Deset oblastí, v nichž se vám úspory mohou prodražit

Nevyhovující počítač či software snižuje produktivitu zaměstnance. Nevyplatí se také výrazněji omezovat věrnostní programy pro stálé zákazníky. Kvůli neprovázanosti jednotlivých úsporných kroků firmě vznikají mnohem vyšší náklady, než jaká byla původně ušetřená částka.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: PEL, SE V, DESET OBLAST, V NICH, DESET, MOHOU PRODRA, OBLAST, LUCIE PEL, LUCIE, PRODRA
 • Kdo zvítězil v boji proti korupci?
  Módní záležitostí posledních let je boj proti korupci, a kdo nebojuje proti korupci, jako by nebyl. Co bylo výsledkem tohoto falešného boje a kdo v něm zvítězil? Co to je korupce a kde se jí nejvíce daří? Známe příčiny korupce?
 • Prodej zboží na splátky pomůže firmě v růstu
  Nabídnout zákazníkům koupi zboží na splátky je snadné. Spolupráce s úvěrovou společností nestojí podnikatele téměř nic a zbaví ho navíc rizika, že kupující nezaplatí. Pokud navíc dokáže prodejce s úvěrovou společností jednou za čas vyjednat akční nabídku, vydělá na zvýšení obratu.
 • Kancelářské vybavení: co si pořídit pro novou sezonu
  Závěrem roku podnikatelům i firmám běžně zbývají volné finance, které lze investovat do technického vybavení. Pro bezpečnější i pružnější chod firmy jsou vhodná datová úložiště. V kurzu je také operativní leasing techniky.
 • Minimální mzda vzroste, plátce DPH čekají nové povinnosti
  Jednou z největších změn v rámci podnikatelského prostředí a daňových předpisů v roce 2016 je plánované zavedení elektronické evidence hotovostních tržeb. Novinky se týkají například také dohody o provedení práce. Zákonodárci ale připravili pro podnikatele řadu dalších změn.
 • Barbíny ani Lego nevedeme
  E-shop Dráček.cz patří manželům Loudínovým. Z koutku v dětském pokoji panelákového bytu za 11 let vyrostl úspěšný obchod. Původně nabízel jenom českou hračkářskou malovýrobu, teď se zaměřuje i na školní batohy.
 • S krabicí dílů občas letíme přes půl Evropy
  Richard Santus létá od dětství. Svou vášeň před sedmi lety přetavil v prosperující byznys. Jeho letecká společnost Aeropartner si pronajímá tryskáče, které provozuje pro charterové lety. Společnost zaměstnává 25 lidí, z toho 18 pilotů. Ročně uskuteční na 2000 hodin letů.
 • Jde to i bez investora, stačí dřina a zápal
  Když se vám nedaří, změňte byznysový model nebo i trh, radí úspěšní podnikatelé. Ti se zúčastnili Týdne podnikání, který se v Česku konal již potřetí. Pořádající institut ELAI už připravuje další událost. "Rozvoj podnikání a startupů jde ruku v ruce s inovacemi, proto na jaro 2016 chystáme Týden inovací," prozrazuje Lukáš Sedláček, výkonný ředitel ELAI.
 • Prachy (ne)jsou všechno
  Toužím po nějakém solidním autě. Už nechci bydlet v paneláku. Chci svoji ženu pozvat na Bali, na Mácháči už jsme byli mnohokrát. Také kvůli podobným...
 • Regulátor se zašprajcoval: Žádné dotace na obnovitelné zdroje
  Domácnosti se solárními panely na střeše. Pěstitel biomasy. Banky, které půjčily na obnovitelné zdroje. Lidé, kteří odebírají teplo z kogeneračních výroben. Všech se může dotknout otálení českého regulátora s vypsáním podpory na obnovitelné zdroje. V předchozích letech úřad dotace vypisoval do konce listopadu, letos prý ale nemůže, chybí mu prý zákonný rámec.
 • Máte strach ze zdražování hypoték? Nechte si garantovat sazbu až rok dopředu

  Super nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů už pravděpodobně dlouho nevydrží. Proto je stále zájem o tzv. garanci úrokových sazeb. Zarezervovat si nízkou sazbu můžete až na rok, ale musíte splnit určité podmínky. Za službu si navíc banky neúčtují žádný poplatek.


 • Deset nejlevnějších modelů střední třídy
  Do výběru jsme zařadili vozy manažerské kategorie v nejlevnějším provedení. Stav odpovídá aktuální nabídce automobilek
 • Deset let Merkelové, německé panímámy
  Angela Merkelová má za sebou deset let ve funkci kancléřky. Němci mají pocit, že jsou v dobrých rukou. Merkelová dokáže překročit svůj stín a činit kroky, které všem vyráží dech.
 • Dell s EMC nabídne konkurenceschopné podnikové portfolio
  Akvizice, kterou před pár týdny učinil Michael Dell, si získala velkou mediální pozornost. Není divu, šlo o největší obchod v segmentu IT firem od...
 • Delikatesa z Piemontu: Nejlepší lanýže z dubových lesů
  Připomínají brambůrky, přitom jde o jednu z nejluxusnějších delikates světa. A též z nejdražších. Bílé piemontské lanýže. Najít je umí speciálně vycvičení psi. Právě teď voní a chutnají nejlépe.
 • Delikatesa z Piemontu
  Připomínají brambůrky, přitom jde o jednu z nejluxusnějších delikates světa. A též z nejdražších. Bílé piemontské lanýže. Najít je umí speciálně vycvičení psi. Právě teď voní a chutnají nejlépe.
 • Darujte přidělávač práce
  Není to tak dávno, co se k Vánocům nadělovaly dárky, které lidi potřebovali nebo které ušetřily práci. Stačilo dvacet let a všechno je jinak. Nikdo už nic nepotřebuje, takže nezbývá než dávat dárky, které práci přidělávají.
 • Daniela Šálková: Divadlo je malá fabrika
  Určitě by se skvěle uplatnila v jakémkoliv jiném byznysu, zvláště pozice krizové manažerky by jí seděla. "Takovou malou fabriku máme ale i tady u nás," říká ředitelka Divadla v Dlouhé. A je zřejmé, že by neměnila.
 • Další trest pro Homolku: Kromě likvidační pokuty jí hrozí ještě třímiliardové penále
  Pražská nemocnice dostala likvidační pokutu za obcházení zákona o zakázkách, chce se soudit. Je ale možné, že ji čeká ještě další trest: až třímiliardové penále - bez ohledu na to, jestli uspěje. "Nepřipouštíme si, že by nás nechali padnout," říká ředitel nemocnice Ivan Oliva.
 • Crrrrrr!
  Máte svou vůni, styl chůze nebo třeba oblíbený klobouk. Ale co zvuk? Dejte všem vědět, že se blížíte, pořádnou zvonkohrou.
 • ČRa pilotuje infrastrukturu pro internet věcí
  Společnost České Radiokomunikace spustila pilotní provoz smart meteringu, měření a sběru dat, založeného na dálkové komunikaci čidla s centrálou.

 • Do aukce jdou Svobodovy fotografie nebo Brázdův sítotisk
  V Brně začíná výstava fotografa Jana Svobody. A v pondělí se budou v Praze dražit čtyři jeho snímky. V nabídce jsou i lepty Jana Švankmajera nebo sítotisk Pavla Brázdy.
 • Dlouhá cesta na sever
  Severního pólu jsme dosáhli 19. dubna 2015 večer, popisují turecký podnikatel Burak Öymen a světoznámý norský polárník Inge Solheim vyvrcholení své expedice do míst, kde slunce zapadá jen jednou za rok.
 • Divoká zahrada s modrou pointou: Zahrada pro život i odpočinek je pro majitele neustálou výzvou
  Altán schovaný pod stromy, místo chodníků vysloužilé pražce a dlažba ze starých cihel šplhajících až na fasádu prvorepublikového domu. Ačkoliv zahrada působí na první pohled jako kus nespoutané přírody, najdou se zde i praktická místa. Fantazie a realita se zde proplétají stejně jako v Trnkově Kouzelné zahradě.
 • Divočina jako vyšitá: Vlajka navržená Pastou Onerem vznikla v dílničce u Šumperka
  Žádný jiný kus látky neumí lidi strhnout tolik, aby mu přísahali věrnost a táhli pod ním do boje. Ručně vyšívaný prapor je i dnes krásným řemeslným dílem, které umí vzbudit emoce. Umělec Pasta Oner navrhl pro magazín proč ne?! vlajku, která několik týdnů rostla pod rukama nejzručnějších vyšívaček v Česku.
 • Díky dvěma učitelům ve třídě se může více experimentovat
  Párová výuka neznamená pouze spolupráci dvou učitelů v hodinách, ale také společnou přípravu, plánování i vyhodnocování. Díky dvěma učitelům se lépe hlídá kázeň, ve třídě jsou dva dospělé názory, jeden problém se dětem vysvětlí ze dvou úhlů pohledu. Párovou výuku zařadila do svého projektu Elixír do škol například nadace Depositum Bonum.
 • Devět důvodů, proč uvažovat o videokonferenčním řešení
  Otázka nezní, jestli potřebujete videokonferenci, ale které řešení je pro vás nejlepší. Videokonferenční řešení dávno nejsou novinkou. Jejich vývoj v poslední době prošel technologickými změnami a již neplatí, že jde o nákladná a náročná zařízení, která jsou vhodná hlavně pro velké firmy.
 • Detailní harmonie: Stavba domu v Trpišově se stala zrcadlem rodinného života
  Rodinný dům od Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka sází na velkorysou jednoduchost. Oblast, ve které se nachází, přímo definovala jeho klasickou podobu se sedlovou střechou. Dispozice domu byla řešena s co největším důrazem na praktičnost.
 • Designérka Silvie Luběnová považuje módu za způsob komunikace se světem: Chce to víc kuráže a svobody
  Silvie Luběnová rádá obléká produkty české návrhářské scény, v second handech téměř nenakupuje. Originální šaty na předávání cen Czech Grand Design jí navrhl Pavel Ivančic, jeden z jejích oblíbených autorů. Insipiraci v módě nachází také na zahraničních blozích, ve vlastní tvorbě hledá nápady v bazarech a antikvariátech.
 • Designerka Anna Marešová: Od tramvaje pro Prahu po navrhování erotickým pomůcek
  Její návrhy jsou veřejné i ty nejintimnější. A nikdy ji nezajímá jen jedna určitá věc. Anna Marešová nepřestává překvapovat a za svůj design sbírá jednu cenu za druhou.
 • Deset tipů, jak vybudovat unikátní firemní značku
  Budování značky přestalo být díky internetu doménou bohatých společností, které mohly investovat obrovské částky do rozsáhlých kampaní. O svých kvalitách dnes můžete přesvědčit zákazníky levněji, chce to však jisté úsilí. Odlišit se od ostatních můžete svým přístupem k zákazníkům, zajímavým příběhem i promyšlenou komunikací.

Hitpardáda štítků