Čínský prezident slíbil omezit restrikce pro americké investory

Seattle (USA) - Čínský prezident Si Ťin-pching při setkání s americkými podnikateli slíbil omezit restrikce pro západní investory a předpověděl dlouhé období hospodářského růstu...


Zdroj: www.financninoviny.cz

 • Na platy sester v domovech pro seniory prý chybí milarda
  Praha - Na platy zdravotních sester v domovech pro seniory, postižené či pacienty s demencí chybí kolem miliardy korun. Na jednání sněmovního sociálního výboru to dnes řekla šéfka zdravotnických odborů Dagmar Žitníková.
 • Re:Exekuce
  Přednostní pohledávka se sráží vždy z druhé třetiny, a to v pořadí, v jakém došla. Výjimku má výživné, které je ve druhé třetině vždy první v pořadí. Jiná situace je u první třetiny, kde se vše sráží výhradně v pořadí, v jakém byly srážky zaměstnavateli přikázány - toto pořadí se přenáší k dalším zaměstnavatelům při změně zaměstnání a měla byste ho znát spolu s dalšími údaji o exekucích ze zápočťáku. Není tedy rozhodující, v jakém pořadí jste příkazy dostala Vy, ale v jakém je dostal předchozí zaměstnavatel. Pokud tedy byla nepřednostní exekuce nařízena v roce 2004, sráží se v první třetině. Pokud později (2012) byla nařízena přednostní exekuce, srážíte ji jen ve druhé třetině, zatímco v té první je v pořadí za tou nepřednostní (popř. i za několika, pokud zjistíte další nařízené před rokem 2012). Od čisté mzdy se pak odečítá nezabavitelná částka, ta ovšem vždy jen jednou a to i tehdy, pokud má povinný příjmů více. V takovém případě soud či exekutor určí, kdo, popř. v jaké výši bude odečítat nezabavitelnou částku.


  Pro Vás to tedy znamená, že z čisté mzdy spočtete základní nezabavitelnou částku. Protože jste plátce mzdy v bodě II., tak pro účely výpočtu srážek použijete z vypočtené částky jen 3,31 % - to bude pro Vás základní nezabavitelná částka, vše ostatní rozdělíte na třetiny. První třetinu odešlete exekutorovi na nepřednostní pohledávku (je první v pořadí z roku 2004), druhou třetinu odešlete na FÚ (jako předností) a třetí třetinu dostane zaměstnanec.
 • Stropnický: Česko by mohlo do Maďarska poslat vojáky a techniku
  Česko nabídlo Maďarsku pomoc při ostraze schengenské hranice.Oznámil to ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Ministerstvo podle něj nyní společně s armádou analyzuje, co by mohlo Maďarsku poskytnout. Podle dostupných informací se uvažuje o technice ke střežení hranic i personálu, který by ji obsluhoval.
 • Nizozemské tajné služby varují před bujením islamismu
  Nizozemské tajné služby vydaly varování před rozbujelým podhoubím islámu v zemi, které může vést až k násilnému islámskému extremismu. Podle agentury AFP upozorňují úřady zejména na zvýšený vliv salafismu, fundamentalistického islámského hnutí, které je živnou půdou "pro radikalizaci".
 • Ležáky roku se v soutěži České pivo staly Krušovice, Zubr a Litovel
  O první místo v hlavní kategorii světlých ležáků soutěže České pivo se letos podělila trojice piv - Zubr Premium, Krušovice 12° a Litovel Premium. Informovali o tom dnes organizátoři soutěže České...
 • Pražská burza přivítá Kofolu
  Burza cenných papírů Praha (BCPP) dnes rozhodla o přijetí akciové společnosti Kofola ČeskoSlovensko k obchodování na svém primárním trhu. Souvisí to s dříve ohlášeným přesunem sídla společnosti z Polska do České republiky. Emise bude uvedena na trh po schválení Českou národní bankou. Nejedná se ale o veřejnou nabídku akcií. Pražská burza to uvedla na svém webu.
 • Schůzka nejmocnějších: Putin se během jednání v OSN sejde s Obamou
  Ruský prezident Vladimir Putin se příští týden v New Yorku během schůze Valného shromáždění OSN sejde s americkým prezidentem Barackem Obamou. Oznámila to ruská tisková agentura TASS s odvoláním na nejmenované informované zdroje.
 • Akcie na Wall Street dnes hledaly směr a obchodovaly se převážně v záporných hodnotách.
  Dow Jones: -0,3%, S&P 500: -0,2%, Nasdaq: 0%brbrpZámořské akcie zaznamenaly čtvrtý pokles za posledních pět obchodních dní a stále tak hledají stabilnější "půdu pod nohama" od zasedání FOMC. Ropa dnes...
 • Denní report - středa 23.09.2015
  ČR: Pražská burza klesá, Čez na nových ročních minimech, SRN: Frankfurtská burza mírně posílila, CEO Volkswagenu pod tíhou aféry rezignoval, USA: Zámořské akcie znovu v červených číslechbrbrh2Pražská burzah2 h3Očekávané událostih3 p09:00...
 • Populisté jsou populární. Mizí ale před branami moci
  Populistů přehršel na pravici, populistů přehršel na levici. U kormidla vlády je ale nevidět. Z části proto, že mainstreamové strany až s podivuhodnou stabilitou přestály roky finanční krize a ekonomické recese v Evropě či USA, z části také proto, že buřiči chápou, že vládnutí není jejich šálkem čaje.


 • Čínský prezident má Česku přivézt strategické partnerství a investice
  Čínský prezident navštíví Česko 28. až 30. března. Půjde o první návštěvu nejvyššího čínského prezidenta v Česku i v bývalém Československu. „Touto návštěvou se završuje proces posílení politického dialogu, který byl zahájen pracovní návštěvou ministra zahraničních věcí ČR v Čínské lidové republice (ČLR) v dubnu 2014,“ uvádí se v podkladech pro jednání vlády. Ta by měla návštěvu čínského prezidenta schvalovat a měla by také odsouhlasit náklady na její zajištění. Česko by měla stát 3,6 milionu…
 • Čínský majitel Slavie se stal partnerem reprezentace
  Čínská finanční a energetická společnost CEFC, která je novým většinovým vlastníkem Slavie Praha, se stala partnerem fotbalové reprezentace. Firma bude do českého fotbalu investovat ročně desítky miliónů korun.
 • Čínský letecký „úspěch“ jen ukazuje, jak tato země zaspala...
  Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí
 • Čínský kapitál se přelévá do světa, přímé investice přesáhly bilion dolarů
  Přímé investice čínských firem v zahraničí zřejmě letos poprvé překonají částku jeden bilion dolarů (24 bilionů korun). Přispívá k tomu zpomalování ekonomického růstu v Číně a rostoucí internacionalizace čínských firem, napsala agentura Reuters.
 • Čínský jüan se stane světovou měnou

  Od října roku 2016 se stane čínská měna je dnou z hlavních obchodovaných komodit. Vedle amerického dolaru, eura, japonského jenu a britské libry bude patřit jüan mezi hlavní světové měny. Rozhodl o tom Mezinárodní měnový fond (MMF).

 • Čínský jüan se stane klíčovou měnou, rozhodl MMF
  AKTUALIZOVÁNO: Mezinárodní měnový fond (MMF) se rozhodl, že zařadí čínský jüan do svého koše hlavních světových měn. Rozhodnutí je podle šéfky MMF Christine Lagardeové mezníkem v integraci čínské ekonomiky do světového finančního systému. Jüan se stane součástí koše od října 2016, bude tak stát po boku amerického dolaru, eura, japonského jenu a britské libry.
 • Čínský jüan rekordně posílil vůči dolaru. Na domácím trhu vzrostl nejvíc od roku 2005
  Na čínském trhu v pátek rekordně posílil jüan vůči dolaru. Státní finanční domy pravděpodobně jménem čínské centrální banky intervenovaly, aby hodnotu jüanu zvýšily. Vláda drží kurz jüanu stále pevně pod kontrolou.
 • Čínský jüan prý v příštím roce oslabí
  Podle předpovědi banky Société Générale dojde v roce 2016 k růstu měnového páru USD/CNY a to na...
 • Čínský jüan na domácím trhu vzrostl nejvíce od roku 2005
  Čínský jüan v pátek na domácím, tedy čínském trhu zaznamenal nejvyšší denní nárůst vůči dolaru za více než deset let. Obchodníci podle agentury Reuters spekulují, že státní finanční domy na trhu jménem čínské centrální banky intervenovaly, aby hodnotu jüanu zvýšily.
 • Čínský jüan na domácím trhu vzrostl nejvíce od roku 2005
  Šanghaj - Čínský jüan dnes na domácím, tedy čínském trhu zaznamenal nejvyšší denní nárůst vůči dolaru za více než deset let. Obchodníci podle agentury Reuters spekulují, že státní...
Hitpardáda štítků