Čínský vývoz i dovoz v říjnu prudce klesl

Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu dosáhl rekordních 61,64 miliardy USD. Vývoz i dovoz však...


Zdroj: www.fxstreet.cz
Témata: DOVOZ, LETO, ROCE, PRUDCE, OBCHODU, HISTORIE, PROCENT, I DOVOZ V, I DOVOZ, KLESL
 • Platby kartou podle vzdělání: Vysokoškoláci platí častěji
  Bezkontaktní platby, které se v Česku velmi rychle uchytily, preferuje 63 procent lidí. Jednou nebo vícekrát týdně kartou v obchodech platí 87 procent absolventů vysokých škol. Oproti tomu u lidí se základním vzděláním je to jenom 39 procent. Během příštích dvou let bude mít bezkontaktní funkci drtivá většina karet v Česku.
 • OKD zažívá nejtěžší časy v historii
  Podle Pavla Jílka, který byl dočasně jmenován finančním ředitelem OKD, zažívá černouhelná společnost nejtěžší časy v historii. Jeho prvořadým úkolem je zajistit finanční stabilitu firmy do budoucnosti.
 • Indové zrušili Greenpeace
  Ekologická organizace Greenpeace přišla o registraci své indické pobočky. Ochránci životního prostředí obcházeli daňové zákony a jejich činnost mířila proti rozvoji země.
 • Toshiba kvůli skandálu žaluje bývalé šéfy, vykázala ztrátu
  Tokio - Japonská elektrotechnická společnost Toshiba Corp. podala žalobu na pět bývalých výkonných představitelů firmy, včetně tří bývalých generálních ředitelů, kvůli špatnému...
 • Sedlák Rada chce od Babiše vrátit zemědělský podnik Agro Jevišovice
  Za politikem a ministrem financí Andrejem Babišem zůstává z období, kdy aktivně působil v byznyse, řada ostrých obchodních sporů. Ten, který vede s někdejším majitelem Agra Jevišovice Bohumírem Radou, je ukázkovým příkladem násilného převzetí.
 • Boj za zdravá prsa 2015 v Nemocnici Blansko
  Stejně jako předchozí tři roky, i letos bude blanenská nemocnice „bojovat“ za zdravá prsa. Na radiodiagnostickém oddělení Nemocnice Blansko, které je akreditováno pro mamární screening, proběhne v pondělí 23. listopadu 2015 od 7.30 do 17.30 hodin „boj za zdravá prsa“. V České republice je každoročně diagnostikováno více než 6 000 nových případů onemocnění, dva tisíce žen s touto diagnózou […]
 • Čínský vývoz i dovoz v říjnu prudce klesl, přebytek rekordní
  Peking - Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu dosáhl rekordních 61,64 miliardy USD (1,6 bilionu Kč). Vývoz i dovoz však prudce klesly, což posiluje očekávání, že Čína bude...
 • Odbory Lufthansy budou ve stávce pokračovat i v pondělí
  Frankfurt - Stávka palubního personálu Lufthansy bude pokračovat i v pondělí, kdy kromě Frankfurtu nad Mohanem a Düsseldorfu nově zasáhne také letiště v Mnichově. Oznámil to dnes odborový...
 • Čínský vývoz i dovoz v říjnu prudce klesl. Přebytek dosáhl rekordních 61 miliard dolarů
  Čínský vývoz se ale v říjnu meziročně snížil o 6,9 procenta a slabší byl již čtvrtý měsíc za sebou. Hodnota zboží a služeb dovezených do země pak klesla až o 18,8 procenta. Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu dosáhl rekordních 61,64 miliardy amerických dolarů.
 • Čína má rekordní obchodní přebytek, vývoz i dovoz ale prudce klesly
  Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu dosáhl rekordních 61,64 miliardy dolarů (1,6 bilionu korun). Vývoz i dovoz však prudce klesly, což posiluje očekávání, že Čína bude muset podniknout další kroky ke stimulaci domácí poptávky, když poptávka po jejím zboží v zahraničí zůstává slabá. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.

 • Seminář: Správa místních poplatků po novele zákona od 1. 1. 2016
  K 1. lednu 2016 nabude účinnosti novela zákona o místních poplatcích, která zasáhne významným způsobem do dosavadní praxe správy místních poplatků, neboť bude nezbytné implementovat nová zákonná ustanovení do obecně závazných vyhlášek. Na celodenním semináři vám poskytneme metodiku aktuálních legislativních změn a seznámíme vás s nejčastěji zjištěnými nedostatky při kontrolní činnosti nadřízených orgánů.
 • Konference: Novela energetického zákona a nové povinnosti pro firmy
  Dne 1. července 2015 nabyly účinnosti zásadní legislativní změny související s novelou zákona o hospodaření energií či zákona o podporovaných zdrojích energie. Všechny firmy, kterých se nařízení o provedení energetického auditu nebo certifikace týkají, musejí své povinnosti splnit nejpozději do 5. prosince 2015. Na konferenci vás tým odborníků seznámí s novými požadavky na energetickou náročnost budov, objasní, ve kterých případech je vyžadován energetický audit, představí možnosti snižování energetické náročnosti při výrobě, distribuci a spotřebě energie.
 • Seminář: Novinky v pracovním právu podle novely od 1. 10. 2015
  Od 1. 10. 2015 je v účinnosti řada změn s dopadem do pracovněprávní oblasti, které musí organizace ve své praxi zohlednit, aby se vyhnuly možným postihům a sankcím. Aktuálně se navíc chystají další změny s předpokládaným datem účinnosti v roce 2016. Konkrétních obrysů nabývá tzv. technická novela nového občanského zákoníku, která se nemálo dotkne právě pracovněprávní tematiky. Přijďte se se správnou aplikací změn ve vaší organizaci seznámit na praktický seminář!
 • Workshop: Jak číst v účetních výkazech
  Výpověď účetních výkazů o firmě je velmi významná, ale pouze pro ty, kdo vědí, jak tyto informace správně interpretovat. Statutární výkazy jsou vysvědčením firem. Manažeři se potřebují rychle orientovat jak v účetních výkazech své společnosti, tak i firem konkurentů a obchodních partnerů.
 • Seminář: Veřejné zakázky - aktuální rizika, obsah a praktické dopady nového zákona
  Zadavatelé, víte, jak si poradit s častými chybami ve veřejných zakázkách? A co pro vás znamená nový zákon o zadávání veřejných zakázek? Zúčastněte se praktického semináře pod vedením jeho spoluautora JUDr. Mgr. Vlastimila Fidlera, kterého budete mít celý den k dispozici pro diskusi a individuální dotazy!
 • Konference: Hranice mezi legálním monitoringem a stalkingem
  Monitoringem zaměstnanců získají zaměstnavatelé účinný nástroj kontroly. Nadměrný monitoring však pro ně může zároveň představovat značné riziko. Seznamte se s novelou zákonů o inspekci práce a zaměstnanosti a vyvarujte se nelegálních praktik. Představíme vám moderní možnosti monitoringu spojené s novými technologiemi, například kontrolu prostřednictvím GPS či mobilních aplikací. Prověřujte své zaměstnance efektivně a bez hrozby sankcí.
 • Konference: Dotace pro organizace a instituce veřejného sektoru
  Získejte praktické návody, jak efektivně čerpat prostředky z dotačních programů určené na provoz či podporu činnosti vaší organizace, na naší konferenci. Nebudeme vás zatěžovat zdlouhavými výčty všech dostupných dotačních programů a jejich prioritními osami. Zaměříme se jen na oblasti, které pro vás mohou mít zcela zásadní význam, neboť těmito dotačními prostředky lze pokrýt až 100 % nákladů.
 • Vzdělávací kurz: Manažerské účetnictví on-line
  Manažerské účetnictví je chápáno jako soubor informací, vycházejících z různých podnikových oblastí jako jsou kalkulace, rozpočetnictví, finanční účetnictví, vnitropodnikové účetnictví, controlling apod. a jehož cílem je poskytování podkladů pro efektivní řízení podniku. Pro správnou orientaci v manažerském účetnictví nemusíte absolvovat dlouhodobé studium na vysoké škole, potřebné vědomosti je možné získat již za 7 týdnů na našem unikátním on-line kurzu.
 • Seminář: Provizní systém pro obchodníky
  Nastavení fungujícího systému motivace a hodnocení členů obchodního týmu je zásadní pro úspěch každé firmy a zároveň představuje věčnou výzvu pro vedoucího oddělení prodeje. Dynamika změn na jednotlivých trzích klade vyšší nároky na obchodní týmy. Reaguje váš provizní systém na měnící se podmínky na trhu a na jednotlivé role obchodníků? Jakou motivaci vedle finančního ohodnocení svým obchodníkům poskytujete? Přijďte na seminář spojený s praktickým workshopem, na kterém vám dva zkušení odborníci poradí, jak nejlépe obchodní tým motivovat a hodnotit.
 • Seminář: Provizní systém pro obchodníky
  Nastavení fungujícího systému motivace a hodnocení členů obchodního týmu je zásadní pro úspěch každé firmy a zároveň představuje věčnou výzvu pro vedoucího oddělení prodeje. Dynamika změn na jednotlivých trzích klade vyšší nároky na obchodní týmy. Reaguje váš provizní systém na měnící se podmínky na trhu a na jednotlivé role obchodníků? Jakou motivaci vedle finančního ohodnocení svým obchodníkům poskytujete? Přijďte na seminář spojený s praktickým workshopem, na kterém vám dva zkušení odborníci poradí, jak nejlépe obchodní tým motivovat a hodnotit.


Hitpardáda štítků