‚Babiš slíbil rezignaci, pokud nebude EET fungovat‘

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) koaličním partnerům slíbil, že za funkčnost elektronické evidence tržeb bude ručit svou hlavou. V České televizi to v neděli řekl místopředseda vlády a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Dodal, že podle stanoviska ministerstva financí bude stačit na přípravu zavedení systému sedm měsíců od začátku jeho platnosti. 


Zdroj: echo24.cz

 • Nákupních center v Česku výrazně přibývat nebude
  Praha – Nákupních center v Česku nebude v příštích letech výrazně přibývat, pro developery je prostor pro další výstavbu limitovaný. Zaměřit se chtějí především na krajská města a mimopražské lokality. Místo výstavby se pustí spíše do modernizace nynějších center, která je potřebná po osmi letech. Vyplývá to ze studie společností CEEC Research a KPMG Česká republika.
 • Banka nemusí být jen šedá. V Radlicích vyroste zelená - iDNES.cz

  iDNES.cz Banka nemusí být jen šedá. V Radlicích vyroste zelená iDNES.cz Vedle ekologicky šetrné stavby sídla banky vyroste druhá, ještě zelenější stavba. Centrála ČSOB je dlouhodobě považována za jednu z nejzelenějších staveb u nás. Teď vedle ní vyroste další budova banky, která ji dokonce předčí.

 • Bělobrádek: Babiš se za fungování EET zaručil svou funkcí
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) koaličním partnerům slíbil, že za funkčnost elektronické evidence tržeb bude ručit svou hlavou. V České televizi to řekl místopředseda vlády a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Dodal, že podle stanoviska ministerstva financí bude stačit na přípravu zavedení systému sedm měsíců od začátku jeho platnosti.
 • Bělobrádek: Babiš slíbil svůj odchod, pokud nebude elektronická evidence tržeb fungovat
  Ministr financí Andrej Babiš koaličním partnerům slíbil, že za funkčnost elektronické evidence tržeb bude ručit svou hlavou. V České televizi to v neděli řekl místopředseda vlády a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Dodal, že podle stanoviska ministerstva financí bude stačit na přípravu zavedení systému sedm měsíců od začátku jeho platnosti.
 • Adidas vyrobil boty z plastů z moří a oceánů. Chce upozornit na stále větší mořské znečištění
  Boty vyrobené z pytláckých sítí jsou zatím prototypem. Adidas začal podporovat organizace bojující proti znečištění moří. I do výroby běžných bot začne přidávat recyklované materiály.
 • Lidé mezi 16 a 24 lety utrátí za jídlo více než v jakémkoliv jiném věku. Neumí totiž vařit
  Mladí lidé v Británii utratí týdně za potraviny přes téměř dva a půl tisíce korun. Utrácí přitom mnohem více než jiné generace. Mladí prý umí uvařit v průměru pouhé čtyři recepty. A neohrožuje to pouze jejich peněženku, ale i zdraví.
 • Polský břidlicový sen se hroutí

  Vyhlídky na břidlicový boom v Polsku se zdají být u konce. Mimo zahraničních společností ustupuje od frakování i státem řízená těžařská společnost. Důvodem jsou obtížné geologické podmínky. pouze 4 roky poté, co americká vláda předpověděla, že rezervy jsou dostatečné na zajištění plynu pro Polsko na další tři století. Koncese pro provádění průzkumných vrtů klesly v minulém

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • V USA zatkli bývalého šéfa banky, jejíž záchrana stála Irsko 30 miliard eur
  Bývalý ředitel irského finančního ústavu Anglo Irish Bank (AIB) David Drumm byl zadržen ve Spojených státech. Drumm je považován za člověka, který v roce 2008 sehrál ústřední roli v irské bankovní krizi. Uprchl tehdy do USA, kde byl nyní zadržen na základě vydávacího rozkazu, uvedla agentura Reuters.
 • Ekonom a děkan NF VŠE Ševčík: EET je ekonomický lapsus a nebezpečí
  Elektronická evidence tržeb je ekonomický lapsus a skrývá obrovské nebezpečí centralizace údajů a kšeftů s nimi. Obrovsky to získává voliče, závistivé. Ekonomicky to nevyřeší nic, říká v rozhovoru pro Roklen24 kromě dalších témat děkan fakulty Národohospodářské VŠE a liberální ekonom Miroslav Ševčík. K tématu EET bude řečníkem říjnové konference pro podnikatele. Podrobnosti naleznete na tomto odkaze.
 • Turecko drží smutek za oběti útoků. Demonstranti viní vládu a policii
  Turecko zahájilo třídenní smutek po dvojici sobotních pumových útoků v Ankaře, při nichž zemřelo nejméně 95 lidí a dalších 245 bylo zraněno. Šlo o nejtragičtější podobné útoky, jaké kdy Turecko zažilo, uvedl zpravodajský server BBC News. V centru metropole si oběti připomínají tisíce lidí, řada z nich přišla s protivládními transparenty. Po útocích zůstává stav 48 zraněných vážný.


 • Babiš si nás namazal na chleba, říká zakladatel United Bakeries Pařík. Neúspěšně jednal o fúzi s Penamem
  Miliardová fúze pekáren United Bakeries a Penamu ze skupiny Agrofert ztroskotala na slovenském antimonopolním úřadu. Spoluzakladatel United Bakeries Marko Pařík naznačuje, že tento scénář byl předem připraven. United Bakeries podle něho přišly o stamiliony a zvažují proti Agrofertu právní kroky.
 • Babiš se zbaví Agrofertu. Rozhodnou poslanci
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) plánuje zbavit se koncernu Agrofert do konce ledna, pokud poslanci přehlasují veto prezidenta Miloše Zemana a schválí novelu zákona o střetu zájmů. Babiš to dnes řekl České televizi (ČT). Podle novely firmy členů vlády nebudou mít přístup k veřejným zakázkám, nenárokovým dotacím a investičním pobídkám. Budoucím členům vlády novela zakazuje provozovat rozhlasové a televizní vysílání a vydávat periodický tisk.
 • Babiš se učí chválit podřízené. Umět to chce od ledna
  Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl změnit přístup k zaměstnancům ve svém úřadě. Své lidi se učí chválit, doteď pochvalami šetřil. „Vím, že tento cíl ministr má," potvrdil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
 • Babiš se stal nejoblíbenějším ministrem
  Nejlépe hodnoceným členem vlády je podle průzkumu společnosti SANEP vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Předběhl také dosud nejoblíbenějšího Bohuslava Sobotku. Nejmenší důvěru má u veřejnosti Jiří Dienstbier.
 • Babiš se rochní ve výmyslech
  Vicepremiér lže o německých dávkách pro uprchlíky nebo o počtu Turků v Berlíně. Navrhuje nerealistické opevnění hranic a na štít si ve válce proti imigraci dává bezdomovce, které ještě před rokem vytlačoval z Václaváku. Nenechejte své blízké, aby mu na to skočili.
 • Babiš se rochní ve výmyslech
  Vicepremiér lže o německých dávkách pro uprchlíky nebo o počtu Turků v Berlíně. Navrhuje nerealistické opevnění hranic a na štít si ve válce proti imigraci dává bezdomovce, které ještě před rokem vytlačoval z Václaváku. Nenechejte své blízké, aby mu na to skočili.
 • Babiš se pře s Mládkem ohledně pobídky pro INA Lanškroun
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes na jednání vlády podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) zablokoval schválení investiční pobídky pro firmu INA Lanškroun, a ohrozil tak prý vznik 900 pracovních míst. Mládek to uvedl na twitteru. Babiš však jeho kritiku odmítl s tím, že materiál zablokován nebyl. Podle Babiše se nejdříve musí najít zdroj financí, na který Mládek při sestavování rozpočtu na letošní rok zapomněl.
 • Babiš se bojí o život, žádá o policejní ochranu
  Šéf hnutí ANO a současný ministr financí Andrej Babiš se bojí o život. Proto ve středu požádal kolegu z vlády Milana Chovance o přidělení policejní ochranky.
 • Babiš: Schodek rozpočtu v příštím roce má být 60 miliard
  Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl být podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) 60 miliard korun. Očekává ale velký tlak na rozpočet ze strany jednotlivých ministrů. Babiš to dnes řekl v pořadu Partie na Primě. Uvedl také, že by chtěl přidat 300 korun důchodcům.
 • Babiš: Schodek rozpočtu v příštím roce by měl být 60 miliard Kč
  Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl být podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) 60 miliard korun. Očekává ale velký tlak na rozpočet ze strany jednotlivých ministrů. Babiš to dnes řekl v pořadu Partie na Primě. Uvedl také, že by chtěl přidat 300 korun důchodcům.


 • Babiš: Schodek rozpočtu stoupl o bezmála půl miliardy
  Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 29,5 miliardy korun z říjnových 29,1 miliardy korun. Na dnešním setkání lídrů českého stavebnictví to uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Loni v listopadu byl schodek rozpočtu 68,9 miliardy korun.
 • Babiš: Přijmeme přes 13 tisíc státních zaměstnanců, hlavně učitele
  Příští rok přijme Česko 13 tisíc státních zaměstnanců, z toho 5 800 učitelů, zhruba 5 tisíc vojáků a vzhledem k bezpečnostní situaci i policisty. Řekl to vicepremiér Andrej Babiš v pořadu Týden v politice na ČT24. Babiš se také pochlubil tím, že má Česká republika jeden z nejmenších státních dluhů v Evropě.
 • Babišovy zákony drtí podnikatele a živnostníky
  Ústavní soud čeká letos zásadní rozhodnutí, jestli se rozmáhající se touha vicepremiéra, šéfa hnutí ANO a majitele Agrofertu Andreje Babiše sledovat a šmírovat podnikatele na každém kroku dostala za hranu, kdy ohrožuje svobodu podnikání a právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním údajů.
 • Babišovi se dál nedaří vybírat daně, ministerstvo se i tak chválí
  Státní rozpočet se v září dostal do schodku 2,8 miliardy korun, v srpnu skončil s přebytkem 19 miliard korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí s tím, že jde o nejlepší výsledek hospodaření ke konci září od roku 2008. Loni v září rozpočet vykázal schodek 34,4 miliardy korun. Na celý letošní rok je schválen rozpočet se schodkem 100 miliard korun.
 • Babiš mu měl spálit úrodu. Sedlák se s ním teď soudí o Agro Jevišovice
  Andrej Babiš si při jednání se menšími podnikateli rozhodně nebere servítky a snaží se je získat pomocí „službiček a slibů“, jen aby na nich později vydělal. Takové jsou aspoň zkušenosti sedláka Bohumíra Rady, kterému firma spadající pod Agrofert v červnu postříkala pole herbicidy. Rada se nyní soudí o navrácení akcií firmy Agro Jevišovice, kterou od něj Babiš v roce 2011 koupil. Podle něj totiž Babiš akcie převzal nezákonně, jak řekl Deníku Referendum.
 • Babiš má problém. Brusel mu zamítl ‚reverse charge‘
  Plány ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) pro boj s daňovými úniky dostaly vážnou trhlinu. Evropská komise totiž zamítla jeho žádost na změnu vybírání daně z přidané hodnoty. Informuje o tom Radiožurnál, který má k dispozici sdělení komise. Babiše rozhodnutí komise zklamalo. Ve svém úsilí prý ale nepoleví.
 • Babiš: Firmy čekají na víza dělníků, ač jdou Evropou davy migrantů
  Místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že české firmy měsíce čekají na vyřízení víz ukrajinským dělníkům a na druhé straně jsou v Evropě tisíce migrantů bez potřebných dokladů. Babiš to dnes řekl před schůzí vlády, která se koná v Brně, kde začal Mezinárodní strojírenský veletrh. Babiš zároveň požaduje okamžité svolání mimořádného evropského summitu, na němž by špičky unie řešily zastavení přílivu běženců do Evropy.
 • Babiše opustil píárista. Odešel k poradci ministra Chovance
  Hnutí ANO přišlo o jednoho ze svých zkušených mediálních expertů. Bývalý novinář Jaromír Hasoň, který v uplynulých čtyřech letech pomáhal Andreji Babišovi s politickými projevy a psal jeho texty do novin, přestoupil do jedné z největších českých komunikačních agentur Bison & Rose. Tu spoluvlastní Miloš Růžička, poradce ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD a jeden z vlivných kuloárních hráčů v politice i byznysu.
 • Až roztají protiruské sankce...
  Vztahy mezi Ruskem a Západem – zdá se – překonaly propad do největších hloubek pod bod mrazu. Patrné jsou první známky „oteplení“. Lze tak předpokládat, že sankce namířené proti Rusku, stejně jako následné „protisankce“ ruské strany, by mohly být opuštěny už v průběhu letošního roku. Takový krok by jistě ocenily například tuzemské firmy vyvážející do Ruska. Nelze však přeceňovat jeho makroekonomický dopad. Opuštění sankcí, stejně jako jejich uvedení, nebude mít na českou ekonomiku jakýkoli…
 • Auto.cz: Škoda zastavila projekt nového Roomsteru
  Škoda Auto údajně těsně před dokončením zastavila projekt výroby následníka modelu Roomster. Uvedl to server Auto.cz s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Ještě v září přitom neoficiální informace hovořily o příchodu vozu na trh do poloviny příštího roku. Škoda podle mluvčího Vítězslava Pelce spekulace nekomentuje.

 • Blogy - Echo24.cz
  Asadovi zabijáci přicházejí jako uprchlíci. Václav Cílek Migrace jako zbraň hromadného ničení. Vít Vojta Nelidská politika jednoho dítěte. Johanka z Arku české.
 • Blogy - Echo24.cz
  Aby vám peníze vydělávaly Ceníte si svého života. Hrají Turci vůči islamistům vlastní hru. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího.
 • Blatterovi byla pozastavena činnost v čele FIFA
  Nejmocnějšímu muži světového fotbalu Seppu Blatterovi byla dočasně pozastavena činnost v čele světové fotbalové federace FIFA. Má jít o suspendaci na devadesát dní.
 • Bič na živnostníky bude. Kontrolní hlášení vláda neodloží
  Odpor podnikatelů a pravicových poslanců, senátory podaná ústavní stížnost ani přímluvy Hospodářské komory. Vládu nic z toho nepřesvědčilo a v pondělí tak odmítla návrh ODS odložit zavedení kontrolního hlášení o jeden rok. Jedna z největších daňových novinek v novodobé historii tak začne platit už za čtyři týdny. Kritici varují před zvýšenou zátěží podnikatelů i rizikem spojeným s možným únikem vysoce citlivých informací.
 • Benzín a nafta jsou v Česku nejlevnější za 6 let
  Pohonné hmoty v Česku se v uplynulém týdnu dostaly na nejnižší ceny za posledních téměř šest let. Litr benzinu stojí v průměru 29,27 koruny a litr nafty 28,60 koruny, přitom ještě v červnu byly pohonné hmoty téměř o čtyři koruny dražší. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje. Níže než nyní byly ceny naposledy začátkem roku 2010. Od té doby výrazně kolísaly, v roce 2012 se dokonce benzin vyšplhal nad 38 korun a nafta nad 37 korun za litr.
 • Belgie zvýhodňovala firmy neprávem. Ty musí dopaltit 700 milionů eur
  Daňové výhody, které nadnárodním společnostem od roku 2005 poskytovala Belgie, nejsou v souladu s pravidly EU o státní pomoci, rozhodla Evropská komise. Nejméně 35 nadnárodních, převážně evropských firem, tak bude muset daň doplatit. Podle odhadu komise se celková částka pohybuje kolem 700 milionů eur (přes 20 miliard Kč). Novinářům to dnes řekla eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.
 • Balšínek: Naši věřitelé jsou s Echem extrémně spokojeni
  Magazín Reportér by se podle vydavatele Roberta Čásenského v příštím roce měl dostat do mírného zisku. Vyrovnané hospodaření by mohl dosáhnout také další z loni vzniklých tištěných titulů, týdeník Echo. Podle jeho šéfredaktora Dalibora Balšínka to ale může oddálit spuštění dalších produktů nebo posílení redakce. Čásenský a Balšínek to ve čtvrtek uvedli na mikrokonferenci Renesance tisku, pořádané serverem Médiář.cz.
 • Bakalovo trpké finále. Kvůli jeho tvrdosti vláda vstřícná nebude
  Z Ostravy se jezdívá na vánoční nákupy do polského pohraničí. Cesta autem do vyhlášené tržnice v Zabełkówě trvá asi čtvrthodinu. Oblíbené jsou také zážitkové adventní zájezdy do Krakova nebo letecky do Londýna. Zato stověžatá matička tolik neláká. Není divu, nedá se tam levněji nakoupit a za atmosférou vánočních trhů je lepší zajet třeba do Vídně. Přesto by se Ostraváci měli před svátky do Prahy podívat. Hlavně horníci. Cestovní agentura se smyslem pro ironii by jim mohla zorganizovat prohlídku…
 • Babiš znovu narazil s EET. Letos už se protlačit nestihne
  Další nezdar si může u prosazování elektronické evidence tržeb připsat ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten sice na projekt online pokladen nabírá stovky nových úředníků a chce kvůli tomu vystěhovat radnici Prahy 7 ze stávajících prostor, schválení EET ve sněmovně je ale ještě hodně daleko. Babiš plánoval evidenci mimořádně projednat ještě před schválením státního rozpočtu na příští rok. Jeho nápad měl ale háček: neřekl o něm koaličním partnerům.
 • Babiš v akci: Kúpim vajca. Dáš mi račun?
  Ministr Andrej Babiš si před veřejností dál posiluje image dobromyslného, lehce popleteného strejdy, který to vše myslí dobře. A že nám ukáže jak na to.

Hitpardáda štítků