Český příspěvek ve snižování hrozeb jaderného terorismu

ÚJV Řež (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež) získal další zakázku na odvoz použitého paliva. Po dokončení současného kontraktu - odbavení v Uzbekistánu a Gruzii, bude do r.2020 vyvážet z Ghany, Nigérie, Sýrie, Pákistánu a Íránu.


Zdroj: www.irucz.ru
Témata: ŘEŽ, ÚJV, ÚJV ŘEŽ, PALIVO, TYTO, JADERNÝCH, REAKTORŮ, PALIVA Z, KTERÉ, VÝZKUMU

 • Hlasujte v anketě Křišťálová Lupa a získejte slevu na e-knihu. Zařadíme vás i do slosování o ceny
  Od včerejšího dne běží finální hlasování v letošním ročníku ankety Křišťálová Lupa. Potrvá do 25. října. Do té doby můžete hlasovat přes webový formulář pro internetové projekty v několika kategoriích (nemusíte hlasovat ve všech kategoriích,...
 • Tunelem Blanka zatím autobus MHD jezdit nebude
  Praha - Tunelem Blanka zatím autobusy městské hromadné dopravy jezdit nebudou. Zda a kdy vedení města zvažovanou autobusovou linku zavede, není jasné. Zřejmě se tak stane až v průběhu...
 • Tunelem Blanka zatím autobus MHD jezdit nebude
  Praha - Tunelem Blanka zatím autobusy městské hromadné dopravy jezdit nebudou. Zda a kdy vedení města zvažovanou autobusovou linku zavede, není jasné. Zřejmě se tak stane až v průběhu...
 • Benzin v Česku je nejlevnější za půl roku, zlevňování nafty ustalo
  Praha - U čerpacích stanic v Česku je nejlevněji za půl roku. Benzin Natural 95 zlevnil v uplynulém týdnu o 17 haléřů na průměrných 31,46 koruny za litr. Nafta se ve středu prodávala v průměru za 29,68 Kč/l, tedy o haléř levněji než před týdnem.
 • Zvýší se úrokové sazby? Dnes zasedá Fed

  Dnešní zasedání Fedu patří mezi ty historické. Rozhodne-li se zvýšit úrokové sazby, bude tak poprvé za více než devět let. Dnes by se měla vrátit základní úroková sazba v USA zpět k životu.

 • Skypicker vstoupil do UNIFERu (Firmy)

  Skypicker.com Olivera Dlouhého a majoritní vlastník investiční skupiny DRFG, David Rusňák, se spojili pro další etapu rozvoje UNIFERu. Inovativní internetový prodejce letenek získal 50% podíl v projektu, který doposud vlastnila investiční skupina DRFG. Oba si od vzájemné spolupráce slibují především posílení dosavadních aktivit a nalezení dalších směrů rozvoje projektu UNIFER.

  pokračování »

 • Evropské pojišťovny čeká změna pravidel
  Už za půl roku by měly pojišťovny fungovat podle nové směrnice. V Česku se ale zákon přijímá na poslední chvíli. Pojišťovny se proto připravují samy.
 • CETIN zrychlí internet pro půl milionu bytů až na 40 Mbit/s
  Praha - Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) v příštím půlroce zvýší rychlost internetového připojení v pevných sítích pro 541.000 domácností, což je zhruba...
 • CETIN zrychlí internet pro půl milionu bytů až na 40 Mbit/s
  Praha - Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) v příštím půlroce zvýší rychlost internetového připojení v pevných sítích pro 541.000 domácností, což je zhruba...
 • InfiniteFocusG5

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro automatizaci, měření a regulační techniky, senzorové techniky a robotiky

  Alicona je celosvětovým dodavatelem optických 3D řešení pro měření povrchu, která umožňují dosáhnout těch nejvyšších kvalit při výrobě. Základní kompetencí je měření tvaru a hrubosti i u tvarově rozmanitých a miniaturních předmětů. Díky klíčové technologii Focus-Variation společnost Alicona nabízí kombinaci funkcí mikro souřadnicových měřicích přístrojů (CMM) se systémem pro měření povrchu. Díky tomu může zákazník přesně měřit tvar i hrubost komponentů na zvolené ploše. Tato stabilní a odolná technologie zajišťuje opakovatelné a ověřitelné měření i ve výrobním prostředí.

  Celý článek...
 • Český průmysl chce Británii v Evropské unii
  Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) jednoznačně podporuje setrvání Velké Británie v Evropské unii. Referendum o jejím vystoupení považuje za hlasování o fungování unie a jejích institucí. Podle prezidenta svazu Jaroslava Hanáka by vstoupení Británie vážně zasáhlo samotný princip fungování Evropské unie.
 • Český průmysl je stále v dobré kondici, produkce vzrostla o 3,8 procent
  Praha - Průmyslová produkce v říjnu meziročně vzrostla reálně o 3,8 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 6,4 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 1,5 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 6,5 %.
 • Český průmysl roste, hlavně díky automobilovému průmyslu
  AKTUALIZOVÁNO – Tuzemská průmyslová produkce v dubnu meziročně vzrostla reálně o 4,2 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 1,3 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad, který zároveň revidoval březnový růst z 0,6 procenta na 1,2 procenta.
 • Český průmysl šlape, v srpnu vyrovnal červencový pokles
  AKTUALIZOVÁNO – Průmyslová produkce v srpnu meziročně vzrostla reálně o 13,1 procenta a po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 7,7 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 12,1 procenta. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 18,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
 • Český průmysl stojí a padá s výrobou automobilů
  V Česku bylo od ledna do října vyrobeno více než 1,11 milionu motorových vozidel. Takto úspěšný tuzemský automobilový sektor ještě nebyl. „Právě a pouze díky úspěchům automobilového průmyslu letos zaznamenáme vzestup české průmyslové výroby jako celku. V dalších průmyslových sektorech situace tak růžová není. Pokud bychom celková data o automobilový sektor očistili, průmyslová výroba by dokonce klesala,“ uvedl hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek.
 • Český průmysl v květnu zrychlil růst na 8,6 %, hlavně díky výrobě aut
  AKTUALIZOVÁNO – Průmyslová produkce v květnu meziročně vzrostla reálně o 8,6 procenta, analytici dle agentury Bloomberg počítali s růstem o 9,1 procenta. Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla průmyslová produkce o procento. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 0,4 procenta. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 13,5 procenta.
 • Český průmysl v listopadu příjemně překvapil
  AKTUALIZOVÁNO – Česká průmyslová výroba v souladu s očekáváním a předstihovými ukazateli v listopadu výrazně vzrostla, meziročně o sedm procent. Mimo jeden pracovní den navíc, výrazně k výsledku přispěla také silná poptávka ze zahraniční, která se meziročně zvýšila o 12,7 procenta. Podobná situace nastala i v tržbách, které zaznamenaly růst o více než sedm procent, přičemž rychleji rostly tržby z přímého vývozu ve srovnání s domácími.
 • Český průmysl zastavil pokles a slibuje růst ekonomiky. Lépe si vede jen Itálie
  Podmínky ve zpracovatelském sektoru v České republice se podle indexu PMI za uplynulý měsíc mírně zlepšily. Výsledek naznačuje, že česká ekonomika vykáže silný růst i ve čtvrtém čtvrtletí. Aktivita se zvýšila i v eurozóně, tempo růstu však zůstává skromné.
 • Český průmysl zpomalil růst. Mohou za to podnikové dovolené, utěšují analytici
  Průmyslová produkce v srpnu měla růst podle odhadů analytiků o devět procent, ale přidala meziročně jen 6,3 procenta. Podle analytiků ale není důvod ke smutku.
 • Český průmysl zrychlil růst na 3,8 procenta. Stavebnictví se naopak propadlo
  V říjnu zrychlil český průmysl v meziročním srovnání růst na 3,8 procenta. K růstu přispěl hlavně automobilový průmysl. Klesla výroba elektřiny. Stavebnictví se naopak v říjnu letos poprvé propadlo. V září přitom rostlo ještě o 1,3 procenta.

 • Český byznys chce v Rusku pokračovat, připravují se nové dohody v regionech
  Na Business dni Ruské federace v Brně zaznělo, že bez ohledu na sankce chce český byznys v Rusku pokračovat. Připravují se nové dohody v ruských regionech. Ujištění na Business dni RF, který tradičně na brněnském veletrhu pořádá Komora SNS
 • Česko se v zavádění Průmyslu 4.0 chce učit od Německa
  Zatímco například v Německu má Průmysl 4.0 slušně nastartováno, v tuzemsku je jeho zavedení teprve v úplném zárodku. Ministerstvo průmyslu a obchodu v úterý na brněnském strojírenském veletrhu představilo Národní iniciativu, která má rozhýbat debatu o tom
 • Byznysmeni se shodují: Imigranti nám mohou pomoct
  Migrační krize nemá podle českých byznysmenů jen záporné stránky. Řada z nich říká, že imigranti mohou české ekonomice prospět. „To nejsou jen uprchlíci, ale i vysoce vzdělaní lidé, protože každý migrant má za sebou nějaký příběh," říká například
 • Byl jsem ruským agentem v USA, přiznal se před soudem
  Dodával jsem z USA mikroelektroniku a další vojenské vybavení pro ruskou vládu. ´Alexander Fisenko ilegálně působil jako agent ruské vlády v USA, kde významně obcházel zákony, řekl před soudem asistent generálního prokurátora USA pro národní bezpečnost Jo
 • Business den Ruské federace v rámci MSV Brno - 15.9.2015
  Tradiční konference Business den Ruské federace se bude konat v rámci MSV v Brně 15.9.2015 (Rotunda, pavilon A, od 9.30 hod). Očekávají se vystoupení ministra průmyslu a obchodu ČR J. Mládka a náměstka ministra průmyslu a obchodu RF G. I. Kalamanova.
 • Bude comeback Julie Tymošenkové do nejvyšší ukrajinské politiky?
  Před nadcházejícími ukrajinskými volbami připravovanými na 25. října, kdy se budou volit starostové a místní parlamenty, mnohé překvapil vysoký rating bývalé premiérky Julije Tymošenkové a její strany (uvozovka) Vlast (uvozovka).
 • Brusel pozastaví sankce vůči Minsku. Polepšený Lukašenko?
  Unie od soboty pozastaví na čtyři měsíce sankce vůči třem běloruským společnostem a 170 Bělorusům, včetně prezidenta Alexandra Lukašenka. Brusel tak reaguje na krok Minsku, který v srpnu propustil všechny politické vězně. Ocenil i Lukašenkovu roli prostře
 • Britové o Rusku v Sýrii: ´Rusové zostudili celý Západ!´
  Stať v The Daily Mail o operacích Ruska v Sýrii vyvolal příval nadšených reakcí. Čtenáři nejpopulárnějších britských novin blahopřáli Vladimiru Putinovi za vynikající práci. Schvalují akci Ruska v Sýrii! Komentáře, které se nemoderují,
 • Až čtyři tisíce Ukrajinců s českými kořeny se chce přesunout do České republiky
  Proces repatriace ukrajinských Čechů začal v roce 2014. První dvě skupiny žadatelů z obcí Čechograd a ze Záporožské a Volyňské oblasti přijely do Prahy letos v březnu. Příslušné dokumenty jsou vypracovávany pomalu kvůli nedostatku personálu v českých k
 • Alexandrovci v sobotu startují turné po 9 českých městech
  Legendární mužský pěvecký sbor Alexandrovci vystoupí po dvou letech v České republice. 120 členné světoznámé těleso čekají bezmála vyprodané sportovní haly. Turné se zastaví v 9 městech a odstartuje v sobotu 10. října v Brně.


Hitpardáda štítků