Běh funguje jako řetězová reakce, říká ultramaratonec a propagátor běhu Miloš Škorpil

Rozběhal tisíce, možná desetitisíce lidí. V propagování běhu našel smysl života, obživu a hlavně radost. V jeho podání je běh něco jako přenosná nemoc. Stačí, abyste chvíli byli v jeho blízkosti, a než se nadějete, máte na nohou kecky a někam běžíte.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: ULTRAMARATONEC, ULTRAMARATONEC A, SE KONALA, SE KONALA POD, DANY SE KONALA, SE POCHOPITELN, DANY SE, NEBEM A, DANY, MAN

 • Nový život pro staré oblečení. Módní řetězce spouští kampaně na recyklaci obnošených kousků
  H&M a Marks & Spencer vyzývají zákazníky, aby do prodejen přinášeli staré oblečení k recyklaci. Chtějí tak snížit objem šatstva, které bez dalšího využití zbytečně končí na skládkách. Zákazníkům za odevzdané oděvy dávají slevové kupony na další nákup. Kritici upozorňují i na stinnou stránku kampaní, protože slevy podněcují k další spotřebě.
 • Zástupci 130 zemí se sejdou v New Yorku k podpisu klimatické dohody z Paříže

  22.dubna se bude konat zahajovací ceremoniál podepisování pařížské dohody v New Yorku. Zúčastnit se má přes 130 zemí a okolo 60 hlav států a vlád. Aby dohoda vstoupila v platnost, musí ji podepsat alespoň 55 států, které dohromady čítají alespoň 55 % světově vypuštěných emisí. Historická účast V pátek 22. dubna se bude konat ceremoniál k začátku podepisování klimatické

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ekonomika Číny rostla nejpomaleji od roku 2009
  AKTUALIZOVÁNO – Růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny letošním v prvním čtvrtletí meziročně zpomalil na 6,7 procenta. Jde o nejpomalejší růst od roku 2009, ale zhruba odpovídá očekávání většiny ekonomů. Míra nezaměstnanosti je zhruba 5,2 procenta.
 • Růst HDP Číny v letošním 1. čtvrtletí zpomalil na 6,7 % dle očkávání
 • Glencore prodává další majetek za miliardy
  Nadnárodní těžební gigant, společnost Glencore prodává svůj podíl divizi zemědělských výrobků kanadské investiční společnosti téměř za 60 miliard korun. Firma potřebuje prostředky na splácení dluhu.
 • Ukrajina hodlá udělat ze svých jaderných elektráren flexibilní zdroje

  Dle ukrajinského akčního plánu pro rok 2016 by měly jaderné elektrárny v zemi být schopny do konce letošního roku aktivně regulovat svůj výkon, a tím se přizpůsobit potřebám energetické soustavy. Provozovatel všech ukrajinských elektráren, společnost Energoatom, však na potřebné změny potřebuje alespoň 2 roky. V minulém týdnu se sešli zástupci společnosti Energoatom a ukrajinské Státní

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Paukner a Krúpa jsou ochotni spolupracovat
  Pokud by skupina Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy převzala závazky černouhelné firmy OKD, je skupina podnikatelů kolem obchodníka s uhlím Petra Pauknera schopna s ní jednat o provozování firmy. Vlastníci OKD ale firmu zatím prodat nechtějí.
 • OKD bez dohody s vládou není na prodej
  Skupina Ad Hoc Group (AHG) neprodá černouhelnou firmu OKD, dokud ji nestabilizuje ve spolupráci s vládou. AHG tak reagovala na nabídku skupiny Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy.
 • Očima expertů: Potřebují ženy kvóty?
  Na vysokých postech v politice i v byznysu je podstatně míň žen než mužů. Vyrovnat poměry a pomoct ženám nahoru mají genderové kvóty. Neporadí si ale ženy – pokud do řídicích funkcí chtějí – samy? Skutečně potřebují kvóty?
 • Co má umět člen expertního týmu ODS pro školství?
  Obliba komentářů Václava Klause ml. je potvrzením jeho vlastního přesvědčení, že má české školství velký problém.


 • Během tří let sazby sklouzly téměř o 2 procentní body
  22.8.2011 - Úrokové sazby hypoték před třemi lety vystoupaly na své pětileté maximum. Podle statistik serveru Hypoindex.cz průměrná úroková sazba všech poskytnutých hypoték v srpnu 2008 dosáhla úrovně 5,82 % a hypotéky s jednoletou fixací dokonce překonaly 6% hranici.
 • Během své lásky projevovat nenávist
  lze rozdělit i na ty, jež se dívají na tuto hudební soutěž a na ty, jimž je zcela lhostejná a vysmívají se těm, jež se na něj (ještě) dívá. To
 • Během podzimu může český Protikorupční barometr poskočit
  Od ledna 2014 do srpna 2015 publikovala česká on-line média 1400 článků týkajících se uplácení. Není potřeba hluboká analýza, aby bylo jasné, že korupce má v Česku systémový charakter a snížit ji lze opět jen systémově – tedy přijímáním právních norem. Na to, v jakém stádiu jsou jednotlivé zákony s protikorupčním potenciálem, se zaměřil projekt Protikorupční barometr.
 • Během jarních prázdnin se počet úrazů na horách zvyšuje

  Únor je měsícem, kdy má nejvíce okresů jarní prázdniny a na hory jezdí v tomto období nejvíce lidí. Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu je to 57 % lyžařů. S vysokým počtem lidí na sjezdovkách stoupá i množství úrazů. Horská služba hlásí meziroční nárůst o 7 %. Rizikovou skupinou jsou zvláště děti. Přesto řada rodičů podceňuje používání ochranných pomůcek.

 • Behaviorální finance: Hladový trader je nebezpečný trader
  Finanční a investiční společnosti by měly dbát na to, aby jejich klíčoví zaměstnanci nedávali přednost práci před obědem. Britská studie z oboru behaviorálních financí naznačuje, že obchodníci, kteří mají hlad, mají také tendenci uzavírat rizikovější obchody. Jinými slovy, čím větší hlad, tím vyšší ochota riskovat.
 • Běhání je zlo. Běhání je skvělé!
  Běhat lze i za dobrou věc. Ve. světě je běžné, že lidé běhají městské běhy kvůli dobročinnosti. Už
 • Bečvář: Armáda může kvůli uprchlíkům ihned nasadit 900 vojáků
  Česká armáda je připravena do 48 hodin vyslat 900 vojáků pro potřeby policie na řešení uprchlické krize. Na Dnech NATO v Mošnově na Novojičínsku to řekl náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) řekl, že armáda bude s policií v pondělí jednat o společném cvičení, které by mělo být ještě v září.
 • Becherovka přichází s retro exportní edicí
  Becherovka přichází od 22. října s 0,5 l lahví Becherovky Original s modročervenou tzv. exportní tuzexovou etiketou. Tato retro edice bude dostupná pouze v prodejnách řetězce Kaufland v omezeném množství 80 000 lahví. První lahve s modročervenou etiketou byly určeny... celá aktualita »
 • Bdquo;Nová normálka“ norského hospodářství
  Pokles cen ropy pokračuje. Za. rok se ceny snížily na méně než polovinu a Norsko se může stát jednou z nejvážněji zasažených zemí, jak se analytici domnívají.
 • „Malé“ sporty: být viděn není jen o rozpočtu
  MAM.cz navazuje na článek Natažená ruka sportovců značkám nestačí (MAM 39/15) s třemi příklady interakce sportu a marketingu...


 • Barvy, zvuky pro nejmenší
  Velmi malé děti zaujmete především předměty, které lze snadno uchopit, upoutají pozornost pestrostí barev, obrázků, pohybem nebo vydávají zvuky. Jsou zdrojem poznání.
 • Barvy zimy: Zapomeňte na šedou
  Designéři se pro tuto sezónu inspirovali světem army, punku a folku. Můžete si dovolit vybírat z palety barev od sytě vínové po tmavě fialovou, výrazně oranžovou nebo rezavou hnědou. Barev se nemusíte bát, naopak!
 • Barvy moci Jindřicha Šídla: Stanovisko Hradu k návštěvě z...
  Kancelář prezidenta republiky se zájmem zhlédla reportáž Účastníci zájezdu vysílanou v rámci pořadu Reportéři ČT. Jak
 • Barvy moci Jindřicha Šídla: Co chceme vlastně od Semelové slyšet?
  V Česku se po 26 letech konečně definitivně účtovalo s komunistickou minulostí. Marta Semelová skončila u soudu. Jenže přišlo zklamání: komunistická poslankyně svůj soud vyhrála. Slepá spravedlnost ani tentokrát na rudé nebezpečí nedosáhla. Soudce to ale elegantně zdůvodnil: Pokud bude moci Semelová své bludy dál šířit, lidé hned tak na ty šílené roky nezapomenou.
 • Barclays zaplatí 120 milionů dolarů. Zbaví se tak obvinění ze spiknutí proti investorům
  Barclays se dohodla, že v USA zaplatí 120 milionů dolarů za urovnání obvinění z manipulací se sazbou LIBOR. Soudní spor namířený proti celkem 16 bankám investoři zahájili již v roce 2011. Britský protikorupční úřad SFO obvinil někdejšího prominentního obchodníka banky Deutsche Bank Christiana Bittara z manipulací se sazbou Euribor.
 • Barbíny ani Lego nevedeme
  E-shop Dráček.cz patří manželům Loudínovým. Z koutku v dětském pokoji panelákového bytu za 11 let vyrostl úspěšný obchod. Původně nabízel jenom českou hračkářskou malovýrobu, teď se zaměřuje i na školní batohy.
 • Banky začnou za příliš velké vklady trestat. Nad novým poplatkem kroutí experti hlavou
  Dvě velké banky zavedly poplatek, kterým odrazují mimořádně velké vklady. Komerční banka i Česká spořitelna se obávají nárůstu vkladů ke konci roku. Zvedlo by jim to totiž odvody do fondu, z něhož se má platit záchrana bank. ČSOB "velké horké peníze" penalizuje formou záporných úroků.
 • Banky budou nabízet levné hypotéky i příští rok. Úroky by mohly ještě mírně klesnout
  Úrokové sazby v první polovině roku klesly na rekordní minimum těsně nad dvě procenta. Současná cena hypoték vydrží i celý příští rok, shodují se banky. Některé dokonce předpokládají, že by se mohla ještě mírně snížit.
 • Babiš se učí chválit podřízené. Umět to chce od ledna
  Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl změnit přístup k zaměstnancům ve svém úřadě. Své lidi se učí chválit, doteď pochvalami šetřil. „Vím, že tento cíl ministr má," potvrdil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
 • AŽD Praha řeší prudký propad tržeb. Nový byznys hledá v lokálkách bez strojvedoucích
  Firma AŽD loni podle předběžných údajů utržila 9,9 miliardy a vydělala 643 milionů korun. Česko by mohlo být první zemí, která představí automatický regionální vlak. Vysokorychlostní tratě velký byznys se zabezpečovacím zařízením nepřinesou.

 • Bond přišel do Číny a udělal rekord. Tržby filmu Spectre se blíží 550 milionům dolarů
  Bondovka Spectre má úspěch v čínských kinech, kde za první víkend utržila okolo 48,6 milionu dolarů. Je to nejlepší výsledek ze všech hollywoodských filmů, které se kdy v Číně začaly promítat ve 2D. Zároveň jde o částku blízkou 59 milionům dolarů, které za několik týdnů v čínských biografech utržila předchozí bondovka Skyfall.
 • Bondovka už utržila 300 milionů dolarů, aby pokryla i náklady na propagaci, potřebuje 650 milionů
  James Bond a Charlie Brown, páníček animovaného psa Snoopyho, o víkendu zvedli návštěvnost severoamerických kin. Adaptace populárního komiksu od Charlese Schulze utržila 45 milionů dolarů. Výroba filmu stála sto milionů dolarů. Bondovka Spectre utržila 73 milionů dolarů, celosvětové téměř 300 milionů. Výroba snímku stála 250 milionů dolarů,
 • Boj s rakovinou i nové aleje. Peníze firem pomáhají různě
  Parta mladých kamarádů, kteří se rozhodli, že místo chození po diskotékách budou objíždět republiku s umělými prsy a varlaty a naučí lidi, jak včas odhalit rakovinu. Starostové a lidé z vesnic, kteří nechtějí žít jen v holých polích a vysázeli na nich stromořadí. Nebo neziskovky, jež nechávají staré lidi důstojně zemřít. Takhle firemní peníze pomáhají v praxi.
 • Boj o post šéfa rozhlasu: zatím mužská záležitost
  Kandidaturu do čela Českého rozhlasu potvrdilo více než deset lidí. Ještě před Vánoci vyberou radní Českého rozhlasu ze všech projektů pět, které přizvou do druhého kola. Převažují lidé přímo z rozhlasu nebo jeho bývalí zaměstnanci. O funkci se ale ucházejí i právník a bývalý novinář Tomáš Němeček či bývalý politik Jan Ruml. Nového ředitele veřejnoprávní instituce s dvoumiliardovým rozpočtem chtějí radní vybrat tak, aby se od února mohl ujmout jejího řízení.
 • Bitcoin je měna, rozhodl evropský soudní dvůr. Policie před ním...
  Podle evropského soudu není nutné odvádět DPH z prodeje bitcoinu. Obchodníci. ale varuje, že bitcoin může sloužit ke kriminální činnosti.
 • Bezpečnost v roce 2016. Otázka ochrany dat i peněz
  Škody, které napáchá kybernetický zločin, se ročně pohybují ve stovkách miliard dolarů ročně. Svou bezpečností si nemůže být jistý nikdo. Nejen velké korporace a státní organizace, ale také malé nebo střední firmy musí na denní bázi řešit, jak čelit rizikům přicházejícím z internetu. Na co by v dnešní době měly myslet? Jaké jsou základní stavební kameny účinného obranného valu?
 • Bez kompromisů
  Cestou do minulosti, ke starým příběhům, dokonce až ke kapitánu Nemovi se ubírá současná světová literatura. Na aktuálnosti však nijak neztrácí.
 • Bernard Šafařík: Přečíst si ještě musím Bibli a Korán
  Jako režisér, dokumentarista a scenárista se prosadil nejdříve v Německu a ve Švýcarsku, do rodných Čech se však dnes pracovně i soukromě často vrací. A samozřejmě čte českou literaturu, prózu i poezii.
 • Benešová chce zmírnit zákon o stíhání firem. Nahraje tak Metrostavu, který je klientem její kanceláře
  Metrostav je klientem advokátní kanceláře poslankyně Marie Benešové za ČSSD. Bývalá nejvyšší státní zástupkyně, která donedávna Metrostav jako advokátka zastupovala, navrhuje pozměňovací návrh na zmírnění zákona o trestní odpovědnosti firem. Pokud projde, nemusí být největší stavební společnost v republice souzena v korupční kauze exhejtmana Davida Ratha.
 • Belgické tajné služby nestíhají. V Bruselu jsou desítky džihádistů a stovky špionů
  Belgické tajné služby jsou poddimenzované, na 800 džihádistů je pouze tisíc agentů. Kromě teroristů musí belgické tajné služby hlídat stovky špionů, které do hlavního města diplomacie posílají desítky zemí z celého světa. Poté, co se zjistilo, že se už čtvrtý teroristický útok v Evropě alespoň částečně plánoval v Bruselu, očekává se, že se financování i počty agentů belgických tajných služeb navýší.

Hitpardáda štítků