Bývalý šéf Stocku Plzeň Petr Pavlík míří do vedení Aholdu

Vedení společnosti Ahold, která provozuje obchody Albert, posílí od února bývalý šéf Stocku Plzeň – Božkov Petr Pavlík (45). V pozici viceprezidenta se mimo jiné zapojí do plánování veškerých obchodních aktivit. Od června pak Pavlík převezme pozici od Sebastiaana de Jonga, který se v rámci společnosti přesune do skupiny Ahold. 


Zdroj: roklen24.cz
 • Platební nálepky brzy nově získáte i od mBank. Můžete navíc soutěžit o tablet
  mBank připravuje platební nálepky, na které jsou zvyklí zákazníci některých jiných bank. Zatím neohlásila datum začátku jejich vydávání, ale přišla na svém blogu s několika dílčími informacemi o tom...
 • Tipy měsíce: Zimní gastrofestival, otevřené vinné sklípky i galadegustace
  Úvodní galavečeří bude v pátek zahájen sedmý Grand Restaurant Festival. Soutěže v kopání písku se můžete zúčastnit v otevřených vinných sklepech. Mezinárodní soutěž vín Prague Wine Trophy se letos bude konat již podesáté.
 • Vitáskové hrozí druhý soud, po solárech za Veseckou
  AKTUALIZOVÁNO Policie navrhla obžalovat předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou z porušení povinnosti při správě majetku a zneužití pravomoci. Důvodem je jmenování bývalé nejvyšší žalobkyně Renaty Vesecké do čela úřadu. Na webu policie to dnes oznámil mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej. Státní zástupce hodlá rozhodnout do 14 dnů.​​​​ Vitásková pokládá kauzu za účelovou a chce se soudně bránit. ​
 • Německý finmin Schäuble: Turecko musí okamžitě dostat 3 mld. eur na migranty
 • Sonda Juno překonala rekord vzdálenosti ve využití sluneční energie

  Americká kosmická sonda Juno stanovila nový rekord, stala se objektem napájeným slunečním zářením na historicky nejdelší vzdálenost. Sonda, jejímž cílem je prozkoumat Jupiter, podle informací NASA dosáhla rekordní vzdálenosti 793 milionů kilometrů od Slunce ve středu. K Jupiteru by měla dorazit 4. července 2016.  Čtyřtunová sonda, jež byla vyslána americkou agenturou NASA v roce 2011, je prvním kosmickým

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Lidé stáli v mrazu frontu na kotlíkové dotace
  Od půlnoci čekali dnes v mrazivém počasí lidé před úřadem Středočeského kraje, aby si mohli zažádat o dotaci na výměnu kotlů za ekologičtější. Dnes je první den, kdy je možné žádost podat. Středočeský kraj rozdělí zhruba půl miliardy korun, napsal Blesk.cz.
 • Valná hromada ČEB bude rozhodovat o navýšení kapitálu v únoru
  Valná hromada České exportní banky (ČEB) bude o navýšení základního kapitálu rozhodovat až 10. února. Na dnešním jednání valná hromada pouze potvrdila cíl navýšit v průběhu prvního čtvrtletí kapitál o miliardu korun. Vyplývá to z dnešního vyjádření banky. Ministerstvo financí v prosinci uvedlo, že v případě ČEB se počítá s navýšením kapitálu o miliardu korun a v případě státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) o 2,775 miliardy korun.
 • Lego hodlá zdvojnásobit výrobu v maďarské továrně
  Dánský výrobce hraček Lego investuje přes sto milionů eur (2,7 miliardy Kč) do zdvojnásobení výrobních kapacit své maďarské továrny. Chce tak odstranit problémy s nedostatkem svých populárních stavebnic, se kterými se v posledních letech potýká během vánoční sezony. Lego stavebnice vyrábí rovněž v České republice.
 • Pojistné podvody podle statistik za rok 2015 rostou. Exploze podvodů u životního pojištění
  Pojistné podvody v roce 2015 nadále rostly. Velkého rozšíření doznaly podvody v oblasti životního pojištění. Například u Pojišťovny České spořitelny se v této oblasti zvýšil objem podvodů od roku 2013...
 • Zastaralé newyorské metro se v příštích letech konečně dočká revitalizace
  Newyorské metro je nejkomplexnější sítí svého typu. Současně je však velmi staré a zoufale volá po rekonstrukci. Té by se mělo dočkat v následujících letech, některé stanice se kvůli opravám zcela uzavřou. Na cestující čeká veřejná WiFi, nový platební systém a moderní vizáž některých prostorů.


 • Umíte dostatečně spořit? Napoví jazyk, kterým mluvíte
  Za to, že jsme bohatí, anebo naopak chudí, si do značné míry můžeme sami. Behaviorální ekonomové stále upozorňují na řadu iracionalit, kterých se lidé dopouštějí při důležitých finančních rozhodnutích. Jeden z nich však poukázal na faktor, který tak úplně ovlivnit nemůžeme; na naše spoření a tím pádem i bohatství má vliv i to, jakým jazykem hovoříme.
 • A zase znovu sedmdesátá léta...
  Vítáme vás v roce 2017, v roce Trump-mánie, kde tweety stanovují program politických kroků náhodně po celém území USA, a kde všechno neortodoxní je náhle IN. Od Donalda Trumpa a jeho nové politiky můžeme očekávat ledacos, ale klíčové otázky jsou stále stejné:
 • Mayová: Žádná dohoda s EU je lepší než špatná dohoda
  AKTUALIZOVÁNO – Velká Británie chce nové a rovné partnerství s Evropskou unií, nechce částečné členství. V očekávaném projevu to dnes řekla britská premiérka Theresa Mayová. Zároveň potvrdila, že konečnou dohodu s EU předloží ke schválení oběma komorám britského parlamentu. Cílem brexitu bude jeho jistota a jasný průběh. Úspěch EU je v britském zájmu. Britské zákony by ale měly být tvořeny v Británii, ne ve Štrasburku, dodala premiérka.​
 • Pět věcí, v kterých se bohatí a mocní podobají psychopatům
  Abyste se mohli stát úspěšným a bohatým podnikatelem, je mnohdy potřeba jít jak se říká „přes mrtvoly“. Ne náhodou je tak vysoko-ziskové a také vysoko-rizikové podnikatelské prostředí přitahováno lidmi s totožnými cíli, které sledují lidé s dysfunkční osobností. Alespoň podle novináře Jona Ronsona, který o podobenství boháčů a psychopatů píše ve své knize Kdo je psychopat.
 • Inflace v Británii je nejvyšší od poloviny roku 2014
  Spotřebitelské ceny v Británii v prosinci meziročně stouply o 1,6 procenta. Inflace tak dosáhla nejvyšší úrovně od od poloviny roku 2014. Vyplývá to z dnešních údajů tamního statistického úřadu. K růstu cen přispívá výrazné oslabení libry po červnovém referendu o odchodu Británie z Evropské unie.
 • Pokrok? České firmy se stahují z daňových rájů. Poprvé za 10 let
  Na konci roku 2016 mělo vlastníka se sídlem registrovaným v daňovém ráji 13 185 českých firem, což bylo o 234 méně než před rokem. Jde o první pokles za deset let. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
 • Tak šel čas s Obamou: Boj s krizí i záchrana automobilek
  Barack Obama byl ve funkci prezidenta Spojených států nucen bojovat s hospodářskou recesí i s vysokou nezaměstnaností, kromě toho ale také zachraňoval americké automobilky. V reakci na finanční krizi přistoupil k přísnější regulaci bankovního sektoru. Ekonomika se během jeho prezidentství zotavila z recese a nezaměstnanost výrazně klesla, státní dluh se ale navzdory postupnému snižování rozpočtových deficitů téměř zdvojnásobil.
 • Nobelista: Trumpův postoj? Nenormální. Svět čekají problémy
  Nastupující americký prezident Donald Trump ničí poválečný mezinárodní řád, nectí právní normy a nerozumí jednoduchým ekonomickým ani politickým zásadám. S novou hlavou státu stojí USA a s nimi celý svět před vážnými problémy. Řekl to americký ekonom a nositel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz, kterého během návštěvy ve Švýcarsku vyzpovídal list Neue Zürcher Zeitung.
 • Analýza výnosů a rizik? Zvládnou to i šimpanzi
  Americký ekonom Gary Becker obdržel v roce 1992 Nobelovu ekonomii za to, že dokázal, že principy ekonomického chování platí takřka v každé oblasti lidského života. A nedávný výzkum z Yaleovy univerzity naznačuje, že jsou univerzální dokonce natolik, že ekonomické chování vykazují i naši nejbližší zvířecí příbuzní.
 • Zrušte hotovost a zachraňte chudé!
  Pokud zrušíme většinu hotovosti v oběhu, efektivně tím přispějeme ke snížení celkové nerovnosti ve světě. S tímto názorem přichází profesor ekonomie z Harvardské univerzity a zastánce (téměř) bezhotovostního světa Kenneth Rogoff.


 • Bývalý šéf ukrajinské zbrojovky Znamja byl v Rusku odsouzen za špionáž
  Jurij Sološenko byl v Rusku odsouzen na šest let. Ruská strana tvrdí, že se snažil v minulosti získat zbraň, kterou chtěl převézt na Ukrajinu. Důchodce obvinění odmítá a plánuje se odvolat. Ukrajinská média spekulují o tom, že ruské obvinění může souviset s vyšetřováním sestřelení letu MH17.
 • Bývalý šéf Vězeňské služby Petr Dohnal se vrací do funkce. Válková ho odvolala neprávem
  Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí týkající se odvolání šéfa Vězeňské služby Petra Dohnala. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán následně oznámil, že se Dohnal vrací do své funkce a končí současný šéf Pavel Ondrášek. Dohnala odvolala z funkce bývalá ministryně Helena Válková počátkem dubna 2014.
 • Bývalý šéf Volkswagenu Winterkorn odejde i z čela Porsche, majoritního vlastníka VW
  Martin Winterkorn odejde i z funkce předsedy představenstva majoritního vlastníka Volkswagenu, tedy holdingu Porsche. Nahradí jej Hans Dieter Pötsch, nový předseda dozorčí rady Volkswagenu. Winterkornovi zůstávají v rámci Volkswagenu ještě posty v dozorčích radách Audi nebo Truck & Bus. Německá média tento týden uvedla, že Winterkorn i tyto funkce v dohledné době opustí.
 • Bývalý šéf VW Martin Winterkorn opustil další post. Odešel z čela dozorčí rady Audi
  Martin Winterkorn, bývalý šéf Volkswagenu, odstoupil i z vedení Audi kvůli skandálu s falšováním emisí. Nový předseda značky Audi zatím jmenován nebyl. Audi v říjnu zvýšila prodej o dvě procenta na zhruba 149 200 vozidel.
 • Bývalý šéf VW prý pomáhal utajovat podvody s emisemi
  Před 7 dnyBývalý generální ředitel německého automobilového koncernu Volkswagen Martin Winterkorn věděl o manipulaci s měřením ...
 • Bývalý starosta Mistřic dostal za černou skládku opět podmínku
  Uherské Hradiště - Okresní soud v Uherském Hradišti dnes uložil někdejšímu starostovi Mistřic na Slovácku Martinu Ondrouškovi (nez.) roční trest podmíněně odložený na 18 měsíců a peněžitý trest 100.000 korun za provozování černé skládky. Ondrouškovi už předloni uložil tříletý podmíněný trest a peněžitý trest 100.000 Kč. Krajský soud ve Zlíně ale po odvolání obžalovaného i státního zástupce vrátil věc do Uherského Hradiště.
 • Bývalý uhlobaron utopil miliardy v máku
  Bývalý uhlobaron Marek Čmejla, nepravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvody a praní špinavých peněz při privatizaci Mostecké uhelné, přišel o dvě miliardy korun kvůli podvodům s modrým mákem. Navíc musí vysvětlit, kde peníze vzal.
 • Bývalý ústav v Králíkách by mohl sloužit k ubytování uprchlíků
  Objekt bývalého Výchovného ústavu a dětského domova Králíky by mohl sloužit jako azylové zařízení pro uprchlíky. Zájem o něj projevila Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra. Instituce uvažuje i o dalších budovách v zemi, rozhodovat bude jejich stav a náklady spojené se zprovozněním, sdělila mluvčí ministerstva vnitra Petra Kučerová.
 • Byznys a dekadence v poušti. Začíná Burning Man, oblíbený...
  V Nevadě začíná týdenní festival plný masek, alegorických aut či impozantních soch. A. ho desetitisíce lidí včetně nejúspěšnějších podnikatelů Silicon Valley.
 • Byznys a dekadence v poušti. Začíná Burning Man, oblíbený...
  V Nevadě začíná týdenní festival plný masek, alegorických aut či impozantních soch. A. ho desetitisíce lidí včetně nejúspěšnějších podnikatelů Silicon Valley.

 • Bývalý činitel: ruští olympijští vítězové ze Soči brali steroidy
  Čtyři ruští olympijští vítězové z her v Soči 2014 užívali anabolické steroidy. V upoutávce na dokument televize CBS, který se bude vysílat v neděli, to tvrdí bývalý činovník ruské antidopingové agentury Vitalij Stěpanov. Ruský ministr sportu Vitalij Mutko označil jeho slova za spekulace.
 • Byrokracie, zbraň Agrofertu, vře Sněmovna nad DPH
  Kontrolní hlášení u daně z přidané hodnoty přinese jen zbytečnou zátěž podnikatelů, kteří navíc nejsou o novince dostatečně informováni, řekl dnes poslancům předseda ODS Petr Fiala. Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se zase obává hlavně zneužití údajů. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) s argumenty pravicové opozice pro roční odklad zavedení kontrolních hlášení nesouhlasí.
 • Býk vs. medvěd z historického pohledu
  Při dlouhodobém pohledu na vývoj akciových trhů, soustřeďme se především na ty americké, pozorujeme za posledních 15 let poměrně slabý výkon. Pokud bychom vzali v potaz to, že historie může být naším průvodcem, máme před sebou pravděpodobně dalších deset let mizerných výsledků.
 • Buffettův smolný rok 2015
  Jedním z tradičně nejsledovanějších investorů, který svým slovem i činem dokáže zahýbat trhy, je Warren Buffet. Takzvaný Věštec z Omahy však letos nezažívá zrovna nejlepší rok….
 • Buffett poráží aktivisty na všech frontách
  Titulky finančních médií plní v poslední době nejvíce tzv. aktivističtí investoři. Pod tímto pojmem je potřeba si představit minoritního akcionáře, jehož strategií je vytvořit tlak na vedení společnosti a tím dosáhnout prosazení vlastních kroků ke zvýšení ceny akcií.
 • Buffettova Achillova pata?
  Náklonnost Warrena Buffetta k investicím do energetiky není žádným tajemstvím, zejména pak k těm titulům, které na trzích podléhají regulacím, a tedy obvykle poskytují garantovanou míru návratnosti. Buffett miluje konzistenci, kterou mu jako investorovi poskytují. Toto odvětví by však mohlo čelit výzvě, která by v dlouhodobém horizontu mohla znamenat potíže i pro respektovaného investora.
 • Budou prezidentské volby v USA horší než černá labuť?
  Americké prezidentské volby, které se budou konat 8. listopadu, mají potenciál způsobit na trhu značnou volatilitu. Mohly by také přecenit řadu trhů po celém světě, vyplývá podle CNBC z vyjádření analytiků Citi. Mohou být volby, v nichž se o křeslo šéfa Bílého domu se utká Donald Trump s Hillary Clintonovou, horší než „černá labuť“?
 • Budou obyvatelům Japonska padat peníze z helikoptéry?
  Japonské volby do Horní sněmovny, které proběhly tento víkend, znamenaly výrazné vítězství provládní koalice. Díky tomu získal japonský premiér Šinzo Abé dvoutřetinovou většinu potřebnou pro jeho největší politickou ambici: reformu japonské pacifistické ústavy. I když je možné, že to bude mít závažné geopolitické dopady, finanční trhy se spíše věnovaly tomu, jak silná podpora Abého vlády i přes pokulhávající ekonomiku a nová deflační rizika může naznačovat možnost nových ekonomických…
 • Budou intervence ČNB proti koruně po srpnu atakovat 600 miliard?
  AKTUALIZOVÁNO: Česká národní banka v červenci pokračovala v intervencích proti posilující koruně. Na devizovém trhu utratila 8,29 miliardy korun za nákup eur proti koruně, tedy zhruba jako v červnu, vyplývá z údajů o devizových obchodech, které dnes ČNB zveřejnila. Srpen ale naznačuje intervence mnohem vyšší. Přiblížíme se od listopadu roku 2013 celkovému objemu 600 miliard korun?
 • Budoucnost potravin? Z jedné krávy 175 milionů burgerů
  Jednou z ožehavých otázek budoucího vývoje světa je dostupnost a kvalita potravin a vody. Vzhledem k rostoucí poptávce především po masu a čisté vodě se tak ke slovu dostávají nové potravinové technologie, jejichž cílem je zabezpečit lidstvo v prostředí omezených zdrojů nutných pro život.


Hitpardáda štítků