Čínský provozovatel e-shopů Linemart vstupuje na český trh

Přes 18 tisíc metrů čtverečních skladových ploch si v Prologis Parku Prague-Airport pronajala společnost Linemart, která mimo jiné provozuje online obchody s oblečením CNDirect a Dress Link. Nové prostory využije k obsluze svých zákazníků po celé Evropě.


Zdroj: logistika.ihned.cz
Témata: LINEMART, PROLOGIS, PRAGUE, CEL, EVROP, PROVOZOVATEL E, KOV, PARKU, V PROLOGIS PARKU, TIS


 • Solární panely na střeše kamionu pomáhají udržovat teplotu v nákladovém prostoru
  Logistická společnost Dachser a Fraunhoferův institut pro solární energetické systémy (ISE) z německého Freiburgu spustily projekt, který hledá odpověď na otázku, jestli je možné nainstalovat na dosud nevyužitou plochu střechy kamionů fotovoltaické panely a využívat takto vyrobenou energii pro udržování teploty v nákladním prostoru kamionu.
 • Rockwool si pořídil flotilu vozíků na CNG i vlastní plnicí stanici
  Bohumínská společnost Rockwool, výrobce izolací z kamenné vlny, investovala 25,5 milionů korun do pořízení vysokozdvižných vozíků a výstavby vlastní plnicí stanice na stlačený zemní plyn (CNG). Roční úspora provozních nákladů má dosáhnout až 60 procent.
 • Daimler investuje miliony dolarů do distribučních robotů
  Britský start-up Starship Technologies, který se zaměřuje na vývoj pozemních distribučních robotů, získal investici přesahující 17 milionů dolarů od skupiny firem, v jejichž čele stojí automobilka Daimler. Roboti již v pilotním programu v Londýně realizovali první rozvážky až ke dveřím zákazníka.
 • Čtyři auta do kontejneru místo dvou. Škoda jde do závěrečného kola soutěže o nejlepší obal světa
  Důmyslně vytvořená konstrukce, na které se do zámořského kontejneru vměstnají karoserie a montážní díly pro finální výrobu čtyř aut. Mladoboleslavská automobilka se s touto novinkou pro export rozložených vozidel do Indie dostala do hlavní soutěže o nejlepší obal Světové obalové organizace.
 • DPD dá půl miliardy korun do nových dep
  Balíkový přepravce DPD plánuje v příštích pěti letech investovat téměř 500 milionů korun do rozvoje své přepravní sítě v České republice. Investice budou zahrnovat modernizaci stávajících dep i výstavbu nových. Nový hub v Nehvizdech na Praze-východ by měl být dokončený na podzim letošního roku a bude nejmodernějším depem v síti.
 • Tchibo začíná z Chebu distribuovat do dalších evropských států
  Distribuční centrum společnosti Tchibo v Chebu za první měsíc zaváděcího provozu rozeslalo na 30 tisíc zásilek zákazníkům českého e-shopu. Centrum již obsluhuje i Slovensko a do konce měsíce by se jeho působnost měla postupně rozšířit na Maďarsko a Rakousko.
 • FM Logistic získává nový nástroj pro diagnostiku efektivity skladových operací
  Logistická společnost FM Logistic již od roku 2011 financuje výzkumné projekty na katedře Řízení dodavatelských řetězců obchodní akademie EM Strasbourg. Ze čtyř let spolupráce nyní vzešel diagnostický systém Di@log, který reorganizuje logistické operace ve skladech a řeší otázky produktivity.
 • Čepro otevřelo nový výdejní terminál paliv na severní Moravě
  Státní distributor paliv Čepro rozšiřuje počet skladů s výdejem pohonných hmot, na severní Moravě otevírá pro tržní využití sklad Sedlnice. Pro místní odběratele je připravena nová výdejní lávka s motorovou naftou, naturalem, leteckým palivem nebo topným olejem.
 • Británie má s Čínou přímé železniční spojení. Nákladní vlak trasu zvládl za 18 dní
  Nákladní vlak poprvé spojil Čínu s britskými ostrovy. Trať o délce 12 000 kilometrů vlak překonal za plánovaných 18 dní a přivezl náklad oděvů, tašek a dalšího spotřebního zboží.
 • EDI formou služby v COBA Automotive
  Společnost COBA Automotive, dodavatel plastových dílů pro automobilový průmysl, si pro elektronickou výměnu dat se zákazníky vybral řešení dodávané formou služby. Za měsíční paušál získává od společnosti Aimtec plně integrované řešení ClouEDI, které nevyžaduje správu softwaru a hardwaru.

Hitpardáda štítků