Deset nejlevnějších hatchbacků v Česku

Do výběru jsme zařadili vozy z kategorie nižší střední třídy podle nejnižší ceny.


Zdroj: hn.ihned.cz
 • Nakládačky
  Okruková sezóna je celý rok. Podáváme to nejkyselejší z minulého týdne.
 • Migranti jako pracovní síla? Spíš klienti sociálních systémů
  Zkušenosti i vyhlídky jsou ponuré. 9/10 migrantů skončí na sociálních dávkách.
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 22. 9. 2015
  Chcete stejné potraviny jako Němci? Kontrolujte, co jíte, vzkazuje ministr Jurečka. Zemědělský svaz: Tržby z hlavních komodit letos klesnou o 13 mld. Pokud se pojistný fond před katastrofami vyčerpá, doplní jej stát. Farmáři z Plzeňska dostávají méně peněz od německých mlékáren.
 • Podle zastaralých receptů nová řešení "neuvaříte"
  Při diskusích s manažery, konzultanty či trenéry se stále častěji hlavní téma stočí na to, jak překlopit strategii firmy z horních pater managementu...
 • Vize 2050 k dlouhodobě udržitelnému podnikání
  Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (CBCSD) je členem Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (WBCSD), která sdružuje dvě stovky...
 • Tradiční organizace je ohrožený druh
  Doba se změnila. Svět byznysu je tak turbulentní, že předběhl schopnost podniků adaptovat se - svými produkty, službami, byznys modely a rychlou reakcí na změny. Firmy chtějí být pružné, ale stále propojují obdélníky čarami a vytvářejí zastaralé "pavouky," které nesprávně nazývají organizačními strukturami. Neboť organizace je vnitřní fungování organismu a struktura je jeho vnější forma.
 • Inovace jsou módní, ale řídit je umí málokdo
  Zkušených manažerů inovací, těch, kteří se chopí nápadu a provedou celý tým procesem, kdy doručí výrobek či službu zákazníkům, je málo. Vystihuje to...
 • Mizí lídři, stávají se z nich správci firem vlastněných cizinci
  Tescan, Wikov, Contipro, Aero, Bonatrans, Linet, TOS Varnsdorf, Jihostroj, ERA, Brano, PBS. Armatury Group, Waisoft, Fosfa. Co mají společného? Jde o globálně úspěšné české firmy se silným lídrem v čele. "Nevyprodaly" se cizímu vlastníkovi a řídí si marketing a obchod. Profitují, protože mají kontakt s koncovým zákazníkem, a tudíž vyšší marže.
 • Contipro v podhůří Orlických hor nemá o talenty nouzi
  Několik vědců na Orlickoústecku vybudovalo firmu Contipro, jež ovládá ve svém oboru, na trhu s kyselinou hyaluronovou, třetinu světového trhu. Majitel Vladimír Velebný nerozvíjí tým výzkumníků jen pro svou firmu, ale podporuje přírodovědné a technické vzdělávání v celém regionu.
 • Národnost kapitálu ovlivňuje strategické řízení firem
  Profesor Milan Zelený uvedl letos 4. července v Lidových novinách: "Na českou ekonomiku se dívat nemusíme, tady nic není. Jakákoli přidaná hodnota, kterou vytvoříme, plyne do zahraničí." Na sociálních sítích se rozproudila debata. K rozhovoru na toto téma pro Moderní řízení jsme oslovili Pavla Csanka, hlavního analytika Jihomoravského inovačního centra (JIC), který dříve působil i jako konzultant pro ekonomický rozvoj a v NERV, kde spoluvytvářel Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti ČR 2012-2020.

 • Skandál Volkswagenu ohrožuje jeho status „zodpovědné firmy“

  Volkswagen může přijít o status „zodpovědné firmy“ a navíc mu hrozí pokuta ve výši 134 % loňského zisku. Společnost Volkswagen patří do světové špičky nejvíce „zodpovědných společností“. Toto hodnocení je nyní pod drobnohledem, vzhledem ke skandálu kolem podvodů s vypouštěním emisí. Společnost RobecoSAM, která spolu s S&P a Dow Jones indexem označuje akcie firem s nejnižším environmentálním, sociálním […]

  Příspěvek Skandál Volkswagenu ohrožuje jeho status „zodpovědné firmy“ pochází z Ekonomický deník

 • ČEZ chce v Česku nabízet domácí úložiště elektřiny. Stojí až milion korun
  Společnost ČEZ hledá cesty, jak na tuzemský trh uvést skladovací systémy elektřiny německé společnosti Sonnenbaterie, ve které nedávno koupila podíl. České spotřebitele však může odradit poměrně vysoká cena.
 • Zabíjíme podnikatele. Proto se nám nedaří
  Vítězství má mnoho otců, ale porážka je sirotek, říká klasik. Nepochybným vítězstvím poslední doby jsou elektromobily Tesla. Byť většina by asi otcovství bez váhání přiřkla podnikatelskému géniu Elona Muska, jiní se neradi smiřují s myšlenkou, že by v 21. století ještě mohl jednotlivec, byť sebevíc nadaný, proměnit svět. Například novinářka Amanda Schaferrová připomíná na webu MIT Technology Review, že za Muskovým úspěchem jsou investice veřejného sektoru a politická podpora čistých…
 • Kdo nejvíce vydělal na nulových sazbách?
  Že politika nulových sazeb svědčí firmám, které využívají dluhové financování, o tom není pochyb. Zajímavé je ale srovnání vývoje cena akcií. Porovnává je za dvě období: 1. Od posledního zvýšení úroků Fedem v létě 2006 2. Od začátku politiky nulových sazeb na konci roku 2008.  Slabé výsledky sektoru energií mne nepřekvapují, tam je hlavním faktorem […]
 • Co musíte ráno vědět (23. září)
  Jak v úterý dopadlo obchodování na evropských a amerických burzách, do jakých rozměrů narostl skandál automobilky Volkswagen s emisemi a co málem překazilo cestu Neila Armstronga na Měsíc? To vše musíte ráno vědět.
 • Brazilský real oslabil tak, jako dosud nikdy

  Brazilský real oslabil na dosud nejnižší hodnotu v historii vůči americkému dolaru. Má to celou řadu důvodů. Brazilská ekonomika se dostává na kolena. Minulý týden zveřejnil přispěvatel Busines Insideru Myles Udland nepěkná data, přicházející z Brazílie. Spotřebitelská a firemní důvěra v ekonomiku klesá, stejně tak maloobchodní tržby, zatímco inflace a nezaměstnanost se začínají zvedat. Nepříznivý vývoj brazilské […]

  Příspěvek Brazilský real oslabil tak, jako dosud nikdy pochází z Ekonomický deník

 • V Praze zadrželi 385 kilo chilli papriček, obsahovaly pesticidy
  Brno - Státní zemědělská a potravinářská inspekce zadržela na letišti v Praze-Ruzyni ve spolupráci s celním úřadem zásilku s 385 kilogramy chilli papriček. Obsahovaly nadlimitní množství pesticidů, které mohou být zdraví škodlivé. Odesílatel navíc uvedl na obal jinou zemi původu než v průvodní dokumentaci, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Radoslav Pospíchal.
 • Periscope s Horákem o hnutí Nevím: přes 250 diváků
  Čísla a zkušenosti Médiáře z živého vysílání prostřednictvím mobilní aplikace
 • Americké akcie v úterý oslabily, sráželo je kolísání cen ropy a obavy z vývoje ekonomiky
  Akciové trhy ve Spojených státech v úterý skončily v červených číslech. Na akcie energetických a těžařských společností měl negativní dopad počáteční pokles cen ropy a dalších komodit. Investory příliš netěší ani skandál německé automobilky Volkswagen s emisemi, který by mohl být jen špičkou ledovce a rozšířit se i na další společnosti. Trhy nyní čekají, jak vyzní středeční čínský index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru.
 • Komentované zprávy bank: Se Zuno prý ušetříte, i když nejlepší je ČSOB

  STŘEDEČNÍ SERIÁL - KOMENTOVANÉ ZPRÁVY BANK: Opět přinášíme další díl komentovaných tiskových zpráv z bank. Opět budeme komentovat s lehkou dávkou ironie a nadhledu. Tentokrát se budeme věnovat Zuno, GE Money Bank a ČSOB.

 • Dandy z ráje
  Hvězda německé módy Bent Angelo Jensen naučil osobnosti showbyznysu znovu nosit obleky. Před dvěma lety ho málem zničil krach OP Prostějov a vlastní velké oči. Dnes je jeho značka Herr von Eden zpátky a silnější než dřív. Vítejte ve světě, kde pánský oblek nerovná se uniforma.
 • Cosi jako COS
  Butikům v Pařížské přibude na jaře nový soused. Značka, jejíž kousky připomínají japonské origami nebo úder pianové klávesy.
 • Cizinci? Ve Vietnamu dnes žije 200 tisíc lidí, kteří se domluví česky nebo slovensky
  V Českém Krumlově žije 443 cizinců, z nichž 272 má trvalý pobyt. Když si tato čísla vynásobíme tisícem, dostaneme se poměrně blízko k celkovému počtu cizinců žijících v Česku. Počty přistěhovalců u nás rostou víceméně stabilně už od doby, kdy samostatné Česko vzniklo.
 • Čínská firma Yapp plánuje investovat téměř 350 milionů korun. Dodá i nádrže do nového SUV od Škody
  Yapp, výrobce nádrží pro Škodu Auto, získal nové zakázky a plánuje do dvou let zdvojnásobit výrobu. Firma s půlmiliardovými tržbami chystá investice téměř za 350 milionů korun. Práci tak v Česku najde dalších třicet lidí v Mladé Boleslavi a třicet v Kvasinách.
 • Čeští studenti jsou ve srovnání s Evropou skromní. Při nástupu do práce by si řekli méně, než je průměrná mzda
  Požadavek 23 750 Kč měsíčně je o 2500 méně, než činí průměrná mzda. Studenti ve Spojených arabských emirátech si klidně řeknou dva miliony korun ročně. Z evropských zemí jsou nejnáročnější mladí Švýcaři.
 • Černobyl zářil světle malinovou, vzpomínala v Praze nositelka Nobelovy ceny Alexijevičová
  Nobelovu cenu za literaturu získala běloruská spisovatelka a novinářka Světlana Alexijevičová. Doma v Bělorusku nesmí mluvit v televizi ani v rozhlasu. Napsala knihy o lidech z Černobylu i obhájcích Putinova ruského impéria.
 • Byznys ERP pomáhá s procesy v kovovýrobě
  Společnost Kovo Kasejovice Mont, která má dlouholetou tradici především v zámečnické a zakázkové kovovýrobě, se rozhodla pro jednotné řešení výrobních a logistických procesů.
 • BYOD? Je třeba si uvědomit realitu
  Pokud vaše pracoviště ještě nepodporuje využívání soukromých zařízení pro práci, tedy tzv. BYOD (Bring-Your-Own-Device), je velká šance, že se to brzy změní. Podle analytické společnosti Gartner polovina podniků uvádí, že v případě chytrých telefonů mají úmysl přejít v roce 2017 výhradně do režimu BYOD, a eliminovat tak vybavování zaměstnanců firemními zařízeními.
 • Bosch masivně nabírá lidi. Hledá stovky dělníků i techniků s vysokou školou
  Výrobce techniky a spotřebičů urgentně shání nové zaměstnance pro svůj jihočeský závod i továrnu v Jihlavě. Jen v Českých Budějovicích si firma dala pro letošní rok za cíl nabrat 150 vysokoškoláků techniků. Zhruba 120 adeptů se firmě od začátku roku už povedlo najít. Zbytek stále shání.
 • Big data v praxi
  Přibližně před dvěma lety se začalo mluvit o velkých datech. Od začátku se debata vedla nejen o technických aspektech uchovávání a zpracování...

 • Energetický audit se stává nutností
  Čas pro naplnění požadavků kladených na velké podniky zákonem 406/2000 Sb. se rychle krátí. Jaké jsou možnosti řešení?
 • Elixír života? Chemici ocenění Nobelovou cenou našli klíč k pochopení rakoviny
  Tomas Lindahl se zaměřil na zkoumání poruch v přepisu DNA a postupně došel k závěru, že ve skutečnosti je tato molekula velmi nestabilní. Azíz Sancar zkoumal mechanismy, které obnovují bakteriální DNA poškozenou ultrafialovým zářením, a našel enzymy, díky nimž organismus takové poškození bez následků přežije. Paul Modrich výzkumem dosáhl lepšího pochopení vzniku nádorového bujení. S trochou nadsázky se dá říct, že nástroje na opravu DNA mohou být elixírem života a věčného mládí.
 • Elektronické aukce jako služba
  "Většina dodavatelů velkých spotřebitelů není spokojena s úrovní služeb na trhu," tvrdí v rozhovoru David Kučera, generální sekretář Power Exchange...
 • Editorial
  Vážení čtenáři, dostává se vám do rukou první číslo magazínu Energie, které do značné míry vychází z dosavadní přílohy Energetika, bude však přinášet...
 • Editorial
  Vážené čtenářky, vážení čtenáři, firemní flotily pomalu začínají zelenat. Tedy ne že by všechna služební auta najednou měla jen zelenou barvu, ale do...
 • EA Sports NHL 16
  Hokejový simulátor má první plnohodnotnou verzi pro nové konzole. Vrací se režim sezony i další prvky, které se do ročníku 2015 nevešly. Největší důraz klade EA na "sběratelský" režim Ultimate Hockey Team.
 • Drahokam z Nášiku se třpytí jako poslední paprsky léta. Indický Sauvignon Blanc patří k orientální kuchyni
  V Indii je sice mnohem méně vinařů než třeba IT specialistů, ale i tohle odvětví se v lidnaté zemi rozrůstá. Indická Sauvignon Blanc má pompézní jméno "Jewel of Nasik", jak to mají Indové rádi. Víno se dobře hodí ke kořeněné indické kuchyni.
 • Doosan Plzeň dodá do Polska turbosoustrojí za stamiliony
  Plzeňský výrobce získal v Polsku zakázku na dodávku kompletního turbosoustrojí o výkonu 75 megawattů.
 • Do čela Twitteru se vrátil kdysi zapuzený šéf Dorsey. Autor prvního tweetu v historii
  Do čela Twitteru se definitivně vrátil jeden z jeho zakladatelů Jack Dorsey. Je to příběh o zrození, zapuzení, vyčkávání a vítězství. Hollywood by lepší nenapsal. Stále ale platí - jak to udělat, aby oblíbená služba vydělávala?
 • Děti se budou učit programovat. Novinka ve výuce má být povinná už od první třídy
  Výuka programování má být povinná už od první třídy základní školy. Dnes si žáci při výuce počítačů většinou osvojí jen základní dovednosti - tvorbu tabulky, textu nebo prezentace. Podle ministerských plánů by se výuka programování měla celoplošně rozjet nejpozději v roce 2020. Nejprve bude potřeba proškolit samotné vyučující.

Hitpardáda štítků