Čínský regulátor představil nová pravidla pro velké akcionáře. Mohou prodat max 1% akcií firmy během 3 měsíců

Čínský akciový regulátor ve čtvrtek představil upravená restriktivní pravidla pro prodeje velkých akcionářů s podíly nad 5% v daných firmách. Podle nové regulace takoví akcionáři budou moci prodat pouze 1% akcií firmy během 3 měsíců.


Zdroj: www.kurzy.cz


 • ČNB v listopadu na intervencích utratila 10 mld. Kč
  Česká národní banka oznámila, že za listopad na obranu hranice 27 CZK/EUR v intervencích vynaložila téměř 10 mld. korun (369 mil. EUR). Vůči letním měsícům jde o řádově nižší nákupy, ale na druhou stranu to ukazuje, že bez intervencí by koruna posilovala.
 • ČNBlog Miroslava Singera: Jak jsme na tom s konjunkturou a růstem?
  Guvernér České národní banky Miroslav Singer polemizuje o faktorech, ovlivňujících současnou ekonomickou situaci České republiky v souvislosti s měnovou politikou. Evergreenem při debatách o měnové politice se v tomto roce stává argument, že...
 • ČNB: Český bankovní sektor je vůči šokům dostatečně odolný
  Bankovní sektor v Česku je jako celek dostatečně odolný vůči případným nepříznivým šokům. Tři banky, znamenající dvě procenta aktiv sektoru, by ale při naplnění testovaného scénáře potřebovaly doplnit kapitál. Vyplývá to z výsledků zátěžových testů,.
 • ČNB a MF doporučily termín přijetí eura zatím nestanovovat (26.12.2015)
  Česká národní banka ani ministerstvo financí doporučují prozatím nestanovovat termín, kdy má Česko přijmout euro. Česká národní banka spolu s Ministerstvem financí doporučily prozatím nestanovovat cílové datum přijetí eura, a tudíž v roce 2016...
 • CME: TCS navyšuje svůj podíl nad 12%
  Akcionář CME, společnost TCS Capital Management, podle hlášení regulátorovi koupil 16.12. dalších 450 tis. akcií CME a navýšil dále podíl na 12,01 %. Tyto nákupy stojí za zvýšenými objemy a růstem akcií CME minulý týden.
 • CME: TCS dále navyšuje svůj podíl při cenách 2,65-2,75 USD za akcii
  Druhý největší akcionář v CME, TCS Capital Management, koupil 30.12. 2015 dalších 164,4 tis.akcií společnosti za ceny 2,65 – 2,75 USD. Podíl na akciích firmy činí mírně přes 12,1 %.
 • CME: TCS CM nakoupil 1,08 miliónu akcií za 2,34 USD a navýšil podíl na 11%
  Investor TCS Capital Management, jenž je po Time Warner druhým největším akcionářem CME, nakoupil ve druhé polovině minulého týdne cca 1,08 mil. akcií CME za průměrnou cenu 2,34 USD/akcie. TCS nyní drží ve firmě cca 11% podíl.
 • Cizí podnikatelé v ČR dosahují zisku častěji než naše firmy
  Cizinci vykazují zisk ve větší míře než naši podnikatelé. Ten je ale současně o čtvrtinu nižší než u tuzemských firem. Každý dvanáctý živnostník má u nás cizí státní příslušnost. Z analýzy AMSP ČR vyplývá, že ze všech zemí V4 má ČR nejvyšší podíl..
 • Čistý zisk pivovaru AB InBev prudce klesl navzdory růstu prodeje
  Čistý zisk největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev se ve třetím čtvrtletí meziročně propadl o 45 procent na 1,375 miliardy dolarů. Firma však rovněž oznámila, že zvýšila objem prodeje o více než milion hektolitrů na 121,7 milionu hektolitrů.
 • Čistý zisk pivovaru AB InBev prudce klesl navzdory růstu prodeje
  Čistý zisk největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev se ve třetím čtvrtletí meziročně propadl o 45 procent na 1,375 miliardy dolarů. Firma však rovněž oznámila, že zvýšila objem prodeje o více než milion hektolitrů na 121,7 milionu hektolitrů.

Hitpardáda štítků