ČSOB a Era nabízejí předplacenou kartu, která potěší nejen pod vánočním stromečkem

Peněžní dary jsou mezi Čechy velmi oblíbené. Darovat hotovost nebo dárkový poukaz se v poslední době rozhodlo téměř 3/4 Čechů. Nejčastěji peněžním darem potěšíme blízkou rodinu při větších událostech, jako jsou narozeniny nebo blížící se Vánoce. ČSOB a Era/Poštovní spořitelna letos nově nabízejí předplacenou platební kartu, se kterou si obdarovaný může koupit v obchodě či na internetu přesně to, co si přeje nebo potřebuje. A pokud bude chtít, může si peníze jednoduše vybrat z bankomatu.


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: ČSOB A ERA, A ERA, NEJEN, NABÍZEJÍ PŘEDPLACENOU, PŘEDPLACENOU, JI, KARTU
 • Vláda podpořila spravedlivější počet žen v dozorčích radách. Pevné kvóty ale ze směrnice zmizely
  Evropská směrnice by měla přispět ke spravedlivějšímu zastoupení mužů a žen v dozorčích radách. Hlasování vlády ale nebylo jednotné. Proti kvótám je od začátku například ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Směrnice podle eurokomisařky Jourové neurčuje pevné kvóty pro zastoupení mužů a žen v dozorčích radách. Nabádá ale firmy, aby braly ohled na spravedlivé zastoupení pohlaví.
 • JPMorgan doporučuje tyto biotechnologické akcie

  JPMorgan doporučuje tyto biotechnologické akcie
  Cena akcií v biotechnologickém sektoru byla letos volatilní. Investice však stále překonávaly svojí výkonností širší trh. Index biotechnologií (Nasdaq Biotechnology Index) v tomto roce vzrostl o 8,6 %, index S&P 500 vzrostl o zanedbatelných 0,26 %.
   
  „V sektoru biotechnologií je třeba provádět důslednou selekci,“ píší analytici JPMorgan. Podle výsledků třetího čtvrtletí dávají společnostem svá doporučení. 
   
  Které akcie se tedy líbí analytikům JPMorgan?
   

  1. Neurocrine Biosciences Inc. (NBIX) 

  Neurocrine Biosciences, Inc. zkoumá a vyvíjí léky pro léčení neurologických a endokrinních nemocí a potíží u pacientů v USA.
   
  Doporučení JPM: Dlouhodobý časový horizont
  Tržní kapitalizace: 4,7 miliard USD
  Návratnost od začátku roku: 143 %
  Roční růst příjmů: 1254,96 %
  Roční čistý růst příjmů: -28,73 %
  Roční růst zisku na akcii (EPS): 11,76 %
  Rating JPMorgan: Overweight (zvyšování podílu v portfoliu)
  Cílová cena JPM: 70 USD v prosinci 2016
   
  JPMorgan píše: „Z našeho dlouhodobého pohledu zde existuje prostor jak pro lék 98854, tak pro Elagolix, které zatím neukázaly svůj potenciál. Elagolix léčí endometriosis a děložní fibroidy a předpokládáme, že by mohl získat okolo 1 miliardy příjmů. Příjmový model je spíš konzervativní, je třeba počat, jestli se lék uchytí a začne se o něm víc mluvit. Pak by mohly být příjmy ještě vyšší. Elagolix je vyvíjen společně s AbbVie. Co se týká 98854, ten je plně v kompetenci NBIX a mohl by mít vyšší vliv na růst akcií. Tento lék je plně konkurenceschopný a měl by také obsáhnout multi miliardové příjmy. Lék se používá na léčbu tardivní dyskineze. Vyhledem k tomu, že 98854 bude pravděpodobně nabízen za nižší cenu, než SD-809 společnosti Teva, mohlo by to znamenat konkurenční výhodu.“
   

2. Dynavax Technologies Corp. (DVAX) 

Dynavax Technologies Corporation, je biofarmaceutická společnost s léky v klinické fázi testů. Společnost zkoumá a vyvíjí nové vakcíny a léčebné postupy ve Spojených státech. Její výzkumný program se zaměřuje na oblast vakcinační adjuvans, nádorovou imunoterapii, a autoimunitní a zánětlivá onemocnění.
 
Doporučení JPM: Buď a nebo (závislost na schválení)
Tržní kapitalizace: 920 miliónů USD
Návratnost od začátku roku: 42 %
Roční růst příjmů: -51,38 %
Roční čistý růst příjmů: -25,43 %
Roční růst zisku na akcii (EPS): -1,17 %
Rating JPMorgan: Overweight (zvyšování podílu v portfoliu)
Cílová cena JPM: 35 USD v prosinci 2016
 
JPMorgan píše: „Na základě našich údajů se klinické zkoušky léku Heplisav u pacientů s cukrovkou zaměřují na bezpečnost a velikost poměru seroproteinů v porovnání s Engerix B. Z hlediska bezpečnosti se domníváme, že tři předcházející zprávy zmiňují menší riziko. Ve 3. fázi klinického výzkumu, který se zaměřuje na nežádoucí účinky a vážné nežádoucí účinky se uvádí, že autoimunitní odpovědi, jsou vzácné, a těžké autoimunitní odpovědi jsou procentuálně menší než u léků Heplisav než u Engerixu. Z hlediska účinnosti očekává společnost Dynavax očekává podobnou míru séroprotekce u diabetiků v širší populaci (okolo 90%) a pro Engerix B se chovají podobně jako předchozí studie (okolo 70%, případně o něco nižší). Heplisav vykazuje vyšší a zajímavé poměry seroprotekce u klíčových rizikových skupin (věk, pohlaví, BMi, kouření).  Zatím není jasný komerční přínos léku Heplisav a rychlost jeho penetrace na trh s léčbou cukrovky. Hlavním problémem je však to, že v případě jeho neschválení to bude mít závažný vliv na cenu akcie, která by v takovém případě mohla silněji poklesnout.“

 
 

3. Merrimack Pharmaceuticals (MACK) 

Merrimack Pharmaceuticals, Inc., je biofarmaceutická společnost, která se zabývá výzkumem, vývojem a přípravou ke komerčnímu využití léků, diagnostiky a léčebných postupů při léčbě rakoviny primárně v USA.
 
Doporučení JPM: Krátkodobé riziko poklesu
Tržní kapitalizace: 1 miliarda USD
Návratnost od začátku roku: -22,8 %
Roční růst příjmů: 32,69 %
Roční čistý růst příjmů: -2,97 %
Roční růst zisku na akcii (EPS): 3,85 %
Rating JPMorgan: Overweight (zvyšování podílu v portfoliu)
Cílová cena JPM: 14 USD v prosinci 2016
 
JPMorgan píše: „Je potěšitelná reakce lékařů na Onivyde, který léčí post-gem rakovinu slinivky. Společnost má ve vývoji zajímavé léky, které opravňují náš rating Overweight (zvyšování podílu v portfoliu). Z krátkodobého pohledu (konec roku 2015 a začátek 2016) vidíme riziko pro pokles ceny akcií společnosti.“


 

4. Amicus Therapeutics Inc. (FOLD) 

Amicus Therapeutics, Inc., je biofarmaceutická společnost, která vyvíjí a prodává léky pro vzácná onemocnění.
 
Doporučení JPM: Nákup při poklesu ceny
Tržní kapitalizace: 1,2 miliardy USD
Návratnost od začátku roku: 14 %
Roční růst příjmů: n/a
Roční čistý růst příjmů: n/a
Roční růst zisku na akcii (EPS): n/a
Rating JPMorgan: Overweight (zvyšování podílu v portfoliu)
Cílová cena JPM: 18 USD v prosinci 2016
 
JPMorgan píše: „Reakce ceny na migalastat v USA byla přehnaná, vzhledem k velikosti zastoupení v USA. Existuje otázka ohledně řízení společnosti, ale během posledního období bylo obchodování s akciemi aktivní. Akcie společnosti rostly a výhled do roku 2016 je pozitivní, protože 1) výhled migalastat v EU je pozitivní, a 2) výhled pro USA bude záležet na schválení, ale zde by schválení mělo proběhnout bez nutnosti dalších klinických zkoušek. Společnost má kromě toho ve vývoji léky Pompe a Zorblisa, u kterých se předpokládá dobrý průběh.“


 

5. Idera Pharmaceuticals Inc. (IDRA) 

Idera Pharmaceuticals, Inc., je biofarmakologická společnost s léky v klinické fázi výzkumu. Společnost se zaměřuje na výzkum, vývoj a komercializaci nových léčebných postupů pro léčbu rakoviny a vzácných onemocnění v USA.
 
Doporučení JPM: Undervalued (snižování podílu v portfoliu)
Tržní kapitalizace: 329 miliónů USD
Návratnost od začátku roku: -25,6 %
Roční růst příjmů: -18,67 %
Roční čistý růst příjmů: -47,75 %
Roční růst zisku na akcii (EPS): -9,3 %
Rating JPMorgan: Overweight (zvyšování podílu v portfoliu)
Cílová cena JPM: 6 USD v prosinci 2016
 
JPMorgan píše: „Podle Bloomberg je společnost Idera je sledována pouze třemi analytiky, takže konsensus může být zavádějící. Hlavní údaje z IMO-8400 fáze 1 a 2 klinických zkoušek u R / r Waldenströmovy makroglobulinémie budou prezentovány příští měsíc, a je pravděpodobné, že výsledek bude významným katalyzátorem pro akcie IDRA“. 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: JPMorgan
 
 • Někdo má Apple, někdo Zemana
  Debaty příznivců Miloše Zemana a jeho protivníku na sociálních sítích čím dál tím víc připomínají "dialog" fanoušků Windows a Applu. Bylo by pro zemi dobré, kdyby si prezident držel v případě celonárodních diskusí větší odstup. Jinak se totiž nemůže divit, že ho část národa přestává za prezidenta považovat.
 • Zisk společnosti Avago překonal očekávání, akcie v after-hours posílily o 9,5 %
  Společnost Avago Technologies, která se zabývá výrobou a prodejem analogových, smíšených a elektronických komponent, zveřejnila po včerejším closu hospodářské výsledky za fiskální 4Q 2015.brbrtable thead tr
 • Air Bank mění svým klientům život v oblasti účtenek za zboží
  Air Bank v pátek spustí službu Šanon, která by měla klientům banky zjednodušit život s účtenkami a platbami faktur. Mobilem v obchodě vyfotíte účtenku a následně ji zatřídíte či přiřadíte ke konkrétní ....
 • Ceny nafty i benzinu stále klesají. Na severu Čech spadly dokonce pod 29 korun za litr
  Průměrná cena Naturalu 95 se pohybuje okolo 29,45 koruny za litr, nafta se průměrně tankuje za 28,78 koruny za litr. Nejdráže natankují řidiči v Praze a na jižní Moravě, nejlevněji v Královéhradeckém kraji, což je jediný kraj, kde se cena Naturalu 95 dostala pod 29 korun za litr. Podle analytika bude pokles cen pohonných hmot v nejbližším týdnu dále pokračovat.
 • Úvěrová horečka vrcholí

  Každoroční předvánoční horečku zaznamenaly i finanční ústavy. Banky zaznamenaly nárůst půjček o deset procent, ale i téměř o třetinu. Ne vždy jde jen o nákupy dárků.

 • MF: Počet nových smluv o stavebním spoření do konce září klesl
  Praha - Stavební spořitelny uzavřely za tři čtvrtletí 281.000 nových smluv o stavebním spoření, což byl meziroční pokles o 23 procent. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo...
 • Uvolnění ECB dostane pod tlak ČNB, tvrdí stratég
  Evropská centrální banka dnes, podle širokého očekávání analytiků a ekonomů, posune depozitní sazbu hlouběji do záporných hodnot a rozšíří nákupy dluhopisů v rámci programů kvantitativního uvolňování (QE). Stratégové Pioneer Investments se domnívají, že tím ECB přinese těžké časy České národní bance, která může být nucena opustit režim kurzového závazku na koruně. ČNB něco takového odmítá a guvernér Singer naposledy v minulém týdnu uvedl, že i z pohledu devizových rezerv ČNB necítí žádný tlak.
 • Žaloba na majitele bytu-neplatiče zamezí odpojení domu od energií
  Brno - Problém s majitelem bytu, který neplatí a kvůli němuž hrozí, že celý dům bude odpojen od vody a energií, lze řešit podáním žaloby. ČTK to dnes řekl zástupce ombudsmanky Stanislav... • Hitpardáda štítků