BBC: Japonci obvinili exšéfa bitcoinové burzy Mt. Gox ze zpronevěry

Japonská prokuratura obvinila ze zpronevěry Marka Karpelese, který stál v čele kdysi největší burzy pro obchodování s kybernetickou měnou bitcoin Mt. Gox. Informoval o tom server BBC. Japonská policie zatkla Karpelese začátkem srpna v souvislosti se zmizením 850.000 bitcoinů, jež předcházelo krachu Mt. Gox.


Zdroj: roklen24.cz


 • Zrušte hotovost a zachraňte chudé!
  Pokud zrušíme většinu hotovosti v oběhu, efektivně tím přispějeme ke snížení celkové nerovnosti ve světě. S tímto názorem přichází profesor ekonomie z Harvardské univerzity a zastánce (téměř) bezhotovostního světa Kenneth Rogoff.
 • Ceny v průmyslu akcelerují, sledují globální vývoj cen ropy
  AKTUALIZOVÁNO – Ceny průmyslových výrobců se v prosinci meziročně snížily o 0,4 procenta po listopadovém poklesu o 1,3 procenta. Meziměsíčně naopak rostly o půl procenta. Za celý loňský rok pak ceny průmyslových výrobců meziročně klesly o 3,3 procenta, když za útlum může především propad cen rafinovaných ropných produktů.
 • Exšéf ČNB Singer bude hlavním ekonomem Generali CEE Holding
  AKTUALIZOVÁNO – Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer bude hlavním ekonomem pojišťovací skupiny Generali CEE Holding a také členem dozorčí rady České pojišťovny. Serveru Roklen24 to řekl mluvčí Generali CEE Holding Josef Hlinka.
 • Osm vyspělých zemí, které trápí osm problémů třetího světa
  Život v západním světě nám umožňuje čerpat výhody bohatství a využívat lidských práv a občanských svobod, o kterých se obyvatelstvu třetím zemí ani nesní. Ovšem vypadá to, že takřka každá vyspělá demokracie má svého kostlivce ve skříni. Za jaké statistiky by se západní země měly stydět? To zmapoval server Listverse.
 • Z dělníka je operátor výroby, ze sekretářky asistentka
  Pro leckoho může být pohled do inzertní rubriky nabízející volná pracovní místa naprosto nesrozumitelný. Za posledních pár desítek let se změnilo označování řady profesí, znatelný je také nástup angličtiny do názvů pracovních pozic. Z dělníka je nyní operátor výroby, sekretářkám se říká asistentky a v extrémním případě firmy neváhají označit uklízečku za operátorku podlahových ploch.
 • Co čekat v příštích třech měsících? Nepřipravenou Británii
  Začátek roku 2017 bude zpestřený politickými riziky, včetně německých prezidentských voleb a parlamentních voleb v Nizozemsku. Největší hrozbu nám však představí Británie a její brexit.
 • ČNB trhá intervenční rekordy. Exit přijde ve 2. čtvrtletí
  Kdy skončí intervence na koruně? Podle agentury Reuters se většina analytiků shoduje na druhém čtvrtletí 2017. Proč? Napoví například objem dosavadních (!) lednových intervencí, které dle odhadů dosahují rekordních hodnot.
 • Ekonomický souboj pohlaví: Proč berou muži víc než ženy?
  Co vede k rozdílné mzdě mezi mužem a ženou? Dokáže ekonomie poskytnout lepší vysvětlení, než že jde o pouhou diskriminaci? Ekonomové věří, že ženy dosahují horších výsledků než muži v soutěžním prostředí. To by vysvětlovalo možný zdroj rozdílů.
 • Raiffeisen: Spekulace nepolevují, ČNB zváží záporné sazby
  ČNB je pod tlakem. Potvrzuje to nedávný vývoj na 12měsíčních forwardech EURCZK, které spekulanti poslali na úrovně z listopadu 2013. Co bude dál? Podle Raiffeisen Bank je ve hře možné zavedení záporných úrokových sazeb.
 • Když mluví Donald Trump: Rusko, byznys, léky i nacismus
  Budoucí americký prezident už převedl nebo před inaugurací převede svůj majetek do fondu. Donald Trump to dnes na tiskové konferenci v New Yorku sdělil novinářům prostřednictvím své advokátky. Firmy budou řídit jeho synové a manažeři, žádné nové obchody firem s cizinou uzavřeny nebudou. Dcera Ivanka se ve Washingtonu bude starat o rodinu. Přízeň ruského prezidenta Vladimira Putina budoucí prezident USA nepovažuje za chybu, ale spíš za bonus. 

 • BBC: Hlavním podezřelým z tureckého atentátu je IS; Playboy přestane zveřejňovat nahotu žen
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že organizace Islámský stát je podle tureckého premiéra Ahmeta Davutoglua hlavním podezřelým ze sobotního bombového útoku v Ankaře. BBC se dále zmiňuje o rozhodnutí magazínu Playboy, který přestane zveřejňovat fotografie nahých žen. 
 • BB Centrum má další veřejný park – park Brumlovka

  BB Centrum se rozrostlo o další zelenou plochu – park Brumlovka. V rámci 1. etapy, která se rozkládá na ploše 6 500 m2, je kromě rozlehlých travnatých ploch se stromy, keři a lavičkami dominantou velké a moderní dětské hřiště s mnoha herními prvky. Návštěvníci tu naleznou místo na odpočinek, piknik, příjemnou procházku a rodiny s dětmi jistě ocení řadu atrakcí pro zábavu dětí i pro rozvinutí jejich postřehu a motoriky. Park Brumlovka je jednoduše dostupný MHD i pěšky od metra Budějovická či Kačerov. (Tisková zpráva: BB Centrum)

 • BBC: Ebola může v organismu přežívat déle, než se předpokládalo; Brazílie je na pokraji krize
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že virus eboly dokáže přežívat v lidském organismu podstatně déle, než se původně předpokládalo. Lékařská studie zjistila, že se virus může v těle objevovat i po 7 až 9 měsících od vypuknutí onemocnění. BBC dále informuje o tom, že ekonomické a politické problémy Brazílie mohou podle vrchního velitele brazilské armády vést k sociální krizi.
 • BBC: Čínská ekonomika není ve špatném stavu; Rusko odmítá, že by jeho střely dopadly na Írán
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o vyjádření generální ředitelky Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeové. Podle ní není čínská ekonomika v tak špatném stavu, jak se spekuluje. Lagardeová navíc tvrdí, že se situace na čínském trhu příští rok zlepší. BBC dále informuje o tom, že Rusko odmítá obvinění Spojených států z toho, že čtyři jeho rakety vystřelené na Sýrii dopadly na Írán. 
 • BBC: Chorvatsko uzavřelo kvůli běžencům hranice; V USA je po 54 letech kubánský velvyslanec
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že Chorvatsko kvůli přílivu uprchlíků směřujících na sever a na západ Evropy uzavřelo sedm z osmi hraničních přechodů se Srbskem. BBC se dále zmiňuje o kroku Kuby, která jmenovala prvního velvyslance ve Spojených státech od roku 1961. Stal se jím Jose Cabañas. 
 • BBC chce vysílat v Severní Koreji, „deficit demokracie“ má snížit i v Rusku
  Britská veřejnoprávní stanice BBC hodlá během nadcházejících deseti let začít vysílat v Severní Koreji. V dalších částech světa, které mají podle jejího ředitele Tonyho Halla „demokratický deficit“, potom připravuje nové služby. Mezi tyto státy patří také Rusko, kde chce BBC mimo jiné spustit satelitní televizi.
 • Bázlivý pohled na Východ
  Ukrajinská krize je podmnožinou vztahů s Ruskem. Reakce. na ni tak ukazuje.
 • Bazar: prodám - DIGIarena.cz
  . 5 tipů pro lepší portréty. Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků. Tým moderátorů a administrátorů fóra.
 • Bazar: prodám - AVmania.cz
  Vyděračský software v chytrých televizích. Nemáte potřebná oprávnění pro čtení témat v tomto fóru. Tým moderátorů a administrátorů fóra.
 • Bazar: koupím a vyměním - DIGIarena.cz
  Sony SAL-85F28 od davidek00 12. 2. 2015 08:53. Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků. Tým moderátorů a administrátorů.

 • BBC: Lékaři bez hranic chtějí vyšetřit útok v Kunduzu; FIFA bude jednat o osudu svého prezidenta
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že navzdory omluvě ze strany amerického prezidenta Baracka Obamy požaduje nezisková organizace Lékaři bez hranic nezávislé vyšetřování leteckého útoku v afghánském Kunduzu. O víkendu tam Spojené státy ze vzduchu ostřelovaly nemocnici, ve které útoku podlehlo přes 20 lidí. BBC dále informuje o tom, že etická komise Světové fotbalové federace FIFA bude dnes jednat o budoucnosti prezidenta FIFA Seppa Blattera, který čelí obvinění z korupce. Komise navrhuje jeho dočasné odvolání z funkce.
 • Bbc — Médiář
  Provozovatel Frekvence 1 či Evropy 2 dosáhl u regulátora další splněné mety na cestě ke zpravodajsko-informačnímu rádiu Zet. Populární soutěžní přehlídka završí.
 • BBC: Papež František zahájil návštěvu USA; celosvětově je vězněno více než 700 tisíc žen
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že papež František zahájil návštěvu Spojených států amerických. Po příletu jej přivítal americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden. BBC se dále zmiňuje o tom, že celosvětově je vězněno více než 700 tisíc žen a dívek. Vychází to ze studie londýnského Institutu pro výzkum postupu v trestních věcech. Od roku 2 000 to představuje nárůst o 50 procent. 
 • BBC: Před OSN bude vlát i palestinská vlajka; V4 bude jednat s Německem o uprchlících
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že valné shromáždění Organizace spojených národů (OSN) schválilo, aby před budovami této organizace mohla vlát palestinská vlajka. Návrh počítá s tím, aby na místě mohly být kromě vlajek členských států i vlajky nečlenů s pozorovatelským statusem. BBC dále informuje o tom, že se ministři zahraničí Visegrádské čtyřky (V4), tedy zemí odmítajících uprchlické kvóty, dnes sejdou k jednání se svými protějšky z Německa a Lucemburska.
 • BBC: Proč potřebuje Německo imigranty více než Británie
  Fakt, že Německo se otevírá současnému přílivu uprchlíků daleko víc než Británie, má několik racionálních důvodů. Zatímco počet obyvatel ostrovní země rychle roste, v nejlidnatějším státě EU je tomu právě naopak. Německo navíc potřebuje produktivní pracovní sílu, neboť tam se daleko rychleji než v Británii zvyšuje poměr seniorů závislých na penězích z veřejných rozpočtů.
 • BBC: Putin obhajoval ruské vojenské angažmá v Sýrii; Lukašenko vyhrál běloruské volby
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že ruský prezident Vladimir Putin obhajoval v ruské státní televizi vojenské operace Ruska v Sýrii. Ty podle něj mají stabilizovat režim syrského prezidenta Bašára Asada. BBC si dále všímá víkendových prezidentských voleb v Bělorusku, ve kterých dominoval současný prezident Alexandr Lukašenko. 
 • BBC: Ruské letadlo se nejspíš rozlomilo ve vzduchu; Austrálie přestane používat titul rytíř a dáma
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že ruské letadlo společnosti Kogalymaviala, které se zřítilo na Sinajském poloostrově, se pravděpodobně rozlomilo už ve vzduchu. BBC se dále zmiňuje o tom, že Austrálie přestane propůjčovat tituly rytíř a dáma. Australská vláda tak učiní kvůli tomu, že tituly podle ní nejsou vhodné pro moderní Austrálii. 
 • BBC: Teorie o vzniku planet mohou být nesprávné; Řecko zachránilo více než 240 migrantů
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že údaje z vesmírné sondy Rosetta, která loni dopravila na povrch jádra komety 67P/Churyumov-Gerasimenko přistávací pouzdro Philae, naznačují, že současné teorie o vzniku planet, komet a asteroidů mohou být nesprávné. BBC si dále všímá toho, že řecká pobřežní hlídka zachránila více než 240 migrantů, poté, co se jejich loď potopila v Egejském moři. 
 • BBC: USA čelí výzvě k přerušení dodávek zbraní Saúdské Arábii; obvinění pučisty v Burkině Faso
  Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že úřady v Burkině Faso obvinily příslušníka armády, který vedl neúspěšný pokus o statní převrat. BBC se dále zmiňuje výzvě lidskoprávní organizace Amnesty International (AI), která po Spojených státech amerických požaduje, aby přestaly dodávat zbraně koalici vedené Saúdskou Arábií. Koalice totiž podle AI v Jemenu útočí na domy civilistů, školy a mešity. 
 • BBC: V Gambii o zdraví dětí rozhoduje sucho a déšť
  Ve vesnici Keneba v Gambii žije devadesátiletý Karamo Touray. Má mnoho dětí a vnuků a kromě bolavého palce ho žádný jiný zdravotní problém netrápí. Prý za to vděčí Alláhovi, avšak není vyloučeno, že podíl na tom má i roční doba, v níž byl počat. Nasvědčuje tomu britská vědecká studie, která shromažďuje informace o sňatcích a úmrtích v Kenebě od 40. let.

 • Banky, úvěry a nepěkný výhled evropské ekonomiky
  Prvotní vlna propadů, které přišly po odhlasování britského odchodu z EU, je, zdá se, za námi. Ztráty byly umazány a trhy si pozvolna připisují nové zisky. Skeptiků ubylo, naopak se objevili optimisté věřící v to, že brexit a jeho následná realizace (pokud k ní nakonec vůbec dojde) nebudou mít tak vážné dopady, jak původní odhady předpokládaly. Faktem je, že existuje jedno velké „ale“. A právě to je možné nalézt v bankovním sektoru.
 • Banky se třesou. Motor růstu nebezpečně zpomaluje
  Americká i evropská ekonomika stojí na prahu třetí výsledkové sezóny tohoto roku. Očekávání jsou vzhledem k vývoji posledních měsíců v naprosté většině negativní. Pesimismus se nevyhnul ani bankovnímu sektoru, který bude pravděpodobně zasažen nejvíce.
 • Banky se připravují na ekonomickou nukleární zimu
  Pro finanční trhy byla první polovina letošního roku něco jako jízda na horské dráze. Kombinace nejistot ve spojitosti s britským referendem, v němž se Britové rozhodli opustit Evropskou unii, a slabší než očekávané hospodářské výsledky firem v celém regionu znamenají hrozbu pro druhou polovinu roku. Právě kvůli tomu nejistotě ohledně realizace brexitu jsou evropské banky jako na trní. Zdroj televizi CNBC řekl, že banky se připravují na „ekonomickou nukleární zimu“.
 • Banky RBS a Standard Chartered prošly jen těsně zátěžovými testy ve Velké Británii
 • Bankovní asociace zhoršila letošní výhled růstu české ekonomiky na 2,4 z 2,5 %
 • Bank of Japan nahrála Abému.Cíl inflace „zrušen“, QE naplno
  V noci na dnešek proběhlo zasedání japonské centrální banky. Ta i přes všechna očekávání ponechala svou hlavní úrokovou sazbu na -0,1 %. Zrušila však svůj dosavadní cíl objemu nákupu aktiv (ročně 80 bilionů jenů) a místo něj se nově zaměří na řízení výnosové křivky. Svou činností tak hodlá udržovat výnos 10letých japonských bondů poblíž nuly. Guvernér Kuroda dále uvedl, že banka dovolí, aby inflace překročila nastavený 2% cíl.
 • Bank of England překvapila! Sazby i přes brexit beze změny
  (Aktualizováno) Britská centrální banka ponechala, i přes brexit a všechny spekulace, své sazby na 0,5 %. Toto rozhodnutí se jeví jako poměrně překvapivé, pokud vezmeme v potaz předchozí vyjádření guvernéra Carneyho, který možné uvolnění jasně naznačil. Objem skupovaných aktiv v rámci QE zůstal také beze změny na 375 milionech liber.
 • Bank of England nemění nastavení měnové politiky, sazby ani odkup aktiv
 • Bank of England bije týden před hlasováním o brexitu na poplach
  AKTUALIZOVÁNO – Bank of England zopakovala týden před hlasováním Britů o setrvání či odchodu z Evropské unie své varování k brexitu. Podle banky by opuštění unie poškodilo britskou ekonomiku. Brexit by také dál srazil libru. Centrální bankéři dnes ponechali hlavní úrokovou sazbu na 0,5 procenta.
 • Bank of America: Praděpodobnost recese USA roste
  Stratégové Bank of America Merrill Lynch dnes zvýšili pravděpodobnost pádu USA do recese na 20 procent z dosavadních 15 procent, mluvit o možnosti opakování „velké recese“ let 2008-2009 by ale podle nich bylo „velmi přehnané“.

 • „Bez EU může být Velké Británii dlouhodobě lépe“
  Dlouhodobé hospodářské vyhlídky Británie by mohly být mimo nereformovanou Evropskou unii lepší než v ní. Prohlásil to dnes předseda britské obchodní komory John Longworth. Podnikatelé by se v rozhodování o tak zásadní otázce měli zbavit svého navyklého krátkodobého pohledu a zaměřit se na dlouhodobé zájmy, uvedl Longworth podle BBC na konferenci obchodní komory v Londýně. Britové budou o setrvání v EU hlasovat 23. června.
 • Berlín snížil odhad letošního růstu německé ekonomiky
  Německá vláda dnes mírně snížila svůj odhad růstu domácí ekonomiky pro tento rok. Hrubý domácí produkt Německa podle nové prognózy letos stoupne o 1,7 procenta. Ještě v dubnu vláda předpokládala růst o 1,8 procenta. Za horší prognózou podle ní stojí ekonomické zpomalování v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích, informovala agentura Reuters. Pro příští rok ale již Berlín nechal svůj odhad růstu beze změn na 1,8 procenta.
 • Berlín neuvažuje o sankcích vůči Polsku
  Německá vláda neuvažuje o zavedení sankcí proti Polsku za jeho postup vůči médiím a justici, prohlásil dnes podle agentury Reuters mluvčí kabinetu Steffen Seibert. Seibert tak reagoval na dotaz novinářů poté, co se v sobotu šéf poslaneckého klubu CDU/CSU v německém sněmu Volker Kauder vyslovil pro uvalení sankcí na Polsko, pokud Varšava bude nadále ignorovat normy právního státu.
 • Berlín a Brusel prý kvůli uprchlické krizi zvažují solidární daň
  Německá vláda prý vede s Evropskou komisí neformální rozhovory o zavedení určité formy evropské solidární daně, ze které by se financovala část výdajů souvisejících s uprchlickou krizí. Informoval o tom německý list Süddeutsche Zeitung. Německá vláda však ústy svého mluvčího informaci popřela.
 • Benzín už nezdražuje. Kdo za to může?
  Ceny benzínu i nafty na českých čerpacích stanicích už téměř měsíc stagnují. Průměrná cena benzínu podle dat CCS osciluje od první poloviny června v nepatrném rozpětí kolem hodnoty 29,90 koruny za litr, nafta zase okupuje interval plus-minus 28,20 až 28,30 koruny za litr. Zastavil se tak více než tři měsíce trvající růst cen pohonných hmot, který započal s příchodem března. Důvod?
 • Benzín a nafta v Česku zlevňují na nové dno za šest let
  Pohonné hmoty v ČR od minulé středy zlevnily o desítky haléřů a zůstávají nejlevnější za šest let. Cena benzinu Natural 95 klesla o 31 haléřů na průměrných 28,64 koruny za litr. Nafta zlevnila dokonce o 47 haléřů a v úterý stála v průměru 27,68 Kč/l. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.
 • Beneš: Loňské odstávky Dukovan stály ČEZ 2,5 miliardy korun
  Elektrárenská skupina ČEZ přišla kvůli odstavení bloků v jaderné elektrárně Dukovany v loňském roce o 2,5 miliardy korun. Vyřadit musela tři bloky ze čtyř kvůli nutnosti znovu zkontrolovat svary po pochybení dodavatelů, kteří dodali nekvalitní rentgenové snímky. ČEZ kvůli tomu podala trestní oznámení na dodavatele a chystá personální změny ve firmě. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl předseda představenstva ČEZ Daniel Beneš.
 • Běloši středního věku teď hodně umírají. Proč?
  Bílý středostavovský muž. Tato socioekonomická skupina (nejen) ve Spojených státech doslova symbolizuje většinovou společnost. Většinu, kterou rozhodně nestíhá osud útisku, s nímž se vypořádávají minoritní socioekonomické skupiny. Většinu, která přece výtečně prosperuje a nepotřebuje zastání vlády ani přerozdělené peníze sociálních programů.
 • Behaviorální finance: Hladový trader je nebezpečný trader
  Finanční a investiční společnosti by měly dbát na to, aby jejich klíčoví zaměstnanci nedávali přednost práci před obědem. Britská studie z oboru behaviorálních financí naznačuje, že obchodníci, kteří mají hlad, mají také tendenci uzavírat rizikovější obchody. Jinými slovy, čím větší hlad, tím vyšší ochota riskovat.
 • BCG: Světové soukromé bohatství opět vzrostlo
  Rostoucí počet milionářů v rychle rostoucích ekonomikách jako je Čína nebo Indie pomohl v roce 2015 růstu světového soukromého majetku na 168 bilionu dolarů. Nárůst tohoto bohatství o 5,2 procenta mezi nejbohatšími jedinci na světě byl tažen především Asií a Tichomořím, které by měly v příštím roce předstihnout západní Evropu, která je druhým nejbohatším regionem po Severní Americe.

Hitpardáda štítků