Čínský vývoz i dovoz v říjnu prudce klesl. Přebytek dosáhl rekordních 61 miliard dolarů

Čínský vývoz se ale v říjnu meziročně snížil o 6,9 procenta a slabší byl již čtvrtý měsíc za sebou. Hodnota zboží a služeb dovezených do země pak klesla až o 18,8 procenta. Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu dosáhl rekordních 61,64 miliardy amerických dolarů.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: PROCENTA, DOVOZ, DOS, PRUDCE, REKORDN, KLESL, LETO, I DOVOZ V, I DOVOZ, ROCE
 • Čína má rekordní obchodní přebytek, vývoz i dovoz ale prudce klesly
  Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu dosáhl rekordních 61,64 miliardy dolarů (1,6 bilionu korun). Vývoz i dovoz však prudce klesly, což posiluje očekávání, že Čína bude muset podniknout další kroky ke stimulaci domácí poptávky, když poptávka po jejím zboží v zahraničí zůstává slabá. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.
 • Toshiba kvůli skandálu žaluje bývalé šéfy. Zároveň vykázala ztrátu téměř 80 miliard jenů
  Kvůli špatnému řízení podala japonská firma Toshiba žalobu na svých pět bývalých výkonných představitelů. Žalobou se zřejmě firma snaží distancovat od účetního skandálu, který je největším firemním skandálem v Japonsku od roku 2011. Společnost současně oznámila, že za tři měsíce do konce září vykázala ztrátu 79,5 miliardy jenů.
 • Kytary.cz vstupují na slovenský trh a rozdávají sochám nástroje
  Český prodejce hudebních nástrojů vstoupil na slovenský trh a najal si česko-slovenskou komunikační agenturu Elite Solutions, aby kolem toho udělala řádný rozruch. A ten skutečně byl, do kampaně se zapojili i policisté.
 • Stávka Lufthansy od pondělí pokračuje. Zatím se dotkla 95 tisíc lidí, společnost zrušila 800 letů
  Letušky a stevardi Lufthansy v neděli přerušili po dvou dnech stávku. Od pondělí ale budou opět pokračovat. Za předchozí dva dny musely největší německé aerolinky zrušit přes 800 letů, stávka postihla 95 tisíc cestujících. Stávka se soustředí na Frankfurt nad Mohanem, Düsseldorf a Mnichov.
 • Wanzl letos pro Deutsche Post vyrobí 14.000 kontejnerů
  Hněvotín (Olomoucko) - Rekordních 14.000 přepravních kontejnerů letos vyrobí pro německou poštu společnost Wanzl z Hněvotína u Olomouce. Speciální kontejnery hněvotínský Wanzl dodává...
 • Estonian Air končí, Brusel zamítl státní pomoc. Vláda už má novou firmu
  Malá estonská státem kontrolovaná letecká společnost Estonian Air končí provoz. Důvodem je nařízení Evropské komise, že musí vrátit státní pomoc 85 milionů eur (2,3 miliardy korun).
 • Zámecké vinařství Bzenec začalo s výrobou sektu
  Zámecké vinařství Bzenec začalo s výrobou sektu. Na trh půjde prvních 14.000 lahví. Výroba sektů se do Bzence vrací po 15 letech, řekl ČTK obchodní ředitel Ivo Kaňovský. Bzenec je s výrobou sektů spjatý historicky. První se zde dělaly už v 19. století. Navazuje na to i název nového výrobku, který nese název Sekt 1876.
 • Wanzl z Olomoucka vyrobí pro Deutsche Post rekordních 14 tisíc kontejnerů
  Rekordních 14 tisíc přepravních kontejnerů letos vyrobí pro německou poštu společnost Wanzl z Hněvotína u Olomouce. Speciální kontejnery hněvotínský Wanzl dodává Deutsche Post od závěru roku 2013 a jejich produkce od té doby výrazně roste.
 • Vlaky se opět rozjedou na trati z Lovosic do České Lípy
  Litoměřice - Po více než tříměsíční výluce se v pondělí rozjedou opět vlaky na trati z Lovosic na Litoměřicku do České Lípy. Náklady na rekonstrukci železničních mostů byly...
 • Nemocnice Litoměřice láká nové lékaře motivačním příspěvkem
  Motivační příspěvek až do výše 10 tisíc korun měsíčně nabízí od září 2015 Městská nemocnice v Litoměřicích. Ten je určen studentům 5. a 6. ročníků oboru všeobecného lékařství na všech lékařských fakultách v ČR, kteří projeví vážný zájem pracovat po ukončení studia jako lékaři v litoměřické nemocnici. Ta tímto motivačním prvkem reaguje na vzrůstající celorepublikový problém, kterým je právě nedostatek […]

 • Odbory Lufthansy budou ve stávce pokračovat i v pondělí
  Frankfurt - Stávka palubního personálu Lufthansy bude pokračovat i v pondělí, kdy kromě Frankfurtu nad Mohanem a Düsseldorfu nově zasáhne také letiště v Mnichově. Oznámil to dnes odborový...
 • Čínský vývoz i dovoz v říjnu prudce klesl, přebytek rekordní
  Peking - Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu dosáhl rekordních 61,64 miliardy USD (1,6 bilionu Kč). Vývoz i dovoz však prudce klesly, což posiluje očekávání, že Čína bude...
 • Boj za zdravá prsa 2015 v Nemocnici Blansko
  Stejně jako předchozí tři roky, i letos bude blanenská nemocnice „bojovat“ za zdravá prsa. Na radiodiagnostickém oddělení Nemocnice Blansko, které je akreditováno pro mamární screening, proběhne v pondělí 23. listopadu 2015 od 7.30 do 17.30 hodin „boj za zdravá prsa“. V České republice je každoročně diagnostikováno více než 6 000 nových případů onemocnění, dva tisíce žen s touto diagnózou […]
 • Sedlák Rada chce od Babiše vrátit zemědělský podnik Agro Jevišovice
  Za politikem a ministrem financí Andrejem Babišem zůstává z období, kdy aktivně působil v byznyse, řada ostrých obchodních sporů. Ten, který vede s někdejším majitelem Agra Jevišovice Bohumírem Radou, je ukázkovým příkladem násilného převzetí.
 • Toshiba kvůli skandálu žaluje bývalé šéfy, vykázala ztrátu
  Tokio - Japonská elektrotechnická společnost Toshiba Corp. podala žalobu na pět bývalých výkonných představitelů firmy, včetně tří bývalých generálních ředitelů, kvůli špatnému...
 • Indové zrušili Greenpeace
  Ekologická organizace Greenpeace přišla o registraci své indické pobočky. Ochránci životního prostředí obcházeli daňové zákony a jejich činnost mířila proti rozvoji země.
 • OKD zažívá nejtěžší časy v historii
  Podle Pavla Jílka, který byl dočasně jmenován finančním ředitelem OKD, zažívá černouhelná společnost nejtěžší časy v historii. Jeho prvořadým úkolem je zajistit finanční stabilitu firmy do budoucnosti.
 • Čínský vývoz i dovoz v říjnu prudce klesl
  Přebytek zahraničního obchodu Číny v říjnu dosáhl rekordních 61,64 miliardy USD. Vývoz i dovoz však...
 • Platby kartou podle vzdělání: Vysokoškoláci platí častěji
  Bezkontaktní platby, které se v Česku velmi rychle uchytily, preferuje 63 procent lidí. Jednou nebo vícekrát týdně kartou v obchodech platí 87 procent absolventů vysokých škol. Oproti tomu u lidí se základním vzděláním je to jenom 39 procent. Během příštích dvou let bude mít bezkontaktní funkci drtivá většina karet v Česku.
 • Seminář: Správa místních poplatků po novele zákona od 1. 1. 2016
  K 1. lednu 2016 nabude účinnosti novela zákona o místních poplatcích, která zasáhne významným způsobem do dosavadní praxe správy místních poplatků, neboť bude nezbytné implementovat nová zákonná ustanovení do obecně závazných vyhlášek. Na celodenním semináři vám poskytneme metodiku aktuálních legislativních změn a seznámíme vás s nejčastěji zjištěnými nedostatky při kontrolní činnosti nadřízených orgánů.






Hitpardáda štítků