Český průmysl zrychlil růst na 3,8 procenta. Stavebnictví se naopak propadlo

V říjnu zrychlil český průmysl v meziročním srovnání růst na 3,8 procenta. K růstu přispěl hlavně automobilový průmysl. Klesla výroba elektřiny. Stavebnictví se naopak v říjnu letos poprvé propadlo. V září přitom rostlo ještě o 1,3 procenta.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: PROCENTA, MEZIRO, PRODUKCE, NOV, STAVEBNICTV, SROVN, NAOPAK, STAVITELSTV, ZAK, V MEZIRO
 • Průmyslová výroba v Německu stoupla v říjnu o 0,2 procenta
  Průmyslová výroba v Německu stoupla v říjnu oproti předešlému měsíci o 0,2 procenta, nedosáhla však na očekávání analytiků. Celkovou produkci brzdila především nižší výroba energií. Dnešní údaje německého ministerstva hospodářství ale podle agentury Reuters naznačují, že průmysl v největší evropské ekonomice po nerovném výkonu v letních měsících na začátku posledního letošního kvartálu mírně oživuje.
 • V LISTOPADU REKORDNĚ PŘIBYLO NESPOLEHLIVÝCH PLÁTCŮ DPH

  V registru nespolehlivých plátců DPH v listopadu přibylo dalších 713 společností a jejich celkový počet tak dosáhl 3 097. Jedná se o největší meziměsíční přírůstek od spuštění registru. Firmy bez tržeb nebo s tržbami to 10 milionů korun tvoří 78 % nespolehlivých plátců. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

 • Český průmysl je stále v dobré kondici, produkce vzrostla o 3,8 procent
  Praha - Průmyslová produkce v říjnu meziročně vzrostla reálně o 3,8 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 6,4 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 1,5 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 6,5 %.
 • HK ČR: Odškodňovat zaměstnance při pracovním úrazu a nemoci z povolání mají soukromé pojišťovny, nikoliv stát

  HK ČR se jednoznačně přiklání k takové variantě pojištění, ze kterého bude hrazena zaměstnancům škoda na zdraví a škoda vzniklá v souvislosti s pracovním úrazem a nemocí z povolání soukromými pojišťovnami, nikoliv organizační složkou státu – Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ). (Tisková zpráva: Hospodářská komora ČR)

 • Komentář k průmyslové produkci – říjen 2015

  Otázkou pro závěr letošního a začátek příštího roku tak je, zda vydrží silný růst automobilového průmyslu. S trochou nadsázky lze totiž říci, že český průmysl stojí a padá na automobilech.

 • Stavební spořitelny letos rozpůjčují nejvíc za posledních 5 let

  Stavební spořitelny letos budou atakovat hranici 50 miliard poskytnutých úvěrů a zřejmě tak zaznamenají v úvěrové oblasti nejsilnější prodeje za posledních pět let. K nárůstu zájmu přispívají především historicky nejnižší úrokové sazby.

 • Dárky na poslední chvíli platíme bezkontaktně
  • Před Vánoci tradičně vzrůstá počet a objem transakcí u obchodníků i výběry hotovosti z bankomatu.
 • Tuzemský průmysl si vede lépe, než čemu by napovídaly průzkumy PMI

  Příjemné překvapení: tak lze shrnout data jak o průmyslové výrobě, tak o průmyslových objednávkách a exportech za měsíc říjen.

 • Kovanda: Průmysl roste, díky „segmentům 20. století“
  Česká republika stále potvrzuje postavení nejprůmyslovější ekonomiky Evropské unie. Pro uveřejnění říjnových čísel k průmyslové produkci je patrné, že srpnový útlum byl – podobně jako loni – jen přechodnou záležitostí.​
 • Poprvé v ČR mohou burzovní obchodníci sledovat profesionální tradery v přímém přenosu

  Fanoušci burzy mohou nově sledovat při obchodování profesionální tradery. Služba běžná v zahraničí se tak dostává i k českým a slovenským obchodníkům. Live Trading Room spouští Ludvík Turek a Roman Dvořák ze společnosti CzechWealth jako podporu kolegům, kteří se chtějí v tradingu zdokonalovat. (Tisková zpráva: CzechWealth)
 • Český průmysl zpomalil růst. Mohou za to podnikové dovolené, utěšují analytici
  Průmyslová produkce v srpnu měla růst podle odhadů analytiků o devět procent, ale přidala meziročně jen 6,3 procenta. Podle analytiků ale není důvod ke smutku.
 • Český průmysl zastavil pokles a slibuje růst ekonomiky. Lépe si vede jen Itálie
  Podmínky ve zpracovatelském sektoru v České republice se podle indexu PMI za uplynulý měsíc mírně zlepšily. Výsledek naznačuje, že česká ekonomika vykáže silný růst i ve čtvrtém čtvrtletí. Aktivita se zvýšila i v eurozóně, tempo růstu však zůstává skromné.
 • Český průmysl v listopadu příjemně překvapil
  AKTUALIZOVÁNO – Česká průmyslová výroba v souladu s očekáváním a předstihovými ukazateli v listopadu výrazně vzrostla, meziročně o sedm procent. Mimo jeden pracovní den navíc, výrazně k výsledku přispěla také silná poptávka ze zahraniční, která se meziročně zvýšila o 12,7 procenta. Podobná situace nastala i v tržbách, které zaznamenaly růst o více než sedm procent, přičemž rychleji rostly tržby z přímého vývozu ve srovnání s domácími.
 • Český průmysl v květnu zrychlil růst na 8,6 %, hlavně díky výrobě aut
  AKTUALIZOVÁNO – Průmyslová produkce v květnu meziročně vzrostla reálně o 8,6 procenta, analytici dle agentury Bloomberg počítali s růstem o 9,1 procenta. Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla průmyslová produkce o procento. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 0,4 procenta. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 13,5 procenta.
 • Český průmysl stojí a padá s výrobou automobilů
  V Česku bylo od ledna do října vyrobeno více než 1,11 milionu motorových vozidel. Takto úspěšný tuzemský automobilový sektor ještě nebyl. „Právě a pouze díky úspěchům automobilového průmyslu letos zaznamenáme vzestup české průmyslové výroby jako celku. V dalších průmyslových sektorech situace tak růžová není. Pokud bychom celková data o automobilový sektor očistili, průmyslová výroba by dokonce klesala,“ uvedl hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek.
 • Český průmysl šlape, v srpnu vyrovnal červencový pokles
  AKTUALIZOVÁNO – Průmyslová produkce v srpnu meziročně vzrostla reálně o 13,1 procenta a po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 7,7 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 12,1 procenta. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 18,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
 • Český průmysl roste, hlavně díky automobilovému průmyslu
  AKTUALIZOVÁNO – Tuzemská průmyslová produkce v dubnu meziročně vzrostla reálně o 4,2 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 1,3 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad, který zároveň revidoval březnový růst z 0,6 procenta na 1,2 procenta.
 • Český průmysl je stále v dobré kondici, produkce vzrostla o 3,8 procent
  Praha - Průmyslová produkce v říjnu meziročně vzrostla reálně o 3,8 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 6,4 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 1,5 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 6,5 %.
 • Český průmysl chce Británii v Evropské unii
  Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) jednoznačně podporuje setrvání Velké Británie v Evropské unii. Referendum o jejím vystoupení považuje za hlasování o fungování unie a jejích institucí. Podle prezidenta svazu Jaroslava Hanáka by vstoupení Británie vážně zasáhlo samotný princip fungování Evropské unie.
 • Český příspěvek ve snižování hrozeb jaderného terorismu
  ÚJV Řež (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež) získal další zakázku na odvoz použitého paliva. Po dokončení současného kontraktu - odbavení v Uzbekistánu a Gruzii, bude do r.2020 vyvážet z Ghany, Nigérie, Sýrie, Pákistánu a Íránu.

 • Český průmysl zrychlil, táhla jej především výroba automobilů. Naopak růst stavebnictví v srpnu zpomalil
  Podle nově zveřejněných dat Českého statistického úřadu v srpnu narostla průmyslová výroba v Česku. Pomohla především výroba aut. Statistický úřad také zveřejnil údaje maloobchodních tržeb, které v srpnu meziročně vrostly o 3,3 procenta, oproti července rostly ale pomaleji.
 • Český ráj - tipy na výlet
  PR | Český ráj patří mezi nejznámější a nejkrásnější turistické lokality u nás. Tato. oblast se nachází necelých 100 kilometrů severovýchodně od Prahy.
 • Český realitní trh 2011: Doporučení pro spekulanty, dlouhodobé...
  Český nemovitostní trh, alespoň co se týká objemů obchodů, ve všech segmentech oživuje. Provází
 • Český Robinson
  Jestli něco naše země v tuto chvíli potřebuje, tak jsou to pozitivní vize. Mezitím. co tu vedeme debaty o pražské kavárně, ujíždí nám vlak doslova ve všem.
 • Český Robinson
  Jestli něco naše země v tuto chvíli potřebuje, tak jsou to pozitivní vize. Mezitím. co tu vedeme debaty o pražské kavárně, ujíždí nám vlak doslova ve všem.
 • Český Robinson
  Jestli něco naše země v tuto chvíli potřebuje, tak jsou to pozitivní vize. Mezitím, co tu vedeme debaty o pražské kavárně, ujíždí nám vlak doslova ve všem.
 • Český rozhlas
  Přehled stanic, aktuální zpravodajství a nové projekty Českého rozhlasu, bohatý audio archiv i pohled do zákulisí rádia veřejné služby.
 • Český rozhlas
  Celoplošné a regionální stanice, weby pořadů, speciální a tematické weby a projekty Českého rozhlasu přehledně.
 • Český rozhlas
  Veřejnoprávní médium s celoplošnými, speciálními a regionálními stanicemi. Vysílání. do zahraničí v 6 jazycích. Vysílání. Internetové stránky rozhlasu veřejné služby
 • Český rozhlas
  Dostávejte novinky z webu Českého rozhlasu tak rychle, jak je vystavujeme! Automaticky a zdarma vás upozorníme na každý nový článek.

 • Český průmysl zastavil pokles a slibuje růst ekonomiky. Lépe si vede jen Itálie
  Podmínky ve zpracovatelském sektoru v České republice se podle indexu PMI za uplynulý měsíc mírně zlepšily. Výsledek naznačuje, že česká ekonomika vykáže silný růst i ve čtvrtém čtvrtletí. Aktivita se zvýšila i v eurozóně, tempo růstu však zůstává skromné.
 • Českým e-shopům se daří. V letošním roce by mohly tržby překonat sto miliard korun
  V posledním kvartále roku 2015 rostl obrat českých internetových obchodů meziročně o pětinu na 25 miliard korun. Podle společnosti Acomware bude česká e-commerce růst i v letošním roce a tržby budou v blízkosti hranice 100 miliard korun. Poslední čtvrtletí je coby období Vánoc pro e-shopy klíčové, znamená pro ně téměř třetinu celoročních tržeb.
 • Český Livesport koupil dánskou Enetpulse. Vstoupil tak na globální trh se sportovními informacemi
  Livesport nejdříve na začátku letošního roku koupil 60 procent firmy Enetpulse a následně získal i zbylých 40 procent. Livesport dosud poskytoval výsledky jen sportovním fanouškům, nákupem Enetpulse rozšířil své podnikání i na globální trh se sportovními informacemi. Mezi klienty dánské společnosti patří agentura Reuters, sázkové portály Sportinbet či Betfair.
 • Český diamantový boss Říha postaví v emirátech hotelový komplex za pět miliard korun
  Obchodník s diamanty Luboš Říha hodlá do poloviny roku 2018 postavit ve Spojených arabských emirátech hotelový komplex. Areál bude pod správou jednoho z největších světových hotelových řetězců, řekl Říha. Obchodník jedná mimo jiné i se společností miliardáře Trumpa.
 • Český Aeroholding dostal vyšší rating. Ušetřené peníze investuje do posilování bezpečnosti
  Očekávání vyššího počtu pasažérů a refinancování úvěru přimělo agenturu Moody's zvýšit Českému Aeroholdingu rating na A2. Peníze, které díky němu ušetří na splácení dluhů, společnost investuje do dalšího rozvoje a posilování bezpečnosti na Letišti Václava Havla Praha. Zlepšení budoucího výhledu má být založeno na závazku udržovat konzervativní dividendovou politiku.
 • Česku hrozí sankce za nedobudovanou kanalizaci. Nečasova vláda ignorovala pravidla programů
  Nejvyšší kontrolní úřad zjistil, že skoro pětina české populace nemá přístup ke kanalizaci odpovídající podmínkám EU. Podle úřadu se podmínky podaří splnit až v roce 2021, což je 11 let po termínu. České republice pak hrozí ze strany EU sankce. Ministr zemědělství Petr Bendl v roce 2011 ignoroval pravidla programů.
 • Česko už nemusí dovážet elektřinu ze zahraničí. Pomohl přicházející víkend
  Česká republika po 15 hodinách přestala dovážet elektřinu a vystačí s produkcí domácích elektráren. Pomohl přicházející víkend, kdy je spotřeba elektřiny pravidelně nižší. ČR začala elektřinu dovážet kvůli neplánovanému úplnému odstavení jaderné elektrárny Temelín a tepelné elektrárny ve Chvaleticích.
 • Česko se nepřipojí ke slovenskému dopisu proti rozšíření plynovodu Nord Stream
  Vláda rozhodla, že se Česko nepřipojí k dopisu proti rozšíření plynovodu Nord Stream, který má omezit transport plynu přes Ukrajinu. Plynovod Nord Stream přivádí ruský zemní plyn po dně Baltského moře do Německa a tím i do střední a západní Evropy. Gazprom letos uvedl, že v roce 2019 tranzit zemního plynu přes Ukrajinu úplně ukončí, podle Sobotky by to mohlo vést k destabilizaci země.
 • Česko přestane podporovat vývoz malých uhelných elektráren. Firmy přijdou o miliardy
  Státy OECD, včetně Česka, omezí vývoz "špinavých" uhelných elektráren. Za 20 let v této oblasti jen EGAP pojistil vývoz za 70 až 90 miliard korun. Opatření dopadne na velké české strojírny, jako jsou Doosan Škoda Power či Vítkovice Machinery Group.
 • Česko patří mezi fotbalově necivilizované země, říkají kritici odstupného. Brzy mu má odzvonit
  Před dvaceti lety 15. prosince 1995 rozhodl Evropský soudní dvůr ve prospěch belgického fotbalisty Jeana-Marca Bosmana ve třech oddělených případech porušování práva volného pohybu osob u profesionálních fotbalistů v Evropské unii. Konec odstupného při přestupech fotbalistů či neomezený počet cizinců v evropských klubech, které rozsudky přinesly, změnily fotbal od základu. Moc nad sebou samými dostali hráči, ale také jejich agenti. Český fotbal dosáhne plného sladění interpretace "Bosmana" až příští rok spolu s novým přestupním řádem.


Hitpardáda štítků