Co všechno řekly Zemanovi tajné služby

Je skutečně podezřelé, že autor tohoto textu zná už dva měsíce slogan z demonstrace, na který prezidenta republiky údajně upozornila tajná služba. Citát přinesla Česká tisková agentura a otiskly ho weby regionálního Deníku nebo časopisu Týden. Teď už člověk chápe, že bezpečností prověrka na stupeň "přísně tajné" je na Hradě skutečně jen "frajeřina", jak o tom mluví prezident.


Zdroj: nazory.ihned.cz
Témata: TAJN, JIND, REPUBLIKY, DEMONSTRACE, STR, REFUGEES, WELCOME, ZN, LISTOPADU, REFUGEES WELCOME


 • Jsou firmy, kterým rozruch okolo imigrační krize náramně vyhovuje
  Češi jsou lidé vynalézaví a budou tedy vynalézat. Drobní spotřebitelé budou vyměňovat jističe (vyšší kapacitu za nižší), aby se vešli do nižších tarifů. Občas jim to pak vyhodí pojistky; lze očekávat, že soukromí výrobci přijdou s nějakými regulačními zařízeními pro vnitřní okruhy, např. bránícími přetížení tím, že zařízení nedovolí spustit "žravý" spotřebič, když už i tak je spotřeba vysoká, než vypnete něco jiného.
 • "Mladý Stropnický" není pro zelené nic jiného než závaží
  Zelení byli jistou alternativou. Do soboty, kdy se jejich předsedou stal Matěj Stropnický. Pokud zelené nepovede někdo výrazněji dospělý a nebude dělat věci jinak nejen pro ty, kdo chtějí být jiní, ale i pro všechny, nebude tahle strana ničím jiným, než čím byla poslední dva roky.
 • Paní Krnáčová, nechybí vám ochranná známka na Lítačku?
  Opencard má nahradit Lítačka. Ale zatímco Opencard je ochrannou známkou Prahy, Lítačka chybí. Doufejme, že to není výzva pro spekulanty.
 • Krnáčová chce vyměnit Opencard za Lítačku. Praha by měla požádat o pomoc Brno
  Doufejme, že řešení Krnáčové bude fungovat. Musí. Jen tento rok končí platnost 650 tisíc kartiček opencard a výměna trvá až 14 dní.
 • Podpora domácí péče je správná. Ale co za ni ve skutečnosti dostanete?
  Je dobře, že se ministerstvo a vůbec stát snaží podporovat domácí péči. Současně by měl k tomu nabízet kvalitní služby. A to za cenu příspěvku, který si sám určil.
 • Neshazujme základní příjem ze stolu
  Myšlenka základního příjmu jako taková žádné výrazné mantinely nemá. Obavy z následků zavedení základního příjmu sice mohou být na místě, ale k jejich serióznímu zhodnocení zatím nemáme zkušenosti.
 • Očkování jako otázka víry
  Zatímco odpůrci očkování jásají, že jim soud dal potvrzení správnosti jejich přesvědčení, střízlivým okem vypadá situace jinak. Očkování dál zůstává povinné, dál platí, že rodiče nemohou své dítě odmítnout nechat očkovat z nějakých důvodů a la “myslím si, že to je škodlivé”, ale je potřeba mít vyfutrované to svědomí. Zároveň se tím jaksi posunula rovina debaty o očkování.
 • Zika je příkladem společenské imunity vůči panickému strachu z pandemií
  Překvapivě pomalu se rozjíždí ve světě zájem o virus zika, který se přitom obrovskou rychlostí šíří po Latinské Americe. Až se vnucuje pocit, že po minulých letech projevujeme úctyhodnou imunitu vůči takové panice.
 • Stropničtí: Padouch, nebo hrdina - my jsme jedna rodina
  Nástup politické dráhy Matěje Stropnického, postavený na tom, že ze svého otce udělal úplného idiota, je geniálním tahem, prozrazujícím mnohé o tom, kam daleko došel v Česku politický marketing.
 • Vzdělávání v éře průmyslu 4.0
  Místo abychom hledali způsob jak se připravit na budoucnost, snažíme se konzervovat ji. Ve vzdělávání jsme od Marie Terezie ušli výrazně kratší cestu. Paradoxem je, že směr lze otočit jedině prostřednictvím vzdělávání samotného.


 • Co vše lze najít v krabici daňového poplatníka?
  Práce účetních a daňových poradců nemusí být tak nudná, jak se na první pohled může zdát. I v této profesi lidé zažijí nejedno překvapení nebo úsměvnou historku. Přesvědčte se sami.
 • Co vše lze najít v krabici daňového poplatníka?
  Práce účetních a daňových poradců nemusí být tak nudná, jak se na první pohled může zdát. I v této profesi lidé zažijí nejedno překvapení nebo úsměvnou historku. Přesvědčte se sami.
 • Co vše o vás prozradí, jaký používáte internetový prohlížeč?
  Že by o vás výběr internetového prohlížeče prozradil něco zásadního? Podle Adama Granta, profesora na Wharton School na University of Pennsylvania, ano. A víc, než si myslíte, píše The Independent.
 • Co vše se událo v roce 2015?
  Blíží se konec roku, a proto je potřeba se postupně ohlédnout za tím, co máme za sebou. Bezpochyby lze říci, že ať už z hlediska politických či ekonomických událostí, rok 2015 rozhodně nebyl nudný. Následující řádky tak přinášejí souhrn toho nejdůležitějšího pro jednotlivé měsíce.
 • Co vše změnit či upravit ve stanovách a.s.?
  Pokud ve stanovách akciové společnosti něco chybí nebo je v rozporu s novou právní úpravou (zákonem o obchodních korporacích), je zapotřebí svolat valnou hromadu a nejpozději do 1. 7. 2014 stanovy změnit.
 • Co vše změnit či upravit ve stanovách a.s.?
  Pokud ve stanovách akciové společnosti něco chybí nebo je v rozporu s novou právní úpravou (zákonem o obchodních korporacích), je zapotřebí svolat valnou hromadu a nejpozději do 1. 7. 2014 stanovy změnit.
 • Coworking – sdílená kancelář
  Pracujete z domova a nebaví vás být pořád sami, nebo nemáte na práci doma klid? Potřebujete kolem sebe lidi a sem tam nějaký problém zkonzultovat? Pak by pro vás mohl být dobrým řešením coworking – tzv. sdílená kancelář.
 • Coworking – sdílená kancelář
  Pracujete z domova a nebaví vás být pořád sami, nebo nemáte na práci doma klid? Potřebujete kolem sebe lidi a sem tam nějaký problém zkonzultovat? Pak by pro vás mohl být dobrým řešením coworking – tzv. sdílená kancelář.
 • Cox’s Bazar: Nejdelší pláž světa
  Není ani nejkrásnější, ani ne tak úplně čistá, zato je opravdu nejdelší na světě. Stodvacetikilometrová pláž letoviska Cox’s Bazar hostí zatím málo cizinců a místní si vodní radovánky užívají jen velmi opatrně.
 • Co zachrání české stavebnictví?
  Tuzemské stavebnictví se po loňském růstu letos propadá, podle dnešních čísel Českého statistického úřadu klesla stavební produkce také v dubnu, a to meziročně reálně o 13,7 procenta. Navázala tak na propady z předchozích měsíců. Stavební produkce očištěná od sezónních vlivů byla v dubnu meziměsíčně nižší o 3,3 procenta.

 • Co stojí v cestě prolomení těžebních limitů
  Rozhodne-li vláda o prolomení územně-ekologických limitů těžby, poruší tím téměř dvacet pět let platný slib první polistopadové vlády. Celkové škody na zdraví, životním prostředí a klimatu by mezi lety 2020 až 2050 vzrostly o závratných 130 miliard korun.
 • Co přesně řekl Ježíš o islámu
  Tradiční náboženství vyšla myslím z módy a netřeba mít iluze ani o alternativách. My ničemu nevěříme, protože jsme strašně prolhaní a nikomu se tu věřit nedá. Křesťané nejsou křesťany, komunistická strana nejsou komunisté a pravičáci nejsou žádná pravice. Jo a producenti z reklamních agentur kážou v novinových sloupcích o morálce.
 • Co nejrozhodněji proti zlu. Ale nepodlehnout principu kolektivní viny
  Reakce musí být maximálně tvrdá. Zároveň. je nutné uvědomit si, že zlu je nutné čelit, nikoli ho násobit. Měli
 • Co nejrozhodněji proti zlu. Ale nepodlehnout principu kolektivní viny
  Reakce musí být maximálně tvrdá. Zároveň je nutné uvědomit si, že zlu je nutné čelit, nikoliv ho násobit. Měli bychom se varovat aplikace principu kolektivní viny. Nynější muslimští migranti z velké části právě před vrahy z řad militantních islamistů prchají.
 • Co nám prezident Miloš Zeman vlastně řekl svým projevem na Albertově?
  Prezident Miloš Zeman na Albertově vystoupil před několika tisíci příznivců, kteří drželi v rukou transparenty s heslem Ať žije Zeman a jeho portrétem. Mluvil o tom, že lidé jsou zejména v otázce uprchlické krize obětí mediální masáže. Ti, kdo vyjadřují obavy z přílivu migrantů, jsou podle něj neprávem nálepkování jako islamofobové, rasisté či fašisté. Bylo to skutečně hlavním poselstvím jeho projevu? Co podle vás vlastně prezident občanům sdělil?
 • Co nám prezident Miloš Zeman vlastně řekl svým projevem na...
  Prezident Miloš Zeman na Albertově vystoupil před několika tisíci příznivců, kteří drželi v rukou transparenty s heslem Ať žije Zeman a jeho portrétem. Mluvil
 • Co jsem se naučil od miliardářů
  Určitě byste se rádi něco přiučili a nějakou tu miliardu viděli a vydělali. Tak tedy nastražte uši! Já pro vás jeden šikovný návodeček na život mám.
 • Co jsem se naučil od miliardářů
  Určitě byste se rádi něco přiučili a nějakou tu miliardu viděli a vydělali. Tak. tedy nastražte uši! Já pro vás jeden šikovný návodeček na život mám.
 • Co by řekl Havel o uprchlické krizi
  Prvotní reakcí Václava Havla by byla touha pomoct trpícím. Ale. brzy by zaujal praktický postoj. A. požadoval by i řešení přímo v ohniscích konfliktů.
 • Chybí demokracii update?
  Zkušenost posledních 26 let jasně ukazuje, že pouhé „základní“ nastavení pravidel hry nestačí. Úspěch či neúspěch svobody a demokracie tkví v tom, zda jsme schopni nastavit a dodržovat spravedlivá pravidla hry.

 • Dočetli jste se v ukradených e-mailech premiéra Sobotky něco, co by v rámci veřejného zájmu ospravedlňovalo jejich zveřejnění?
  Hackeři, kteří nabourali Sobotkovu privátní e-mailovou schránku bosobotka@seznam.cz, zveřejnili vybranou elektronickou korespondenci na extremistickém webu White Media. Komunikace se týká migrace, dřívějších koaličních jednání, prezidentské kampaně, výběru ředitele Českého rozhlasu, situace kolem české ropy v německých skladech, ale třeba také Sobotkovy osobní hypotéky. V dalších e-mailech se řeší interní záležitosti sociální demokracie, kauza Davida Ratha nebo dialog se sudetskými Němci. Dočetli jste se v ukradených e-mailech premiéra Sobotky něco, co by opravňovalo v rámci veřejného zájmu ospravedlňovalo jejich zveřejnění?
 • Doba volebního půstu skončila. Na shledanou v lepších časech
  Až do roku 2026 budeme chodit k volbám každý rok. V říjnu 2017 k sněmovním, které vyhraje Andrej Babiš. V lednu 2018 k prezidentským, které vyhraje Miloš Zeman. Ve stejném roce v říjnu přijdou na řadu komunální volby a v květnu 2019 volby do Evropského parlamentu, k nimž už nepřijde vůbec nikdo.
 • Díky ČT víme, že stroj Asadovy propagandy funguje dobře
  Bašár Asad pro ČT neřekl nic, co by se už nevědělo, co by už jeho dřívější propaganda neprodávala. Rozhovor s diktátorem vždy vede k jeho polidšťování, ať už se reportér snaží sebevíc. A je-li rozhovor ke všemu tak servilní, jako byl ten v ČT s Michalem Kubalem, je to ještě horší.
 • Dienstbier si počty běženců vycucal. Je jen politický exhibicionista
  Jiří Dienstbier vystoupil s prohlášením, že Česko může přijmout až patnáct tisíc uprchlíků. To je jistě pravda, zvládli bychom asi i daleko víc. Přesto je Dienstbierovo prohlášení čirou nezodpovědností.
 • Děti se nemají učit programovat, pokud nemají BASIC
  Jakmile se děcku dostane do ruky počítač s připojením, opustí reálný svět. Čím později se dítě dozví o světě "za obrazovkou", tím pro něj lépe.
 • Deset deka Havla
  Nadace Vize 97 zpoplatňuje odkaz Václava Havla. Nedochází. jí, že vzpomínka na tak zajímavého člověka už nepatří jedné nadaci. To
 • Demagogické mlžení vnitra kolem rychlého internetu
  Žijeme a pracujeme v prostředí ekonomiky volného trhu. Obchodní společnosti existují proto, aby generovaly zisk a mimochodem také podporovaly národní ekonomiku zaměstnáváním lidí a placením daní. Je to snad špatně?
 • David Bowie zachránil v 90. letech pop, aby ho mohl pak odstřelovat
  Na konci 80. let byste na budoucnost diskohitmakera jistě nevsadili. Ale Outside všem vyrazilo dech. I proto si Bowie mohl dovolit tak elegantní stárnutí.
 • David Bowie byl hrdinou všech jemných outsiderů
  Technicky vzato se David Bowie stal prvním hrdinou jemných lidí. Aktuální Blackstar se tak stalo hudbou na rozloučenou. Završením života člověka, který si vždy dělal, co chtěl, ale nikdy k tomu nepotřeboval agresivitu.
 • Das Auto už automaticky neznamená kvalitu
  Komentátoři Hospodářských novin si vybrali téma, které je v právě končícím roce zaujalo nejvíc. U Julie Hrstkové to byla aféra automobilky Volkswagen.

Hitpardáda štítků