Britové testují vlastní autonomní vozítko Pathfinder

Velká Británie se snaží v pomyslných konstrukčních závodech ve výrobě autonomního vozidla držet krok s konkurencí a představila vlastní vozítko s továrním názvem LUTZ Pathfinder. Jde o drobný dvousedadlový elektromobil o poloviční délce běžného vozu, který spíše připomíná kabinu jeřábu na kolečkách a který dosahuje maximální rychlostí 24 kilometrů za hodinu.


Zdroj: e-svet.e15.cz
Témata: PATHFINDER, BRITOVÉ TESTUJÍ VLASTNÍ, TESTUJÍ VLASTNÍ AUTONOMNÍ, SAMOŘIDITELNÉ, TESTUJÍ VLASTNÍ, SAMOŘIDITELNÉ AUTO, VLASTNÍ AUTONOMNÍ, TESTUJÍ, BRITOVÉ, VOZÍTKO
 • Půjčka nezaměstnaným – podmínky a rizika
  V nedávném článku jsme probírali novelu zákona o půjčkách, dnes se ale blíže podíváme na konkrétní úvěry, které jsou nabízeny lidem bez příjmu, nebo alespoň bez doložitelného. Jde o nejrizikovější formu úvěrů – možná překvapivě ne tak moc pro samotné...
 • Kvůli špatné němčině mohou mít běženci problém sehnat v SRN práci
  Berlín - Běženci mohou mít problém získat práci v Německu, protože velká část z nich ovládá němčinu jen velmi špatně. Deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung to řekl šéf Spolkové...
 • Kvůli špatné němčině mohou mít běženci problém sehnat v SRN práci
  Berlín - Běženci mohou mít problém získat práci v Německu, protože velká část z nich ovládá němčinu jen velmi špatně. Deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung to řekl šéf Spolkové...
 • Poslanci jednají o Fondu pro řešení krize, přispívat by měly banky
 • Čedok kupuje luxusní resort v Chorvatsku

  Vlastní přístav pro jachty a 381 pokojů nabízí luxusní pětihvězdičkový Grand Hotel Lav, který kupuje skupina Odien Group vlastník cestovní kanceláře Čedok.

 • Rekordní prvenství předsedy Vinařské asociace ČR
  O tom, že kvalita je lepší než kvantita a že i z dvou desítek hektarů vinic opečovávaných jednou rodinou může vzejít pravý skvost oceňovaný světovými sommeliéry, přesvědčil Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku již několikrát. Třeba vítězstvími v soutěži Vinař roku či Chardonnay du Monde ve Francii.
 • Equa bank uvádí novinky: mobilní tarify či zlatou platební kartu
  Equa bank při příležitosti oslav čtyř let na trhu představuje produktové novinky. První u nich jsou zlaté platební karty Premium a Premium Plus. Součástí zlaté karty Premium je například pojištění ...
 • Novela zákona ohrožuje existenci cestovních kanceláří

  Novela zákona, kterou schválila ve středu Sněmovna vážně ohrožuje samotnou existenci tuzemských cestovních kanceláří. Pojišťovny totiž vypovídají cestovkám smlouvy proti úpadku.

 • Mezi 1000 nejlepších vín světa je 30 vín z ČR
  V prestižní francouzské publikaci 1000 Vins du Monde bude letos 30 vín z České republiky. Je to o čtyři více než v loňském roce, informoval dnes Vinařský fond. Publikace sdružuje nejlepší vína světa. Například Itálie v ní má jen 16 vzorků. Význam sborníku je srovnatelný s michelinským průvodcem, v němž hledají inspiraci obdivovatelé nejlepší světové gastronomie.
 • Český letecký průmysl loni zvýšil obrat o 15 procent na 11,9 miliardy
  Obrat firem sdružených ve Svazu českého leteckého průmyslu se loni zvýšil o téměř 15 procent na 11,9 miliardy korun. Z toho export tvořil 10,5 miliardy korun. Uvedli to zástupci svazu během oslav 20 let od založení firmy LA composite. Společnost LA composite, která dodává kompozitní díly a podsestavy pro letadla Airbus a vrtulníky Agusta-Westland, loni zvýšila prodej o 18 procent. Tržby činily 185 milionů korun a zisk osm milionů korun.

 • Vysokoškoláci hledají bydlení. Vyplatí se jim nájem, nebo podnájem?
  Většina Čechů bydlí ve vlastním, v nájmu pak žije zhruba čtvrtina obyvatel Česka. Oblíbený je především u mladých lidí do 30 let a studentů. Poptávka po pronájmech ve velkých městech s univerzitami tradičně výrazně roste během září. Studenti ale často v touze najít rychle levné bydlení nevidí rozdíl mezi uzavřením nájmu a podnájmu.
 • Apple je stále terčem pochybovačů
  Apple už 2 čtvrtletí čelí obavám, že bez revolučního produktu je na vrcholu cyklu a prodeje budou klesat.
 • Spojení pivovarnických obrů: výhrady mohou mít úřady z celého světa
  Ohlášený pokus světové pivovarské jedničky Anheuser-Busch InBev o převzetí svého největšího konkurenta SABMiller zřejmě čeká důkladné prověřování u antimonopolních úřadů, které by mohly celou transakci i zastavit. Pokud naopak pivovarnický gigant vznikne, šokové vlny zasáhnou i další obory, píše deník Wall Street Journal.
 • Jídlo, které spadlo na zem, vadí ženám méně než mužům. Dodržují totiž pětivteřinové pravidlo
  Pokud do pěti vteřin zvednete jídlo, které spadlo na zem, nedostanou se na něj žádné škodlivé bakterie. Je to pravda nebo mýtus? Vědci se na to pokoušeli přijít už mnohokrát. Ženy tomuto pravidlu věří mnohem častěji než muži.
 • Snaží se Bank of England kopírovat úrokové sazby FEDu?
  Již dnes bude oznámen výsledek dvoudenního zasedání měnového výboru FEDu Bank of England na meetingu v tomto týdnu ponechala sazby bez změny Britské sazby téměř kopírují historický vývoj sazeb v USA
 • Německu chybí stovky tisíc zaměstnanců. Firmy vidí naději v uprchlících
  V Německu chybí pracovní síla - dělníci, zdravotní sestry, řemeslníci a další manuální povolání. Jedná se o stovky tisíc míst. Problémy na pracovním trhu se budou v příštích letech jenom zhoršovat, protože německá společnost stárne. Někteří proto vidí v současné uprchlické krizi příležitost, jak tento nepříznivý vývoj zvrátit.
 • Bioplynové stanice i chovatelé krav budou mít velmi málo kukuřice
  Bioplynové stanice i chovatelé krav nejen v Plzeňském kraji budou mít problémy kvůli nedostatku kukuřice z letošní vrcholící sklizně. Její výnos bude vinou dlouhotrvajícího sucha na 40 až 60 procentech oproti loňsku i standardním letům. Navíc výkupní cena se meziročně značně zvýší. ČTK to řekl ředitel agrární komory Plzeň-jih Jiří Tomec.
 • Vladimír Železný neuspěl, soud uznal jeho vyhazov z Barrandova
  Bývalý ředitel televize Nova a TV Barrandov Vladimír Železný neuspěl s žalobou, v níž namítal, že jeho vyhazov z TV Barrandov je neplatný. Odvolací senát pražského městského soudu potvrdil původní rozhodnutí, které žalobu zamítlo jako nedůvodnou. Uvedla to mluvčí soudu Markéta Puci. Verdikt je pravomocný.
 • Ukrajinský parlament schválil seškrtání dluhu. Má přispět k finanční stabilitě země
  Zákonodárci vedli před schvalováním vášnivou debatu. Nakonec tři zákony potřebné k uskutečnění restrukturalizace dluhu pohodlně prošly. Seškrtání dluhu je pro podporovatele Ukrajiny ze zahraničí...
 • Show Máša a medvěd na ledě spojila známé tváře
  Praha 17. září (PROTEXT) - Máša a medvěd na ledě je unikátní představení, které přinese zcela nové dobrodružství oblíbené pohádkové dvojice Máši a medvěda. Snaha uvést lední revue na motivy světoznámé ruské animované pohádky Máša a medvěd výrazně rezonovala v kruzích...


 • Britové se bojí uzavírat uhelné elektrárny
  Další britská uhelná elektrárna byla na poslední chvíli zachráněna před svým uzavřením. Provozovatel britské přenosové soustavy s ní uzavřel kontrakt na poskytování rezervního výkonu. Před měsícem podobnou smlouvu podepsal i EPH Daniela Křetínského na elektrárnu Eggborough.
 • Britové prý mají svolení sestřelovat ruské stíhačky. Moskva žádá vysvětlení
  Rusko si pozvalo britského vojenského atašé v Moskvě, aby vyjasnil zprávy britských médií, podle nichž mají britští vojenští piloti povolení sestřelovat ruské stíhačky nad Irákem. Britský atašé podle agentury Reuters uvedl, že informace k této záležitosti nemá a že předá oficiální odpověď v blízké budoucnosti.
 • Britové připlatí záložním zdrojům energie
  Velká Británie čelí vážným problémům se stabilitou dodávek elektrické energie. Podle některých názorů zemi může hrozit dokonce blackout. Britská vláda tak zvýší dotace pro záložní zdroje energie. Vydělá na tom i Křetínského elektrárna.
 • Britové o Rusku v Sýrii: ´Rusové zostudili celý Západ!´
  Stať v The Daily Mail o operacích Ruska v Sýrii vyvolal příval nadšených reakcí. Čtenáři nejpopulárnějších britských novin blahopřáli Vladimiru Putinovi za vynikající práci. Schvalují akci Ruska v Sýrii! Komentáře, které se nemoderují,
 • Britové odcházejí z EU. Jak to dopadá na českou ekonomiku?
  Česká ekonomika by v případě odchodu Velké Británie z Evropské unie poklesla až o jeden procentní bod. Koruna by oslabila na 27,20 až 27,30 CZKEUR a posunulo by se ukončení režimu devizových intervencí. Pokud by došlo k brexitu, česká ekonomika by byla negativně ovlivněna především v letošním a příštím roce a od roku 2018 by se situace již začala zlepšovat. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracovali analytici České spořitelny David Navrátil a Jiří Polanský.
 • Britové nemají díky Brexitu navrch, tvrdí kanadský expert
  Muž, který pomohl na svět dohodě o volném obchodu mezi Kanadou a zeměmi Evropské unie (CETA), vyjádřil obavy nad nadcházejícími vyjednáváními ohledně aktivace článku 50 Lisabonské smlouvy, jež učiní brexit realitou. Kanadský obchodní expert Jason Langrish se bojí, že pro Brity to nedopadne tak dobře, jak si někteří z nich myslí.
 • Britové jsou stále pružnější
  Rok 2017 bude pro Velkou Británii zlomový v tom, že počet firem nabízejících pružná pracovní opatření poprvé překoná polovinu. V roce 2020 by to již mělo být 70 % firem. Vyplývá to z aktuální zprávy…
 • Britové dostanou do žil polskou krev. Hromadným dárcovstvím...
  Protest polské menšiny v Británii se změnil v masovou akci darování krve. Polština. si stěžují na diskriminaci a útoky nacionalistů.
 • Britové budou mít premiérku: Theresa May nebo Andrea Leadsom
  Britští konzervativci o nástupci Davida Camerona rozhodnou mezi dvěma ženami. Po bok Theresy May se připojí Andrea Leadsom, která dnes ve druhém kole volby ze hry vyřadila Michaela Gova.
 • Britové ani Lufthansa už na Sinaj nelétají. Česko varování nevydalo
  Zatímco Británie, Irsko a některé německé, francouzské a holandské aerolinky přerušily leteckou dopravu do Šarm aš-Šajchu a britští experti zkoumají poměry na letišti, Česko se situace v Egyptě neobává. Česká diplomacie se rozhodla nechat původní doporučení ohledně cest do této destinace beze změny. Ministerstvo zahraničních věcí to uvedlo na svých webových stránkách.


 • Blíží se doba nákupů on-line jedním tlačítkem
  Sociální sítě a už i některé firmy si začínají uvědomovat, že co se týče nákupů na internetu, uživatelé preferují „mít všechno za pár vteřin hotové“, než se proklikávat sadou registračních formulářů. Začínají se prý proto objevovat takzvaná nákupní tlačítka, která tento problém, respektive požadavek, řeší. Příkladem tomu je například testování tlačítka „Pin“ sociální sítě Pinterest, které umožní uživatelům nakupovat přímo v aplikaci. A pozadu nezůstávají ani další sociální sítě.
 • Berlín vyšetřuje Apple a Amazon, vadí mu smlouva na prodej...
  Německý antimonopolní úřad zahájil vyšetřování obchodních vztahů mezi americkým výrobcem elektroniky Apple a internetovým prodejcem Amazon. Obě
 • Belgický soud nařídil Facebooku přestat sledovat neregistrované
  Belgický soud nařídil provozovateli Facebooku, aby do 48 hodin přestal sledovat uživatele internetu, kteří v této stejnojmenné sociální síti nejsou registrováni. Pokud tak společnost neučiní, uložil jí soud pokutu ve výši 250 tisíc eur (asi 6,8 milionu korun) denně. Prvoinstanční soud v Bruselu tak podle agentury AFP rozhodl na základě stížnosti belgického úřadu pro ochranu osobních údajů. Facebook vzápětí oznámil, že se proti pondělnímu verdiktu odvolá.
 • Banky chtějí do cloudu. Brzdí je ale regulace
  Banky by rády více využívaly cloudové služby. Ty jim přinášejí flexibilitu i úspory. Za uložení dat i použití softwaru totiž zaplatí podle reálné potřeby a odpadnou jim vlastní investice do IT. Vyjednávání s poskytovateli cloudových služeb jsou ale složitá. Standardní řešení outsourcingu totiž kvůli regulaci, které banky podléhají, nestačí.
 • Banky chtějí do cloudu. Brzdí je ale regulace
  Banky by rády více využívaly cloudové služby. Ty jim přinášejí flexibilitu i úspory. Za uložení dat i použití softwaru totiž zaplatí podle reálné potřeby a odpadnou jim vlastní investice do IT. Vyjednávání s poskytovateli cloudových služeb jsou ale složitá. Standardní řešení outsourcingu totiž kvůli regulaci, které banky podléhají, nestačí.
 • Auta od Tesly začnou fungovat v režimu autopilot. Řidiče ale nenahradí
  Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors rozesílá zákazníkům v Severní Americe novou verzi programového vybavení, která umožní řídit vůz v režimu "autopilot". Software, určený pro vozy Model S a Model X, sice neumí řídit auto úplně sám, podle sdělení firmy se ale dokáže pohybovat na silnici, měnit jízdní pruhy a regulovat rychlost auta s ohledem na okolní provoz.
 • Applu patří 94 procent zisků z prodejů smartphonů. Přitom nemá...
  Nepříznivější podíl zisku na trhu s chytrými telefony má americká společnost Apple. Tvrdí
 • Apple spustil prodej nového iPhonu 6S v Česku
  Americký výrobce Apple dnes začal v Česku prodávat nové verze svého telefonu iPhone 6S a 6S Plus. První nedočkavci si mohli telefon pořídit po půlnoci na dnešek v prodejně Vodafonu na Václavském náměstí v Praze, ostatní obchodníci zahájí prodej nebo doručování dnes ráno. Vyplývá to z informací firem. Česko je jednou ze 40 zemí, kde se dnes telefon začíná prodávat.
 • Apple prohrál patentový spor s univerzitou. Může ho stát stamiliony dolarů
  Náhradu škody ve výši až 862 milionů dolarů (20,5 miliardy ) bude možná muset zaplatit americký výrobce elektroniky Apple. Americká porota totiž dospěla k závěru, že firma v řadě svých zařízení používala bez povolení technologii vlastněnou americkou univerzitou.
 • Apple otevřel první Store od svého šéfdesignéra. Další budou následovat
  Apple otevřel první Store, na kterém pracoval Sir Jony Ive – šéf designu společnosti. Vymyká se vzhledem i technologiemi a není daleko od Prahy.


Hitpardáda štítků