Čína slíbila poskytnout 60 miliard dolarů na rozvoj Afriky

Čína slíbila poskytnout 60 miliard dolarů na rozvoj Afriky. Součástí balíku budou bezúročné půjčky nebo třeba školné a školení pro tisíce Afričanů, prohlásil čínský prezident Si Ťin-pching u příležitosti prvního čínsko-afrického summitu pořádaného na africkém kontinentu.


Zdroj: www.investicniweb.cz
Témata: AFRIKY, NEŽ, DOLARŮ, VÍCE NEŽ, OD, MILIARD, POSKYTNOUT, MILIARD DOLARŮ, ČÍNSKÉ
 • České dráhy žalují Leo Express za slova o kriminálnících
  Do soudních sporů mezi Českými drahami a soukromými dopravci přibyla nová žaloba. Tentokrát od Českých drah. Ty se cítí dotčeny výroky majitele Leo Expressu Leoše Novotného v rozhovoru pro iDNES.cz, v kterých označil chování Českých drah za kriminální.
 • Lidl v Česku investuje devět miliard korun do modernizace. Vytvoří 1500 pracovních míst
  Lidl chce během tří let zmodernizovat sklady a desítky svých obchodů a také postavit nové prodejny. Vytvoří tak 1500 pracovních míst. Obchodní plocha nových prodejen se mírně zvětší na 1400 čtverečních metrů.
 • Ukrajina má zůstat hlavní trasou plynu, shodli se ministři
  Tranzit plynu přes Ukrajinu je nutné udržet jako hlavní a ekonomicky nejefektivnější tranzitní trasu do Evropy. Na pátečním setkání se na tom shodli český ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) se slovenským ministrem hospodářství Vazilem Hudákem. Mládek slovenského ministra také ujistil, že výstavba česko-rakouského plynovodu, tzv. projekt BACI, nebyla zamýšlena jako obcházení Slovenské republiky.
 • OPEC nenašel shodu. Bude těžit to co teď
  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se na dnešním zasedání ve Vídni nedokázala dohodnout na nastavení oficiálního těžebního limitu. Kartel se podle delegátů nicméně shodl, že bude pokračovat v současné úrovni těžby ropy, napsala agentura AP. OPEC tak nadále odmítá podpořit ceny ropy snížením těžby, protože nechce uvolnit místo na trhu konkurenci.
 • Tři důvody pro akciový pesimismus
  Americká banka JPMorgan se v poslední době otevřeně přiklání k opatrným výhledům pro akciový trh. Existuje pro to řada důvodů. Ukažme si tři z nich, které nejsou na první pohled tak patrné jako jednoduchá (a chybná, jakkoli často opakovaná) rovnice vyšší.
 • Gazprom požádal Ukrajinu o záruku na požadovaný plyn
  Ruský plynárenský podnik Gazprom požádal Ukrajinu, aby mu poskytla záruku na množství plynu, který hodlá koupit do konce března 2016. Oznámil to v pátek ruský podnik. Ukrajinský Naftogaz hodlá požádat o slevu na plyn na první čtvrtletí příštího roku, uvedl také ruský podnik po páteční pracovní schůzce obou stran v Berlíně.
 • Topolánek: Nenásledujme sebevražedné Německo
  Česko by rozhodně nemělo jít v energetické politice po stopách sousedního Německa. Řekl to předseda výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky a bývalý premiér Mirek Topolánek.
 • Češi budou muset znovu měnit televize. Kvůli prudkému rozvoji mobilního internetu
  Česká republika bude muset do roku 2020 přejít na novější normu digitálního signálu, kterou současné přijímače nezvládají. Změnu si vynutil prudký rozvoj mobilního internetu. Část kmitočtů je nutné televizím odebrat a přidělit operátorům. Jde asi o třicet procent frekvenčního spektra.
 • Mezník v QE politice ECB
  Čtvrteční rozhodnutí ECB nerozšiřovat dále objemově své 60 mld euro měsíčně nákupy, ale jen prodloužit  QE program do března 2017 bylo zcela jistě překvapením pro trhy. Navíc, pouhých 0,10 procentního bodu snížení depozitní sazby (trh očekával 15 bsp, MRO sazba beze změny) bylo také méně, než se čekalo. Tento krok banky jistě představuje mezník, jelikož […]
 • Draghi: ECB může v případě nutnosti učinit další podpůrné kroky
  Evropská centrální banka (ECB) je přesvědčena, že její nejnovější opatření na podporu hospodářského růstu a inflace v eurozóně jí umožní dosáhnout vytčeného inflačního cíle bez zbytečně velkého prodlení. Pokud to ale bude třeba, je připravena podniknout další podpůrné kroky, prohlásil v pátek šéf ECB Mario Draghi.

 • EET: Vždyť oni to politici s námi myslí dobře
  Na horní palubě Titaniku se tančilo ještě ve chvíli, kdy už byla loď nezvratně poškozena a bylo jasné, že se potápí. Lidé se bavili, popíjeli, smáli se, tančili a nevěřili tomu, že by se jim mohlo něco stát. Vždyť Titanik je nepotopitelná loď, psalo se. Nic se nemůže stát, všechno bude v pořádku, říkali jim.
 • Každý zaměstnanec Ferrari dostane 135 tisíc. Jako poděkování za úspěšný rok
  Automobilka Ferrari dá svým zaměstnancům odměnu 5 tisíc eur jako poděkování za letošní hospodářské výsledky a úspěšný vstup na burzu. Automobilka zaměstnává více než 2850 lidí, celková výše odměn tak dosáhne v přepočtu na 380 milionů korun. Ferrari se v současnosti odštěpuje od mateřského koncernu Fiat Chrysler Automobiles.
 • Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne
  Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.
 • Evropské akcie v pátek klesly, a potvrdily tak ztrátový týden
  Evropské akcie v pátek zlevnily. Odpoledne dolehla zejména na podniky ze sektoru těžby a energetiky zpráva, že ropný kartel OPEC nehodlá snížit těžbu černého zlata. Investoři také sledovali zprávu z amerického trhu práce. V červených číslech akcie skončily i v týdenním horizontu.
 • Německá burza navázala na včerejší ztráty
  Index DAX uzavřel se ztrátou 0,34 % na 10752,10 b.brbrpNěmecká burza i dnes klesala v návaznosti na včerejší azasedání...
 • Jančura vytlačil slovenské vlaky InterCity z trati Bratislava–Košice
  Slovenský státní železniční dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v lednu ukončí provoz svých vlaků InterCity (IC) na trase mezi Bratislavou a Košicemi, kde cestující přepravuje také český soukromý dopravce RegioJet. ZSSK to v pátek oznámila v tiskové zprávě. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že provoz komerčních IC vlaků je ztrátový. RegioJet na to zareagoval sdělením, že kapacitu svých vlaků posílí.
 • Od roku 2017 bude omezena podpora exportu uhelných elektráren
  Praha - Generální ředitel Exportní garanční a pojišťovací společnosti EGAP Jan Procházka dnes oznámil, že od roku 2017 bude omezena oficiální podpora exportu u projektů uhelných elektráren. Toho nejspíš využije Čína.
 • Jančura zvítězil. Slovenské státní dráhy ruší ztrátové vlaky mezi Bratislavou a Košicemi
  RegioJet v minulosti pohrozil, že přestane provozovat vlakové spoje na slovenské trati mezi Bratislavou a Košicemi. Důvodem byla politika státních drah, které zde jezdily pod nákladovou cenou. Na nátlak firmy je teď ruší. Vítězství RegioJetu pod vedením podnikatele Radima Jančury bylo v předvolebním čase na Slovensku nečekané.
 • Články týdne – 4. prosince
  Co se děje na trhu s ropou? něco dlouho nevídaného – nejen, že OPEC neomezuje těžbu, na což jsme si už zvykli – ale OPEC dokonce ZVÝŠIL denní limity na těžbu. Proč SKUTEČNĚ daroval Mark Zuckerberg peníze na „charitu“. Tento komentář k rozhodnutí ECB by vám také neměl uniknout. Jsou dnešní data o nezaměstnanosti v […]
 • Poučte se z dějepisu po zvýšení sazeb dolar klesne
  Autor: Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Podle konsenzu po zvýšení sazeb půjde dolar nahoru Historie však ukazuje inverzní vztah mezi USD a zvyšováním sazeb Komodity a akcie rozvíjejících se trhů by na zvýšení sazeb mohly vydělat nejvíc Trhy...


 • Čína slíbila ostřejší boj proti ilegální těžbě uhlí

  Čína bude v rámci snahy o snížení obrovského přebytku těžby nad spotřebou uhlí ostřeji bojovat proti ilegálním uhelným projektům. Národní komise pro rozvoj a reformu Číny to oznámila po příkazu k ukončení prvních 38 projektů. V roce 2016 má být v Číně uzavřeno více než 1 000 uhelných dolů. Národní komise pro rozvoj a reformu Číny (NDRC) přikázala

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Čína s Japonskem se masivně zbavují amerických dluhů
  Autor: Martin Vespalec V pondělí 7. prosince oznámila Čínská lidová banka (PBoC), že objem jejich zahraničních rezerv, které jsou tvořeny převážně americkými dluhovými cennými papíry, klesl pouze během listopadu o dalších 87 miliard dolarů.
 • Čína si začne hlídat miliardy, které na investicích mizí do zahraničí
  Peking plánuje zpřísnit kontrolu nad čínskými společnostmi investujícími v zahraničí, aby tak zpomalil odliv kapitálu v době slábnoucího růstu domácí ekonomiky a nejistých hospodářských vyhlídek. Informuje o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.
 • Čína si vytvořila investiční most do Česka. Kdo přijde v druhé vlně?
  Vrcholem cesty prezidenta Miloše Zemana do Šanghaje byl byznys oběd. Pořádal ho šéf CEFC. Intuice říká, že kdo byl u stolu, může být v Česku ten další, kdo mostu využije a investuje tady. Kdo tedy hodoval s prezidentem?..
 • Čína si dala za cíl stát se lídrem v energetických technologiích

  Čína chce v příštím desetiletí zvýšit svůj vliv na poli špičkových energetických technologií a stát se konkurenceschopnou mezinárodním energetickým společnostem. Hlavními oblastmi se má stát podmořský průzkum ložisek ropy a plynu a výstavba nejmodernějších tepelných elektráren. Nejlidnatější země světa ztrácí za konkurencí anglo-amerických ropných gigantů v hlubokomořských technologiích pro těžbu ropy a zemního plynu a japonskými a

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Čína shodila akciové trhy, dotýká se to i vás?

  Poslední dny byly ve znamení velkých poklesů na akciových trzích. Vše začalo v Číně, kde akciový trh po velmi prudkém růstu v první polovině roku prudce oslabil. V posledních několika obchodních dnech se nervozita přelila i na trhy evropské a americké. Ty nyní pomalu smazávají ztráty, které v minulém týdnu vykázaly.

 • Čína shodila akciové trhy, dotýká se to i vás?
  Poslední dny byly ve znamení velkých poklesů na akciových trzích. Vše začalo v Číně, kde akciový trh po velmi prudkém růstu v první polovině roku prudce oslabil. V posledních několika obchodních dnech se nervozita přelila i na trhy evropské a americké. Ty nyní pomalu smazávají ztráty, které v minulém týdnu vykázaly.
 • Čína se zajímá o dostavbu atomové elektrárny v Bulharsku

  Delegace z největší čínské energetické firmy China National Nuclear Corporation (CNNC) navštívila Sofii a setkala se s premiérem Boykovem Borissovem, aby s ním probrala možnou obnovu projektu výstavbu jaderné elektrárny. Projekt na výstavbu bulharské jaderné elektrárny Belene byl zastaven v roce 2012 z nedostatků prostředků pro jeho financování. Borissov, který projekt pozastavil nedávno prohlásil, že

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Čína se vzdaluje pronásledovatelům v investicích do obnovitelné energie

  Čína upevňuje svoji dominantní pozici na poli obnovitelných zdrojů a souvisejících technologií. Momentálně vlastní pět ze šesti největších výrobců solárních panelů na světě a světově největšího výrobce větrných elektráren. V roce 2016 navíc zvýšila investice do OZE v zahraničí o více než polovinu. Čína je v posledních letech všeobecně známá jako největší investor do domácího sektoru

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Čína se v případě vstupu do české energetiky tendrům nebrání

  Čína má zájem o vstup do české energetiky, nepožaduje však udělení zakázek bez soutěže a bude se účastnit standardních výběrových řízení. Českou diplomacii o tom dnes ujistila čínská velvyslankyně Ma Kche-čching, řekl novinářům náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa. Čínské firmy už dříve oznámily zájem podílet se na dostavbě jaderné elektrárny Dukovany, podle některých médií ale

  Publikováno na webu oEnergetice.cz • Čína nabízí zemím jihovýchodní Asie půjčky za 10 miliard USD
  Čína nabízí zemím jihovýchodní Asie půjčky na infrastrukturní projekty v celkové výši deset miliard dolarů. Méně rozvinutým zemím ze Sdružení zemí jihovýchodní Asie (ASEAN) také příští rok poskytne finanční pomoc v objemu 3,6 miliardy jüanů. Na summitu ASEAN to v neděli uvedl náměstek čínského ministra zahraničí Liou Čen-min.
 • Čína má největší střední třídu na světě, překonala USA
  Čína překonala v počtu lidí náležejících ke střední třídě Spojené státy a má nejpočetnější střední třídu na světě. Nyní ji tvoří zhruba 109 milionů lidí, zatímco v USA je to přibližně 92 milionů. Vyplývá to z průzkumu švýcarské banky Credit Suisse, jehož závěry zveřejnil server CNNMoney.
 • ČEZ ruší odstávku čtvrtého bloku JE Dukovany naplánovanou na období mezi 24. říjnem a 1. listopadem
  Dříve plánované omezení JE Dukovany bylo vyškrtnuto z rozpisu plánovaných odstávek na webových stránkách společnosti. Omezení kapacity o 510 MW mezi 7. listopadem a 30. lednem ale ČEZ v seznamu odstávek ponechal.
 • Český realitní trh 2011: Doporučení pro spekulanty, dlouhodobé...
  Český nemovitostní trh, alespoň co se týká objemů obchodů, ve všech segmentech oživuje. Provází
 • Český miliardářský úkryt pro případ konce světa
  Nedaleko Prahy vzniká unikátní stavební dílo, obrovský bunkr, který má vybrané skupině lidí poskytnout v případě jakéhokoli konfliktu či přírodní katastrofy útočiště až na deset let. Ze stavby, která byla zahájena již v 80. letech pod taktovkou Československa a SSSR, se má stát poslední naděje na přežití superboháčů. Prozradíme, kde se utajovaný komplex nachází.
 • Česko táhne
  V prvních třech čtvrtletích 2015 využilo služeb hromadných ubytovacích zařízení v Česku 13,7 milionu hostů. V hlavní letní turistické sezóně přijelo a přenocovalo nejvíce hostů za poslední roky. Více k nám jezdí Číňané, ubylo naopak příjezdů z Ruska. Pokračoval také návrat domácích hostů do českých a moravských lázní.
 • České nemovitosti: Čtvrtý pilíř důchodové reformy – Investičníweb...
  čekat vývoj cen českých nemovitostí, panelových bytů a pozemků v roce 2013? Nejen na tyto otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídali v pořadu.
 • Česká republika – Investičníweb.cz
  Prezident Miloš Zeman vyzdvihl ve vánočním poselství ekonomický růst Česka, zvýšení platů a nízkou míru nezaměstnanosti. Energetický regulační úřad (ERÚ).
 • Česká ekonomika letos poroste podle EY o 4,3 %, v příštím roce růst HDP zpomalí na 2,6 %
  Česká ekonomika by měla v letošním roce stoupnout o 4,3 %. V příštím roce by HDP měl vzrůst o 2,6 %. Ve zveřejněné prognóze to odhaduje poradenská společnost EY (dříve Ernst & Young). Růst nad čtyři procenta letos očekávají i další finanční instituce. Česko by mělo růst rychleji než eurozóna, u které letos EY očekává růst o 1,6 % a příští rok o 1,8 %.
 • Česká ekonomika – Investičníweb.cz
  Růst je alfou a omegou ekonomiky, jak ji známe a uctíváme. Česká národní banka stanovila na základě nových celoevropských pravidel proticyklickou kapitálovou rezervu.


Hitpardáda štítků