Britský rozvod s Bruselem. Jak to rozseknout?

David Cameron se v referendu zeptá Britů, zda chtějí zůstat v Evropské unii. Na výběr budou odpovědi „ano“, či „ne“. Na hlasovacím lístku by však mohla být třetí možnost: „Hodit do šejkru a promíchat.“


Zdroj: finmag.penize.cz
Témata: BRITOVÉ, EFTA, BY, OBCHODU, VOLNÉHO
 • České soudce čeká velký test: spletenec Oleo
  Tento týden ve středu se před Městským soudem v Praze začne projednávat případ, který ukáže, jak je justice schopná hledat spravedlnost v nejnáročnějších, nejcitlivějších a nejspletitějších případech na hraně byznysu, politiky a bezpečnostních složek. V tom příběhu jde podstatně o víc, než se na první pohled zdá a než bude většinou médií ve veřejné debatě servírováno. Pozornost upoutá tím, že v něm poprvé v trestní kauze stane před soudem politický podnikatel Ivo Rittig, obžalovaný z toho, že…
 • Prezentace programu *egg - Rožnov pod Radhoštěm

  Zveme všechny podnikatele, zejména z oblasti obchodu, stravování a služeb z Rožnova pod Radhoštěm a okolí, na prezentaci programu *egg. Koná se ve středu 25. listopadu v sále hotelu AGH (Rožnov pod Radhoštěm, Nerudova 142 - mapa) od 15:00 hodin. Vstup je zdarma, ale je třeba se zaregistrovat. Vzhledem ke kapacitě sálu doporučujeme registraci co nejdříve, aby na vás zbylo místo.
  Na prezentaci se dozvíte základní informace o fungování programu *egg a jeho přednostech. Zjistíte, proč ho označuji za jedinečný a jaký přínos nabízí malým a středním podnikatelům v soupeření s větší, silnější a bohatší konkurencí.

 • Pavel Šenkapoun: Jak napsat úspěšný popisek zboží?
  Většina nakupuje podle ceny. Je tedy popisek zboží vůbec důležitou součástí prezentace vašeho zboží? Má cenu do něj investovat? A jakou roli vlastně ve vašem podnikání hraje?
 • Deset daňových čísel pro rok 2016
  I pro příští rok dochází k několika daňovým změnám ovlivňující výši čistého rodinného příjmu. Podívejme se na změnu vybraných deseti důležitých limitů, které může v různé...
 • Sucho výrazně snížilo zemědělské výnosy Sokolovské uhelné
  Výnosy zemědělské výroby skupiny Sokolovské uhelné (SUAS) letos výrazně ovlivnilo sucho. Sklizeň obilí a travních porostů, které firma využívá pro krmení dobytka a také pro provoz bioplynové stanice, byla zřejmě nejhorší za posledních několik desítek let, uvádí na svém webu Sokolovská uhelná.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Český statistický úřad zveřejní indexy cen výrobců za říjen 2015. Československá obchodní banka (ČSOB) zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Ministr zemědělství Marian Jurečka bude v Bruselu diskutovat o zjednodušení společné zemědělské politik nebo stavu mezinárodního zemědělského obchodu.
 • Japonsko spadlo zpět do recese. Trápí ho propad investic i vývozu
  Ve třetím čtvrtletí se výkon japonské ekonomiky meziročně propadl o 0,8 procenta. Výrazně tak pokles překonal odhad analytiků, kteří předvídali snížení výkonu o 0,2 procenta. Japonskou ekonomiku trápí především propad investic, slabší vývoz a pokles spotřeby.
 • Dolar proti euru setrvává na silných úrovních
 • Klimatické změny pomáhají britským vinařům, za dvě dekády vzniklo 600 vinic
  Oteplování klimatu sice znepokojuje jejich konkurenty na jihu Evropy, angličtí vinaři však v něm naopak spatřují příležitost, jak produkovat více vína vynikající kvality. Navazují tím na dávnou tradici, píše agentura AFP.
 • Taktéž páteční obchodování se na evropských trzích neslo ve znamení výprodejů
  Pražská burza však tentokrát dokázala vzdorovat. Na vině je oznámená změna vah sledovaného indexů MSCI CR s platností od 1. prosince. Zařazena zpět po půl roce byla O2 a vyřazeny byly po krátkém čtvrtletním působení akcie Pegasu.... • Britský reaktor pokořil rekord v době nepřetržitého provozu

  Druhý blok jaderné elektrárny Heysham B, která se nachází na severozápadním pobřeží Anglie v pondělí zaznamenal světový rekord v délce nepřerušeného provozu v rámci všech jaderných elektráren. Reaktor má být uveden do odstávky z důvodů plánované údržby v říjnu. Dne 1. srpna oslavil Pokročilý plynem chlazený reaktor (AGR) 895. den nepřetržité výroby. Po poslední provedené odstávce vyrábí

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Britský protikorupční úřad obvinil deset bankovních obchodníků. Kvůli podvodům s úrokovou sazbou EURIBOR
  Někdejšího obchodníka banky Deutsche Bank Christiana Bittara obvinil britský protikorupční úřad z manipulace s klíčovou úrokovou sazbou EURIBOR. Obviněných je i dalších devět bývalých či současných obchodníků německé banky a britské bankovní skupiny Barclays. Úřady se pokouší pohnat k odpovědnosti ty, kteří údajně manipulovali s klíčovými mezibankovními sazbami.
 • Britský protikorupční úřad obvinil deset bankovních obchodníků...
  Někdejšího obchodníka banky Deutsche Bank Christiana Bittara obvinil britský protikorupční úřad z manipulace s klíčovou úrokovou sazbou EURIBOR. Obviněných
 • Britský projekt láká lidi pryč z posiloven. Ti místo toho pomáhají seniorům i městu
  Projekt GoodGym získal 1 300 aktivních účastníků a má dvacet tisíc registrovaných běžců. Ti namísto zvedání činek, či závaží doručí při běhu noviny, nebo třeba pytel na odpadky. Z Londýna se projekt rozšířil do Bristolu a Bathu, během dvou let ho chce jeho zaladatel Ivo Gormley rozšířit do každého většího města.
 • Britský premiér Cameron zmírnil škrty dotací pro fotovoltaiku

  Premiér David Cameron vyslyšel výzvy, aby zasáhl ohledně plánovaných škrtů dotací pro solární energetiku v reakci na Pařížskou dohodu o změně klimatu, která byla podepsána o víkendu. Od ministerstva energetiky a klimatických změn (DECC) se očekávalo, že oznámí výrazné snížení dotací pro solární elektrárny, v krajním případě až o 90 %, v souladu s tlakem

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Britským přílivovým elektrárnám paradoxně BREXIT pomůže

  Neočekávané souvislosti a možnosti se otvírají britskému průmyslu po rozhodnutí o vystoupení Spojeného království z EU. Jednou z nich je podpora vývoje, výstavby a případného exportu přílivových elektráren. O dotacích pro pilotní přílivovou elektrárnu s výkonem 320 MW ve Swansea Bay rozhoduje ministerstvo energetiky. Světově unikátní projekt na výstavbu umělé laguny, v jejíž hrázi bude zabudovaná přílivová

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Britský ministr financí čínské ekonomice věří navzdory zpomalování jejího růstu
  Britský ministr financí George Osborne čínské ekonomice i přes zpomalování růstu věří. Čína podle něj prochází nezbytnou transformací, zůstává ale hlavním tahounem globálního hospodářského růstu, řekl Osborne na počátku své pětidenní návštěvy země.
 • Britský ministr: Čína zůstává i přes pomalejší růst globálním motorem
  Peking – Britský ministr financí George Osborne čínské ekonomice i přes zpomalování růstu věří. Čína podle něj prochází nezbytnou transformací, zůstává ale hlavním tahounem globálního hospodářského růstu, řekl Osborne na počátku své pětidenní cesty po druhé největší ekonomice světa.
 • Britský koncept vyvýšených a obojživelných domů má chránit před záplavami
  Opakované záplavy způsobené extrémně vydatnými srážkami nejsou v Anglii neobvyklé. Z výzkumů vyplývá, že je tak každá pátá nemovitost v ohrožení. Mezi největší přednosti nových příbytků patří jejich strategická poloha na vyvýšeném místě, domy navíc stojí na ocelových pilířích.
 • Britský hypoteční trh zažil v červenci oživení
  1.9.2009 - Červenec byl pro britský hypoteční trh nejlepším měsícem letošního roku. Poskytlo se 16 mld. Liber hypoték a jak je vidět z níže uvedeného grafu došlo ke značnému meziměsíčnímu oživení. Více než čísla kolik činil růst je pro náš trh zajímavé zastavit se u některých klíčových faktorů, které možné oživení provázejí: 1.


 • Brexit a Společenstvo bruselského prstenu
  Evropská unie by bez Britů byla chudší, slabší a vystresovanější.
 • Brexit a hra o impérium
  23. června bude Velká Británie v referendu rozhodovat o svém setrvání v Evropské unii. Ta udělá všechno pro to, aby se Británii případný odchod rozhodně nevyplatil.
 • Brazílie? Ještě větší průšvih, než jsme čekali
  Kdepak samba. Brazilská ekonomika tančí v rytmu lenochoda – pokud se to ještě tancem nazvat dá.
 • Boj s větrnými... elektrárnami
  Většina lidí má za to, že k řešení klimatických změn značným dílem přispějou větrné turbíny a solární panely. Ve skutečnosti ale solární a větrná energiie v příštích 25 letech k řešení přispějou jen zanedbatelně – zato náklady budou ohromné.
 • Boj s globálním oteplováním: Miliardy pro diktátory
  Dejme tomu, že globální oteplování je problém, se kterým je třeba bojovat. Ani v takovém případě se ale nedá ospravedlnit, když peníze vybranéna Západě na takový boj, končí v rukách nejhorších diktátorů.
 • Blízký východ: Příliš ohňů mezi sudy s prachem
  Přinášíme druhý díl „exkurze po současném Blízkém východě“ z pera bývalého amerického diplomata Petera Van Burena. Střízlivě hodnotí, jakou má kdo v oblasti sílu a jaké motivace. A bohužel mu z toho vychází, že je prakticky nemožné, aby to – jak se říká – neprasklo.
 • Blízký východ: Co by se asi teď mohlo stát horšího
  Přinášíme rozsáhlejší text Petera Van Burena, někdejšího amerického diplomata, který v knize Mysleli jsme to dobře: Jak jsem pomáhal prohrát válku o srdce a mysli iráckého lidu poukázal na plýtvání a neschopnost Američanů při takzvané rekonstrukci Iráku po svržení Saddáma. Exkurze po bolavém Blízkém východě, na kterou nás vezme, nebude nic příjemného.
 • Bitva o Bílý dům: Napodobí Bernie Sanders Baracka Obamu?
  Na konci října prožila Hillary Clintonová v prezidentské kampani týden snů. I proto, že Bernie Sanders gentlemansky smetl ze stolu kauzu e-mailů, která její kampaň notně poškozovala. Její preference šly od té chvíle strmě nahoru a její vítězství se zdálo neodvratné. Nakonec se v ale primárkách Demokratické strany přece jen schyluje k dramatu.
 • Barack Obama rozpuštěný a vypuštěný
  Sejde z očí, sejde z mysli. Bude to platit o odcházejícím americkém prezidentovi?
 • Bankéři si hrajou s ohněm
  Budoucí finanční krize může být způsobena zápornými sazbami.

 • Byznysplán: Nebe na jazyku
  Police plné pestrobarevných skleniček. Každá ozdobená mašlí a bílým, rukou psaným nápisem. Sahám po červené. „Pracovně jí říkáme Horečka sobotní noci,“ povzbudí mě majitelka marmeládovny. Když později večer skleničku s provokativním příslibem – Jahoda, chilli a zázvor – otevřu, ponořím lžičku a ochutnám, ocitnu se na pár okamžiků v nebi. Takhle chutná slast.
 • Byznysplán: bakšiš. Ropný průmysl je prorostlý korupcí
  Ropa zapáchá, peníze ale nesmrdí, bakšiš pomůže a korupce je věčná. Dokazuje to nejnovější aféra ze světa ropného byznysu.
 • Byznysplán: bakšiš. Ropa páchne po korupci
  Ropa zapáchá, peníze ale nesmrdí, bakšiš pomůže a korupce je věčná. Dokazuje to nejnovější aféra ze světa ropného byznysu.
 • Byznys boží
  Bohatství církve se počítá na duše. Tuto idealistickou myšlenku šíří duchovenstvo. Bude však platit i po restitucích? Neupadnou duchovní v pokušení a nezačnou bohatství přepočítávat na hodnotu akcií, cenu nemovitostí a hektary půdy?
 • Byl jednou jeden kapitalismus
  Německý historik Jürgen Kocka si vytyčil nesnadný úkol: odvyprávět dějiny kapitalismu na dvou stovkách stran.
 • Bydlení | Finmag.
  „Já vím, že je tady bordel, ale domov máš vždycky jen jeden, synáčku.“ (Vladimír Jiránek)
 • Burzovní poklesy, investorské poklesky
  Pokud investujete do dynamičtějších podílových či penzijních fondů, pohled na roční výpis vás asi moc nepotěšil. Co dělat?
 • Budoucnost patří lithiu
  Tedy možná. Carsharingu ale určitě.
 • Brusel míň rozhazuje, míň reguluje. Čím to?
  Fantom Brexit řádí v Evropské čtvrti v Bruselu. Straší politiky a zaměstnance unijních institucí.
 • Brno není (lepší než) New York
  Všechny významné žebříčky měst podle kvality života vypadají, jako kdyby je sestavoval Jan Kalvín po třetím club maté. Berme je s rezervou.

Hitpardáda štítků