Čínský profesor vynalezl účinný trest pro opozdilce: Nechává je tisíckrát opisovat složitý znak

Opisování stejného slova či věty je ve školách běžný trest pro opozdilce. Čínský profesor však žáky nechává opisovat dosud neznámý znak, který je složený z 56 tahů. Pro studenty je to téměř nepřekonatelný úkol a raději chodí včas.


Zdroj: life.ihned.cz
 • Deutsche Bank bude propouštět až 15 tisíc lidí

  Největší bankovní společnost v Německu Deutsche Bank vykázala ve třetím čtvrtletí rekordní ztrátu šest miliard eur (téměř 163 miliard korun). Akcionářům nebudou letos ani v příštím roce asi vyplaceny dividendy. Společnost dále plánuje zrušení až 15 tisíc pracovních pozic.

 • Nový Roomster to má "nahnuté". I když je hotový, vyrábět se nejspíš nebude
  Mladoboleslavská automobilka údajně zastavila projekt výroby následníka modelu Roomster. Informaci přinesl server Auto.cz. Mluvčí Škoda Auto Vítězslav Pelc uvedl, že "Škoda Auto vnímá na světových trzích snižující se poptávku po vozech ze segmentu MPV" a že se firma chce soustředit na vozy typu SUV. Podle neoficiálních informací je problém v malé výrobní kapacitě továrny v polské Poznani.
 • Milan Šrejber koupil v Holešovicích pozemky na 150 bytů

  Realitní firmy neustále bojují o volné pozemky v pražských Holešovicích. Radnice není novým výstavbám právě nakloněna. Naposledy v Holešovicích nakupoval přímo u Argentinské ulice kolem jedenácti tisíc metrů čtverečních nezastavěné parcely realitní magnát Milan Šrejber. Realitní makléři odhadují pozemky na cca 150 bytů. „Zatím, jsme dostali pouze územně plánovací informaci o možnosti využití pozemků v souladu s územním plánem. Oficiální žádost o územní rozhodnutí ani cíl objektu nemáme,“ sdělila mluvčí holešovické radnice Kamila Matějková.

 • Praha hledá v tendru firmu, která vyzdobí město o Vánocích
  Praha - Pražský magistrát hledá ve výběrovém řízení firmu, která vyzdobí ulice Prahy letos před Vánoci slavnostním osvětlením. ČTK to dnes zjistila z textu veřejné zakázky zveřejněné magistrátem. Osvětlení by se mělo objevit nejen jako dekorace například na sloupech, ale měly by být také osvětleny některé stromy. Na kolik Prahu osvětlení vyjde, bude jasné až po skončení výběrového řízení. Kromě magistrátu svou výzdobu instalují do ulic také radnice jednotlivých městských částí.
 • Společnost EMS musí důrazně odmítnout spekulace primátorky Prahy

  Společnost eMoneyServices důrazně odmítá spekulace primátorky Adriany Krnáčové, kterými se snažila hájit vlastní pozici u soudu v kauze Opencard. Všechna uvedená tvrzení se nezakládají na pravdě. (Tisková zpráva EMONEY GROUP) 

 • CZC.cz zapojil do kampaně na podporu dotykových zařízení české youtubery
  Internetový prodejce IT a elektroniky CZC.cz v říjnu spustil kampaň na podporu 2 v 1 zařízení a dotykových notebooků. Kampaň podpoří také osm českých youtuberů.
 • Vztek Bavorů na Rakušany roste: Uprchlíky rychle k nám
  Bavorsko stále hlasitěji kritizuje „bezohledné chování“ sousedního Rakouska, které se prý snaží migranty dostat co nejrychleji ze svého území bez ohledu na možnosti svého německého souseda. Rakousko kritiku odmítá. Jen během pondělí policisté v oblasti bavorského Pasova zaregistrovali 8000 migrantů, informoval mluvčí policie Frank Koller. Rakouský kancléř zároveň mírní slova o plotě na hranicích se Slovinskem.
 • Příběhy českých značek: Merkur začínal bez šroubků, přežil všechny režimy
  Stavebnici Merkur je letos devadesát let. Přežila všechny režimy a znají ji všechny žijící generace Čechů. Někteří na tuto nedostupnou „nadhračku“ za socialismu stáli fronty. Původně se však nespojovala pomocí šroubů a matek. Stavebnice také pomohla Otto Wichterlemu vyrobit první kontaktní čočku.
 • Ministr Mládek chce řešit slabá místa podnikatelského prostředí
  Praha – Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) není spokojen s výsledkem hodnocení podnikatelského prostředí ČR a chce se podílet na odstranění jeho slabých míst. Mládek to řekl dnes na tiskové konferenci. Podle každoroční zprávy Doing Business, kterou zveřejnila ve středu Světová banka, Česko v žebříčku obsadilo 36. příčku a pohoršilo si tak o tři místa. Zpráva zahrnuje celkem 189 zemí a sleduje, jakým způsobem v nich regulační opatření ovlivňují podnikatelskou aktivitu. Banka hodnotí například podmínky při zakládání firem, řešení insolvencí či získávání stavebních povolení a úvěrů.
 • MMF vyzval Rusko a Ukrajinu k jednání o restrukturalizaci dluhu
  Washington - Mezinárodní měnový fond (MMF) vyzval Rusko a Ukrajinu k jednání o restrukturalizaci dluhu v objemu tří miliard USD (74,2 miliardy Kč). Jde o peníze, které Moskva poskytla Kyjevu...

 • Důsledky levné ropy: přední americký těžař spadl do rekordní ztráty
  Americká ropná společnost ConocoPhillips ve třetím čtvrtletí spadla do ztráty, která byla nejvyšší od roku 2008. Důvodem byl pokračující propad cen ropy na světových trzích. Firma, která je třetí největší ropnou společností ve Spojených státech, rovněž snížila plánované kapitálové výdaje na letošní rok.
 • Podvádění s emisemi: U většiny motorů VW bude stačit nový software
  Pro nápravu vozů koncernu VW s dieselovými motory schopnými obcházet emisní měření bude ve většině případů stačit nahrání aktualizovaného softwaru řídicí jednotky. Pouze u agregátu 1,6 budou nutné při servisní akci také výměny některých dílů, vyplývá z vyjádření Škody Auto a ministerstva dopravy.
 • AŽD hodlá koupit dvě železniční tratě, mají sloužit k testování i dopravě
  Tuzemský výrobce zabezpečovací techniky AŽD Praha má nakročeno ke koupi některé ze dvou nevyužívaných železničních tratí. Nabídku společnosti vybrala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) jako nejvýhodnější v soutěžích na prodej tratí z Čížkovic do Obrnic u Mostu a z Dolního Bousova do Kopidlna. Nabídky musí ještě schválit správní rada státní organizace, ministerstvo dopravy a vláda.
 • Babiš v Bruselu narazil. Žádnou výjimku na reverse charge Česko nedostane
  Evropská komise řekla rázné ne na výjimku na širší uplatnění metody přenesené daňové povinnosti. Ministr financí Andrej Babiš boj nevzdává.
 • Roomster zřejmě nebude mít nástupce, Škoda prý ruší projekt výroby
  Škoda Auto údajně těsně před dokončením zastavila projekt výroby následníka modelu Roomster, uvádí server Auto.cz s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Ještě v září přitom neoficiální informace hovořily o příchodu vozu na trh do poloviny příštího roku.
 • Zlato: Nejen Švýcarsko je anonymním dodavatelem
  O čínském trhu se zlatem se říká, že je přehledný s jasně definovanými základy. S jistou mírou nadsázky lze říci, že jedinou „neznámou“ je původ a množství zlata, kterým Čína disponuje. Na stránkách Šanghajské burzy (Shanghai Exchange – SGE) je možné zakoupit fyzické zlato prostřednictvím kontraktu, u kterého je v obchodních podmínkách důležitá poznámka: Settlement type – Physical Delivery, nebo-li jako typ vypořádání je uvedeno „fyzické dodání“. Na burze se obchoduje s ryzím zlatem, kde hlavní měrnou jednotkou je kilogram/kontrakt a je obchodován v RMB, Juanech/gram. Informuje investiční analytik Jan Žák.
 • Jičín postaví ve sportovním areálu nové šatny za 48 milionů korun
  Jičín - Město Jičín hodlá postavit nové šatny u sportovního areálu za 48 milionů korun bez DPH. Bude to představovat největší investici sedmnáctitisícového města v následujících dvou letech. Tendr na stavbu šaten v úterý schválili zastupitelé. ČTK to dnes řekla mluvčí města Magdaléna Doležalová. Sportovní areál v Jičíně zahrnuje sportovní halu, krytý bazén a venkovní sportoviště, konají se v něm soutěže celostátního významu.
 • Kdo vám letos mezi vyznamenanými chyběl a kdo naopak přebýval?
  Prezident Miloš Zeman ve středu udělil u příležitosti oslav vzniku Československa státní vyznamenání 35 osobnostem. Je mezi oceněnými podle vás nějaká osobnost, u níž je vyznamenání sporné? A měl prezident naopak vyznamenat i někoho dalšího?
 • Oblibu běhání posiluje i dobrý marketing sportovních firem, říká šéfredaktor běžeckého serveru
  Rekreační běh se ve světě i v České republice mění ve stále oblíbenější činnost. Přispívá k tomu nejen dostupnost tohoto sportu, ale i dobře nastavený marketing ze strany sportovních značek. Na rádiu Zet to řekl šéfredaktor běžeckého serveru Rungo.cz Marek Odstrčilík. Fenomén běhání podle něj ale zanedlouho poleví, snaha o zdravý životní styl naopak přetrvá. Odstrčilík věří, že vyhlídky na dobrou sportovní budoucnost má chůze.
 • Auto.cz: Škoda zastavila projekt nového Roomsteru
  Škoda Auto údajně těsně před dokončením zastavila projekt výroby následníka modelu Roomster. Uvedl to server Auto.cz s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Ještě v září přitom neoficiální informace hovořily o příchodu vozu na trh do poloviny příštího roku. Škoda podle mluvčího Vítězslava Pelce spekulace nekomentuje.


Hitpardáda štítků