Český výrobce textilií Pegas Nonwovens postaví v Egyptě druhou výrobní linku

Nová linka má umožnit vyrábět materiály ze dvou komponentů, podle generálního ředitele Františka Řezáče jde o novinku v odvětví netkaných textilií. Loni díky první egyptské lince celková produkce...


Zdroj: zpravy.aktualne.cz

 • Marta Chladová posilou komunikační agentury PEPR Consulting
  Na pozici account managera agentury PEPR Consulting nastupuje Marta Chladová, která se bude starat o správu kampaní, online komunikaci a event management pro korporátní klienty.
 • Česku se vyhněte, radí uprchlíkům manuál
  O azyl v České republice požádalo jen minimum uprchlíků, kteří sem přišli. Podle úřadů je to proto, že Česko nenabízí štědrý sociální systém, uprchlíci tu nemají rodiny ani jiné komunity, navíc o zemi mají minimum nebo vůbec žádné informace. Před Českem varuje i stránka, která uprchlíkům radí, jak se do Evropy dostat.
 • Nemocenské: ČSSZ eviduje častější porušení léčebného režimu
  Výsledkem 82 012 kontrol dodržování režimu na nemocenské, které v prvním pololetí roku 2015 provedly okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ), bylo 1 707 postihů za jeho porušení. Je to o 247 ...
 • Německo topí více obnovitelnými zdroji, posilují také teplárny
  Přeměna energetiky v Německu dorazila i do výroby tepla. Výrazně například klesá podíl topného oleje ve vytápění domácností. Razantní nástup naopak zažívají dodávky tepla z tepláren a obnovitelné zdroje. Nejlépe je to vidět na nově stavěných domech a bytech.
 • Matějíček odchází po třinácti letech z Ogilvy
  Managing director OgilvyOne Pavel Matějíček se rozhodl opustit svou pozici. O jeho nástupci zatím není rozhodnuto.
 • Pojišťovna VZP: Unikátní pojištění pro případ rakoviny
  Od počátku září nabízí Pojišťovna VZP, a. s. nové, unikátní  neživotní pojištění Fénix pro případ rakoviny. Novinka má zajistit klienta a jeho rodinu v těžké životní situaci. „Každý třetí Čech onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Nemoc se neptá, kdo zajistí rodinu, proto je lepší být připravený na nejhorší variantu, která třeba nenastane, […]
 • Pošta do deseti let propustí 3400 zaměstnanců
  Česká pošta by měla v souvislosti s převodem dvou třetin svých poboček na partnery propustit téměř 3400 zaměstnanců, což je více než desetina ze stávajících necelých 32.000 pracovníků. Z toho 1350 lidí dostane přímo výpověď. Vyplývá to z informací ministerstva vnitra.
 • Šéf Škody: Imigranti by nám mohli pomoci
  Imigrace není jen záporná, někteří byznysmeni také mluví o pozitivních stránkách: „To nejsou jen uprchlíci, ale i vysoce vzdělaní lidé, protože každý migrant má za sebou nějaký příběh. To jsou lidé, kteří by i nám mohli pomoci a kulturně nás...
 • AXA Assistance spustila portál My Travel Space
  AXA Assistance spustila pro své klienty portál My Travel Space. Cestovatelé na něm naleznou bezpečnostní varování, informace o výskytu nemocí a epidemií, doporučená očkování, podmínky pro udělení víza...
 • Ceny pohonných hmot dál klesají. Kde natankujete nejvýhodněji?
  Praha - Řidiči u benzinek v ČR natankují opět o něco levněji. Průměrná cena Naturalu 95 za uplynulý týden klesla o 41 haléřů na 31,63 Kč/l. Nafta za týden do středy zlevnila o 17 haléřů na průměrných 29,69 Kč/l. Důvodem poklesu cen jsou podle analytiků nízké ceny ropy na světových trzích. • Český výrobek roku 2015 udělen (Lobby info)

  U příležitosti Dne českých výrobků byly 27. října tohoto roku vyhlášeny výsledky ankety Český výrobek roku 2015. Soutěžilo se ve 3 kategoriích: potraviny, nepotravinářské výrobky a anketa Facebooku.

  pokračování »

 • Český výrobní sektor se v srpnu stabilizoval
  AKTUALIZOVÁNO – Český zpracovatelský výstup v srpnu opět vzrostl poté, co v červenci poprvé za více než tři roky klesl. Tempo expanze však bylo jen nepatrné a silně pod dlouhodobým trendem, který trval od počátku sběru dat v červnu 2001. Index PMI vzrostl na 50,1 bodu z červencových 49,3, uvedla dnes společnost Markit Economics. Analytici v anketě Bloomberg očekávali hodnotu 50,9 bodu.
 • Český výrobní sektor zakončil rok 2016 silným výkonem
  AKTUALIZOVÁNO – Český výrobní sektor zakončil rok 2016 silným výkonem. Celkové tempo růstu od listopadu zrychlilo díky robustnějšímu růstu výroby, nových zakázek a práce. Tempo expanze nových zakázek však do jisté míry tížil slabší růst exportu. Prosincové výsledky průzkumu také signalizovaly největší inflační tlaky v sektoru od poloviny roku 2015.
 • Český vývoz do USA roste, jde o slibný trh
  Spojené státy se staly největším odbytištěm českých exportérů mimo země EU. Vedle zavedených firem jako Linet či Meopta tam nyní otevírá pobočky řada dalších podniků...
 • Český vývoz letos vzroste na rekordních 3,8 bilionu korun. Do Německa míří třetina exportu
  Export do zahraničí by mohl letos stoupnout téměř o šest procent na úroveň 3,8 bilionu korun z loňských 3,6 bilionu korun. Exportu podle vývozců pomohlo zejména oslabení koruny v listopadu 2013. Ukrajina, Řecko a uprchlíci zmenšují šance na české přijetí eura v roce 2020. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
 • Český vývoz letos vzroste na rekordních 3,8 bilionu korun. Do Německa míří třetina exportu
  Export do zahraničí by mohl letos stoupnout téměř o šest procent na úroveň 3,8 bilionu korun z loňských 3,6 bilionu korun. Exportu podle vývozců pomohlo zejména oslabení koruny v listopadu 2013. Ukrajina, Řecko a uprchlíci zmenšují šance na české přijetí eura v roce 2020. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
 • Český vývoz míří za rekordem, hlavní impulzem je intervence ČNB
  Vývoz zboží z České republiky do zahraničí by mohl letos vzrůst téměř o šest procent na úroveň 3,8 bilionu korun z loňských 3,6 bilionu. Představovalo by to nový rekord. Jde o hodnotu počítanou v takzvaném přeshraničním pojetí. Bilance zahraničního obchodu by měla být kladná na loňské úrovni 400 miliard korun. Na Exportním fóru v Mladých Bukách na Trutnovsku to řekl místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk.
 • Český zahraniční dluh za rok vzrostl o 137 miliard korun
  Zahraniční dluh České republiky meziročně stoupl ve druhém čtvrtletí o 137 miliard korun na 2,9 bilionu korun. Představoval tak 66,4 procenta hrubého domácího produktu. Na růstu zadluženosti se podílelo zvýšení zahraničních závazků bank a nárůst počtu bankovních dluhopisů, které drží zahraniční subjekty.
 • Český zahraniční obchod by měl v srpnu zůstat v přebytku
  Česká koruna v prvním dnu tohoto týdne dále posilovala a dostala se na dohled úrovni 27,10 CZK/EUR.
 • Český zahraniční obchod vykázal v září přebytek 19 miliard
  Bilance zahraničního obchodu České republiky skončila v září přebytkem 19 miliard korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to bylo o 0,1 miliardy méně. Příznivý vliv mělo především snížení schodku bilance minerálních paliv a růst přebytku obchodu se stroji a dopravními prostředky.Hitpardáda štítků