Český trh práce se vyvíjí výjimečně příznivě

Srpnový pokles nezaměstnanosti na 6,2 procenta dokazuje výjimečně příznivý vývoj situace na pracovním trhu. Pravidlem je totiž v letních měsících spíše stagnace míry nezaměstnanosti, tzn. její stejná úroveň v červenci i srpnu, s případným poklesem až v září.


Zdroj: echo24.cz
 • Architektka Eva Le Peutrec, která dobyla Šanghaj: Mrakodrap je katedrála 21. století a my jsme templáři
  "V Číně se musíte ohýbat jako strom ve větru. Jedině tak přežijete," říká česká architektka, která slaví úspěch v Asii. Podle jejího projektu tam vyroste město pro milion lidí. Eva Le Peutrec přiznává, že čínská měřítka jsou naprosto jiná než evropská nebo americká. "Cítíte se malí, nic neznamenáte a okolí vás drtí," říká.
 • Nezaměstnaných opět ubylo

  Po krátkém červencovém sezónním zvýšení se nezaměstnanost opět v srpnu vrátila na 6,2 %. Pokračuje tak velmi pozitivní trend na českém trhu práce doprovázený nejen řídnoucími počty lidí bez práce, ale i rostoucí nabídkou volných pracovních míst.

 • Se začátkem školního roku roste počet dětských úrazů
  Pojišťovna České spořitelny pravidelně registruje zvýšený počet dětských úrazů začátkem školního roku. V loňském roce zaznamenala v měsících září a říjnu ve srovnání s prázdninami 25% nárůst dětských úrazů. Nejvyšší nárůst...
 • Zoner Photo Studio 16 Pro: Jen dnes zdarma!
  Nejoblíbenější český fotografický editor Zoner Photo Studio 16 Pro je volně ke stažení na webu GiveAwayOfTheDay. Nabídka je časově omezena – program lze bezplatně stáhnout pouze do dnešní půlnoci. [ArticleBox Zoner Photo Studio 16 – má smysl upgradovat? : 8882] Tudíž neváhejte a Zoner Photo Studio ...
 • WPB Capital: Hledají se klienti s 2,8 miliardami Kč
  Vyplácení vkladů za zkrachovalou kampeličku WPB Capital bude probíhat až do října 2017. Zatím své peníze „vyzvedlo“ 4363 klientů, jedná se tak o 97,procentní objem peněz. Vyplácení organizuje a probíhá prostřednictvím Fondu pojištění vkladů. ...
 • Češi mají naspořeno v průměru 120 tisíc, vysokoškoláci vedou
  Při výpadku příjmů by Češi dokázali financovat chod domácnosti téměř 4 měsíce, konkrétně 3 měsíce a 27 dní. Meziročně se sice jedná o pokles, ale je to o 9 dní více ve srovnání s prvním kvartálem ...
 • Makro vyrukuje se „společnou“ kampaní
  Velkoobchod Makro spouští podzimní kampaň Vy&Makro Společně 2015. Kreativu má na svědomí agentura Kaspen/Jung von Matt.
 • Referent/-ka odboru politiky bydlení
  Ministerstvo pro místní rozvoj, odbor politiky bydlení, vyhlašuje v souladu s ustanovením § 178 odst. 1 písm. c) zákona č. 234/2014 Sb. o státní službě výběrové řízení na pozici: referent/-ka odboru politiky bydlení, a to na dobu určitou v pracovním poměru dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.
 • Referent/-ka odboru politiky bydlení
  Ministerstvo pro místní rozvoj, odbor politiky bydlení, vyhlašuje v souladu s ustanovením § 178 odst. 1 písm. c) zákona č. 234/2014 Sb. o státní službě výběrové řízení na pozici: referent/-ka odboru politiky bydlení, a to na dobu určitou v pracovním poměru dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.
 • ČNB: Pozor na zpětné hypotéky, můžete přijít o všechno
  Česká národní banka varuje před takzvanými zpětnými hypotékami, který regulátor označil jako velmi rizikové. Produkt je zaměřen především na důchodce, kteří se zavážou k převedení nemovitosti. Za to však dostanou jednorázovou částku a je jim po...

 • Česko trhá partu. Vládě nevadí rozšíření plynovodu z Ruska do Německa
  Česko se nakonec nepřipojí k dopisu sedmi východoevropských členských států EU proti rozšíření plynovodu Nord Stream. Na dnešním jednání o tom rozhodla vláda Bohuslava Sobotky. Potrubí spojující Rusko a Německo po dně Baltského moře má omezit přepravu ruského zemního plynu přes Ukrajinu. Signatářské země se obávají, že to omezí jejich energetickou bezpečnost. Dopis míří do Evropské komise, které se rozšiřování plynovodu také nelíbí.
 • Česko musí vyúčtovat 210 bruselských miliard. Jak to zvládne?
  Tradiční pravdu, že Češi na poslední chvíli stihnou cokoli, půjde ověřit v nejbližších měsících. Ministři Sobotkovy vlády musí do konce roku vyúčtovat Bruselu dotace za 7,8 miliardy eur, tedy skoro třetinu přídělu na léta 2007-2013.
 • Česko je v první pětce zemí EU s nejrychleji rostoucím průmyslem
  Česko letos patří mezi první pětku zemí EU, kde roste průmysl nejrychleji. Rychleji výroba rostla v prvním pololetí jen v Irsku, Maďarsku, na Maltě a v Polsku. Tuzemská průmyslová produkce od ledna do července vzrostla meziročně o pět procent. Česká republika zůstává nejprůmyslovější zemí Evropy, podíl průmyslu na podnikové ekonomice je zde nejvyšší ze všech zemí EU – 47,3 procenta. Na tiskové konferenci to uvedl Český statistický úřad.
 • České Vánoce jsou kvůli uprchlíkům v ohrožení, bojí se lidé
  Češi se začínají bát o své tradiční Vánoce. Podle komentářů na síti i postoje islamofobů ohrožují symboly tohoto zimního svátku muslimové proudící do Evropy a lidé si tak začínají stýskat i po dříve nenáviděných vánočních reklamách a výzdobách. Podle pražského magistrátu se o plánovaných akcích rozhoduje ve spolupráci s bezpečnostními složkami, které se nyní v hlavním městě posilují. V ohrožení tak může být chystané slavnostní rozsvícení vánočního stromku na Staroměstském náměstí, které…
 • České soudce čeká velký test: spletenec Oleo
  Tento týden ve středu se před Městským soudem v Praze začne projednávat případ, který ukáže, jak je justice schopná hledat spravedlnost v nejnáročnějších, nejcitlivějších a nejspletitějších případech na hraně byznysu, politiky a bezpečnostních složek. V tom příběhu jde podstatně o víc, než se na první pohled zdá a než bude většinou médií ve veřejné debatě servírováno. Pozornost upoutá tím, že v něm poprvé v trestní kauze stane před soudem politický podnikatel Ivo Rittig, obžalovaný z toho, že…
 • České byrokratické peklo
  Sledování podnikatelů prosazované Andrejem Babišem skončí hned v několika případech u Ústavního soudu. Je pozoruhodné, kolik mu nejpopulárnější český politik věnuje energie. Daňové úniky tu jistě jsou, ale ještě nikdy se nikde neprokázalo, že by na ně zabíralo zrovna sledování podnikání. Kdyby chtěl ministr financí skutečně plnit státní pokladnu, a ne dělat dojem boje pro „zlodějině“, začal by daně čistit. Studie Světové banky Doing Business totiž ukazuje, že u nás stráví podnikatelé při…
 • Česká xenofobie? Média a politici jsou v pasti politické...
  Pamatujete si, jaká témata hýbala českou politickou scénou před deseti lety? Bez ohledu na to, zda si vybavíte všechna, jistě budete souhlasit.
 • Česká ekonomika roste skoro jako Čína. Díky čemu?
  Dnes byl zveřejněn zpřesněný odhad hrubého domácího produktu české ekonomiky ve 2. čtvrtletí, a to z důvodu nových údajů za sektor vládních institucí, zejména daní z produktů. HDP ve 2. čtvrtletí meziročně vzrostl o 4,6 procenta a mezičtvrtletně o 1,1 procenta.
 • Česká ekonomika dále svižně roste. I díky ‚berli‘ eurofondů
  Hrubý domácí produkt vzrostl ve třetím čtvrtletí podle předběžného odhadu meziročně o 4,3 procenta a ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,5 procenta.
 • Češi proti EU - Echo24.cz
  Kdyby si dnes Česká republika mohla zopakovat referendum z roku 2004 o členství v Evropské unii, tři pětiny občanů by hlasovaly proti vstupu. Tak

 • Čína staví rychlovlak do Íránu. 3200 km zvládne za dva dny
  Čínské železnice přišly s megalomanským projektem, který má za úkol vytvořit spojení s důležitým obchodním partnerem Íránem. Čína se tak snaží podle Deutsche Welle zmírnit mezinárodní ekonomické sankce uvalené na Írán. Železnice má být dlouhá 3 200 kilometrů a vlaky na ní budou dosahovat až 300 km/h, píše BBC.
 • Čína představila své první velké dopravní letadlo
  Čína dnes představila svůj první velký dopravní letoun vlastní výroby. Letadlo C919 bude zejména na domácím trhu konkurovat strojům amerického Boeingu a evropského výrobce Airbus. První zkušební let nového letounu se plánuje v příštím roce a stroj by se měl začít používat v roce 2019. Sdělila to dnes státní společnost Commercial Aircraft Corp of China (COMAC), která letadlo vyvinula a vyrábí.
 • Číňané vstupují do epicentra českého mocenského kartelu
  Jaroslav Tvrdík jako politický lobbista rád vyvolával dojem, jak velký má vliv, aniž ho skutečně měl. Teď ale opravdu umí v Číně najít a dojednat obchody. Potvrzují to firmy, kterým tam výrazně pomohl. Našel jim investory a obchodní partnery. Usnadnil jednání s úřady. Čínským investicím sem neotevřel cestu prezident Miloš Zeman, ale právě Tvrdík.
 • Číňané se rozhlížejí po Varech. V hledáčku mají samotný Pupp
  Šanghajská společnost CEFC, která v posledních měsících masivně investovala do Česka, má podle Lidových novin (LN) zájem o karlovarský Grandhotel Pupp. S kým o jeho koupi vyjednává, není ale zřejmé. Pupp totiž letos v tichosti změnil hlavního akcionáře, napsaly dnes LN.
 • Číňané masivně investují v ČR. A jejich šéf radí Zemanovi
  V souvislosti s rozsáhlými investicemi do českých firem, které v uplynulých dvou dnech oznámila čínská energeticko-finanční společnost CEFC, se objevila zajímavá informace. Předseda představenstva CEFC Jie Ťien-ming je již několik měsíců poradcem prezidenta Miloše Zemana. Zemanův mluvčí to Českému rozhlasu vysvětlil slovy, že nejde o klasickou funkci poradce, ale o „určité speciální poslání“.
 • Cigarety zdraží. Poslanci schválili růst daně z tabáku
  Sněmovna schválila postupné zvyšování spotřební daně z cigaret a dalších tabákových výrobků v dalších třech letech. Sazby se zvýší poprvé k 1. lednu příštího roku a poté od stejného data i v následujících dvou letech. V příštím roce tak může krabička cigaret zdražit kvůli vyšší dani o tři až čtyři koruny. Novelu zákona o spotřebních daních nyní posoudí Senát, poté ji dostane k podpisu prezident. 
 • Chybí řidiči? Za 10 let vyřešeno. Auta pojedou sama
  Logistické firmy i dopravci hledají tisíce profesionálních řidičů. Úřad práce nabízí zájemcům o zaměstnání v oblasti přepravy zboží a hromadné dopravy rekordních 5800 volných míst. Podle odborníků z automobilového průmyslu ale řidiči nebudou za deset let možná vůbec potřeba. Z hlediska technologie jsou totiž už připraveny samořiditelné vozy. Jen je potřeba je zlevnit a upravit legislativu tak, aby mohlo dojít k jejich masovému rozšíření.
 • Chlouba, vliv, fotbal... Proč si čeští magnáti kupují média?
  Před pár lety se mezi nejbohatšími lidmi v Česku začala šířit mediální horečka. Zatímco Zdeněk Bakala si v roce 2008 pořídil vydavatelství Economia spíše jako snobskou výlohu a jeho krok nevyvolal u kolegů takřka žádnou odezvu, mocenský nástup Andreje Babiše spustil lavinu „nákazy“, která stále pokračuje.
 • Chcete úvěr? Na co si určitě dát pozor
  Češi se do půjček příliš nehrnou, raději si peníze ukládají. Dokazují to i statistiky centrální banky – vklady v českých finančních institucích rostou rychleji než úvěry. Na druhou stranu ani u nás není málo těch, kteří to s půjčkami přeženou a spadnou do dluhové spirály. To pochopitelně neznamená, že úvěry jsou z podstaty cosi špatného. Naopak, stačí k nim přistoupit s rozvahou a velmi dobře poslouží.
 • Čeští spotřebitelé jsou nejoptimističtější od roku 1998
  Tuzemští spotřebitelé mají neoptimističtější náladu, co se stavu ekonomiky týče, od roku 1998, od kdy se jejich sentiment sleduje. To se pochopitelně zrcadlí i v číslech ke spotřebitelských tržbám, které si udržují solidní úroveň.

Hitpardáda štítků