Během jarních prázdnin se počet úrazů na horách zvyšuje

Únor je měsícem, kdy má nejvíce okresů jarní prázdniny a na hory jezdí v tomto období nejvíce lidí. Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu je to 57 % lyžařů. S vysokým počtem lidí na sjezdovkách stoupá i množství úrazů. Horská služba hlásí meziroční nárůst o 7 %. Rizikovou skupinou jsou zvláště děti. Přesto řada rodičů podceňuje používání ochranných pomůcek.


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: ÚRAZŮ, AKCIOVÝCH, INVESTIČNÍ, JANA, TRZÍCH, ZÁMEČNÍKOVÁ, JANA ZÁMEČNÍKOVÁ, DOKONCE, ROPY, DODNES


 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.

 • Rok 2017: Zpomalení růstu a zahájení Brexitu

  Výhled pro rok 2017 je poměrně optimistický. Přesto se nejspíš dočkáme zpomalení ekonomického růstu. A nemalým rizikem je i nastupující americký prezident Donald Trum a aktivace článku 50. a zahájení vyjednávání vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Kam letos investovat?

 • Rok 2016: Legislativní zemětřesení a pohyby v poradenských sítích

  Letošní rok byl v oblasti finančního poradenství… přelomový. Mnohaletá bitva o regulaci provizí vyvrcholila v 5leté storno, politické snahy o ochranu klienta v zákonu o úvěru si klient zaplatí a dokument Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ způsobil masivní migraci poradců OVB.

 • Co přinese rok 2017 na finančních trzích?

  Když přemýšlím o investičních strategiích pro rok 2017, napadá mě mnoho otazníků. Podívejme se společně na témata, o kterých se pravděpodobně bude příští rok hodně diskutovat.

 • Spořicí účty: Zamíchá Banka CREDITAS kartami?

  Největší družstevní záložna se stala Bankou CREDITAS. Její hlavní zbraní v boji o klienty budou spořicí účty. Má šanci rozvířit zamrzající vody úrokových sazeb?
 • Barclays zaplatí za urovnání obvinění z manipulací 120 milionů dolarů

  Britská banka Barclays čelila obvinění z manipulace s Londýnskou mezibankovní nabízenou sazbou (LIBOR). Za urovnání obvinění zaplatí banka ve Spojených státech 120 milionů dolarů (tři miliardy korun).

 • Barclays zaplatí rekordní pokutu

  Britská banka Barclays si v letech 2011 – 2012 příliš zjednodušila kontrolní procesy. Díky tomu nyní musí zaplatit rekordní pokutu 72 milionů liber (2,8 miliardy korun).

 • Banky sa sťažujú na zákon o úveroch na bývanie

  Píšeme na Investujeme.sk: Banky sú nespokojné s komunikáciou legislatívcov pri vzniku nového zákona o úveroch na bývanie. Problematické je najmä na poslednú chvíľu presadené zavedenie limitu na odplatu za predčasné splatenie úveru na bývanie, čo by mohlo hnať banky do straty. Spotrebiteľov by sa tak mohla zmena dotknúť snahou bánk kompenzovať si stratu niekde inde. 

 • Banky jsou pod tlakem, jejich zisky klesají

  Výnosy z úroků a poplatků bankám klesají a tak se musí čím dál více poohlížet po jiném zdroji příjmů než je ten klasický. Důvodem je především konkurenční boj a nízké úrokové sazby.

 • Banky - Investujeme.cz | Fincentrum
  Stovky klientů ročně zažijí šok při pohledu do svého internetového bankovnictví. Česká národní banka všem střadatelům zavařila. Úrokové sazby padají již.
 • Bank of Japan jde proti proudu, ČNB dál aktivně brání korunu

  Americký krok směrem k dražším penězům zůstává zatím mezi velkými hráči (z vyspělých ekonomik) výjimkou. ECB již dříve v prosinci rozhodla naopak o lehkém natažení měnové expanze a ještě agresivněji se vůči Fedu vymezila Bank of Japan. 

 • Banka roku 2015: ČSOB nabízí nejlepší služby pro privátní klientelu a handicapované občany

  Ocenění Privátní banka roku je udělováno na základě hlasování 300 nejbohatších Čechů a Slováků ve spolupráci s internetovým portálem www.motejlek.com. ČSOB zvítězila v konkurenci 13 nejdůležitějších tuzemských a zahraničních bankovních domů.

 • Bankám se v letošním roce daří

  Zisk Raiffeisenbank vzrostl meziročně ke konci třetímu čtvrtletí letošního roku o 22 procent na 1,96 miliardy korun. Zisk finanční skupiny UniCredit Bank se meziročně zvýšil o 24 procent na 4,6 miliardy korun.

 • Až o 8 % méně zaplatí od ledna za elektřinu a plyn zákazníci ARMEX ENERGY

  Děčínská společnost ARMEX ENERGY od ledna zlevní elektřinu i zemní plyn pro své zákazníky, kterých je v současné době přes 36.000. Elektřina zákazníkům ARMEX ENERGY zlevní o 4 – 8 procent. Zemní plyn pak budou mít zákazníci příští rok ve srovnání s lednem 2015 levnější o více než 12 procent. Vyplývá to z nových ceníků platných od 1. ledna 2016, které dnes firma zveřejnila. I přes zvýšení regulované části ceny energií, které minulý týden ohlásil Energetický regulační úřad, tak bude mít většina zákazníků ARMEX ENERGY v roce 2016 levnější elektřinu i zemní plyn. 

 • Až 44 % Čechů zvažuje úsporu refinancováním půjčky

  Úsporu prostřednictvím přenesení úvěru do jiné banky reálně zvažuje až 44 % Čechů. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti GfK Czech pro banku Zuno.


 • BIG EXPERT - Čína vnáší na trh zmatek

  Poslední obchodní seance minulého roku zakončil pražský index PX na 956,33 bodech. Za rok 2015 si tento index připsal 1 % a udržel se v zelených číslech. Téměř 25% propad zaznamenaly od počátku minulého roku akcie ČEZ, nejvíce se naopak dařilo akciím O2. Komerční banka uhájila mírný roční růst 4,4 % a akcie Erste investory potěšily ziskem 46 %.

 • BIG EXPERT - Centrální banky znovu hlavním tématem

  Akciové trhy v Čechách zažily tohoto týdne výkyvy oběma směry. Pokračující kauza Volkswagen i nadále míchá karty investorům, kteří připravují žalobu za ušlý zisk.

 • Bez zákona o pojišťovnictví hrozí Česku postih až stovek milionů korun

  Vláda se neshodla na podobě zákona o pojišťovnictví. V české legislativě chybí evropské směrnice, od ledna tak Česku hrozí až stamilionové pokuty. Pojišťovnám situace komplikuje život. Nové projednání je připraveno na polovinu ledna.

 • Bez súkromného vlastníctva? Pod nami nie je peklo! (Týždeň vo financiách očami komentátora)

  Píšeme na Investujemes.sk: Panuje strach, že spomalenie rozvojových ekonomík zasiahne eurozónu. Ceny ropy možno urýchlia vstup Švédska do NATO a zamýšľam sa, prečo musíme inflačnieť. Pripomenieme si, čo má spoločné Marxova teória nadhodnoty s nežnou melódiou.

 • Bezprovizní poradenství: Zdražení pro bohaté, ostatní zůstanou bez poradce

  Velká Británie zakázala provizně placené poradenství i prodej. Důsledky ovšem pro klienta nejsou zdaleka tak pozitivní, jak by se mohlo očekávat. Došlo ke zdražení poradenství pro bohatší klienty, ostatní přišli o své poradce. Navíc náklady regulace převyšují ztráty klientů z missellingu.

 • Bezpečná platební karta a jedinečná aplikace biip učí kluky a holky hospodařit

  Společnost MOPET CZ přichází prostřednictvím biip dobíjecí platební karty s užitečným nástrojem pro rodiče, kteří chtějí naučit své děti hospodařit brzy s kapesným, a ne až s první výplatou. Karta je vhodná pro kluky a holky mezi 10 a 18 lety, které dostávají kapesné a několikrát v měsíci nakupují. Rodiče ji ale mohou pořídit i mladším dětem s drobným kapesným. Kartu vydává MOPET CZ ve spolupráci s Českou spořitelnou.

 • Bezpečie v období neistoty? Investičné zlato vystrelilo prudko nahor (Týždeň vo financiách očami komentátora)

  Píšeme na Investujeme.sk: Témou týždňa boli otázky bezpečnosti, každý si na ne ale odpovedá po svojom – inak ich chápu normálni i zmagorení Európania, inak to vidia investori a korunu tomu všetkému nasadzujú nabubrelí politici. Ceny ropy ale vedia svoje, čo sa o centrálnej banke nedá teraz povedať. 

 • Běžný účet platební bilance ČR vykázal v srpnu mnohem nižší schodek, než se čekalo

  Odliv dividend opět zamával celkovým výsledkem běžného účtu platební bilance: běžný účet vykázal v srpnu mnohem nižší schodek, než se čekalo, neboť odliv dividend byl v porovnání s předpoklady ani ne poloviční.

 • Bezmála každý druhý Čech by v roli sponzora byl ochoten investovat do sportu

  Češi sport milují, ať už jako jeho aktivní účastníci, tak v podobě diváka a fanouška. A jak aktuální průzkum investiční skupiny Pioneer Investments ukázal, vnímají ho i jako příležitost pro dobrou investici. Bezmála každý druhý Čech odpověděl, že pokud by byl v roli investora a měl tu možnost, do podpory sportu by investoval. Nejvíce z nich (86 %) by se zaměřilo na rozvoj tělovýchovy a podporu mladých talentů na regionální úrovni anebo na podporu sportu, kterému se sami věnují a mají k němu blízko (83 %). Více než čtvrtina (27 %) populace bude vnímat firmu, která podpořila jejího oblíbeného sportovce jako více důvěryhodnou a na pětinu respondentů zapůsobí účinkování jejich oblíbence v reklamě. Je to pro ně důležitý podnět k nákupu zmíněného produktu nebo služby. 

 • Benefi.cz je novým členem úvěrového registru klientů Solus

  Akciová společnost Benefi.cz se stala novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus. Rychle rostoucí startupový projekt internetového podnikatele Pavla Matouška tak může investorům poskytnout lepší servis a přesněji ohodnotit rizika při zprostředkování půjček. (Tisková zpráva: Benefi.cz)


Hitpardáda štítků