Babišův muž z plakátu je zpět. Nezapomínejme, že v politice není úplně naivní

Ministr obrany Martin Stropnický se v sobotu velmi pravděpodobně stane předsedou pražské organizace ANO. Na Babišovo přání střídá právě Kleslovou. A je to celkem užitečná lekce.


Zdroj: nazory.ihned.cz
Témata: IOBJECTS, PLACEHOLDER, W, KOMENT, PLACEHOLDER PRO, CLEARFIX, PH, ACTION, VIDEA, SOURCE
 • Horní zákon čeká výborová smršť
  Ostře sledovanou novelou horního zákona se budou ve středu a ve čtvrtek znovu zabývat poslanci, a to hned v pěti výborech. Server iUHLI.cz zmapoval předložené pozměňovací návrhy. Tím klíčovým je zřejmě požadavek na fixaci úhrad z vydobytých nerostů na pět let.
 • AXA spouští nový e-shop. Online sjednáte úrazové pojištění, později všechny produkty
  Finanční skupina AXA spustila nový e-shop pro on-line prodej svých produktů. Jako první do on-line nabídky nasadila úrazové pojištění 5 PLUS. K uzavření pojistné smlouvy je třeba občanský průkaz...
 • Zaměstnanci společnosti Lufthansa vyhlásili třídenní stávku
  pSpolečnost Lufthansa (LHA; -1,37 %) bude tento týden čelit třídenní stávce, když odbory odmítly poslední nabídku mezd a důchodů.p pStávka začne ve středu a skončí v pátek.p pNěmecký přepravce Lufthansa, který je největší v Evropě podle...
 • Změny v zastoupení v indexu S&P 500
  Společnost S&P Dow Jones Indices oznámila změnu v indexech S&P. Tou hlavní je zařazení společnosti Synchrony Financial (SYF) do širšího indexu S&P 500. Rozhodnutí padlo v návaznosti na kroky konglomerátu General Electric (GE), který předává zmiňovanou...
 • Spořicí účty moc nevynáší. Investice do fondů tak rostou i přes oslabení akciových trhů
  Fondy domácích i zahraničních správců nabízené v České republice spravovaly koncem září 367,20 miliardy korun. Je to o 13 procent více než začátkem letošního roku. Ve třetím čtvrtletí se objem jejich majetku snížil asi o 190 milionů korun. Příčinou je především dočasné oslabení akciových trhů. Poptávka po fondech ale dále stoupá. Hodnota aktiv, které spravují, tak může ke konci roku dosáhnout nového historického rekordu.
 • Fico: Slovensko v žalobě proti kvótám zpochybní systém hlasování
  Slovensko plánuje v připravované žalobě proti rozhodnutí o rozmístění uprchlíků v EU na základě povinných kvót zpochybnit pravomoc členských států unie přijmout takové rozhodnutí na základě většinového hlasování. "Máme pochybnosti, zda většinové rozhodnutí bylo vůbec možné o tomto tématu. Budeme zpochybňovat právo ministrů vnitra rozhodnout o přerozdělení konkrétních lidí na území konkrétního státu," řekl Fico v rámci přednášky studentům Panevropské vysoké školy.
 • Klaudiánova nemocnice vydala brožuru o své historii
  Klaudiánova nemocnice patří ke zdravotnictví ve Středočeském kraji a v Mladé Boleslavi zcela neodmyslitelně. Sestřičky a lékaři se zde o pacienty starají již 120 let. Právě k této příležitosti nemocnice vydala brožuru „120 let Klaudiánovy nemocnice“, kterou včera slavnostně pokřtil ředitel MUDr. Luděk Kramář, MBA spolu s jejím autorem PhDr. Luďkem Benešem. Brožura je věnována […]
 • Bělobrádek: ČR chce s Čínou spolupracovat v aplikovaném výzkumu
  Praha - Česko má zájem o spolupráci s Čínou v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoji nových technologií. Řekl to dnes vicepremiér pro výzkum Pavel Bělobrádek na Čínském investičním...
 • Piráti jednají o koaliční spolupráci s TOP 09 a s Trojkoalicí
  Čtyřčlenný klub Pirátů dnes jednal s opoziční TOP 09 o možné koaliční spolupráci. S Trojkoalicí se Piráti sešli už dřív, dohoda je možná, řekl zastupitel Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Pro získání většiny v zastupitelstvu by kluby potřebovaly ještě podporu nezávislých členů zastupitelstva a zřejmě i zastupitelů za ODS.
 • Pokles prodeje aut v Rusku v říjnu zrychlil na 38,5 procenta
  Moskva - Prodej nových osobních a lehkých užitkových aut v Rusku v říjnu meziročně klesl o 38,5 procenta na zhruba 130.000 vozů. Tempo jeho poklesu tak zrychlilo z téměř 29 procent v září,...

 • WSJ: EU požádala Volkswagen o podrobnosti k emisím CO2
  Brusel/Wolfsburg (Německo) - Evropská unie požádala v pondělí automobilku Volkswagen o podrobnosti k nesrovnalostem v údajích o měření emisí oxidu uhličitého (CO2). Koncern by je měl...
 • Dorland podporuje kampaní rovné platy mužů a žen
  Nezisková organizace Otevřená společnost ve spolupráci s agenturou Dorland představila informační kampaň zaměřenou na rozdíly v platech žen a mužů a jejich následný vliv na výši starobních důchodů.
 • ČEPS vydělal téměř o půl miliardy více než loni. I přes odstávky Temelína a Dukovan
  Státní firmě ČEPS za letošní tři čtvrtletí narostl zisk před zdaněním na 1,7 miliardy korun. Stalo se tak navzdory komplikacím způsobeným odstávkou bloků JE Temelín a Dukovany. ČEPS působí v Česku jako výhradní provozovatel přenosové soustavy.
 • Cameronovy požadavky? Vysoce problematické, reaguje Brusel
  Evropská komise pokládá dopis britského premiéra Davida Camerona s požadavky na reformu vztahů Británie a EU za vstup do jednání. Část Cameronových požadavků, která se dotýká základních svobod, má ale komise předběžně za "vysoce problematické", uvedl její mluvčí Margaritis Schinas.
 • Novým generálním ředitelem společnosti Scania je Henrik Henriksson
  Představenstvo společnosti Scania jmenovalo Henrika Henrikssona novým prezidentem a generálním ředitelem společnosti Scania. Od nového roku na této pozici nahradí dosavadního ředitele a prezidenta společnosti Pera Hallberga. Ve stejný den se Henrik Henriksson rovněž stane členem správní rady holdingu Volkswagen Truck & Bus.
 • Hypoteční trh letos stoupl o téměř třetinu na 135 miliard
  Banky poskytly během tří čtvrtletí občanům 75900 hypoték za celkem 135,3 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o výrazný růst, ve stejném období loni banky poskytly 63.600 hypoték za 105,2 miliardy korun. Vyplývá to z dat ministerstva pro místní rozvoj. Letošní rok bude podle expertů zřejmě znovu rekordní.
 • Hypoteční trh letos stoupl o téměř třetinu na 135 miliard Kč
  Praha - Banky poskytly během tří čtvrtletí občanům 75.900 hypoték za celkem 135,3 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o výrazný růst, ve stejném období loni banky poskytly 63.600...
 • Hypoteční trh letos stoupl o téměř třetinu na 135 miliard Kč
  Praha - Banky poskytly během tří čtvrtletí občanům 75.900 hypoték za celkem 135,3 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o výrazný růst, ve stejném období loni banky poskytly 63.600...
 • Skupině ČEZ klesl za devět měsíců čistý zisk na 16,6 miliardy
  Energetická společnost ČEZ vykázala za devět měsíců letošního roku čistý zisk 16,6 miliardy korun, což je meziroční pokles o tři miliardy korun. Tržby firmy stouply o 3,5 miliardy na 150,6 miliardy korun. Navzdory výraznému snížení očekávané výroby potvrdil ČEZ výhled čistého zisku za celý letošní rok na 27 miliard korun. "Čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy činil v prvních třech čtvrtletích 18,6 miliardy korun," řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
 • Zastupitelé Brna odsunuli schválení koupě akcií Veletrhů
  Brněnští zastupitelé dnes odsunuli schválení podmínek odkupu 61 procent akcií Veletrhů Brno tak, jak je dohodl primátor Petr Vokřál (ANO). Místo toho souhlasili s tím, že se setkají 16. listopadu se zástupci společnosti Patria Finance, která Veletrhy Brno oceňovala a účastnila se jednání. Podmínky odkupu by pak zastupitelstvo schvalovalo na mimořádné schůzi 20. listopadu. Až v prosinci se má schvalovat konkrétní podoba smluv.

 • Jsou firmy, kterým rozruch okolo imigrační krize náramně vyhovuje
  Češi jsou lidé vynalézaví a budou tedy vynalézat. Drobní spotřebitelé budou vyměňovat jističe (vyšší kapacitu za nižší), aby se vešli do nižších tarifů. Občas jim to pak vyhodí pojistky; lze očekávat, že soukromí výrobci přijdou s nějakými regulačními zařízeními pro vnitřní okruhy, např. bránícími přetížení tím, že zařízení nedovolí spustit "žravý" spotřebič, když už i tak je spotřeba vysoká, než vypnete něco jiného.
 • "Mladý Stropnický" není pro zelené nic jiného než závaží
  Zelení byli jistou alternativou. Do soboty, kdy se jejich předsedou stal Matěj Stropnický. Pokud zelené nepovede někdo výrazněji dospělý a nebude dělat věci jinak nejen pro ty, kdo chtějí být jiní, ale i pro všechny, nebude tahle strana ničím jiným, než čím byla poslední dva roky.
 • Paní Krnáčová, nechybí vám ochranná známka na Lítačku?
  Opencard má nahradit Lítačka. Ale zatímco Opencard je ochrannou známkou Prahy, Lítačka chybí. Doufejme, že to není výzva pro spekulanty.
 • Krnáčová chce vyměnit Opencard za Lítačku. Praha by měla požádat o pomoc Brno
  Doufejme, že řešení Krnáčové bude fungovat. Musí. Jen tento rok končí platnost 650 tisíc kartiček opencard a výměna trvá až 14 dní.
 • Podpora domácí péče je správná. Ale co za ni ve skutečnosti dostanete?
  Je dobře, že se ministerstvo a vůbec stát snaží podporovat domácí péči. Současně by měl k tomu nabízet kvalitní služby. A to za cenu příspěvku, který si sám určil.
 • Neshazujme základní příjem ze stolu
  Myšlenka základního příjmu jako taková žádné výrazné mantinely nemá. Obavy z následků zavedení základního příjmu sice mohou být na místě, ale k jejich serióznímu zhodnocení zatím nemáme zkušenosti.
 • Očkování jako otázka víry
  Zatímco odpůrci očkování jásají, že jim soud dal potvrzení správnosti jejich přesvědčení, střízlivým okem vypadá situace jinak. Očkování dál zůstává povinné, dál platí, že rodiče nemohou své dítě odmítnout nechat očkovat z nějakých důvodů a la “myslím si, že to je škodlivé”, ale je potřeba mít vyfutrované to svědomí. Zároveň se tím jaksi posunula rovina debaty o očkování.
 • Zika je příkladem společenské imunity vůči panickému strachu z pandemií
  Překvapivě pomalu se rozjíždí ve světě zájem o virus zika, který se přitom obrovskou rychlostí šíří po Latinské Americe. Až se vnucuje pocit, že po minulých letech projevujeme úctyhodnou imunitu vůči takové panice.
 • Stropničtí: Padouch, nebo hrdina - my jsme jedna rodina
  Nástup politické dráhy Matěje Stropnického, postavený na tom, že ze svého otce udělal úplného idiota, je geniálním tahem, prozrazujícím mnohé o tom, kam daleko došel v Česku politický marketing.
 • Vzdělávání v éře průmyslu 4.0
  Místo abychom hledali způsob jak se připravit na budoucnost, snažíme se konzervovat ji. Ve vzdělávání jsme od Marie Terezie ušli výrazně kratší cestu. Paradoxem je, že směr lze otočit jedině prostřednictvím vzdělávání samotného.

 • Babišův fond koupil polikliniku v pražských Modřanech
  Před 8 dnyFond Hartenberg, přes který investuje své peníze do zdravotnictví šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, získal 70 ...
 • Babišův boj proti daňovým únikům míří k Ústavnímu soudu. Senátoři si stěžují na kontrolní hlášení u DPH
  Čtvrtina senátorů se podepsala pod ústavní stížnost proti kontrolnímu hlášení k DPH, které začne platit od začátku roku 2016. Podle senátora Iva Veleby jde pouze o další byrokratickou zátěž, která navíc zasahuje do soukromí široké skupiny obyvatel. Opatření by mělo podle ministerstva financí pomoct v odhalování zejména organizovaných daňových úniků, například u takzvaných karuselových obchodů.
 • Babišův Agrotec nákladní auta poště nedodá, zakázka je zrušená
  Česká pošta zrušila zhruba padesátimilionovou veřejnou zakázku na dodávku nákladních aut, uvedlo Právo. Tu by jinak získala firma Agrotec z holdingu Agrofert vicepremiéra Andreje Babiše.
 • Babiš: Uprchlíky beru jako povodeň, kvóty jsou nesmysl ...
  25. února 2016Moderátorka Michaela Šmídová si do pořadu Vaše téma ...
 • Babiš udělal propagační video na #EET. Vykradl filmový námět seriálu 24 hodin
  Zatímco ve sněmovně pustili poslanci EET do 3. čtení, Andrej Babiš zveřejnil video, v němž si zahrál na agenta Bauera. Sbíral v Chorvatsku účtenky.
 • Babiš terčem Anonymous. Kvůli EET i hazardu
  AKTUALIZOVÁNO: Hackeři hlásící se ke skupině Anonymous dnes napadli weby některých firem patřících ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO), píše Lupa.cz. Žádají zrušení elektronické evidence tržeb (EET)a zákona o hazardních hrách, který umožňuje státu blokovat webové stránky. Nedostupné byly dnes večer chvílemi podle zjištění ČTK například weby holdingu Agrofert a pekáren Penam. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka potvrdil hackerský útok na hlavní web Agrofertu a jeho dceřiné firmy Wotan Forest.
 • Babiš: Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy Kč
  Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy Kč, což je o 37,2 miliardy méně než schválený rozpočet. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Jde o nejlepší výsledek hospodaření státu od roku 2008. Předloni byl schodek rozpočtu 77,8 miliardy korun. K výsledkům rozpočtu pomohlo podle MF oživení ekonomiky a zlepšení práce finanční správy, které se projevilo ve větším výběru daní.
 • ‚Babiš slíbil rezignaci, pokud nebude EET fungovat‘
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) koaličním partnerům slíbil, že za funkčnost elektronické evidence tržeb bude ručit svou hlavou. V České televizi to v neděli řekl místopředseda vlády a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Dodal, že podle stanoviska ministerstva financí bude stačit na přípravu zavedení systému sedm měsíců od začátku jeho platnosti. 
 • Babiš si nás namazal na chleba, říká zakladatel United Bakeries Pařík. Neúspěšně jednal o fúzi s Penamem
  Miliardová fúze pekáren United Bakeries a Penamu ze skupiny Agrofert ztroskotala na slovenském antimonopolním úřadu. Spoluzakladatel United Bakeries Marko Pařík naznačuje, že tento scénář byl předem připraven. United Bakeries podle něho přišly o stamiliony a zvažují proti Agrofertu právní kroky.
 • Babiš se zbaví Agrofertu. Rozhodnou poslanci
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) plánuje zbavit se koncernu Agrofert do konce ledna, pokud poslanci přehlasují veto prezidenta Miloše Zemana a schválí novelu zákona o střetu zájmů. Babiš to dnes řekl České televizi (ČT). Podle novely firmy členů vlády nebudou mít přístup k veřejným zakázkám, nenárokovým dotacím a investičním pobídkám. Budoucím členům vlády novela zakazuje provozovat rozhlasové a televizní vysílání a vydávat periodický tisk.


 • Babiš prý nechce dělat rozhovor s Kalouskem
  Vidíme tedy docela zajímavou hru, v níž jde nejen o půtky mezi politiky. Kalouskovi to asi nemůžeme vyčítat. Jeho reakce je logická, jen využívá příležitosti a navíc způsobem, který není zase tak moc přehnaný. Ale zároveň se pouští do něčeho, co je mnohem větší, než bitka o preference.
 • Babišova hvězda se topí v pivu, ale jinak krásně stoupá
  Reakce facebookového publika naznačuje, že to Babiš tentokrát přepískl. Ale to vůbec nic neznamená. Podstatnější je, jak Babiš nebo třeba takový prezident Zeman dobře vědí, publikum nedigitální. To publikum, kterému třeba před krajskými a senátními volbami v roce 2008 stačil slib Jiřího Paroubka, že zruší ty zlé poplatky u doktora. Pražští intelektuálové to tehdy nebrali vážně. Pak se tomu ale říkalo oranžová tsunami.
 • A vy v tom Česku máte chytré telefony?
  Vysokoškolsky vzdělaný kolega vám najednou vzačne říkat, že nás obsazují muslimské hordy. Přátelé. argumentace nepomáhá. Mobilní. telefon se stane.
 • A vy v tom Česku máte chytré telefony?
  Vysokoškolsky vzdělaný kolega vám najednou začne říkat, že nás obsazují muslimské hordy. Přátelé, o nichž si myslíte, že je znáte léta, najednou začnou mluvit o střílení a potápění lodí. Logická argumentace nepomáhá. Mobilní telefon se stane naprosto iracionálním argumentem pro to, že nejde o uprchlíky.
 • Andrej Babiš ve stopách Vasila Biľaka
  Alkohol spadá v zemích Evropské unie povinně do základní sazby DPH. Že by Evropská komise povolila Česku výjimku na pivo, si nemůže myslet ani Babiš. Politicky to ale může fungovat i tak. Podpora unie je v Česku nyní nevelká, takže když Babiš řekne: „Chtěli jsme zlevnit pivo, ale zakázal nám to ten zlý Brusel,“ vydělá dvakrát.
 • Akce proti změně klimatu je zároveň ekonomickou příležitostí
  Nyní, více než kdy jindy, existuje společenská a politická vůle udělat něco s globálním oteplováním a jeho negativním dopadem na životní prostředí. Města, firmy i jednotlivci hrají rozhodující roli v zavádění klimatických strategií do praxe.
 • 25 způsobů komunikace s obvolávači
  Nekřičíte, nezlobíte se, vždyť k tomu není důvod. Vy jste byli vyrušeni, volají jen proto, že je to stojí tak málo, cenou vašeho času pohrdají, tak co? Nemáte snad v takové situaci právo na trochu té ubohé a trapné zábavy?
 • 25 způsobů komunikace s obvolávači
  Nekřičíte, nezlobíte se, vždyť k tomu není důvod. Vy. jste byli vyrušeni, volají jen proto, že je to stojí tak málo, cenou vašeho času pohrdají.

 • Česko jako kůl v uprchlickém plotě
  Vzpomínáte si na slavný projev generálního tajemníka Milouše Jakeše z roku 1987, kterým se definitivně zesměšnil? Jaký je ale rozdíl mezi tehdejším tajemníkem, který si zoufal, že už nedokáže odůvodnit zadrátované hranice před zahraničím a nynější českou vládou v uprchlické krizi?
 • Česká odposlechová republika
  Dokud je v médiích kauza pokrytá zpravodajskými novinářskými prostředky, lidé pochybují. Což je normální. Nikdo z nás u popisovaného dění nebyl, neví se, jak to přesně bylo, různí svědci a obvinění mají různé verze... Až do okamžiku, než nějaké médium zveřejní “uniklé odposlechy”.
 • Černý pátek po celý rok. Jak velká musí být sleva, aby to stálo za to?
  Akce černého pátku plynule navázala na předsezonní slevy, po nichž budou následovat předvánoční slevy, které posléze vyvrcholí vánočními slevami. Podle expertů se totiž v Česku prodá ve slevách polovina veškerého zboží, které obchody nabízejí, a tento podíl se každý rok zvyšuje.
 • Čekání na první český kyberútok
  Nejlepší hackeři jsou údajně v Rusku a Číně, nicméně znalosti tohoto typu se šíří poměrně úspěšně. Také Islámský stát je výrazně aktivní na internetu, na Twitteru a údajně má ze všech teroristických skupin nejlepší kapacity pro útočné operace v kyberprostoru. Česku ale spíše hrozí útok na databáze osobních dat, než kyberútok na strategickou infrastrukturu. Co tedy máme očekávat?
 • Budování Babišistánu se zadrhlo
  Kdyby se vyhlašoval politik roku, titul by nepochybně obhájil Andrej Babiš. Vítězství je ale poněkud méně velkolepé, než by si sám představoval.
 • Braňte pokroku za každou cenu
  Bohužel ne všichni lidé v populaci mají na to, aby obstáli ve světě, jehož rychlost je vynucena tvrdou konkurencí. Stejně
 • Braňte pokroku za každou cenu
  Bohužel ne všichni lidé v populaci mají na to, aby obstáli ve světě, jehož rychlost je vynucena tvrdou konkurencí. Stejně
 • Blbá nálada skončila. Nahradila ji celospolečenská dezorientace
  Prezident zjevně nepochopil podstatu Havlovy blbé nálady. Jen růst HDP soudržnou společnost nedělá. A usmívat se nad ztrátou i těch nejmenších společných jmenovatelů prostě nelze.
 • Blanka není tunel, tvrdí Metrostav. Já to říkal roky
  Společnost Metrostav hlásá na billboardech: Blanka není tunel. Nechci hned sýčkovat, ale poprvé mě to napadlo někdy v roce 2011.
 • Barvy moci Jindřicha Šídla: Udržujte paniku, radí psychologové
  Návrat Hany Humpálové a Antonie Chrástecké z dvouletého zajetí v Pákistánu se snaží některá média maximálně vytěžit. Hodí. z nejdéle sloužících šiřitelů.

Hitpardáda štítků