Český vývoz letos vzroste na rekordních 3,8 bilionu korun. Do Německa míří třetina exportu

Export do zahraničí by mohl letos stoupnout téměř o šest procent na úroveň 3,8 bilionu korun z loňských 3,6 bilionu korun. Exportu podle vývozců pomohlo zejména oslabení koruny v listopadu 2013. Ukrajina, Řecko a uprchlíci zmenšují šance na české přijetí eura v roce 2020. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.


Zdroj: logistika.ihned.cz
Témata: KORUN, BILIONU, M, BILIONU KORUN, EXPORT, PROCENT, LETOS, EXPORTU, OSLABEN, ROCE
 • Sněmovna schválila návrh na další podporu biopaliv
  Sněmovna schválila novelu zákona o spotřebních daních, která především přináší program další daňové podpory biopaliv. Zákon u některých vysokoprocentních biopaliv zavádí spotřební daň a zachovává jejich podporu. Místopředseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek ale tvrdí, že zákon podpoří skupinu Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO) a vynese mu zhruba pět miliard korun.
 • Frank Witter je novým šéfem dozorčí rady Škody Auto. Radu doplnil i Müller
  Witter je členem představenstva Volkswagenu v divizi financí. Do dozorčí rady přišel také Matthias Müller, šéf představenstva koncernu. Personální rošády ve Škodě souvisejí se změnami ve vedení v celé skupině kvůli skandálu s emisemi.
 • 15. listopad je Dnem bez dluhů. Téměř polovina Čechů se ale obává o svou finanční situaci
  Téměř polovina Čechů se v posledním čtvrt roce nacházela v rozpoložení, kdy měla obavy o svou finanční situaci. Tyto obavy plynuly především ze situace, kdy měsíční výdaje převýšily celkové...
 • Predstavujú broker pooly pre MLM riziko?

  Píšeme na Investujeme.sk: Máme sa báť broker poolov? Predstavujú pre Fincentrum reálnu hrozbu? – i takéto otázky položili účastníci septembrového manažérskeho kongresu Fincentra v Žiline. Odpovedal na ne spoluzakladateľ spoločnosti Petr Stuchlík. 
   

 • Jídelníček má vliv na objem mozkové hmoty: Středomořská strava omladí mozek o pět let
  Američtí neurologové zjistili, že Středomořská strava zpomaluje atrofii mozku. Osmdesátníci, kteří hodně jedí ryby, zeleninu, ovoce a olej měli mozek o 13,11 mililitrů větší než ostatní. Studie zkoumala stravu téměř sedmi set lidí.
 • Na trhu se objevuje další slevový program. Tentokrát jde o mBenefity od mBank
  mBank přináší nový slevový program mBenefity určený pro všechny její stávající klienty. Prostřednictvím programu mBenefity klienti mBank mohou získat slevy u obchodních partnerů programu nabízejících...
 • Banka roku 2015: ČSOB nabízí nejlepší služby pro privátní klientelu a handicapované občany

  Ocenění Privátní banka roku je udělováno na základě hlasování 300 nejbohatších Čechů a Slováků ve spolupráci s internetovým portálem www.motejlek.com. ČSOB zvítězila v konkurenci 13 nejdůležitějších tuzemských a zahraničních bankovních domů.

 • Jeden den, tři vítězství. Pojišťovnou roku 2015 je Allianz

  Allianz pojišťovna slaví historické vítězství. Poprvé za dobu trvání prestižní soutěže Fincentrum Banka roku 2015 posbírala včera jedna společnost výhry ve všech třech kategoriích z oblasti pojišťovnictví. Allianz se stala Pojišťovnou roku 2015, zvítězila ale i v kategorii Životní pojištění roku 2015 a zlato získal také její flexibilní produkt pro motoristy, dnes už Autopojištění roku 2015.

 • Corriere della Sera: Středomořská strava omladí mozek o pět let
  Zdravá výživa chrání před přirozenou atrofií mozku způsobenou stárnutím. Kdo jí zdravě, má rovněž více šedé hmoty mozkové, píše italský deník Corriere della Sera. Ryby, olivový olej, ovoce a zelenina... Je prokázáno, že středomořská strava působí kladně na četné aspekty našeho zdraví.
 • ČSOB Pojišťovna 3. v soutěži Pojišťovna roku 2015

  ČSOB Pojišťovna se umístila v soutěži Fincentrum Banka roku 2015 v kategorii Pojišťovna roku na třetím místě. Rozhodla o tom sedmdesátičlenná porota složená z odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i zástupců předních korporací v České republice. • Solární panely na střeše kamionu pomáhají udržovat teplotu v nákladovém prostoru
  Logistická společnost Dachser a Fraunhoferův institut pro solární energetické systémy (ISE) z německého Freiburgu spustily projekt, který hledá odpověď na otázku, jestli je možné nainstalovat na dosud nevyužitou plochu střechy kamionů fotovoltaické panely a využívat takto vyrobenou energii pro udržování teploty v nákladním prostoru kamionu.
 • Rockwool si pořídil flotilu vozíků na CNG i vlastní plnicí stanici
  Bohumínská společnost Rockwool, výrobce izolací z kamenné vlny, investovala 25,5 milionů korun do pořízení vysokozdvižných vozíků a výstavby vlastní plnicí stanice na stlačený zemní plyn (CNG). Roční úspora provozních nákladů má dosáhnout až 60 procent.
 • Daimler investuje miliony dolarů do distribučních robotů
  Britský start-up Starship Technologies, který se zaměřuje na vývoj pozemních distribučních robotů, získal investici přesahující 17 milionů dolarů od skupiny firem, v jejichž čele stojí automobilka Daimler. Roboti již v pilotním programu v Londýně realizovali první rozvážky až ke dveřím zákazníka.
 • Čtyři auta do kontejneru místo dvou. Škoda jde do závěrečného kola soutěže o nejlepší obal světa
  Důmyslně vytvořená konstrukce, na které se do zámořského kontejneru vměstnají karoserie a montážní díly pro finální výrobu čtyř aut. Mladoboleslavská automobilka se s touto novinkou pro export rozložených vozidel do Indie dostala do hlavní soutěže o nejlepší obal Světové obalové organizace.
 • DPD dá půl miliardy korun do nových dep
  Balíkový přepravce DPD plánuje v příštích pěti letech investovat téměř 500 milionů korun do rozvoje své přepravní sítě v České republice. Investice budou zahrnovat modernizaci stávajících dep i výstavbu nových. Nový hub v Nehvizdech na Praze-východ by měl být dokončený na podzim letošního roku a bude nejmodernějším depem v síti.
 • Tchibo začíná z Chebu distribuovat do dalších evropských států
  Distribuční centrum společnosti Tchibo v Chebu za první měsíc zaváděcího provozu rozeslalo na 30 tisíc zásilek zákazníkům českého e-shopu. Centrum již obsluhuje i Slovensko a do konce měsíce by se jeho působnost měla postupně rozšířit na Maďarsko a Rakousko.
 • FM Logistic získává nový nástroj pro diagnostiku efektivity skladových operací
  Logistická společnost FM Logistic již od roku 2011 financuje výzkumné projekty na katedře Řízení dodavatelských řetězců obchodní akademie EM Strasbourg. Ze čtyř let spolupráce nyní vzešel diagnostický systém Di@log, který reorganizuje logistické operace ve skladech a řeší otázky produktivity.
 • Čepro otevřelo nový výdejní terminál paliv na severní Moravě
  Státní distributor paliv Čepro rozšiřuje počet skladů s výdejem pohonných hmot, na severní Moravě otevírá pro tržní využití sklad Sedlnice. Pro místní odběratele je připravena nová výdejní lávka s motorovou naftou, naturalem, leteckým palivem nebo topným olejem.
 • Británie má s Čínou přímé železniční spojení. Nákladní vlak trasu zvládl za 18 dní
  Nákladní vlak poprvé spojil Čínu s britskými ostrovy. Trať o délce 12 000 kilometrů vlak překonal za plánovaných 18 dní a přivezl náklad oděvů, tašek a dalšího spotřebního zboží.
 • EDI formou služby v COBA Automotive
  Společnost COBA Automotive, dodavatel plastových dílů pro automobilový průmysl, si pro elektronickou výměnu dat se zákazníky vybral řešení dodávané formou služby. Za měsíční paušál získává od společnosti Aimtec plně integrované řešení ClouEDI, které nevyžaduje správu softwaru a hardwaru.


 • Český vývoz míří za rekordem, hlavní impulzem je intervence ČNB
  Vývoz zboží z České republiky do zahraničí by mohl letos vzrůst téměř o šest procent na úroveň 3,8 bilionu korun z loňských 3,6 bilionu. Představovalo by to nový rekord. Jde o hodnotu počítanou v takzvaném přeshraničním pojetí. Bilance zahraničního obchodu by měla být kladná na loňské úrovni 400 miliard korun. Na Exportním fóru v Mladých Bukách na Trutnovsku to řekl místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk.
 • Český zahraniční dluh za rok vzrostl o 137 miliard korun
  Zahraniční dluh České republiky meziročně stoupl ve druhém čtvrtletí o 137 miliard korun na 2,9 bilionu korun. Představoval tak 66,4 procenta hrubého domácího produktu. Na růstu zadluženosti se podílelo zvýšení zahraničních závazků bank a nárůst počtu bankovních dluhopisů, které drží zahraniční subjekty.
 • Český zahraniční obchod by měl v srpnu zůstat v přebytku
  Česká koruna v prvním dnu tohoto týdne dále posilovala a dostala se na dohled úrovni 27,10 CZK/EUR.
 • Český zahraniční obchod vykázal v září přebytek 19 miliard
  Bilance zahraničního obchodu České republiky skončila v září přebytkem 19 miliard korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to bylo o 0,1 miliardy méně. Příznivý vliv mělo především snížení schodku bilance minerálních paliv a růst přebytku obchodu se stroji a dopravními prostředky.
 • Český zákon o veřejných zakázkách je podle EK nejstriktnější v EU
  Zákon o zadávání veřejných zakázek a novela stavebního zákona ... to jsou dvě klíčové právní normy, které   v těchto měsících plně vytěžují tým pracovníků Ministerstva pro místní rozvoj. Jeho šéfka Karla Šlechtová novinky kolem zákonů představila účastníkům Žofínského fóra.
 • Český zpracovatelský průmysl v prosinci zrychlil. Růst indexu PMI předčil očekávání analytiků
  Index sledující výrobu, objednávky či zaměstnanost stoupl na 55,6 bodu. Analytici přitom očekávali růst od listopadu do prosince jen o dvě desetiny procentního bodu. "V prosinci se rozjely jak domácí, tak exportní objednávky, a český průmysl se tak může těšit, že počátek roku 2016 přinese solidní data o průmyslové výrobě," říká ekonom Radomír Jáč.
 • Cesta do nitra Sony A7R II s ifixit.com – DIGIarena.cz
  Už jste někdy rozpitvali digitální fotoaparát? Celkový počet dílů není malý a rozhodně byste se mohli ztratit v záplavě šroubků. Redaktoři
 • Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly – historická práce z...
  akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro
 • Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly – historická práce z roku 2025

  Předkládám vám historickou práci z budoucnosti, práce z roku 2025, která se vrací k událostem za posledních deset let. Jak se později ukázalo, tyto roky byly pro celý vývoj klíčové. Vlády po celém světě využívaly jakýchkoliv šoku k utahování šroubů. Ať už šlo o vlnu imigrantů proudící do Evropy v letech 2015 – 2016 nebo o řadu teroristických útoků. 

 • Cesta k novince Jaga Jazzist je trnitá, ale vyplatí se
  V tradičním pětiletém intervalu přicházejí s novinkou norští velikáni nu-jazzu Jaga Jazzist. Starfire zní opět jinak než jejich předchozí projekty. Neonové barvy, až popové melodie a bezstarostnou hravost nahradila profesorská pečlivost a syrovost fusion rocku. Pro řadu posluchačů bude album obtížné na poslech, mnohé jeho forma dokonce odradí, pro kapelu se přesto jedná o významný krok vpřed.Hitpardáda štítků