Čína Rusko nespasí, Gazprom se obrací do Evropy

Ruské ambice rozšířit podmořský plynovod Nord Stream mohou narazit na nedostatek peněz i odpor části Evropanů. Podaří-li se však Rusům ambice naplnit, výrazně klesne strategický význam tranzitních zemí, a to nejen Ukrajiny, ale i Slovenska. To vyvolává obavy bezpečnostních stratégů ve Washingtonu.


Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz
Témata: GAZPROM, NORD, PLYNU, STREAM, RUSKO, NORD STREAM, RUSK, RUSOV, BASF, SHELL

  • Re:Cukrářská a pekařská výroba    Dobrý den, zabývám se pečením zákusků, zatím jsem toto provozovala jen doma a pekla jsem pro známé, začínají se mi ale ozývat i cizí lidé a mám poptávku i u kavárny, proto jsem se rozhodla zřídit si živnost. Odpovědného zástupce mám (nejsem v oboru vyučena) u toho mám zaregistrovanou i provozovnu - restaurace, kde se vaří minutková kuchyně, tato kuchyňka je o rozloze 12 m2, z části je v otevřeném prostoru za barem a z části je "schovaná", máme smlouvu o podnájmu, jelikož se tato restaurace otvírá až ve 14 h, domluvili jsme se na podnájmu od 7 h do 12 h, volila jsem takto, protože investice do vlastní výrobny by se mi rozhodně nevyplatila, protože se jedná spíše o okrajovou činnost a také jsem si říkala, že pokud je už zkolaudovaná pro zpracování potravin, neměla bych mít problém ani já se svou živností, živnostenský list mám také vyřízený, jsem registrovaná i u potravinářské a zemědělské inspekce, kde mi řekli, že jako potravinářská výroba se registruji pouze tam a nespadám pod kompetence hygieny. Je tomu opravdu tak, hygieně nemusím nic oznamovat? Nechci mít problémy a platit zbytečné pokuty....Předem děkuji za odpověďPetra H.

  • Volkswagen by měl začít svolávat vozy do servisů v lednu, řekl šéf automobilky
    Německá automobilka Volkswagen by měla začít svolávat vozy s naftovým motorem, kterých se týká emisní skandál, do servisů v lednu. Opravy vozů by měly být dokončené do konce příštího roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeinen Zeitung generální ředitel Volkswagenu Matthias Müller.
  • Data ABC poprvé ukázala prodeje Ekluzivu
    Čtrnáctideník Exkluziv z dílny Empresa Media prodává téměř 21 tisíc kusů výtisků. Dotahuje se tak na Story od Astrosat Media...
  • Data ABC poprvé ukázaly prodeje Ekluzivu
    Čtrnáctideník Exkluziv z dílny Empresa Media prodává téměř 21 tisíc kusů výtisků. Dotahuje se tak na Story od Astrosat Media...
  • ECB snížila strop nouzového financování řeckých bank
    Evropská centrální banka (ECB) snížila strop nouzového financování řeckých bank o jednu miliardu eur na 87,9 miliardy eur (2,4 bilionu korun). Oznámila to řecká centrální banka. Dodala, že snížení limitu odráží zlepšující se likviditu řeckých bank.
  • Palestinka bodla na ulici Izraelce. Při podobných útocích zemřelo v posledních dnech už sedm lidí
    Poté, co Izrael odvolal zákaz vstupu do Starého města lidem, kteří tam nebydlí, se odehrál další útok. Palestinská žena na ulici bodla do zad Izraelce. Muž ji vzápětí postřelil svou zbraní. Některá izraelská média hovoří o třetí intifádě - protiizraelském povstání. U Jeruzaléma házeli Palestinci kamení na automobil s izraelskou řidičkou, snažili se ji vytáhnout z auta.
  • Půdy v lesích s chřadnoucím smrkem postrádají důležité živiny
    Vědečtí pracovníci Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. zmapovali v uplynulých letech stav lesních půd v oblasti severní Moravy a Slezska, konkrétně v Podbeskydské pahorkatině a Nízkém Jeseníku. Jejich poznatky poslouží při dalším postupu pro záchranu a obnovu tamních lesních ekosystémů. 
  • Zaměstnanci IG Watteeuw ukončí stávku, dohodli se na víkendech
    Brno - Zaměstnanci brněnského strojírenského podniku IG Watteeuw dnes končí po devíti dnech se stávkou. Dohodli se se zaměstnavatelem, který jim navýší mzdy o dvě procenta. Omezí také...
  • Čtenářky Marianne a Elle získají dva tisíce náramků ALO diamonds

    ALO diamonds připravilo ve spolupráci s vydavatelstvím Burda Praha kampaň, ve které každá čtenářka Marianne a ELLE vyhrává. V magazínech je unikátní reklamní karton, se kterým stačí zajít do některého z butiků ALO diamonds. Až 2000 čtenářek získá náramek ALO diamonds v hodnotě 1 200 korun. Všechny ostatní získají poukaz v hodnotě 150 korun do parfumerie FAnn. (Tisková zpráva: ALO diamonds)

  • Rytíři vytáhli do boje o majetek
    Německý řád podal žalobu na vydání kostela. Následovat má hrad Bouzov a rozsáhlé pozemky na Olomoucku. Německý řád vytáhl do boje o majetek, který mu v minulosti patřil. První soudní bitvu svedou němečtí rytíři o kostel v Karlově Studánce. Ten jim vloni odmítlo vydat v rámci takzvaných církevních restitucí ministerstvo kultury.   • Čína schválila investice do infrastruktury za půl bilionu korun
    Čína schválila investice do devíti infrastrukturních projektů v hodnotě zhruba 152,4 miliardy jüanů (574,9 miliardy Kč). Peníze půjdou na výstavbu dálnic či mostů.
  • Čína schválila politiku 2 dětí, počet důchodců bude radikálně růst
    Čínští zákonodárci oficiálně schválili novou politiku, jež má zvýšit porodnost v zemi a odvrátit hrozící demografickou krizi v nejlidnatější zemi světa. Klíčovou změnou je možnost 2 dětí pro všechny rodiny.
  • Čína se dostala na strop spotřeby uhlí, ukázaly nové propočty
    Nejlidnatější země světa zřejmě pálí více uhlí, než dosud její statistiky uváděly. Trhliny tak dostává vládní cíl omezit spotřebu uhlí v zemi do roku 2020 na 4,2 miliardy tun. Nová čísla také zpochybňují nedávné studie, které uvádějí, že Čína kvůli používání nekvalitního uhlí s nižším obsahem uhlíku vypouští méně skleníkových emisí, než se dosud myslelo.
  • Čína se nám ekonomicky otvírá méně než my jí
    Neměli bychom opomíjet, že tuzemští exportéři fakticky nejsou připuštěni k rovné konkurenci na čínském trhu. Vyžaduje se od nich, aby vyráběli přímo v Číně nebo rovnou předávali své know-how.
  • Čína se prosazuje na Balkáně, Bosna spustila čínskou uhelnou elektrárnu

    První zcela soukromá elektrárna na západním Balkáně zahájila komerční dodávky do sítě. Uhelná elektrárna o výkonu 300 MW financovaná Čínskou rozvojovou bankou byla v úterý uvedena do ostrého provozu. Čína tak posiluje svůj ekonomický vliv také v balkánském energetickém sektoru. Změny v projektu elektrárny však vedou k pochybnostem o ekologických dopadech nového zdroje. V severobosenském

    Publikováno na webu oEnergetice.cz

  • Čína se rychle stává digitální velmocí. Už zprovoznila 109...
    Čína zažívá boom superpočítačů. Vyplývá. to z aktuálního žebříčku TOP500 nejvýkonnějších počítačů na světě. Asijská
  • Čína sestupně revidovala přebytek účtu platební bilance za 3Q
    Čína sestupně revidovala přebytek běžného účtu platební bilance za 3Q z původně odhadovaných 63,4 na 60,3 mld. USD. Výstup za 2Q byl revidován na přebytek ve výši 73 mld. USD.Kapitálový a finanční účet byl revidován na přebytek 11,4 mld.
  • Čína se v případě vstupu do české energetiky tendrům nebrání

    Čína má zájem o vstup do české energetiky, nepožaduje však udělení zakázek bez soutěže a bude se účastnit standardních výběrových řízení. Českou diplomacii o tom dnes ujistila čínská velvyslankyně Ma Kche-čching, řekl novinářům náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa. Čínské firmy už dříve oznámily zájem podílet se na dostavbě jaderné elektrárny Dukovany, podle některých médií ale

    Publikováno na webu oEnergetice.cz

  • Čína se vzdaluje pronásledovatelům v investicích do obnovitelné energie

    Čína upevňuje svoji dominantní pozici na poli obnovitelných zdrojů a souvisejících technologií. Momentálně vlastní pět ze šesti největších výrobců solárních panelů na světě a světově největšího výrobce větrných elektráren. V roce 2016 navíc zvýšila investice do OZE v zahraničí o více než polovinu. Čína je v posledních letech všeobecně známá jako největší investor do domácího sektoru

    Publikováno na webu oEnergetice.cz

  • Čína se zajímá o dostavbu atomové elektrárny v Bulharsku

    Delegace z největší čínské energetické firmy China National Nuclear Corporation (CNNC) navštívila Sofii a setkala se s premiérem Boykovem Borissovem, aby s ním probrala možnou obnovu projektu výstavbu jaderné elektrárny. Projekt na výstavbu bulharské jaderné elektrárny Belene byl zastaven v roce 2012 z nedostatků prostředků pro jeho financování. Borissov, který projekt pozastavil nedávno prohlásil, že

    Publikováno na webu oEnergetice.cz


  • Chvála imperialismu Habsburků, Osmanů, Britů i Francouzů
    Klíčem k řešení konfliktu na Blízkém východě může být imperialismus. Také ve středoevropském regionu je však třeba znovu promyslet, na co a na koho bychom měli být hrdí – zda na mírotvorné Habsburky, nebo na nacionalistické křiklouny. Právě je totiž u moci antiimperialistický nacionalismus. Píše maďarský právník a novinář Péter Techet.
  • Chápání ftípků je lakmusový papírek, jak oslovený kapíruje
    Chudý žid se chtěl ženit a tak chtěl Boha soudit. Neměl zlaťáky, židům předepsaný a tak se nemohl ani ženit, ani množit, jak ho učili. Rabínskej soud se tím vážně zabejval. Druhej den zrušil Josef II. poplatky a vydal Toleranční patent. Zkrátka: zase jeden zázrak. Recenze Vratislava Brabence na knihu, kterou uspořádal Jan Schneider.
  • ČEZ ztrácí peníze. Mohou za to Dukovany
    Tuzemská energetická jednička snížila odhad provozního zisku o čtyři miliardy korun. V zásobárně ČEZ ale nemá jen špatné zprávy. Například hlásí, že udrží výši čistého zisku.
  • Český stát by mohl od OKD koupit důl Frenštát – za korunu
    O budoucnosti OKD začne jednat nový speciální tým, v němž bude sedm lidí za vládu a sedm za firmu NWR. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek oprášil loňský nápad zestátnit bonitní a zatím nevyužívaný důl Frenštát, který OKD musí draze udržovat v zakonzervovaném stavu. Podle něho má pro stát smysl si jej udržet jako strategickou rezervu.
  • Česko se na rozdíl od Německa zatím z chyb poučit nedokáže
    V minulosti mělo Česko, obrazně řečeno, ambici stát se 17. německou spolkovou zemí, a to nejen v ekonomickém, ale i kulturním smyslu. Pravou podstatu situace ale vždy odhalí až krize. Ta současná, která se v Evropě týká migrantů, však naznačuje, že rozdíly mezi Českem a Německem jsou větší, než bylo dosud patrné. Píše Zuzana Lizcová.
  • Česko-německý dialog: Tématem nové skupiny je i migrace
    Členské země EU hledají východiska pro migrační krizi. Jedná o nich i česko-německá skupina, která se chce zaměřit zejména na konkrétní výzvy, jež migrační vlna přináší pracovnímu trhu či vzdělávacímu systému.
  • Česká republika by měla zvýšit své zásoby měnového zlata
    Mnoho států na světě se připravuje na nový finanční systém, jehož základ by měl tvořit návrat ke zlatem krytým měnám. Česko bude čelit této globální změně, na niž však na rozdíl od některých zemí není připravené, což vyplývá z údajů zveřejňovaných Světovou radou pro zlato – nemá dostatek zlata a jím krytých měn. Píše Pavel Fabini.
  • Česká republika by měla plnit své závazky vůči NATO
    Deklarace, již na začátku listopadu zveřejnili v Bukurešti představitelé devíti zemí střední a východní Evropy, také zmiňuje dvě procenta HDP na obranu, což Česko dlouhodobě nedodržuje. Čeští politici by měli i podporovat přítomnost jednotek NATO na území ČR, protože garantuje naši bezpečnost.
  • Česká POZICE | Informace pro svobodné lidi
    „Přirozená evoluce se proměnila v kulturní. Nemění. se naše schopnosti – lidé před tisíci lety měli stejné mozky jako my. Mění. kultura zrychluje. Ale
  • Česká POZICE | Informace pro svobodné lidi
    „Pro Saúdskou Arábii, Katar a USA je Islámský stát užitečným škůdcem. politolog a šéf moskevského Centra politických informací Alexej.

  • ČSSD povolala „Tonyho“ Weinerta
    Před třemi lety přišel sociální demokrat Antonín Weinert o svou poslední politickou funkci. Jako místostarosta Prahy 10 skončil poté, co městská část za jeho vedení přišla o stamiliony korun svěřené s jeho požehnáním společnosti Key Investments. Pražská ČSSD na něj přesto nezapomněla.
  • Co jsou migranti zač?
    Podle bezpečnostních expertů se s běženci do Evropské unie dostávají i lidé spojení s teroristy. Je nesmyslné označit každého podezřelého migranta za teroristu, ale v případě Ahmed H. se ptejme: Proč tak bohatý člověk, který navíc podniká na území EU, má u sebe devět pasů a platné schengenské vízum, zkouší přejít hranici ilegálně?
  • Co by znamenal odchod Velké Británie z EU?- Ceskapozice...
    LN Jan Macháček se českých ekonomů, pedagogů a analytiků ptá: „Co by znamenal případný odchod Velké Británie z unie pro EU a co pro Británii.
  • Co by kdyby nebyl zavražděn František Ferdinand...
    Smyslem alternativní historie je uvědomit si význam a dosah událostí, které se mohly odehrát jinak. K pochopení důsledků první světové války je třeba vědět, jak by svět vypadal bez ní. K tomu lze dospět jen představivostí: expert na mezinárodní politiku Richard Ned Lebow představuje své tři scénáře.
  • Civilizace | Česká pozice
    Vzdělávání je dvousměrná cesta, prostřednictvím sebevzdělávání mohu vzdělávat druhé. Éra fosilních paliv jen tak neskončí. Internet a sociální sítě jsou.
  • Civilizace | Česká pozice
    Tradiční knihy antropologů o jiných kulturách se dříve podobaly příručkám vzorného chování. Éra fosilních paliv jen tak neskončí. Internet a sociální sítě.
  • Čínské probuzení z burzovního snu
    Sázení na akcie je v Číně národním sportem, a bouře na trhu tak vypadala dramaticky. Důležitější pro svět jsou ale peníze, které Číňané investují v zahraničí. Loni přesáhl jejich objem 102 miliard dolarů a letos bude suma ještě vyšší. Část míří také do Česka.
  • Čínské investice: Hloupý Číňan nenaletěl chytrému Čechovi
    Nástup holdingu CEFC je opravdovým hlavolamem. Finančníci z Východu zřejmě chystají velkou „ránu,“ kterou jim přihrají čeští politici. Ohlášené obchody se totiž odehrály jen mezi soukromými subjekty.
  • Čínská jízda pokračuje. Kteří giganti budou v Česku nakupovat?
    Pobočka čínského investičního gigantu CEFC nově získala luxusní vilu za stovky milionů korun nedaleko čínské ambasády. Jde tak o další multimilionový čínský realitní obchod v Česku. A navíc je pravděpodobné, že ne poslední. Podle informací LN se totiž chystá druhá investiční vlna z někdejší říše středu, pro kterou miliardové nákupy CEFC byly jen jakýmsi předvojem.
  • Čína se nám ekonomicky otvírá méně než my jí
    Neměli bychom opomíjet, že tuzemští exportéři fakticky nejsou připuštěni k rovné konkurenci na čínském trhu. Vyžaduje se od nich, aby vyráběli přímo v Číně nebo rovnou předávali své know-how.

Hitpardáda štítků