Co se děje?

  Začneme opět pohledem na uplynulý týden.     Stav na začátku Stav na konci Změna S&P 500 1931,34 1951,36 +1,04% Zlato 1146,30 1138,40 -0,69% Ropa Brent 48,60 48,13 -0,97%   Americké akciové trhy přerušily pokles trvající od zasedání Fedu, za týden posílily o 1,04 %. Zlato pokračovalo v poklesu, během týdne však bylo výrazně níže, […]


Zdroj: proinvestory.cz
Témata: TÝDEN, SE DĚJE, CENA, V PÁTEK, PÁTEK, CO, DĚJE, VÁM, PÁRTY, CO SE DĚJE
 • Splňte si svůj podnikatelský sen

  Každý z nás má svůj velký sen, týkající se života, práce nebo vztahů. Někdo ho naplní brzy, jiný na to čeká skoro celý život, dalším se nepodaří uskutečnit své sny nikdy. Ale všichni víme, že jsou zde proto, aby se realizovaly. Lépe řečeno, abychom je my, konkrétní jedinci, uskutečnili. Sen, který zapadne, je ztracená příležitost. Nejen vaše. Tím, že naplníme svoji vizi, obvykle také pomůžeme jiným lidem, aby se i jejich sny staly skutečností. Například Tomáš Baťa vybudoval svůj podnik, ale tak, že se skládal z tisíců malých "podnikatelů", vydělávajících více a žijících lépe a kvalitněji, než byl průměr nejen Československa, ale celé Evropy.

 • Výpočet čisté mzdy v deseti bodech
  Zaměstnavatelé sjednávají se zaměstnanci zpravidla hrubou mzdu. Co je tedy dobré vědět o výpočtu té čisté?
 • Ve slovinské Portoroži se uskuteční 22. ročník festivalu Golden Drum
  Ve dnech 13. – 16. října se uskuteční již 22. ročník festivalu reklamy ve slovinské Portoroži, letos s podtitulem „Transformace, osvobození a tvůrčí kultura“. Klíčovými řečníky, právě s ohledem na ústřední téma festivalu, budou český ekonom Tomáš Sedláček, autor knihy Ekonomie dobra a zla a Ajaz Ahmed, spoluautor bestselleru Velocity a současně zakladatel a CEO […]
 • Ceny léků na internetu se liší až o 66 %

  Ceny volně prodejných léků se na internetu výrazně liší. Lidé tak mohou při správném nákupu znatelně ušetřit. Týká se to zejména vitamínů a výživových doplňků. Například u populárního Celaskonu je rozdíl v ceně u jednotlivých e-shopů až 41 %. Vyplývá to z výsledků měření služby Karsa Monitor, která analyzuje ceny zboží v internetových obchodech.

  Aplikace Karsa [...]

  Příspěvek Ceny léků na internetu se liší až o 66 % pochází z Rodinné finance

 • V Centru Černý Most čeká na návštěvníky pestrý program
  Letošní podzim bude v Centru Černý Most výjimečně pestrý díky sezónním zvýhodněným nabídkám a doprovodnému programu pro celou rodinu. Od 16. října do 1. listopadu zprostředkuje „sklizeň slev“ jedinečná šeková knížka s 90 atraktivními nabídkami značek Centra Černý Most. Všechny, kdo do Centra Černý Most zavítají v následujících týdnech, čeká báječná atmosféra inspirovaná barvami a […]
 • Jak profitovat z nápadu někoho jiného
  Jsou tři možnosti. První: vymyslet nápad sám. Druhá: koupit nápad někoho jiného. Třetí: okopírovat nápad někoho jiného. Poslední možnost příliš nedoporučuji. Praxe mi potvrzuje, že když dva dělají totéž, nikdy to není stejné. Máme tedy dvě varianty. Vlastní nápad je skvělý, je to maximum seberealizace, ale popravdě nejvyšší riziko. Nápad není vyzkoušený, většina firem investuje […]
 • 5 chyb, kterých se dopouštějí začínající copywriteři, když hledají práci
  Do našeho týmu neustále hledáme nové textaře a redaktory. Jeden z velkých náborů máme právě za sebou. Napadlo mne sepsat článek, který by mohl začínající textaře inspirovat v tom, jak se ucházet o externí či interní práci ve firmách.
 • Brand management 2015: Forbes – jak prosadit globální značku na českém mediálním trhu
  Dne 23. 9. 2015 se ve Slovanském domě v Praze konala odborná konference Brand management 2015, která byla cílená na oborníky zabývající se značkou, jejím významem, ale především efektivním využitím. Přední odborníci na tuto problematiku se nezabývali tím, jestli je značka vůbec pro firmy důležitá, ale proč je pro firmy tak stěžejní a jak se […]
 • Věřící: Jak se introvert stal vůdcem Islámského státu
  Předkové vůdce Islámského státu Baghdadiho jsou jak sunitští, sahající až k proroku Mohamedovi, tak šíitští sahající k vůdcům pohřbených na jednom z nejdůležitějších svatých šíitských míst - svatyni Al-Askari v jeho rodném městě Samara. Pro udržení své pozice a naklonění si především sunitských muslimů daroval Saddám Hussajn 28 litrů vlastní krve, pro použití jako inkoustu pro Korán umístěný v mešitě Matka všech bitev. Mešita současného vůdce Islámského státu Baghdadiho byla také místem, které mu umožnilo oddávat se své další vášni - hře zvané fotbal. Mešita měla fotbalový klub a Baghdadi byl její hvězdou, na kterou vzpomínají jako na "náš Messi".
 • Daniel Stein-Kubin: My nejsme lidi
  Tak pravil doktor kabaly a protestantský kněz, malíř a kouč se sídlem v Kalifornii, bývalý člen tajných služeb a student vatikánských tajemství, kdysi též zaměstnanec krematoria, hrobník a zahradník. ZEN přináší rozhovor s mužem, který je nekonečně se transformující energií.

 • Příliv uprchlíků má omezit Turecko (aktualizace: Po návštěvě)
  střežení moře společnými lodními patrolami Turků a Řeků, navracení uprchlíků do šesti nových táborů v Turecku, EU se zaváže přijmout ještě půl milionu uprchlíků, EU zrychlí usnadnění víz pro Turecko, EU zaplatí minimálně 250 milionů Eur na pomoc uprchlíkům v Turecku.
 • Byznys a zdraví: Vytiskněte si své nové zuby
  Technologie 3D tisku se rychle dostávají z pozice, v níž byly vnímány jako něco nového, ba exotického, do stavu, kdy jsou běžně používány v řadě odvětví. Jedním z těch velmi nadějných je zdravotnictví. Upozorňuje na to i nová zpráva společnosti Gartner.
 • Pozor na dokumenty: Moderní digitální správa obsahu
  Chtělo by se říci, že dávno pryč jsou časy pořadačů a papírových dokumentů, protože je prostě daleko efektivnější pracovat s dokumenty v elektronické podobě. Koneckonců zkratky DMS - označující systémy pro správu dokumentů, případně ECM - pro podnikovou správu obsahu, jsou tu s námi již řadu let. Realita je ale mnohdy odlišná. Což ovšem nic nemění na faktu, že se o přiblížení k ideálu stále řada organizací každoročně snaží.
 • Když se začíná s digitální správou dokumentů
  V okamžiku, kdy dospějete k závěru, že potřebujete nějaké řešení pro digitální správu dokumentů, začíná zpravidla fáze sběru informací. Je třeba zjistit, co všechno dostupná řešení mohou nabídnout, ale i to, co vlastně od nich budeme potřebovat. Výbornou inspirací mohou být zkušenosti dalších firem.
 • Jak vybírat řešení pro správu dokumentů
  Řekněme si to hned v úvodu na rovinu: Odpovědět na otázku naznačenou v titulku tohoto článku není snadné. Každá organizace má svůj styl práce, své vlastní požadavky, preference. Výběr navíc mnohdy nebude probíhat s čistým stolem, ale s ohledem na stávající řešení, někdy i na preferovaného dodavatele. Přesto stojí za to zastavit se alespoň u několika vhodných výběrových kritérií a u funkcí, které pořizovaný systém musí - nebo může - nabízet.
 • Správa dokumentů v pojmech a číslech
  První vize přechodu od papírové k bezpapírové kanceláři hovořily zpravidla o řešeních pro správu dokumentů (DMS - document management system, je možné se setkat i se zkratkou EDM - Electronic Document management), postupem času se ale vynořil termín ECM (enterprise content management), který zastřešuje nejen samotné DMS, ale i další systémy. Která funkcionalita spadá pod který pojem není ovšem vnímáno nijak striktně. Jak systémy pro správu dokumentů a trh s nimi vidí analytici? Pojďme se na to podívat.
 • Jak postavit na nohy důchodový systém? Nalákat důchodce do práce
  Češi odcházejí do důchodu ve srovnání se západní Evropou brzy. Pracovat déle se jim nevyplatí. Dodat motivaci by jim mohl zkusit stát: prý by to bylo výhodné jak pro seniory, tak pro státní kasu.
 • Dieselgate očima investora: Hrozba, nebo příležitost?
  Akcie Volkswagenu už spadly o 60 procent. Ostatní automobilky ztratily zhruba patnáct až třicet procent tržní hodnoty. Krátkodobě může být hůř. Dlouhodobě se ovšem investorům možná nabízí zajímavá příležitost.
 • Dieselgate očima investora: Hrozba, nebo příležitost?
  Akcie Volkswagenu už spadly o 60 procent. Ostatní automobilky ztratily zhruba patnáct až třicet procent tržní hodnoty. Krátkodobě může být hůř. Dlouhodobě se ovšem investorům možná nabízí zajímavá příležitost.
 • Juncker kupuje reklamu na Junckera. Je určená vám a vy ji taky zaplatíte
  Kampaň za pár miliard možná dokáže z tygra udělat přesvědčeného vegetariána. Platí to i tehdy, když přijde na to, že ho dřou z kůže, aby tu kampaň zaplatili?


 • Co se bude dít po „Czexitu“? 5 scénářů
  Czexit. Odchod České republiky z Evropské unie. Pokud pomineme krátkodobé období zvýšené nejistoty, které po případném a zatím jen čistě hypotetickém, „Czexitu“ nastane, bude ze středně- a dlouhodobého hlediska podstatné, jaké uspořádání Česká republika s Evropskou unií a případně ještě dalšími stranami dojedná. Nabízí se v zásadě pět možností.
 • Co se asi bude dít, když "necháte ztratit" dvacet mobilů?
  Jak dlouho vydrží v ulici města kolo bez dozoru, vyzkoušela kdysi Česká pojišťovna. Nyní něco podobného s mobily udělal výrobce antivirů firma Avast.
 • Corriere della Sera: Středomořská strava omladí mozek o pět let
  Zdravá výživa chrání před přirozenou atrofií mozku způsobenou stárnutím. Kdo jí zdravě, má rovněž více šedé hmoty mozkové, píše italský deník Corriere della Sera. Ryby, olivový olej, ovoce a zelenina... Je prokázáno, že středomořská strava působí kladně na četné aspekty našeho zdraví.
 • Corriere della Sera: Proč káva narušuje spánek
  Přímé i nepřímé důvody, proč je nápad dát si kávu před spaním zcela špatný, jsou mnohé. Podrobně je vysvětluje výzkum laboratoře molekulární biologie Centra pro lékařský výzkum v Cambridgi. O výzkumu píše italský deník Corriere della Sera. Kofein mění naše vnitřní hodiny.
 • Corriere della Sera o tom, proč káva narušuje spánek
  Přímé i nepřímé důvody, proč je nápad dát si kávu před spaním zcela špatný, jsou mnohé. Podrobně je vysvětluje výzkum laboratoře molekulární biologie Centra pro lékařský výzkum v Cambridgi. O výzkumu píše italský deník Corriere della Sera.
 • Corriere della Sera: Jakou barvu si vzít na pracovní pohovor?
  Řím - Čeká vás pracovní pohovor? Jestliže se rozhodnete pro oblečení v černé, vzbudíte u zaměstnavatele důvěru a zapůsobíte seriózně. Kromě toho je tato barva spojena se vzájemnou...
 • Co rok, to novinka
  Aby se udržel mezi špičkou v oboru, potřebuje český výrobce obráběcí techniky TOS VARNSDORF přicházet neustále s novými řešeními. Nedostatek techniků je proto pro firmu největším rizikem. Plán na otevření školy ale maří krajští úředníci. „Jsem přesvědčen, že zvítězí zdravý rozum,“ nevzdává se generální ředitel Jan Rýdl mladší.
 • Co rok, to novinka
  Aby se udržel mezi špičkou v oboru, potřebuje český výrobce obráběcí techniky TOS VARNSDORF přicházet neustále s novými řešeními. Nedostatek techniků je proto pro firmu největším rizikem. Plán na otevření školy ale maří krajští úředníci. „Jsem přesvědčen, že zvítězí zdravý rozum,“ nevzdává se generální ředitel Jan Rýdl mladší.
 • Co říkáte na Zotye S21, čínskou kopii SUV Audi Q3?
  V Číně si domácí automobilky s nějakou ochranou duševního vlastnictví moc hlavu nelámou, hlavně pokud jde o vozy určené výhradně pro místní trh. Značka Zotye nyní představila na autosalonu v čínském Čcheng-tu své nové kompaktní SUV, které se ani moc netají tím, že kopíruje design Audi Q3.
 • Co říká technická analýza o amerických akciích?
  První polovina uplynulého týdne se v USA nesla v růstovém duchu. Posilování akcií ještě zesílilo poté, co Fed v souladu s očekáváním rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Druhá polovina týdne ale předchozí zisky smazala.


 • Co predikovat pro americké akcie?
    V úvodu bych chtěl bych rovněž jako Jan Dvořák popřát. Tak v novém roce především hodně zdraví a zisků! Akciový trh zde v USA zakončil v průměru, mimo technologický index, po delší době rok v mínusu. Index S&P 500 konkrétně mínus 0,7% (s reinvestovanými dvidendami však v plusu 1,38%). Dow Jones Industrial Average pak mínus 2,2% (první roční pokles od […]
 • Co má společného tři roky starý projev a nedávné snížení sazeb ECB?
  Snížení sazeb Evropskou centrální bankou mě přimělo k zamyšlení. Obávám se, že takový krok může mít řadu dopadů. Měl jsem pocit, že na toto téma jsem četl velmi zajímavý komentář již před několika lety. Našel jsem ho – šlo o tři roky starý projev. Zkuste si tipnout, kdy byl autorem toho projevu. Autorem nebyl nikdo jiný, než […]
 • Články týdne | pro investory
  Výběr článků týdne sledujících vliv dění na drahé kovy jako jsou zlato a stříbro, dopad na investice typu akcie a komodity, vývoj eura a dolaru
 • Články týdne – 9. října
  Nedávný vývoj dolaru stručně a názorně. Ferrari bylo oceněno na 11 miliard euro. Vývoj nákupů akcií na NYSE na margin v poslední době A na závěr video o investování do akcií
 • Články týdne – 8. ledna
  Kdo alespoň trochu sledoval dění na trzích teto týden, pravděpodobně uhádne, jakým směrem se bude výběr článků ubírat. První článek je věnován akciovému trhu v Číně Co je výsledkem? Zvýšená volatilita na trzích.  Co (ne)doporučují analytici? Toto je výběr TOP 10 firem s největším podílem doporučení „SELL“:
 • Články týdně – 4. září
   Britská libra již řadu dní oslabuje proti americkému dolaru Dopis akciových trhů investorům Bill Gross: Fed je pozadu          Kniha věnovaná fundamentální analýze: EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně - Růstové akcie - Dividendové akcie - Tajné informace + „třešnička na dortu“ Ke stažení ZDE
 • Články týdne – 4. prosince
  Co se děje na trhu s ropou? něco dlouho nevídaného – nejen, že OPEC neomezuje těžbu, na což jsme si už zvykli – ale OPEC dokonce ZVÝŠIL denní limity na těžbu. Proč SKUTEČNĚ daroval Mark Zuckerberg peníze na „charitu“. Tento komentář k rozhodnutí ECB by vám také neměl uniknout. Jsou dnešní data o nezaměstnanosti v […]
 • Články týdne – 30. října
  Ropné firmy osekávají všechny možné výdaje. Kromě jedněch. Mimochodem, Shell generuje řadu let nevídanou ztrátu. I bez jednorázových položek bychom byli svědky nevídaného poklesu zisku. Deflace může nadělat problém   ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi Stáhněte si ebook!  
 • Články týdne – 2. října
  Výnosy amerických bondů výrazně klesly. To by investoři neměli přehlížet. Je společnost Volkswagen pro Německo stejné důležitá jako velké banky pro Spojené státy? Je společnost VW „too big to fail“? Dost možná, že ano. Zvýší Fed sazby ještě letos? Pravděpodobnost prosincového zvýšení sazeb klesla na necelých 30%      
 • Články týdne – 23. října
  Goldman Sachs: euro spadne pod paritu s dolarem Ropa – bude to ztracená dekáda? Pohled na Německo zvenčí – VW, uprchlíci a fotbal… Amazon nevídaně zlepšuje hospodaření. Co na to analytici?    

 • Dluhy | pro investory
  Články mapující investice, hlavně pak akcie, zlato a stříbro
 • Deriváty | pro investory
  Problémy protistrany – banky se dohadují jak na deriváty
 • Dem | pro investory
  Kam mohou vest prohlubující se rozpory mezi Německem a zbytkem eurozóny
 • Daně | pro investory
  akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro
 • Další velká firma opouští Spojené státy
  Ptáte se proč? Ze stejného důvodu, proč si společnost Apple půjčuje, aby mohla vyplácet akcionářům dividendy. Jde totiž o systém zdanění ve Spojených státech. Jakmile americká společnost chce převést peníze, které vydělaly její zahraniční pobočky, zpět do Spojených tátů, je povinna je zdanit americkou sazbou daně. Porovnejte si ji s jinými zeměmi. Zlatá Česká republika Je […]
 • Čr | pro investory
  akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro
 • Crowdfunding – jaká zavádí Spojené státy pravidla? A proč?
  Předpokládám, že význam slova „crowdfunding“ nemusím nijak vysvětlovat. Přiznávám, že mě zmínky o zavádění regulací ve Spojených státech poněkud překvapila. Americká komise pro cenné papíry (SEC) zavedla relativně přísná pravidla pro to, v jaké míře se lze účastnit crowdfundingu. Pokud se ale na crowdfunding podíváme hlouběji, zjistíme, že zaváděná regulace má racionální jádro a je v souladu […]
 • Co znamená „junk“ Brazílie
  Jsou to zhruba dva týdny, co jedna z největších světových ekonomik spadla nedávno do „junk“ pásma. Jde o Brazílii, jejíž rating snížila agentura Standard & Poors. Její obligace tak nuceně vyřazuje řada fondů, které mají zákaz takovéto cenné papíry držet ve svém portfoliu. Protože rating té které země je vždy stropem pro rating společností z dané země, […]
 • Co se děje?| Pro investory
  akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro
 • Co se děje na trzích
  Na různých finančních trzích se dějí zajímavé věci. Vybral jsem pár dlouho nevídaných skutečností z trhů obligací, navíc o jejich souběh.   K tomu nesmíme zapomínat, že úrokové deriváty patří mezi nejrozšířenější. Proto by nám vývoj na nich neměl unikat ani v situaci, kdy primárně investujeme do akcií, nebo se zaměřujeme na forex. O co tedy jde? Jde o […]

Hitpardáda štítků