Český outdoor versus Čína: České bundy mají tradici, jsou kvalitní a nešijí je děti

Globalizace vytváří bizarní paradoxy. Třeba když se v Česku sejdou špičkové hitech materiály z celého světa, aby z nich vznikaly lokální produkty. A odolávají levným "hadrům na ven" z Asie.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: SCHWARZKOPF, OUTDOOROV, OBLE, HIGH, KOZ, HIGH POINT, POINT, KROM, SIGMUND, KTEROU ZALO

 • Moody’s snížila rating společnosti ČEZ
  Mezinárodní ratingová agentura Moody's snížila úvěrový rating největší české energetické společnosti ČEZ o jeden stupeň na Baa1 z dosavadní známky A3. Důvodem jsou nízké ceny energií. Výhled ratingu je stabilní.
 • "Superprémiovou" českou vodku u nás nekupíte. Babička je k dostání v Londýně, Singapuru či Honkongu
  Nejprestižnější značku české vodky založil před jedenácti lety jistý Angličan žijící v Austrálii. Vytvořili ji v Prostějově, kde se také vyrábí. K nám d Česka dorazila teprve nedávno. Vzala to přes Nový Zéland, Hongkong a Británii.
 • Cena ropy okolo 50 dolarů za barel by mohla být pro Rusko přijatelná

  Podle zdrojů agentury Reuters je pro Rusko cena ropy 45 až 50 dolarů za barel přijatelná pro vyrovnání nabídky a poptávky na trhu. K řešení situace ohledně zmrazení produkce by mělo přispět setkání významných světových producentů ropy, které se má uskutečnit v půlce dubna v Kataru. Světoví producenti ropy, včetně Ruska, Venezuely, Kataru a Saudská Arábie, plánují

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Za krach OKD by prý stát zaplatil 33 miliard
  V případě krachu OKD by dopady na státní rozpočet činily v příštích šesti letech 33 miliard korun. Tvrdí to studie od poradenské společnosti Deloitte, kterou si nechali zpracovat noví majitelé OKD, skupina Ad Hoc Group (AHG).
 • Nástěnná malba přes 50 zděných budov: "Calligraffiti" v Káhiře vzdává hold sběračům odpadků
  V Káhiře vzniklo během tří týdnů unikátní "calligraffiti". Malba přes zhruba 50 domů se nachází v neslavné části města, které se přezdívá město odpadků. Jejím autorem je známý pouliční umělec eL Seed.
 • Tuzemský průmysl i maloobchod překvapily dravějším růstem
  AKTUALIZOVÁNO: Průmyslová výroba v České republice v únoru zrychlila meziroční růst na 5,6 procenta z lednového revidovaného růstu 1,3 procenta. Proti lednu ale očištěná průmyslová produkce klesla a nových zakázek meziročně přibylo jen o půl procenta. Číslo je nad očekáváním analytiků dle Bloomberg, kteří počítali s 5,3% růstem.
 • Modernizace ve Chvaleticích byla zahájena, náklady dosáhnou 3 mld. Kč

  Modernizace provozu hnědouhelné elektrárny ve Chvaleticích, jejíž cílem je především snížení emisí oxidů dusíku a tuhých znečišťujících látek, byla zahájena. Životnost bloků 3 a 4 by měla být díky modernizaci prodloužena do roku 2030. Sev.en EC a.s. je připravena do projektu investovat až tři miliardy korun.  Společnost Sev.en EC po téměř dvouleté přípravě zahájila modernizaci provozu hnědouhelné

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Češi spotřebovali více elektřiny, její výroba klesla
  Češi v loňském roce spotřebovali meziročně o 1,8 procenta více elektřiny, výroba zejména kvůli neplánovaným odstávkám jaderných elektráren naopak o 2,5 procenta klesla. Nejvíc elektřiny vyrobily uhelné elektrárny.
 • Vláda má čtyři scénáře pro OKD
  Vláda dnes projedná několik variant, jak se postavit k existenčním problémům těžební společnosti New World Resources (NWR), která vlastní černouhelné OKD. Kabinet se zaměří na ochranu pracovních míst ve firmě.
 • Kolumbie vstoupila do Světové uhelné asociace
  Kolumbijská těžební asociace (CMA) se stala novým členem Světové uhelné asociace uhlí (WCA). CMA je klíčovým těžebním sdružením v Kolumbii, neboť reprezentuje 92 procent národní produkce uhlí. • Český premiér píše svým občanům
  Zkusme jednou neskuhrat a pořád neopakovat, že něco nejde a že to nemá cenu, zkusme jednou někomu pomoct. Nechci. předkům už se to párkrát stalo.
 • Český prezident užívá nepravdivá tvrzení podle linie Kremlu
  O rozhovoru Miloše Zemana v čínské televizi již bylo řečeno a napsáno mnoho. Médii. veřejností i zákonodárci, tónem pobouřeným i neutrálním. Přesto
 • Český příspěvek ve snižování hrozeb jaderného terorismu
  ÚJV Řež (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež) získal další zakázku na odvoz použitého paliva. Po dokončení současného kontraktu - odbavení v Uzbekistánu a Gruzii, bude do r.2020 vyvážet z Ghany, Nigérie, Sýrie, Pákistánu a Íránu.
 • Český průmysl chce Británii v Evropské unii
  Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) jednoznačně podporuje setrvání Velké Británie v Evropské unii. Referendum o jejím vystoupení považuje za hlasování o fungování unie a jejích institucí. Podle prezidenta svazu Jaroslava Hanáka by vstoupení Británie vážně zasáhlo samotný princip fungování Evropské unie.
 • Český průmysl je stále v dobré kondici, produkce vzrostla o 3,8 procent
  Praha - Průmyslová produkce v říjnu meziročně vzrostla reálně o 3,8 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 6,4 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 1,5 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 6,5 %.
 • Český průmysl roste, hlavně díky automobilovému průmyslu
  AKTUALIZOVÁNO – Tuzemská průmyslová produkce v dubnu meziročně vzrostla reálně o 4,2 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 1,3 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad, který zároveň revidoval březnový růst z 0,6 procenta na 1,2 procenta.
 • Český průmysl šlape, v srpnu vyrovnal červencový pokles
  AKTUALIZOVÁNO – Průmyslová produkce v srpnu meziročně vzrostla reálně o 13,1 procenta a po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 7,7 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 12,1 procenta. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 18,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
 • Český průmysl stojí a padá s výrobou automobilů
  V Česku bylo od ledna do října vyrobeno více než 1,11 milionu motorových vozidel. Takto úspěšný tuzemský automobilový sektor ještě nebyl. „Právě a pouze díky úspěchům automobilového průmyslu letos zaznamenáme vzestup české průmyslové výroby jako celku. V dalších průmyslových sektorech situace tak růžová není. Pokud bychom celková data o automobilový sektor očistili, průmyslová výroba by dokonce klesala,“ uvedl hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek.
 • Český průmysl v květnu zrychlil růst na 8,6 %, hlavně díky výrobě aut
  AKTUALIZOVÁNO – Průmyslová produkce v květnu meziročně vzrostla reálně o 8,6 procenta, analytici dle agentury Bloomberg počítali s růstem o 9,1 procenta. Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla průmyslová produkce o procento. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 0,4 procenta. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 13,5 procenta.
 • Český průmysl v listopadu příjemně překvapil
  AKTUALIZOVÁNO – Česká průmyslová výroba v souladu s očekáváním a předstihovými ukazateli v listopadu výrazně vzrostla, meziročně o sedm procent. Mimo jeden pracovní den navíc, výrazně k výsledku přispěla také silná poptávka ze zahraniční, která se meziročně zvýšila o 12,7 procenta. Podobná situace nastala i v tržbách, které zaznamenaly růst o více než sedm procent, přičemž rychleji rostly tržby z přímého vývozu ve srovnání s domácími.


 • Chuck Palahniuk: Červenou knihovnu čtu, ale když píšu, dělám si z ní legraci
  Česky vyšel nový román amerického spisovatele Chucka Palahniuka, tedy autora slavného Klubu rváčů. V knize nazvané Tvé překrásné já se dívka ocitá ve spárech miliardáře. Ten na ní začne zkoušet sexuální pomůcky, s jejichž pomocí chce ovládnout všechny žena světa. Tvé překrásné já se čte jako červená knihovna, ale ve skutečnosti si z ní dělá legraci.
 • Chodit vzduchem: Provazochodkyně Anna Kuchařová patří ke světové špičce
  "Člověk je opuštěný v prostoru a jediné, co ho drží, je lajna pod nohama, a ještě hodně rozklepaná," říká slacklinerka Anna Kuchařová o pocitech z chůze po takzvané highline. V tomhle mladém sportu patří ke světové špičce. V Česku je slacklinerů asi tři sta.
 • Chodit vzduchem
  "Člověk je opuštěný v prostoru a jediné, co ho drží, je lajna pod nohama, a ještě hodně rozklepaná," říká slacklinerka Anna Kuchařová o pocitech z chůze po takzvané highline. V tomhle mladém sportu patří ke světové špičce.
 • Chirurgovy boty
  Perfect Clinic se řídí heslem: "Pokud je krása umění, vy jste její inspirací." Stejně tak to vnímá i pětačtyřicetiletý Roman Kufa, plastický chirurg...
 • Chci vytvořit dokonalý Harley
  Russell Mitchell je ta nejnepravděpodobnější americká motorkářská legenda, kterou si umíte představit. Vlastně ani není Američan. Chlapík z malé anglické vesnice to vzal přes Londýn, kde stihl být součástí postpunkové scény, do Hollywoodu, kde se nestal úspěšným modelem ani hercem. Našel se však v něčem jiném - před 20 lety začal stavět zakázkové motocykly.
 • Chci soudce-elitu, říká Pelikán. Mladé právníky po škole si nejdříve jen vyzkoušíme
  Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dokázal už proti sobě popudit leckoho. Včetně soudců. Ti o něm nedávno řekli, že je špatným ministrem spravedlnosti. Pelikán si to s nimi u přátelské večeře vyříkal. A chce zpřísnit výběr mladých soudců, aby se do justice dostali jen ti nejlepší - pomocí "soudců na zkoušku".
 • Chápu fanoušky Jamese Bonda
  Robert Peňažka, reklamní expert, studio Yinachi a Future Bakery
 • Čeští studenti nechtějí být vůdci
  "Pro české studenty je důležité poslání, smysl práce a přátelské prostředí ve firmě," říká Tomáš Rašner, country manažer společnosti Universum. Nizozemci, Britové nebo Rusové jsou podle něj jako národy útočníci, my jsme víc obránci. Nechceme být lídry. V rozhovoru prozrazuje, že Češi patří mezi národy nejvíce používající Facebook a téměř tři čtvrtiny studentů ho využívají i pro kariérní účely.
 • Čeští studenti čekají nižší plat, než dostanou
  Pro studenty českých vysokých škol není plat při rozhodování, kam nastoupit, zdaleka hlavním kritériem. Alespoň ne tolik jako například pro Rusy nebo Poláky. Průzkum se ptal českých studentů také na to, jaký plat při svém nástupu očekávají. Podle dat největšího pracovního portálu Jobs.cz je zřejmé, že se platově spíše podceňují. Reálně při nástupu totiž dostanou ohodnocení většinou vyšší, než jaké čekali.
 • Cesta mezi mlhami mraků: Tak trochu jiná stezka, která po elipsách stoupá až do nebe
  Na pomezí Moravy, Čech a Polska vede po elipsách stezka do oblak. Od populárních cest korunami stromů se však liší. Architekt Zdeněk Fránek opět připomenul, že jeho stavby zviditelňují věci a jevy, jež jenom tušíme.

Hitpardáda štítků