světa. Poté, co se zjistilo, že se už čtvrtý teroristický útok v Evropě alespoň částečně plánoval v Bruselu, očekává se, že se financování i počty agentů belgických tajných služeb navýší.
 • Běh funguje jako řetězová reakce, říká ultramaratonec a propagátor běhu Miloš Škorpil
  Rozběhal tisíce, možná desetitisíce lidí. V propagování běhu našel smysl života, obživu a hlavně radost. V jeho podání je běh něco jako přenosná nemoc. Stačí, abyste chvíli byli v jeho blízkosti, a než se nadějete, máte na nohou kecky a někam běžíte.
 • Barvy, zvuky pro nejmenší
  Velmi malé děti zaujmete především předměty, které lze snadno uchopit, upoutají pozornost pestrostí barev, obrázků, pohybem nebo vydávají zvuky. Jsou zdrojem poznání.
 • Barvy zimy: Zapomeňte na šedou
  Designéři se pro tuto sezónu inspirovali světem army, punku a folku. Můžete si dovolit vybírat z palety barev od sytě vínové po tmavě fialovou, výrazně oranžovou nebo rezavou hnědou. Barev se nemusíte bát, naopak!
 • Barvy moci Jindřicha Šídla: Stanovisko Hradu k návštěvě z...
  Kancelář prezidenta republiky se zájmem zhlédla reportáž Účastníci zájezdu vysílanou v rámci pořadu Reportéři ČT. Jak
 • Barvy moci Jindřicha Šídla: Co chceme vlastně od Semelové slyšet?
  V Česku se po 26 letech konečně definitivně účtovalo s komunistickou minulostí. Marta Semelová skončila u soudu. Jenže přišlo zklamání: komunistická poslankyně svůj soud vyhrála. Slepá spravedlnost ani tentokrát na rudé nebezpečí nedosáhla. Soudce to ale elegantně zdůvodnil: Pokud bude moci Semelová své bludy dál šířit, lidé hned tak na ty šílené roky nezapomenou.
 • Barclays zaplatí 120 milionů dolarů. Zbaví se tak obvinění ze spiknutí proti investorům
  Barclays se dohodla, že v USA zaplatí 120 milionů dolarů za urovnání obvinění z manipulací se sazbou LIBOR. Soudní spor namířený proti celkem 16 bankám investoři zahájili již v roce 2011. Britský protikorupční úřad SFO obvinil někdejšího prominentního obchodníka banky Deutsche Bank Christiana Bittara z manipulací se sazbou Euribor.
 • Barbíny ani Lego nevedeme
  E-shop Dráček.cz patří manželům Loudínovým. Z koutku v dětském pokoji panelákového bytu za 11 let vyrostl úspěšný obchod. Původně nabízel jenom českou hračkářskou malovýrobu, teď se zaměřuje i na školní batohy.
 • Banky začnou za příliš velké vklady trestat. Nad novým poplatkem kroutí experti hlavou
  Dvě velké banky zavedly poplatek, kterým odrazují mimořádně velké vklady. Komerční banka i Česká spořitelna se obávají nárůstu vkladů ke konci roku. Zvedlo by jim to totiž odvody do fondu, z něhož se má platit záchrana bank. ČSOB "velké horké peníze" penalizuje formou záporných úroků.
 • Banky budou nabízet levné hypotéky i příští rok. Úroky by mohly ještě mírně klesnout
  Úrokové sazby v první polovině roku klesly na rekordní minimum těsně nad dvě procenta. Současná cena hypoték vydrží i celý příští rok, shodují se banky. Některé dokonce předpokládají, že by se mohla ještě mírně snížit.

Hitpardáda štítků