Bankrate: 63% Američanů nemá v podstatě žádné rezervy

Podle průzkumu serveru Bankrate.com plných 63% z 1000 dotazovaných Američanů nemá v podstatě žádné finanční rezervy pro případ mimořádných výdajů (do 1000 USD). V loňském roce to bylo 62%.


Zdroj: www.kurzy.cz

 • Lukačovič znovu ovládl celý Seznam.cz
  Největší tuzemský internetový portál Seznam.cz odkoupil od fondů Tiger Holding Four a Miura International jejich třicetiprocentní podíl ve společnosti. Firma tak po 15 letech přestala mít zahraniční minoritní akcionáře. Cena transakcí nebyla zveřejněna. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.
 • Atraktivitu českých akcií zvyšují nejen dividendy, ve hře je i koruna
  ČNB aktuálně plánuje opustit intervenční režim na začátku roku 2017, což by podle expertů mohlo vést k přílivu peněz zahraničních spekulantů na český trh v očekávání posílení koruny. Český akciový trh je ale hlavně o dividendách.
 • Tim Cook bral z nejužšího vedení Apple nejméně. Vynahrazuje si to na akciích
  Tim Cook, generální ředitel Applu, si loni vydělal 10,3 milionu dolarů, což je o 11,5 procenta více než v předchozím roce. Nejvíce vydělala viceprezidentka Angela Ahrendtsová - 25,8 milionu dolarů. Cook se postupně dostává k akciím společnosti, které měl přislíbeny v minulých letech.
 • Šéf Applu si loni vydělal 10,3 milionu dolarů. A to je nejhůře placeným členem vedení
  New York - Tim Cook, šéf společnosti Apple, si loni vydělal 10,3 milionu dolarů (258,1 milionu Kč). To bylo o 11,5 procenta více než v roce 2014. Cook je přitom nejhůře placeným členem nejvyššího vedení firmy.
 • Nezaměstnanost v EU klesla na úroveň roku 2009. Česko si drží s 4,6 procenty druhé místo
  Nezaměstnanost v Evropské unii klesla na 9,1 procenta a je nejníže od roku 2009. Podle údajů Eurostatu je nejnižší míra nezaměstnanosti v Německu, kde je bez práce 4,5 procenta obyvatel. V těsném závěsu za Německem je i ČR kde je podle stejné metody 4,6 procenta nezaměstnaných.
 • Ceny ropy klesly pod 33 dolarů za barel. Dolů ji tlačí prudké propady na čínských burzách
  Ropa Brent odepsala více než pět procent a dostala se na 32,16 dolaru za barel. Ceny tlačí dolů přetrvávající převis nabídky nad poptávkou a rovněž turbulence na finančních trzích, zejména v Asii. Světové ceny ropy již od června 2014 klesly zhruba o 70 procent.
 • Ranní komentář k 7.1.2016
  pI obchodování v USA se včera neslo v negativním duchu, kdy S&P 500 odepsal 1,3 % na 1990 bodů, DJIA oslabil o 1,5 %. Dle aktuálních hodnot futures kontraktů by i dnes zámořské trhy měly otevřít na slabších úrovních. Konkrétně u S&P...
 • Město Chomutov – Podpora stávajících sociálních a ostatních služeb
  Hlavním záměrem uvedeného dotačního programu je podpora sociálních a ostatních služeb, které jsou již poskytovány na území města Chomutova. Svou dosavadní činností jsou součástí sítě sociálních a souvisejících služeb, která zabezpečuje potřeby občanů a stabilizuje jejich sociální situaci.  Příjem žádostí: Příjem žádostí je v termínu od 1. 1. 2016 do 31. 1. 2016. Příjemci podpory: Právnická
 • Německo - maloobchodní tržby v listopadu rostly výrazně pod odhady trhu
  Německé maloobchodní tržby v listopadu rostly o 0,2% oproti říjnovému poklesu o 0,1% a oproti očekáváním trhu nastaveným na růst o 0,5%.V meziročním srovnání tržby po očištění o vliv inflace rostly o 2,3%.
 • Trhy propadají kvůli Číně. Ropa brzy pod 30 dolary?
  AKTUALIZOVÁNO: Cena ropy Brent během deseti dnů propadne pod 30 dolarů za barel. Takovou předpověď vydali stratégové investičního domu Nomura v reakci na další pád trhů v Číně a napětí v arabském světě. Čínské akcie dnes ukončily obchodování po méně než půlhodině odpisem 7,2 procenta hodnoty, letošní bilance dní -12 procent. Německý index DAX navazuje propadem o více jak 3 % a v blízkosti 3 % ztrácejí také francouzské a britské akcie. V červeném o 2,5 až 3 procenta obchodují také futures na…


 • Bankovní vlaštovky | Bankovní poplatky
  . 09. 07. 2015 00:22 | Velké banky se snaží zpět přilákat bývalé i nové klienty. Komentář: Češi své banky milují. 18. 06. 2015 00:51 | Češi své banky milují.
 • Bankovní účty, spořicí účty, termínované vklady ...
  V sekci Účty a spoření naleznete přehledy běžných i spořicích účtů, termínovaných vkladů i vkladních knížek. Můžete si spočítat náklady ...
 • Bankovní účty | Bankovní poplatky
  . 14. 10. 2014 00:07 | Evropská komise oznámila plán jak umožnit každému občanu EU užívat běžný účet se základními službami bez poplatků.
 • Bankovní stážisti letos vydělali 170 tisíc za měsíc - E15.cz

  E15.cz Bankovní stážisti letos vydělali 170 tisíc za měsíc E15.cz Bankovní stážisti letos vydělali 170 tisíc za měsíc. Studenti se v těchto dnech pomalu vracejí do školy a pokud toto léto strávili jako stážisti v některé z velkých bank v New Yorku či Londýně, vracejí se do lavic s tučným bankovním kontem. Stážisté v ...

 • Bankovní stážisti letos vydělali 170 tisíc za měsíc
  Studenti se v těchto dnech pomalu vracejí do školy a pokud toto léto strávili jako stážisti v některé z velkých bank v New Yorku či Londýně, vracejí se do lavic s tučným bankovním kontem. Stážisté v bankách si vždycky vydělali. Za deset týdnů bezmála 400 tisíc korun.
 • Bankovní stážisti letos vydělali 170 tisíc za měsíc
  Studenti se v těchto dnech pomalu vracejí do školy a pokud toto léto strávili jako stážisti v některé z velkých bank v New Yorku či Londýně, vracejí se do lavic s tučným bankovním kontem. Stážisté v bankách si vždycky vydělali. Za deset týdnů bezmála 400 tisíc korun.
 • Bankovní statistika
 • Bankovní sektor
  Sekce Bankovní sektor na serveru business.center.cz, informačním serveru pro podnikání.
 • Bankovní šaría. Evropou se šíří islámské finančnictví - Týden.cz

  Týden.cz Bankovní šaría. Evropou se šíří islámské finančnictví Týden.cz "Očekáváme velkou poptávku nejen ze strany muslimů žijících v Německu, ale také od všech zákazníků,kteří se zajímají o etický způsob půjčování peněz," říká Hamad Abdulmohsen al-Marzouq, šéf Kuveyt Türk Bank (KT Bank), první islámské banky, která ...

 • Bankovní rada ČNB bude jednat o měnové politice,změny se nečekají
  Praha - Bankovní rada České národní banky bude dnes jednat o nastavení úrokových sazeb a režimu devizových intervencí. Podle odhadů ekonomů bankovní rada nechá závazek držet korunu...


 • Bank of Japan zůstala nečinná, snížila výhledy pro inflaci a růst HDP
  Bank of Japan oznámila, že nebude měnit stávající nastavení programu nákupu aktiv. Mnoho analytiků přitom očekávalo, že BoJ rámec stimulace kvůli neuspokojivému vývoji posledních makroekonomických ukazatelů navýší.
 • Bank of Japan zůstala nečinná, snížila výhledy pro inflaci a růst HDP
  Bank of Japan oznámila, že nebude měnit stávající nastavení programu nákupu aktiv. Mnoho analytiků přitom očekávalo, že BoJ rámec stimulace kvůli neuspokojivému vývoji posledních makroekonomických ukazatelů navýší.
 • Bank of Japan překvapila a oznámila další stimulační opatření
  Bank of Japan v noci na dnešek výrazně překvapila, když oznámila rozšíření stimulačních opatření v rámci svého QE. BoJ rozhodla o prodloužení splatností dluhopisů pořizovaných v rámci QE z původních 7-10 let na 7-12 let.
 • Bank of England ponechává sazby na technické nule
  Britská centrální banka Bank of England před pár minutami oznámila, že ponechává základní úrokovou sazbu na úrovni 0,5 %. Bojí se neuvyužitých kapacit a deflace. Osm z devíti členů Výboru pro měnovou politiku Bank of England hlasovalo pro zachování..
 • Bank of England ponechává sazby beze změny. Inflace by měla mírně vzrůst
  Bank of England včera oznámila výsledky zasedání Komise pro monetární politiku. Osm z devíti členů hlasovalo pro ponechání sazeb na technické nule. Komise pro monetární politiky (Monetary Policy Committee – MPC) britské centrální banky Bank of.
 • Bank of England nechává monetární brzdy uvolněné
  Bank of England včera zveřejnila rozhodnutí o (ne)změně úrokových sazeb. Podle očekávání zůstává klíčová úroková sazba na technické nule. Přinášíme vám to nejpodstatnější ze zprávy, která rozhodnutí nic neměnit, zdůvodňuje. Výbor pro měnovou...
 • Bankám v pololetí stoupl zisk, klesl České spořitelně a ČSOB
  Bankám v pololetí stoupl čistý zisk, klesl České spořitelně a ČSOB. Meziroční souhrn zisků bank a spořitelen za první pololetí činí 37,46 miliardy korun, stoupl tedy o 1,6 miliardy. Tato čísla zveřejnila ČNB.
 • Baker: Počet aktivních vrtů v USA poklesl o 20 na 516
  Podle pravidelných týdenních statistik společnosti Baker Hughes, která patří mezi přední světové dodavatele těžebního vybavení pro ropný průmysl, počet aktivních vrtů v USA v posledním týdnu pokles o výrazných 20 na celkových 516.
 • Badri (OPEC): Ropa už našla dno, 200 USD za barel je klidně možné
  Generální tajemník ropného kartelu OPEC Abdulla al-Badri v jednom z rozhovorů uvedl, že ropný trh již nalezl na úrovních 45-55 USD za barel své dno. Podle Badriho je možné, že velice brzo dojde k výraznému oživení cen, které by ve velice rychlém tempu...
 • Až příliš vysoká očekávání
  Od posledního letošního zasedání Rady guvernérů ECB si investoři slibovali přijetí dalších monetárních stimulů, jejichž primárním cílem by bylo podpoření inflace v eurozóně. Sekundárním efektem pak i podpoření akciových trhů, na což rostly sázky...

 • BCPP dnes již s vypořádáním obchodů v r. 2016
  Pražská burza dnes de-facto obchoduje již v roce 2016. Při standardním způsobu vypořádání T+2 se dnes uzavřené obchody vypořádají již v novém roce, protože ve čtvrtek 31. prosince bude BCPP zavřená.
 • Bayer AG na cestě proti rakovině
  Autor: Bc. Petr Matějek Německá společnost Bayer AG, známá díky Aspirinu a léku na ředění krve Xarelto, se chce stát významným onkologickým hráčem. Pracuje na rozšíření sortimentu v oblasti léčiv proti rakovině a výrazně investuje do výzkumu.
 • Bavlna oslabuje z úrovně téměř čtyřměsíčního maxima
  I přes včerejší výsledky pravidelné zprávy amerického ministerstva zemědělství, Wasde reportu, míří dnes bavlna k jihu. Dle aktuálních odhadů by měl objem celosvětových zásob bavlny klesnout více, než se původně očekávalo, a to především kvůli nižší...
 • Basu (SB): Fed by neměl teď zvedat sazby, vyvolá to šoky na rozvíjejících se trzích
  Hlavní ekonom Světové banky Kaushik Basu včera uvedl, že americký Fed by neměl v září zvedat sazby vzhledem k problematickému vývoji světové ekonomiky. Růst dolarových sazeb by mohl vyvolat šok a další krizi na rozvíjejících se trzích, které se stále...
 • Barron´s: S&P 500 poroste o 10% v r.2016
  10 předních světových ekonomů a analytiků přispělo svými tipy do Barron´s Surveys pro příští rok. Podle jejich odhadů hlavní US a světový index S&P 500 v příštím roce zakončí na úrovni 2220 bodů, což odpovídá růstu o cca 10% oproti stávajícím úrovním.
 • Barracuda NextGen Firewall posiluje bezpečnost distribuovaných sítí
  Barracuda Networks představuje NextGen Firewall. Platformu, která je novou generací firewallů pro korporátní klientelu. Do bohaté nabídky bezpečnostních řešení společnosti Barracuda Networks spadají rovněž produkty řady Barracuda NextGen Firewall,...
 • Barclays ruší místa v Asii
  Škrty v síti poboček věhlasné banky se dotknou i míst považovaných za oázy investičního bankovnictví jako je třeba Jižní Korea nebo Singapur. Britská banka se rozhodla zrušit celkem asi padesát poboček určených pro investiční bankovnictví a...
 • Banky už nemají zájem o vysoké vklady
  Jednorázové a vysoké vklady jsou pro ně nevýhodné, protože jim zvyšují odvody do záchranného fondu bank. Banky tak zavádějí nové poplatky, nebo uvažují o záporných úrokových sazbách. Pokud chce někdo vložit ke konci roku na účet u své banky...
 • Banky: ČNB rozhodla o navýšení proticyklické rezervy
  Česká národní banka rozhodla o zvýšení proticyklické kapitálové rezervy pro české banky na 0,5 % (doposud 0 %) od 1. ledna 2017. Důvodem je podle ČNB „oživení úvěrů, při kterém se začínají vytvářet podmínky pro vznik systémového rizika“.
 • Banky asi budou muset platit miliardy do Fondu pro řešení krize
  Sněmovna v úvodním kole podpořila návrh zákona o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu. Zákon ukládá bankám, družstevním záložnám a obchodníkům s cennými papíry povinnost přispívat do Fondu pro řešení krize. Peníze v něm mají být k..

Hitpardáda štítků