Britanika má symbolizovat férovost

Zrovna teď, v listopadu, přivádí společnost RENOMIA na trh finančního poradenství svou dceru - projekt Britanika. Ředitelem Britaniky je od září Jan Kubín, který se rozhodl do projektu vstoupit po 11 letech práce na vysokých manažerských pozicích na české i mezinárodní úrovni společnosti Raiffeisenbank.


Zdroj: modernirizeni.ihned.cz
Témata: BRITANIKA, RENOMIA, PROJEKTU, LETECH, SYMBOLIZOVAT F, JAN KUB, BRITANIKA M, KUB, BYCH, KAZDOV
 • Komunikujete až ve chvíli, kdy nasloucháte ostatním
  Pokud chcete navázat opravdu obohacující kontakt s druhými lidmi, měli byste jim nechat prostor k vyjádření jejich pocitů, názorů, prožitků a...
 • V Česku chybí kvalifikovaní pracovníci
  Oživení české ekonomiky má pozitivní dopad na pracovní trh. Od 2014 opět stoupá počet poptávaných pozic a trend pokračuje i v roce 2015. Meziročně vzrostl počet otevřených pozic na dvojnásobek. To jsou závěry pro Česko vyplývající z globální studie společnosti Hays (Hays Global Skills Index 2015).
 • Šéf firmy a krizová komunikace
  Krizová komunikace představuje jednu z největších výzev pro manažery. Když v ní obstojí, posílí se jejich pozice ve firmě. Když selžou, pak neúspěch obyčejně předchází jejich pád.
 • Best Employers: Klíčová je komunikace
  Dvanáctý ročník studie Aon Best Employers Česká republika, organizovaný společností Aon (divize Aon Hewitt), zná své vítěze. Ze 49 zaregistrovaných společností z různých odvětví získaly v kategorii Malé a střední společnosti titul firmy Amgen, Grundfos a Hilti (abecedně). V kategorii velkých společností obdržely ocenění firmy GMC, Marriott a NetSuite (abecedně).
 • Značka je kulturním kódem firmy
  Značka otevírá dveře v obchodních jednáních, zvyšuje viditelnost nabídky firmy, motivuje partnery a zaměstnance a obhájí vyšší cenu vašeho zboží a služeb. "Značka by měla odvádět práci a nebýt jen ornamentem na vizitce," vysvětluje Tomáš Hrivnák, expert na vytváření značek. Zkušenosti získával v MARK/BBDO, Men on the Moon, TBWA a v Euro RSCG.
 • Závod o nejlepší zaměstnance nabírá na obrátkách
  Personalisté hrají ve firemním managementu stále důležitější roli. Jejich pozornost je nyní upřena na to, jak na trhu práce ulovit dostatek kvalitních zaměstnanců, lepších než má konkurence. Schopnost odlišit se, být vnímán jako atraktivní zaměstnavatel, je klíčová. Českému HR to zatím ale moc nejde.
 • Sociální média - revoluce, která se ještě nekonala
  Přinesla sociální média obrovské změny, které přetvořily byznys a marketing? Většina firem je v jejich využívání přinejlepším na "kladné nule". Je to dáno často nepochopením jejich potenciálu, malým propojením s ostatními aktivitami i šarlatánstvím mnoha firem v oboru. Jak racionálně přistupovat k možnostem, které sociální sítě firmám nabízí?
 • O úspěchu rozhoduje volba vhodné strategie
  Strategické plánování se pro mnohé manažery stalo nutným zlem a každoročním cvičením. Řada firem se dokonce domnívá, že v současných ekonomických podmínkách je možné strategii ignorovat, protože vše se příliš rychle mění. Experti z Boston Consulting Group (BCG) tvrdí, že má-li být firma úspěšná, bez volby té správné strategie se neobejde.
 • Psychopati ve vedení nejsou vzácností
  I když psychopati tvoří pouze jedno procento populace, až 3,5 procenta psychopatů pracuje ve středních a velkých organizacích.
 • Potřebujeme jak mecenáše, tak i odpovědné firmy
  Ochrana práva, dary ze závěti a začleňování lidí na trh práce jsou oblasti, které podpořili filantropové. Ukázal to 18. ročník Ceny Via Bona, kterou uděluje Nadace Via. Firmy ve své strategii odpovědného podnikání více investují do okolní komunity místo pouhého udržitelného rozvoje. Oblastí, která se týká personalistiky, je zavádění "age managementu" a plánování kariéry v celém životním cyklu člověka.


 • Personálie
  Peter Sandin generální ředitel ComAp Novým generálním ředitelem české firmy ComAp a.s. se od 1. března 2016 stal Peter Sandin. Nahradil tak Libora...
 • Technická univerzita v Ostravě se umístila ve světovém žebříčku
  Jako jediná z českých univerzit se v žebříčku 200 nejlepších evropských vysokých škol objevila ostravská Vysoká škola báňská. K úspěchu jí pomohl...
 • Brněnský projekt propojí firmy se zahraničními výzkumníky
  Získat zahraniční know-how umožní jihomoravským firmám nový projekt Brna a JIC. Společnosti mohou získat peníze na spolupráci se studenty a...
 • Vliv firemní kultury na fluktuaci zaměstnanců
  Firemní kultura jsou psaná i nepsaná pravidla, která formují celkovou atmosféru ve firmě, vztahy mezi zaměstnanci, jejich postoje a očekávání vůči zaměstnavateli, a utvářejí tak i obraz firmy navenek. Firemní kultura je utvářena obvykle formálně topmanagementem, ale především se projevuje neformálně v chování a jednání zaměstnanců.
 • Manažerský digest
  Přinášíme zajímavosti ze světa manažerů a managementu pod názvem Manažerský digest. Zdrojem digestu jsou články, časopisy, knihy, blogy. Věříme, že se stanou zpestřením, inspirací nebo podnětem k podrobnějšímu seznámení se s informacemi.
 • Mladí lidé si svou kariéru bez technologií nedokážou představit
  Studie společnosti Infosys "Amplifying Human Potential: Education and Skills for the Fourth Industrial Revolution" (Posílení lidského potencionálu:...
 • Mister Cool německého autoprůmyslu
  Ještě před dvěma třemi lety jej hlavní investoři firmy chtěli poslat do penze. Dnes je Dieter Zetsche nejlépe placeným šéfem německých burzovních koncernů a patří mezi nejoslavovanější německé manažery. Automobilka Daimler, kterou vede, pod jeho vedením zlepšila svou image a dnes vykazuje jeden rekord za druhým.
 • Pružná pracovní doba má svá pravidla
  Ne každá práce vyžaduje, aby zaměstnanec, který ji vykonává, byl na pracovišti v přesně stejnou dobu jako jeho kolegové. Pružná pracovní doba bezpochyby nenalezne své uplatnění na pásové výrobě. Stále více se ale v praxi využívá u administrativních pracovníků.
 • Drony jsou pro byznys velkým příslibem
  Paralelní polis je nezisková organizace, ale také inspirativní prostor v Praze-Holešovicích, otevřený všem, kteří se zajímají o svět kolem nás a mají touhu dozvídat se nové věci. Je zde pro všechny, kterým nedají spát inovace. Zájemci o inovativní přístupy se zde mohou účastnit setkání a diskusí nad nejrůznějšími tématy, ale také si hrát.
 • Příklad z praxe: Outsourcing v logistice
  Naše společnost nejčastěji využívá outsourcingu formou subdodávky v oblasti dopravy a skladování. Přitom dnes nejde jen o subdodávku samotnou, ale i o cílený návrh koncepce, konzultace a posléze implementaci.

 • Británie zveřejnila plán pro další aukci na CfD pro OZE

  Velká Británie představila plán na další aukci, ve které se bude soutěžit o podporu obnovitelných zdrojů pro roky 2021 – 2023. Prostředky alokované pro tuto aukci jsou 290 milionů liber (9,1 mld. Kč). Tato částka zajistí podporovaným zdrojům garantovanou výkupní cenu prostřednictvím tzv. contract for difference. Rozhodnutí o podpoře onshore instalací na vzdálených skotských ostrovech bylo

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie zavádí povinné genderové audity | HR News
  Britské ministerstvo obchodu oznámilo, že firmy kótované na burze budou od října 2013 muset povinně provádět genderové audity a zveřejňovat.
 • Británie v zimě nezhasne, tvrdí provozovatel tamní sítě

  Podle nové zprávy britského provozovatele přenosové soustavy, National Grid, nehrozí v zimním období Británii blackout. Společnost má pro toto období zajištěný přebytek výkonu, který by měl odpovídat stejné hodnotě jako v minulém roce. Zásoby plynu jsou dle provozovatele soustavy rovněž dostatečně zajištěné a Británie se nemusí ničeho obávat. Britové se v zimě nemusí obávat blackoutu způsobeného nedostatkem zdrojů.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie ve čtvrtek odhalí dlouho očekávané posouzení přílivové laguny Swansea Bay

  Ministři ve Velké Británii čelí tlaku výrobců technologií pro přílivové elektrárny v uměle vybudovaných lagunách před dlouho očekávaným odhalením, které může rozhodnout o osudu této technologie. Ke zveřejnění tzv. Hendry Review, které bylo zřízeno vládou vloni v květnu pro posouzení přílivových lagun, má dojít již tento čtvrtek. Více než dvacítka průmyslových společností zaměstnávající přes 42 tisíc

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie stanovila 5. uhlíkový rozpočet, do roku 2032 sníží emise o 57 %

  Britská vláda schválila pátý uhlíkový rozpočet, který stanovuje snížení emisí oxidu uhličitého o téměř 57 % do roku 2032 ve srovnání s rokem 1990. Velká Británie tímto krokem pokračuje ve snaze o snížení emisí CO2 o 80 % do roku 2050.  Britský zákon o změně klimatu z roku 2008 stanovuje ambiciozní cíl snížení emisí o

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie schválila výstavbu nové jaderné elektrárny

  Britská vláda dnes schválila projekt nové jaderné elektrárny Hinkley Point C, který se na konci července překvapivě rozhodla přezkoumat. První novou jadernou elektrárnu v Británii za dvě desetiletí má postavit francouzská elektrárenská společnost EDF s pomocí čínské státní firmy China General Nuclear (CGN). Souhlas s projektem za 18 miliard liber (572 miliard Kč) je podle

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie schválila výstavbu nejvýkonnějšího offshore větrného parku světa

  Spojené království udělilo souhlas k rozvoji projektu Hornsea Project Two, který se po svém dokončení stane nejvýkonnějším větrným parkem světa. Až 300 turbín s celkovým výkonem 1,8 GW zajistí dostatek energie pro 1,6 milionů domácností. Dánská společnost DONG Energy v současné době pracuje na několika významných offshore projektech u pobřeží Spojeného království, včetně projektu Hornsea Project

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Británie razí trend anonymních životopisů
  Státní úředníci ve Velké Británii budou nadále vybíráni na základě anonymních životopisů. Personalisté již v životopisech neuvidí jejich jména. Oznámil to premiér David Cameron s tím, že opatření se…
 • Británie prodá zbylý státní podíl v poštovní společnosti Royal Mail. Po dvou letech tak dokončí její privatizaci
  Britská vláda prodá svůj zbylý podíl 14 procent v poštovní společnosti Royal Mail. Přibližně 140 milionů akcií má na základě pondělní tržní ceny hodnotu zhruba 12 miliard korun. Historie Royal Mail začala v roce 1516, v době panování anglického krále Jindřicha VIII.
 • Británie prodá zbylý státní podíl v poštovní společnosti Royal Mail. Po dvou letech tak dokončí její privatizaci
  Britská vláda prodá svůj zbylý podíl 14 procent v poštovní společnosti Royal Mail. Přibližně 140 milionů akcií má na základě pondělní tržní ceny hodnotu zhruba 12 miliard korun. Historie Royal Mail začala v roce 1516, v době panování anglického krále Jindřicha VIII.

 • Britanika má symbolizovat férovost | MODERNIRIZENI.Ihned.Cz...
  Zrovna teď, v listopadu, přivádí společnost RENOMIA na trh finančního poradenství svou dceru - projekt Britanika. Ředitelem. Britaniky je od září Jan Kubín.
 • Britanika odvolala generálního ředitele. Férové poradenství netáhne?

  Generální ředitel finančně poradenské společnosti Britanika Holding Jan Kubín byl v polovině července v tichosti odvolán. Co je důvodem? „Svět financí férově“, jak chtěla Britanika finanční poradenství nabízet, zřejmě netáhne…

 • Britové ani Lufthansa už na Sinaj nelétají. Česko varování nevydalo
  Zatímco Británie, Irsko a některé německé, francouzské a holandské aerolinky přerušily leteckou dopravu do Šarm aš-Šajchu a britští experti zkoumají poměry na letišti, Česko se situace v Egyptě neobává. Česká diplomacie se rozhodla nechat původní doporučení ohledně cest do této destinace beze změny. Ministerstvo zahraničních věcí to uvedlo na svých webových stránkách.
 • Britové budou mít premiérku: Theresa May nebo Andrea Leadsom
  Britští konzervativci o nástupci Davida Camerona rozhodnou mezi dvěma ženami. Po bok Theresy May se připojí Andrea Leadsom, která dnes ve druhém kole volby ze hry vyřadila Michaela Gova.
 • Britové dostanou do žil polskou krev. Hromadným dárcovstvím...
  Protest polské menšiny v Británii se změnil v masovou akci darování krve. Polština. si stěžují na diskriminaci a útoky nacionalistů.
 • Britové jsou stále pružnější
  Rok 2017 bude pro Velkou Británii zlomový v tom, že počet firem nabízejících pružná pracovní opatření poprvé překoná polovinu. V roce 2020 by to již mělo být 70 % firem. Vyplývá to z aktuální zprávy…
 • Britové nemají díky Brexitu navrch, tvrdí kanadský expert
  Muž, který pomohl na svět dohodě o volném obchodu mezi Kanadou a zeměmi Evropské unie (CETA), vyjádřil obavy nad nadcházejícími vyjednáváními ohledně aktivace článku 50 Lisabonské smlouvy, jež učiní brexit realitou. Kanadský obchodní expert Jason Langrish se bojí, že pro Brity to nedopadne tak dobře, jak si někteří z nich myslí.
 • Britové odcházejí z EU. Jak to dopadá na českou ekonomiku?
  Česká ekonomika by v případě odchodu Velké Británie z Evropské unie poklesla až o jeden procentní bod. Koruna by oslabila na 27,20 až 27,30 CZKEUR a posunulo by se ukončení režimu devizových intervencí. Pokud by došlo k brexitu, česká ekonomika by byla negativně ovlivněna především v letošním a příštím roce a od roku 2018 by se situace již začala zlepšovat. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracovali analytici České spořitelny David Navrátil a Jiří Polanský.
 • Britové o Rusku v Sýrii: ´Rusové zostudili celý Západ!´
  Stať v The Daily Mail o operacích Ruska v Sýrii vyvolal příval nadšených reakcí. Čtenáři nejpopulárnějších britských novin blahopřáli Vladimiru Putinovi za vynikající práci. Schvalují akci Ruska v Sýrii! Komentáře, které se nemoderují,
 • Britové připlatí záložním zdrojům energie
  Velká Británie čelí vážným problémům se stabilitou dodávek elektrické energie. Podle některých názorů zemi může hrozit dokonce blackout. Britská vláda tak zvýší dotace pro záložní zdroje energie. Vydělá na tom i Křetínského elektrárna.

 • Bilance Roku průmyslu a technického vzdělávání
  Více než 400 akcí se loni uskutečnilo v Roce průmyslu a technického vzdělávání, který na rok 2015 se svými partnery vyhlásil Svaz průmyslu a dopravy ČR zastupující přes 10 tisíc firem. Do diskuse o technickém vzdělávání se zapojili zástupci ministerstev, zaměstnavatelů i akademické sféry.
 • Big data rychle vyhodnotí obchodní příležitosti
  Dobře zamířená nabídka produktu nebo služby mění otravnou reklamu v personalizovanou nabídku, u které roste úspěšnost prodeje až desetinásobně. Využitím velkých dat lze rozeznat drobné nuance v chování zákazníků, a lépe tak předvídat situace, ve kterých se budou nacházet.
 • Bez šikovnosti a ruční práce se neobejdeme ani v digitálním věku
  V rakouské rodinné firmě Wiesner-Hager se už po několik generací vyrábí kancelářský nábytek. V její české pobočce v Humpolci se dvacet let věnují především čalounění židlí. Konkurenční výhodou firmy Wiesner-Hager vždy byla schopnost včas reagovat na změny, které se v nábytkářství objevovaly. Platí to i pro začátek tisíciletí, kdy se ruku v ruce s bouřlivým nástupem moderních technologií zásadně změnilo nahlížení na pracovní prostředí a nároky na jeho vybavení funkčním nábytkem.
 • Bezpečnost vyžaduje strategické řízení
  Úroveň bezpečnosti má dopad na byznys a podnikatelské prostředí. Investoři se rozhodují i podle míry bezpečnosti v regionu. Je strategie bezpečnosti dobře řízena? Řada vlastníků má již dnes připraveny plány, jak v případě nutnosti výrobu přesunout mimo Evropskou unii. V případě, že k tomu dojde u významné části civilní výroby, bude to pro Evropu znamenat ekonomické problémy. Pokud bude docházet k přesunu u obranných a bezpečnostních technologií, pak to může mít dopady fatální.
 • Betonové kouzlení | MODERNIRIZENI.Ihned.Cz - Téma
  Všichni ho znáte. Obyčejný. Peters, spoluzakladatel společnosti Gravelli, beton vnímá jinak a přišel s originálním nápadem, jak ho využívat pro výrobu předmětů.
 • Betonové kouzlení
  Všichni ho znáte. Obyčejný šedý beton, masivní stavební materiál. Jiří Peters, spoluzakladatel společnosti Gravelli, beton vnímá jinak a přišel s originálním nápadem, jak ho využívat pro výrobu předmětů, jimž právě tento všední materiál může propůjčit osobitý design. Beton se tak stal jeho "modrým oceánem". Otevřel možnosti, které nikdo nepředvídal.
 • Best Employers: Klíčová je komunikace
  Dvanáctý ročník studie Aon Best Employers Česká republika, organizovaný společností Aon (divize Aon Hewitt), zná své vítěze. Ze 49 zaregistrovaných společností z různých odvětví získaly v kategorii Malé a střední společnosti titul firmy Amgen, Grundfos a Hilti (abecedně). V kategorii velkých společností obdržely ocenění firmy GMC, Marriott a NetSuite (abecedně).
 • Automatizaci podnikových procesů se nevyhne žádná firma
  Otevřenost vůči změnám a inovacím, a to včetně automatizace podnikových procesů, je v současnosti naprosto nezbytná. A platí to pro společnosti jakékoliv velikosti či oblasti, v níž působí, pokud chtějí uspět v konkurenčním prostředí. Jednoduše každá změna, která uvolní ruce k produktivní práci a v konečném výsledku ušetří peníze, je vítaná.
 • Autentický leadership je silný vnitřní kompas
  Přestože do lídrů investujeme biliony eur ročně (na trénink 47 bilionů eur celosvětově; na plat 6,8 milionu eur/topmanažer ve firmě FTSE 100), pro neustálá selhání a skandály exekutivy v korporacích jako Tyco, Lehman Brothers, Enron, BP a podobně prochází leadership na celém světě a ve všech odvětvích krizí.
 • Angažovanost a leadership - dvě strany jedné mince
  S nedostatečnou angažovaností zaměstnanců se podle průzkumu společnosti Deloitte potýká 87 procent respondentů z řad středního a vyššího managementu, hned druhou nejproblematičtější oblastí jsou nedostatky v oblasti leadershipu (vedení zaměstnanců), se kterými se potýká 86 procent respondentů. Obě témata jsou vzájemně úzce propojená.

 • Contipro v podhůří Orlických hor nemá o talenty nouzi
  Několik vědců na Orlickoústecku vybudovalo firmu Contipro, jež ovládá ve svém oboru, na trhu s kyselinou hyaluronovou, třetinu světového trhu. Majitel Vladimír Velebný nerozvíjí tým výzkumníků jen pro svou firmu, ale podporuje přírodovědné a technické vzdělávání v celém regionu.
 • Chybí nám zvídavost
  Co udělat, aby vznikl samostatný český nebo s Českou republikou spojený high-tech průmysl? Dalo by se argumentovat, že situace v naší zemi není...
 • Češi neodpočívají: dovolenou si berou maximálně na týden a...
  Podle průzkumů personální agentury Advantage Consulting dvě třetiny Čechů řeší na dovolené pracovní záležitosti. Právní rádce je odborným titulem v segmentu.
 • Ceny pro nejlepší start-upy roku
  Tři nejlepší české start-upy převzaly ocenění na závěr Summitu Týdne podnikání 2015. Vítězi hlasování odborné poroty se staly firmy TeskaLabs, Reservio a Virtubio. Už na jaře se chystá další událost na podporu podnikání - Týden inovací 2016.
 • Byznys potřebuje lídry a talenty
  Výstupy z mezinárodních průzkumů už několik let zní stejně - živou vodou pro byznys jsou lídři a talenti. Obě tyto skupiny je nutné dál rozvíjet,...
 • Byrokracie versus hospodárnost...
  Společnost se řídí heslem "co je psáno, to je dáno". Cenu tak má jen papír opatřený razítkem nebo neotřesitelný výstup z bezpečného informačního systému. Bohužel, slovo, které "se do šanonu nedá", nemá žádnou váhu.
 • Budova přátelská k zaměstnancům, šetrná k okolí
  Kdo by si dnes nepřál dýchat v práci opravdu čerstvý vzduch a pracovat při denním osvětlení? To zažívají současní zaměstnanci u svých zaměstnavatelů jen vzácně. Jedním z HR projektů, které se dostaly do finále soutěže o Cenu personalistů, byl projekt Lubricon společnosti SKF Lubrication Systems CZ. Jeho cílem byla výstavba nové výrobní budovy, která tyto možnosti lidem dopřává.
 • Budoucí manažery připravují zkušení mentoři | ModerniRizeni.
  Ve společnosti Wüstenrot běží už osmým rokem program pro talenty nazvaný Talent Club. tohoto programu.
 • Brněnský projekt propojí firmy se zahraničními výzkumníky
  Získat zahraniční know-how umožní jihomoravským firmám nový projekt Brna a JIC. Společnosti mohou získat peníze na spolupráci se studenty a...
 • Britanika má symbolizovat férovost | MODERNIRIZENI.Ihned.Cz...
  Zrovna teď, v listopadu, přivádí společnost RENOMIA na trh finančního poradenství svou dceru - projekt Britanika. Ředitelem. Britaniky je od září Jan Kubín.

Hitpardáda štítků