Co přinesl listopad v oblasti bankovních poplatků? Přehled změn v sazebnících bank

Přinášíme vám pravidelný měsíční přehled změn v sazebnících bank. V listopadu mnoho bank změny v poplatcích neprovádělo. Česká spořitelna upravila sazebník v části týkající se pojištění...


Zdroj: www.finparada.cz
Témata: NAJDETE, OSOBN, LISTOPADU, KLIENTA, ZMĚNA, MĚS, KARTY, POLOŽKA, PLATEBN, NAJDETE ZDE
 • Americký výrobce bankomatů Diebold koupí německého konkurenta Wincor Nixdorf. Ten působí i v Česku
  Přední výrobce bankomatů v USA, společnost Diebold, koupí německého rivala, společnost Wincor Nixdorf. Akvizice vyjde Diebold zhruba na 1,8 miliardy eur. Americká firma akvizicí významně posílí na evropském trhu.
 • Česká spořitelna nabízí nový Prémiový dluhopis ŠANCE 1
  Česká spořitelna nabízí nový Prémiový dluhopis ŠANCE 1, který by měl být určen zejména pro konzervativní investory, ale ne jen pro ně. Tento prémiový dluhopis má podle banky atraktivní potenciál...
 • Pošťáci si v příštím roce výrazně polepší, na jejich mzdy půjde o 400 milionů více než letos
  Mzdy zaměstnanců České pošty vzrostou v průměru o 5,6 procenta. To představuje navýšení celkem o 400 milionů korun. Pošťáci dostanou za letošní rok navíc ještě 90 milionů korun a mimořádnou odměnu generálního ředitele za vánoční provoz ve výši 40 milionů korun. Pošta v České republice zaměstnává zhruba 32 000 lidí.
 • Polský šmejd? Závadné maso pochází hlavně z Česka
  Před konzumací masných výrobků varuje nejen Světová zdravotnická organizace, která je nedávno zařadila na seznam prokázaných karcinogenů. Jako nebezpečné či falšované pranýřuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) konkrétní salámy, klobásy, párky či opracovaná masa. Rizikové jsou zejména výrobky od tuzemských masokombinátů a uzenářů, vyplývá ze záznamů portálu Potraviny na pranýři.
 • Týdenní report - 47. týden 2015
  Souhrn dění na kapitálových trzích v ČR, Polsku, USA a Německu za období 13.11.2015 - 20.11.2015brbr pbrFio banka, a.s.brpbrhttp://www.fio.cz/docs/zpravodajstvi/31-reportTydenni/cz/171273_W_150047.pdfbr
 • FinTech Daily: Světově první Bitcoin platební karta​
  Coinbase představila první Bitcoinovou platební kartu​. Fintech společnosti účtují čtyřikrát méně za mezinárodní platby. Uživatelé Apple Pay jezdí s Mastercard Londýnem zadarmo. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.
 • Dopravní odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Požadují vyšší platy pro řidiče autobusů
  Předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík oznámil, že stávková pohotovost potrvá do odvolání. Zda půjde o lokální stávku, či přeroste v rozsáhlejší protest, není prozatím jasné. Odbory požadují pro řidiče 100 korun na hodinu, namísto dosavadních 72 až 82 korun hrubého na hodinu.
 • ČBA vyzývá klienty ke zvýšené opatrnosti, zaznamenala nový typ kybernetických útoků
  České banky odhalily nový způsob, jakým se kybernetičtí útočníci pokoušejí ovládnout prostředky klientů. Podvodníci využívají falešné stránky internetového bankovnictví, které umístí na přední místa v internetových...
 • Jak sladit měnovou a makroobezřetnostní politiku ČNB?
  V září letošního roku uplynulo již 8 let od okamžiku, kdy se na finančních trzích objevily první signály potíží, které později přerostly do globální finanční krize a velké recese. V jejím průběhu centrální banky razantně reagovaly na rizika pro cenovou stabilitu a v konečném důsledku pro ekonomickou aktivitu a zaměstnanost. Projevem této reakce je globální výrazné snížení krátkodobých i dlouhodobých úrokových sazeb. Setrvávání sazeb na nízkých úrovních však obzvláště v ekonomikách, které se s…
 • RegioJet ruší spoje mezi Bratislavou a Košicemi. Ustupuje "nekalé konkurenci" státního dopravce
  Kvůli podnákladovým cenám slovenského státního dopravce ruší RegioJet dálkové vlaky mezi Bratislavou a Košicemi. Společnost čekala, že proti nekalým praktikám zakročí slovenský ministr dopravy. Nestalo se tak, a proto bude český dopravce mezi dvěma největšími městy Slovenska provozovat jen tři páry spojů.

 • Šetření vodou je u konce, narazilo na své limity. Voda podraží
  Dvacet let domácnosti utahovaly vodovodní kohoutky, loni s tím přestaly. Vodárny i státní úřady se shodují na tom, že víc už lidé s vodou šetřit nedokážou. Ceny vody příští rok navíc porostou, jejich výši teď vodárenské společnosti řeší a oznámí během prosince.
 • Bezpečie v období neistoty? Investičné zlato vystrelilo prudko nahor (Týždeň vo financiách očami komentátora)

  Píšeme na Investujeme.sk: Témou týždňa boli otázky bezpečnosti, každý si na ne ale odpovedá po svojom – inak ich chápu normálni i zmagorení Európania, inak to vidia investori a korunu tomu všetkému nasadzujú nabubrelí politici. Ceny ropy ale vedia svoje, čo sa o centrálnej banke nedá teraz povedať. 

 • ČMSS do září zvýšila zisk na 922 milionů korun

  Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v prvních devíti měsících letošního roku mírně zvýšila zisk. Za nárůstem zisku je mj. růst zájmu o poskytnuté úvěry. ČMSS v letošním roce překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů.

 • Pražský Etnosvět je na jedné vlně s nejstarším vegetariánským podnikem v Evropě
  Velkorysý projekt s názvem Etnosvět byl otevřen před několika týdny v Legerově ulici. Součástí podniku rozloženého do tří pater je veganské bistro, vegetariánská restaurace i výstavní prostory s konferenčním sálem. Jednou z hlavních inspirací Etnosvěta byla slavná curyšská vegetariánská restaurace Hiltl, která slouží svým hostům již od konce 19. století.
 • Ceny plynu a elektřiny by v příštím roce stoupat neměly
  Nové ceníky energií pro rok 2016 bychom měli znát za necelý měsíc. Už teď je ale zřejmé, jaký bude cenový trend. Co tedy můžeme očekávat v příštím roce? Experti na energetiku i dodavatelské společnosti se shodují, že zdražení ceny dodávky se bát nemusíme. U elektřiny jsou ceny rekordně nízké a do účtů zatím nezasáhne ani nový tarifní systém. Zdražení se neočekává ani u plynu, informuje Ušetřeno.cz.
 • Tři čtvrtiny českých firem stále nezveřejnily finanční výkazy za loňský rok
  Zhruba 62 procent firem stále nevložilo do sbírky finanční výkazy ani za rok 2013. Podle ČSÚ navíc až 82 procent firem nevykazuje tržby. Největší podíl firem, které nedodržují informační povinnosti, je v Praze.
 • Vláda schválila nový památkový zákon. Úřady budou moct zakročit proti vlastníkům, kteří o památky nepečují
  Nový památkový zákon, který vláda schválila, byl jedním z jejích hlavních slibů v oblasti kultury. Podle kritiků zákona je horší než ten starý z roku 1987. Tvrdí, že snižuje rozsah památkové ochrany a nechrání například historická města. Účinný by měl být od 1. ledna 2018.
 • Kvůli antibiotikům v medu skončila dozorčí rada Včelpa
  Předsednictvo republikového výboru Českého svazu včelařů odvolalo dozorčí radu společnosti Včelpo, kterou vlastní. Společnost dávala do oběhu med s obsahem antibiotik, která se v EU nesmí podávat zvířatům. V prosinci se na sjezdu svazu zvolí i nové předsednictvo firmy, informoval dnes ČTK tajemník svazu Milan Petrů.
 • 5 věcí, na které nesmíme zapomenout při zabezpečení garáže

  Chcete mít jistotu, že váš dvou nebo jednostopý poklad přežije zimu bez problému? Projděte si s námi pět základních bodů, které by měl zajistit každý majitel garáže. Díky tomu budete mít jistotu, že dodržujete to nejzákladnější pravidlo – jednotné zabezpečení primární přístupové cesty.

 • Fio banka zahajuje úpis akcií Kofoly (rozšířeno o představení společnosti)
  Investoři mohou prostřednictvím Fio banky nakupovat akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko, a.s.brbrpJedna z předních firem zabývající se výrobou nealkoholických nápojů ve střední Evropě, strongspolečnost Kofola, zahajuje primární veřejnou... • Co přinesl rok 2015 na Peníze.cz
  Čtenářům pravidelně přinášíme přehled novinek ze světa peněz a financí. Novinky a změny se ale dějí i na našich webech. Podívejte se, co jsme pro vás za posledních několik měsíců připravili, a hlasujte, která z novinek se vám líbí nejvíc (nebo naopak nejméně).
 • Co přinesou migranti ze Sýrie a dalších zemí pracovnímu trhu v Česku?
 • Co promyslet před založením e-shopu?
  Chcete založit nový e-shop? V krátkém videu přinášíme několik tipů od Vojty Krapítka o tom, co byste měli předem promyslet.
 • CopyCamp 2015: V univerzitním prostředí a s analytickým nádechem
  Jak vykosťovat data podle Josefa Šlerky? Co by se stalo, kdyby najednou zmizelo 75 % značek? Reportáž ze #skolnicopycamp nabízí odpovědi.
 • Co radí podnikatelům zkušení lékaři
  Jan Pirk, kardiochirurg Kompenzujte stres fyzickou aktivitou. U sportovních typů lidí doporučuji běh, cyklistiku či plavání. Podnikatelé středního a...
 • Co říká technická analýza o amerických akciích?
  První polovina uplynulého týdne se v USA nesla v růstovém duchu. Posilování akcií ještě zesílilo poté, co Fed v souladu s očekáváním rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Druhá polovina týdne ale předchozí zisky smazala.
 • Co říkáte na Zotye S21, čínskou kopii SUV Audi Q3?
  V Číně si domácí automobilky s nějakou ochranou duševního vlastnictví moc hlavu nelámou, hlavně pokud jde o vozy určené výhradně pro místní trh. Značka Zotye nyní představila na autosalonu v čínském Čcheng-tu své nové kompaktní SUV, které se ani moc netají tím, že kopíruje design Audi Q3.
 • Co rok, to novinka
  Aby se udržel mezi špičkou v oboru, potřebuje český výrobce obráběcí techniky TOS VARNSDORF přicházet neustále s novými řešeními. Nedostatek techniků je proto pro firmu největším rizikem. Plán na otevření školy ale maří krajští úředníci. „Jsem přesvědčen, že zvítězí zdravý rozum,“ nevzdává se generální ředitel Jan Rýdl mladší.
 • Co rok, to novinka
  Aby se udržel mezi špičkou v oboru, potřebuje český výrobce obráběcí techniky TOS VARNSDORF přicházet neustále s novými řešeními. Nedostatek techniků je proto pro firmu největším rizikem. Plán na otevření školy ale maří krajští úředníci. „Jsem přesvědčen, že zvítězí zdravý rozum,“ nevzdává se generální ředitel Jan Rýdl mladší.
 • Corriere della Sera: Jakou barvu si vzít na pracovní pohovor?
  Řím - Čeká vás pracovní pohovor? Jestliže se rozhodnete pro oblečení v černé, vzbudíte u zaměstnavatele důvěru a zapůsobíte seriózně. Kromě toho je tato barva spojena se vzájemnou...Hitpardáda štítků