Co bude s korunou po ČNB?

ČNB včera nevyslala úplně jasný signál, a to se může koruně líbit. Značná část trhu počítala s tím, že centrální banka v dohledné době natáhne závazek intervenovat. A to se skutečně stalo, nicméně závazek tentokrát není tak pevný. ČNB ohlásila, že ukončení kurzového závazku “se pravděpodobně posouvá až do období konce roku 2016“. Neboli, ČNB se tentokrát nechce jednoznačně zavazovat k jasnějšímu termínu exitu a v zásadě se jí moc nechce mluvit o exitu v roce 2017. Má to i svůj praktický důvod. Do začátku roku 2017 prezident Miloš Zeman obmění čtyři ze sedmi členů bankovní rady – slovní závazek současného uskupení by tak nemusel mít velkou váhu.


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: ANALÝZU, PETR ZÁMEČNÍK, JEFF HOCHMAN, JEFF, NAOPAK, ZÁMEČNÍK, ZÁVAZEK, OBDOBÍ, FONDY
 • Zahraniční obchod s vysokým přebytkem

  Zatímco čísla z průmyslu a ze stavebnictví příliš nenadchla, zahraniční obchod se vypjal k velmi slušnému přebytku. Byl sice o něco nižší než v loňském roce, ale vzhledem na rostoucí domácí poptávku nabalující na sebe dovozy, jde o velmi příjemný výsledek.

 • Výzva při investování v prostředí s nulovými a nižšími úroky

  Až do nedávna se souhrnně předpokládalo, že globální ekonomika bude v roce 2016 posilovat. K tomu nedojde. Pokud růst světové ekonomiky dokáže v příštím roce dosáhnout 3,1 %, jak předpovídá MMF, bude to zázrak. Neuvědomili jsme si, že ekonomika se zotavuje už více než šest let. Tato fáze zotavování je slabší, než ty předchozí, a mnohem více roztříštěná. Od začátku světové finanční krize v roce 2007 se potenciální míra růstu výrazně snížila všude: v USA z 3 % na 2 %, v Číně z 9,4 % na 7,20 % a v Polsku z více než 5 % pod 4 %.

 • Jihlavský Icom převzal nové autobusy. Cestující se dočkají klimatizace, řidiči vysněné ledničky
  Česká firma Icom transport převzala od německého výrobce Daimler 140 nových autobusů. Ty nabídnou větší komfort jak cestujícím, tak řidičům. Novinkou bude třeba klimatizace nebo nízkopodlažní přístup. Firma má v současnosti 800 autobusů a snaží se je každých šest let obměňovat.
 • Uzbekistán plánuje zprivatizovat přes tisícovku firem. Strategickým investorům nabídne minoritní podíly
  Více než 1200 státních firem má v plánu zprivatizovat Uzbekistán. Stát chce nabídnout minoritní podíly v největších státních společnostech strategickým investorům. Mezi prodávané firmy bude patřit třeba největší cementárna v zemi Kizilkumcement, producent chemikálií Ferganaazot nebo elektronický závod Foton.
 • Obama zařízl projekt ropovodu Keystone z Kanady do USA
  Americká vláda dnes zamítla projekt páteřního ropovodu Keystone XL z Kanady do Spojených států. Oznámil to prezident Barack Obama poté, co plán odmítlo ministerstvo zahraničí s tím, že „neslouží národním zájmům“. Obamova vláda odkládala rozhodnutí o projektu více než sedm let, od roku 2008, kdy jej kanadská společnost TransCanada předložila.
 • Německá burza obrátila a uzavřela v plusu
  Index DAX si připsal 0,9 % na 10988,03 b.brbrpNěmecká burza v průběhu uplynulého pracovního týdne nenabrala jasný směr a za většinu týdenního zisku vděčí
 • VW uhradí za motoristy možné daňové náklady spojené s údaji o CO2
  Wolfsburg (Německo) - Německý automobilový koncern Volkswagen uhradí za evropské motoristy veškeré dodatečné daňové náklady, které by jim mohly vzniknout v souvislosti s chybnými údaji...
 • Šéfem pražského ANO by se mohl stát Stropnický, Babiš ho navrhne
  Šéf hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby se novým předsedou pražské organizace ANO stal ministr obrany Martin Stropnický. Hodlá to osobně navrhnout 14. listopadu na mimořádném sněmu organizace, řekl dnes vicepremiér na ČT24. Členové ANO v hlavním městě budou vybírat nové vedení poté, co v říjnu oznámila rezignaci na předsedkyni Radmila Kleslová.
 • Volkswagen uhradí za motoristy možné daňové náklady spojené s údaji o emisích oxidu uhličitého
  Německý automobilový koncern Volkswagen uhradí za evropské motoristy veškeré dodatečné daňové náklady, které by jim mohly vzniknout v souvislosti s chybnými údaji o emisích oxidu uhličitého u jeho vozů. Slíbila to v pátek firma. Zhruba 800 000 vozů z koncernu Volkswagen podle úterní zprávy podniku vypouští do ovzduší více emisí oxidu uhličitého, než uvádí výrobce, a má rovněž vyšší spotřebu pohonných hmot.
 • Vláda chce zvýhodnit třetí důchodový pilíř, zvýší daňové úlevy
  Spoření v takzvaném třetím důchodovém pilíři by mělo být atraktivnější. Lidé by například měli mít možnost spořit dřív než od 18 let věku, výhodnější by mělo být postupné vyplácení naspořených peněz. Zvýšit by se měly také daňové úlevy. Předpokládá to doprovodná předloha k normě o zrušení druhého důchodového pilíře, kterou schválila Sněmovna. Nyní zamíří k posouzení senátorům. Ministr financí Andrej Babiš předpokládá, že opatření vyjde na jednu miliardu korun.


 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.

 • Rok 2017: Zpomalení růstu a zahájení Brexitu

  Výhled pro rok 2017 je poměrně optimistický. Přesto se nejspíš dočkáme zpomalení ekonomického růstu. A nemalým rizikem je i nastupující americký prezident Donald Trum a aktivace článku 50. a zahájení vyjednávání vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Kam letos investovat?

 • Rok 2016: Legislativní zemětřesení a pohyby v poradenských sítích

  Letošní rok byl v oblasti finančního poradenství… přelomový. Mnohaletá bitva o regulaci provizí vyvrcholila v 5leté storno, politické snahy o ochranu klienta v zákonu o úvěru si klient zaplatí a dokument Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ způsobil masivní migraci poradců OVB.


 • Co bude s kartami, úvěry a bonusy Citibank, až ji koupí Raiffeisenbank
  Klienty Citibank zaskočila zpráva, že jejich banku koupí Raiffeisenbank. Dokončení transakce, jež podléhá schválení regulátora, je plánováno na první čtvrtletí roku 2016. Jak se tato změna dotkne drobných klientů? Přinášíme odpovědi na nejčastější dotazy.
 • Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB?

  OVB Allfinanz na příkaz dozorčí rady OVB Holding rozvázala spolupráci se třemi zemskými řediteli. Co se stane s jejich strukturami?

 • Co bude s důchody? Na vládu míří ostrá kritika
  Koaliční vláda Bohuslava Sobotky ruší důchodovou reformu Petra Nečase. Končí druhý penzijní pilíř a lidé si mohou naspořené peníze vybrat převodem na účet, nebo si je nechají převést do třetího pilíře. Opozici se tento přístup ale vůbec nelíbí.
 • Co bude s dolem Paskov?
  Autor: Bc. Martin Surovec Již dříve (v roce 2013) vyšla na veřejnost zpráva, že těžební společnost New World Resources (NWR) chce zavřít důl Paskov. Nyní společnost NWR navrhuje dva postupy.
 • Co bude příští rok hýbat s trhy? Čína, ropa i "ničivé technologie", říkají finančníci fondu Fidelity
  Investoři očekávají růst sazeb v USA a jen pozvolné oživení v Evropě. Pozornost trhů se bude upírat také na zpomalení růstu v Číně a na to, zda se prohloubí pokles cen surovin. Digitální doba přináší do firem etablovaných na trhy technologie, které rychle mění zažité byznysové modely.
 • Co bude hýbat trhy tento týden?
  Za uplynulý týden bylo jednou z nejsledovanějších událostí zasedání měnového výboru amerického FEDu, kde se rozhodovalo o utažení měnové politiky. Nakonec však, kvůli obavám o další vývoj v Číně a nízkým cenám komodit, které drží inflaci při zemi,...
 • Co bude hýbat trhy tento týden?
  Za uplynulý týden bylo jednou z nejsledovanějších událostí zasedání měnového výboru amerického FEDu, kde se rozhodovalo o utažení měnové politiky. Nakonec však, kvůli obavám o další vývoj v Číně a nízkým cenám komodit, které drží inflaci při zemi,...
 • Co Alláh nevidí, to srdce nebolí
  Člověk by si skoro myslel, že šest ráno před mešitou bude jediný čas a prostor, kdy istanbulští muži nebudou tak dychtiví se s někým seznámit. A člověk by se mýlil.
 • Coaching – co je na tom obtížné?
  Pracovala jsem při coachingu s managery, jejichž touha získat ode mne tu jednu stoprocentní radu, která ukončí všechna jejich trápení, byla velmi silná. Někteří přes všechna má varování neuvěřili, že žádnou takovou radu nemám, a…
 • Coaching
  V managementu a v poradenství je téměř u všech problémů k dispozici hned několik různých metod nebo nástrojů k řešení. Coaching však v tomto smyslu vede: v literatuře je popsáno velké množství různých modelů a…

 • Co bude s korunou po ČNB?– FinExpert.cz
  ČNB včera nevyslala úplně jasný signál, a to se může koruně líbit. Značná
 • Co bude s mým Facebookem až zemřu? Myslete na to
  Před měsícemProfil na Facebooku má polovina Čechů a každý z nich za sebou zanechává poměrně výraznou digitální stopu. Ta nemusí být ...
 • Co bude s ukrajinským dluhem vůči Rusku? Kyjev chce v lednu vyjednávat
  Kyjev/Moskva - Mezi Ukrajinou a Ruskem zuří obchodní válka, která se ještě víc vyhrotí v roce 2016. Přesto chce za této situace Kyjev vyjednávat s Moskvou o dluhu tři miliardy dolarů, který tento měsíc nesplatil.
 • Co bude světovými trhy hýbat v týdnu od 11. ledna?
  Po prvním, na data sice chudším, ale o to na trzích živějším týdnu roku 2016 se světové události rozběhnou do standardně vysokých otáček. V USA vyjdou pravidelná data z trhu práce, index spotřebitelské důvěry a údaje o průmyslové produkci.
 • Co bude s vaší dovolenou, když končíte v práci?
  Pokud v zaměstnání skončíte dříve, než se vám podaří vyčerpat celou dovolenou, máme pro vás dobrou zprávu, nepřijdete o ni. Dovolená jen tak „nepropadne“.
 • Co bude trhy hýbat v týdnu od 14. prosince?
  Nejdůležitější událostí třetího prosincového týdne a zřejmě i celého roku bude poslední letošní zasedání americké centrální banky, od které se čeká zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů. V Německu vyjdou indexy ZEW a Ifo.
 • Co by kdyby nebyl zavražděn František Ferdinand...
  Smyslem alternativní historie je uvědomit si význam a dosah událostí, které se mohly odehrát jinak. K pochopení důsledků první světové války je třeba vědět, jak by svět vypadal bez ní. K tomu lze dospět jen představivostí: expert na mezinárodní politiku Richard Ned Lebow představuje své tři scénáře.
 • Co bylo vidět? Modelka si nevzala PODPRSENKU, ani...
  Tomu říkáme umění provokace. Modelka. s dokonalými proporcemi si pod šaty nevzala ani jeden díl spodního prádla!
 • Co by měl mít dobrý finanční poradce?
  Najít dobrého finančního poradce je náročné. Trh přesycen "odborníky", kteří chtějí hlavně z lidí tahat peníze, ne jim je ochránit nebo zhodnotit. Jak nenaletět a získat alespoň částečnou záruku toho, že se o vaše úspory stará ten pravý? Téma pro Štěpána Uheríka, vedoucího investic ve společnosti ChytrýHonza.
 • Co by měl obsahovat nový zákon o realitních kancelářích
  27.1.2014 - Profese realitní makléř může být veřejností stále považována za něco negativního. Medializace některých případů vyvolává obavy a nedůvěru ve služby poskytované v rámci trhu s nemovitostmi. Značná část transakcí proto probíhá bez účasti profesionálních realitních zprostředkovatelů. Klíčem k rozuzlení této problematiky se stává konsolidace trhu.Hitpardáda štítků