Bývalý šéf Vězeňské služby Petr Dohnal se vrací do funkce. Válková ho odvolala neprávem

Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí týkající se odvolání šéfa Vězeňské služby Petra Dohnala. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán následně oznámil, že se Dohnal vrací do své funkce a končí současný šéf Pavel Ondrášek. Dohnala odvolala z funkce bývalá ministryně Helena Válková počátkem dubna 2014.


Zdroj: domaci.ihned.cz
Témata: DOHNAL, FUNKCE, ROZHODNUT, ODVOL, SPRAVEDLNOSTI, PELIK, SOUDU, DOHNALA, ODVOLALA, PETR DOHNAL
 • Vládě se znovu nepodařilo protlačit EET přes blokádu opozice. Pokračovat se bude až v lednu
  Po třech hodinách hádek skončil další pokus vlády prosadit ve sněmovně elektronickou evidenci tržeb. Hnutí ANO chce na začátku příštího roku navrhnout změnu jednacího řádu Sněmovny. Čas na projednání zákonů by měl být omezený a rozdělený mezi jednotlivé poslanecké kluby, řekla na tiskové konferenci místopředsedkyně hnutí a Sněmovny Jaroslava Jermanová.
 • Připravte právní kroky kvůli ukrajinskému dluhu, nařídil Medveděv vládě
  Moskva - Ukrajina měla do neděle 20. prosince splatit dluh vůči Rusku, nestalo se tak. Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes nařídil své vládě, aby připravila právní kroky proti Kyjevu.
 • Jahn neuspěl. Sdružení automobilového průmyslu bude bez prezidenta
  Na prosincové valné hromadě se Sdružení automobilového průmyslu nepodařilo zvolit prezidenta. Stalo se tak poprvé v historii této instituce. Ta vznikla v červnu roku 1989, v současné době sdružuje zhruba 150 subjektů a patří k nejvýznamnějším oborovým sdružením v České republice.
 • Crowdfunding: chcete ovlivnit, kam půjdou vaše peníze?

  Crowdfunding (neboli hromadné financování) lze ve stručnosti popsat jako inovativní způsob shánění finančních prostředků na realizaci zajímavých projektů, k němuž jsou využity dary či investice od široké veřejnosti. S trochou nadsázky bychom mohli říct, že jedním ze zajímavých crowdfundingových projektů z nedávné historie byla například stavba Národního divadla, která byla možná jen díky celonárodní sbírce. 

 • Sedm z deseti Čechů dostává pod stromeček peníze

  Finanční dárek v podobě vstupní investice do podílových fondů by uvítal každý pátý z nás

 • Poradna: Podnikám a půjdu na mateřskou. Mám nárok na podporu?
  Podnikám a ráda bych měla dítě. Zatím jsem neplatila nemocenské pojištění. Mám nárok na mateřskou? Musím si platit zálohy na nemocenskou? Jak vysoké a jakou dobu? Na dotazy čtenářky odpovídá Blanka Štarmanová, daňová poradkyně TaxVision.
 • Švýcarský hodinářský průmysl strádá
  Autor: Jakub Švábenský Švýcarský hodinářský průmysl se připravuje na čtvrtý rok, ve kterém nedosáhne takřka žádného růstu. Velcí výrobci jako je Richemont, majitel Cartiera, jsou nuceni ořezávat investice do produkce, zatímco někteří menší rivalové...
 • EY: Růst HDP v roce 2015 přes 4 %, v roce 2016 se očekává zpomalení tempa růstu kvůli snížení přílivu investic z fondů EU

  Jan Fanta, vedoucí partner podnikového poradenství a řízení rizik EY, komentuje dopady vývoje v eurozóně na Českou republiku a předpokládaný makroekonomický vývoj v ČR:„Česká republika i nadále patří v EU mezi země s nejrychlejším tempem růstu. Její HDP se ve třetím čtvrtletí zvýšil o solidních 0,5 %, což je ovšem výrazně méně než 2,5% růst v prvním a 1% růst ve druhém čtvrtletí, a meziroční růst činí 4,3 %. Podle údajů Českého statistického úřadu přispěla k růstu HDP ve třetím čtvrtletí celá řada faktorů včetně domácí i zahraniční poptávky. Největší podíl na růstu měl výrobní sektor, především stavebnictví a obchod. Na straně poptávky meziroční růst podpořily všechny významné složky, nicméně investice byly v souvislosti s dokončením řady projektů financovaných z fondů EU opět obzvlášť výrazné, na ročním růstu HDP se podílejí 1,6 procentního bodu. Díky nižším cenám ropy, které mají příznivý dopad na reálné příjmy domácností, se soukromá spotřeba ve třetím čtvrtletí zvýšila mezikvartálně o 0,3 %, a meziročně dokonce o 3 %.“ (Tisková zpráva: EY)

 • CENTRAL GROUP dnes prodal letošní tisící byt

  Největší rezidenční developer a investor bytové výstavby CENTRAL GROUP dnes prodal koncovým kupujícím svůj letošní tisící byt. Meziročně tak dosáhl téměř 20procentního růstu prodeje. CENTRAL GROUP tak potvrdil pozici jasné jedničky českého trhu rezidenčního developmentu, a to s velkým odstupem. Prodeje nejbližších relevantních konkurentů, kteří nabízejí skutečné byty ve výstavbě a nikoli jen rezervační smlouvy na projekty bez vydaného územního rozhodnutí, se pohybují zhruba na polovině prodeje CENTRAL GROUP.

 • Vychovejte bohaté dítě. Dejte mu neotřesitelné základy finanční gramotnosti
  Před Vánocemi lidé utrácejí za dárky hodně peněz, někdy i víc, než si mohou dovolit. I tím může dost rodičů jít svým dětem špatným příkladem. Na základních a středních školách se sice od roku 2013 povinně vyučuje finanční gramotnost, s osvětou je ale...
 • Bývalý šéf Volkswagenu Winterkorn odejde i z čela Porsche, majoritního vlastníka VW
  Martin Winterkorn odejde i z funkce předsedy představenstva majoritního vlastníka Volkswagenu, tedy holdingu Porsche. Nahradí jej Hans Dieter Pötsch, nový předseda dozorčí rady Volkswagenu. Winterkornovi zůstávají v rámci Volkswagenu ještě posty v dozorčích radách Audi nebo Truck & Bus. Německá média tento týden uvedla, že Winterkorn i tyto funkce v dohledné době opustí.
 • Bývalý šéf VW Martin Winterkorn opustil další post. Odešel z čela dozorčí rady Audi
  Martin Winterkorn, bývalý šéf Volkswagenu, odstoupil i z vedení Audi kvůli skandálu s falšováním emisí. Nový předseda značky Audi zatím jmenován nebyl. Audi v říjnu zvýšila prodej o dvě procenta na zhruba 149 200 vozidel.
 • Bývalý šéf VW prý pomáhal utajovat podvody s emisemi
  Před 7 dnyBývalý generální ředitel německého automobilového koncernu Volkswagen Martin Winterkorn věděl o manipulaci s měřením ...
 • Bývalý starosta Mistřic dostal za černou skládku opět podmínku
  Uherské Hradiště - Okresní soud v Uherském Hradišti dnes uložil někdejšímu starostovi Mistřic na Slovácku Martinu Ondrouškovi (nez.) roční trest podmíněně odložený na 18 měsíců a peněžitý trest 100.000 korun za provozování černé skládky. Ondrouškovi už předloni uložil tříletý podmíněný trest a peněžitý trest 100.000 Kč. Krajský soud ve Zlíně ale po odvolání obžalovaného i státního zástupce vrátil věc do Uherského Hradiště.
 • Bývalý uhlobaron utopil miliardy v máku
  Bývalý uhlobaron Marek Čmejla, nepravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvody a praní špinavých peněz při privatizaci Mostecké uhelné, přišel o dvě miliardy korun kvůli podvodům s modrým mákem. Navíc musí vysvětlit, kde peníze vzal.
 • Bývalý ústav v Králíkách by mohl sloužit k ubytování uprchlíků
  Objekt bývalého Výchovného ústavu a dětského domova Králíky by mohl sloužit jako azylové zařízení pro uprchlíky. Zájem o něj projevila Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra. Instituce uvažuje i o dalších budovách v zemi, rozhodovat bude jejich stav a náklady spojené se zprovozněním, sdělila mluvčí ministerstva vnitra Petra Kučerová.
 • Byznys a dekadence v poušti. Začíná Burning Man, oblíbený...
  V Nevadě začíná týdenní festival plný masek, alegorických aut či impozantních soch. A. ho desetitisíce lidí včetně nejúspěšnějších podnikatelů Silicon Valley.
 • Byznys a dekadence v poušti. Začíná Burning Man, oblíbený...
  V Nevadě začíná týdenní festival plný masek, alegorických aut či impozantních soch. A. ho desetitisíce lidí včetně nejúspěšnějších podnikatelů Silicon Valley.
 • Byznys a dekadence v poušti. Začíná Burning Man, oblíbený...
  V Nevadě začíná týdenní festival plný masek, alegorických aut či impozantních soch. A. ho desetitisíce lidí včetně nejúspěšnějších podnikatelů Silicon Valley.
 • Byznys a zdraví: Vytiskněte si své nové zuby
  Technologie 3D tisku se rychle dostávají z pozice, v níž byly vnímány jako něco nového, ba exotického, do stavu, kdy jsou běžně používány v řadě odvětví. Jedním z těch velmi nadějných je zdravotnictví. Upozorňuje na to i nová zpráva společnosti Gartner.Hitpardáda štítků