Co přinesou migranti ze Sýrie a dalších zemí pracovnímu trhu v Česku?


Zdroj: www.personalista.com
Témata: ZE, ZE S, NEN, A DAL, JASN, MIGRANTI, SURKA, MIGRANTI ZE S, UPLATN, MCROY

 • Bank of England nechává monetární brzdy uvolněné

  Bank of England včera zveřejnila rozhodnutí o (ne)změně úrokových sazeb. Podle očekávání zůstává klíčová úroková sazba na technické nule. Přinášíme vám to nejpodstatnější ze zprávy, která rozhodnutí nic neměnit, zdůvodňuje. Výbor pro měnovou politiku (MPC – Monetary Policy Committe) Bank of England ponechává nastavení monetární politiky beze změny tak, aby byla centrální banka schopna naplňovat […]

  Příspěvek Bank of England nechává monetární brzdy uvolněné pochází z Ekonomický deník

 • Internetové reklamy nám na rozdíl od televizních nevadí

  Polovina diváků klasické televize však tvrdí, že i přesto nenachází dostatečně zajímavý obsah, na který by se dívali na denní bázi. Televizní reklama i teleshopingové nabídky podle nich nejsou dostatečně sofistikované a personalizované, neuspokojují naše potřeby, nepřekvapují a neinspirují. Velká část diváků se proto tradiční televizní reklamě vyhýbá.  Jakmile se reklama na televizní obrazovce objeví,více […]

  Příspěvek Internetové reklamy nám na rozdíl od televizních nevadí pochází z Ekonomický deník

 • Výzkumný technologický institut je vítězem soutěže IGNITE

  Výzkumný technologický institut se prosadil s projektem zabývajícím se výzkumem v oblasti úpravy, filtrace a separace kontaminovaných a odpadních vod.  Společnost UPC Business dnes vyhlásila vítěze soutěže IGNITE, kterou uspořádala za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory poprvé v České republice. Z celkem 72 malých a středních podniků zapojených do soutěže vybrala odborná porota […]

  Příspěvek Výzkumný technologický institut je vítězem soutěže IGNITE pochází z Ekonomický deník

 • Seminář: Jak zmírnit fluktuaci zaměstnanců
  Je Achillovou patou Vaší firmy fluktuace? Nechcete už ztrácet peníze, čas ani energii neustálým náborem nových zaměstnanců, když stejně dají za měsíc výpověď? Jak udržet ve firmě know-how a čím motivovat zaměstnance, aby neodcházeli ke konkurenci? Navštivte náš seminář a vylepšete personální politiku Vaší firmy. Jakákoliv firma je totiž dobrá jenom tak, jak dobré má zaměstnance.
 • Seminář: Účetní závěrka obce bez obav
  Víte, jaké změny čekají obce v oblasti účetnictví? Máte přehled o tom, jak naložit s inventarizačními rozdíly nebo jak zdanit vedlejší hospodářskou činnost? Přijďte na náš seminář, kde vám zkušená lektorka poradí, jak si uspořádat závěrkové práce tak, aby na sebe navazovaly a šetřily váš čas. Budete připraveni na finanční i veřejnoprávní kontrolu a vyhnete se hrozícím sankcím za porušení rozpočtové kázně.
 • Vzdělávací kurz: Prevence rizik bezpečnosti práce v organizaci (online)
  V organizacích do 25 zaměstnanců může v souladu se zákonem zaměstnavatel vykonávat úkoly v prevenci rizik sám, má-li k tomu potřebné znalosti. Každý, kdo má na starosti BOZP a PO v organizaci, si potřebujete udržovat perfektní přehled o legislativních změnách a aktuálních praktických postupech v široké škále jednotlivých oblastí. Málokdo si však může dovolit pobýt celý den mimo pracoviště a školit se. Nabízíme vám intenzivní vzdělávací kurz, na kterém získáte veškeré potřebné informace formou prakticky zaměřených webinářů, jež na sebe logicky navazují a obsahově pokrývají celé spektrum vašich povinností.
 • Seminář: Když k vám přijde na kontrolu inspekce práce
  Orgány inspekce práce kontrolují dodržování pracovněprávních předpisů a za zjištěné nedostatky ukládají vysoké pokuty. Připravte se na možnou kontrolu prostřednictvím našeho semináře, který vás seznámí s pravidly provádění kontrol, vašimi právy a povinnostmi. Nedejte úřadům inspekce práce šanci, aby našly nějaké chyby!
 • Vzdělávací kurz: Specialista strategického řízení
  Neroste firma podle Vaší představy, stagnuje nebo dokonce ztrácí? Máte někdy pocit, že i kdybyste se rozčtvrtili, stejně nebudete stíhat všechnu práci? Naučte se řídit své zaměstnance a neztrácejte zbytečně čas operativou. Získejte nadhled, přerozdělte úkoly a využijte čas na řešení problémů, plánování a realizaci strategií. Díky našemu vzdělávacímu kurzu zvládnete strategické řízení na jedničku.
 • Seminář: Ekologické povinnosti firem v roce 2016
  Změny v chemickém zákoně či zcela nový zákon o odpadech jsou jen střípkem v mozaice stále se měnících ekologických povinností reflektujících množství předpisů, vyhlášek a nařízení. Jako podnikový ekolog máte spoustu zákonem daných závazků, které musíte dodržovat. Náš seminář vás přehledně seznámí nejen se všemi povinnostmi i očekávanými změnami v roce 2016, ale přiblíží vám také nejčastější pochybení v oblasti ekologie, kterých se musíte vyvarovat.
 • Seminář: Ekologické povinnosti firem v roce 2016
  Změny v chemickém zákoně či zcela nový zákon o odpadech jsou jen střípkem v mozaice stále se měnících ekologických povinností reflektujících množství předpisů, vyhlášek a nařízení. Jako podnikový ekolog máte spoustu zákonem daných závazků, které musíte dodržovat. Náš seminář vás přehledně seznámí nejen se všemi povinnostmi i očekávanými změnami v roce 2016, ale přiblíží vám také nejčastější pochybení v oblasti ekologie, kterých se musíte vyvarovat.


 • Co přinesl rok 2015 na Peníze.cz
  Čtenářům pravidelně přinášíme přehled novinek ze světa peněz a financí. Novinky a změny se ale dějí i na našich webech. Podívejte se, co jsme pro vás za posledních několik měsíců připravili, a hlasujte, která z novinek se vám líbí nejvíc (nebo naopak nejméně).
 • Co přinesl listopad v oblasti bankovních poplatků? Přehled změn v sazebnících bank
  Přinášíme vám pravidelný měsíční přehled změn v sazebnících bank. V listopadu mnoho bank změny v poplatcích neprovádělo. Česká spořitelna upravila sazebník v části týkající se pojištění...
 • Co přinesl Digital News Report od Reuters Institute? Tady jsou nejzajímavější poznatky!
  Výzkum Reuters Institute na Oxfordské univerzitě se poprvé zaměřil i na Česko. Ukázal kromě jiného, že Češi fandí online médiím. Ochota a zvyk platit za ně jsou však pořád nízké...
 • Co přinesla novela zákoníku práce? Řetězení pracovních ...
  Zaměstnavatelé budou moci opět uzavírat za určitých podmínek se zaměstnanci pracovní poměr na dobu určitou opakovaně bez časových ...
 • Co přinesla novela trestního zákoníku o redukci typů věznic
  16.10.2015 08:22 Dne 31. srpna 2015 vláda schválila návrh novely trestního zákoníku, která se mimo jiné snaží o zredukování dosavadních čtyř typů věznic na dva, a sice na „věznici s ostrahou“ a „věznici se zvýšenou ostrahou“.
 • Co přinese rok 2017 na finančních trzích?

  Když přemýšlím o investičních strategiích pro rok 2017, napadá mě mnoho otazníků. Podívejme se společně na témata, o kterých se pravděpodobně bude příští rok hodně diskutovat.

 • Co přinese první obchodní týden roku 2016?
  Rok 2016 začíná a s ním přichází i řada důležitých dat. U nás to budou index nákupních manažerů, průmyslová produkce a obchodní bilance, v eurozóně předběžné údaje o inflaci a data z trhu práce a v USA zápis z prosincového zasedání FOMC a data z trhu...
 • Co přinese podzim? Volby a nervozitu
  Co přinese podzim na finanční trhy? Moc pozitivního nečekejte. Rudé kontrolky s nápisem „varování“ budou dost možná svítit po většinu času…..
 • Co přinese klíčová obchodní dohoda TTIP? Většina Čechů neví
  O chystané dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy neslyšelo 61 procent Čechů. Asi pětina občanů informace o smlouvě nazvané Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) sice už zaznamenala, neví však, čeho se týká. Určité povědomí o smlouvě a jejím obsahu má 18 procent lidí. Vyplynulo to ze zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). V porovnání s červnovým průzkumem se tak o pět procentních bodů zvýšil podíl dotázaných, kteří uvádějí, že o…
 • Co přinese čtvrteční zasedání ČNB a kdy centrální banka opustí intervenční režim?
  Česká národní banka má před sebou další zasedání bankovní rady. Překvapí nějak investory? A potvrdí i přes nižší inflaci plán opuštění intervenčního režimu v polovině roku 2016? To bylo téma pro Evu Zamrazilovou, hlavní ekonomku České bankovní asociace, a Jakuba Skryju, portfoliomanažera z Verdi Capital, na prvním podzimním Investičním večeru.

 • Co promyslet před založením e-shopu?
  Chcete založit nový e-shop? V krátkém videu přinášíme několik tipů od Vojty Krapítka o tom, co byste měli předem promyslet.
 • CopyCamp 2015: V univerzitním prostředí a s analytickým nádechem
  Jak vykosťovat data podle Josefa Šlerky? Co by se stalo, kdyby najednou zmizelo 75 % značek? Reportáž ze #skolnicopycamp nabízí odpovědi.
 • Co radí podnikatelům zkušení lékaři
  Jan Pirk, kardiochirurg Kompenzujte stres fyzickou aktivitou. U sportovních typů lidí doporučuji běh, cyklistiku či plavání. Podnikatelé středního a...
 • Co říká technická analýza o amerických akciích?
  První polovina uplynulého týdne se v USA nesla v růstovém duchu. Posilování akcií ještě zesílilo poté, co Fed v souladu s očekáváním rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Druhá polovina týdne ale předchozí zisky smazala.
 • Co říkáte na Zotye S21, čínskou kopii SUV Audi Q3?
  V Číně si domácí automobilky s nějakou ochranou duševního vlastnictví moc hlavu nelámou, hlavně pokud jde o vozy určené výhradně pro místní trh. Značka Zotye nyní představila na autosalonu v čínském Čcheng-tu své nové kompaktní SUV, které se ani moc netají tím, že kopíruje design Audi Q3.
 • Co rok, to novinka
  Aby se udržel mezi špičkou v oboru, potřebuje český výrobce obráběcí techniky TOS VARNSDORF přicházet neustále s novými řešeními. Nedostatek techniků je proto pro firmu největším rizikem. Plán na otevření školy ale maří krajští úředníci. „Jsem přesvědčen, že zvítězí zdravý rozum,“ nevzdává se generální ředitel Jan Rýdl mladší.
 • Co rok, to novinka
  Aby se udržel mezi špičkou v oboru, potřebuje český výrobce obráběcí techniky TOS VARNSDORF přicházet neustále s novými řešeními. Nedostatek techniků je proto pro firmu největším rizikem. Plán na otevření školy ale maří krajští úředníci. „Jsem přesvědčen, že zvítězí zdravý rozum,“ nevzdává se generální ředitel Jan Rýdl mladší.
 • Corriere della Sera: Jakou barvu si vzít na pracovní pohovor?
  Řím - Čeká vás pracovní pohovor? Jestliže se rozhodnete pro oblečení v černé, vzbudíte u zaměstnavatele důvěru a zapůsobíte seriózně. Kromě toho je tato barva spojena se vzájemnou...
 • Corriere della Sera o tom, proč káva narušuje spánek
  Přímé i nepřímé důvody, proč je nápad dát si kávu před spaním zcela špatný, jsou mnohé. Podrobně je vysvětluje výzkum laboratoře molekulární biologie Centra pro lékařský výzkum v Cambridgi. O výzkumu píše italský deník Corriere della Sera.
 • Corriere della Sera: Proč káva narušuje spánek
  Přímé i nepřímé důvody, proč je nápad dát si kávu před spaním zcela špatný, jsou mnohé. Podrobně je vysvětluje výzkum laboratoře molekulární biologie Centra pro lékařský výzkum v Cambridgi. O výzkumu píše italský deník Corriere della Sera. Kofein mění naše vnitřní hodiny.Hitpardáda štítků