Designerka Anna Marešová: Od tramvaje pro Prahu po navrhování erotickým pomůcek

Její návrhy jsou veřejné i ty nejintimnější. A nikdy ji nezajímá jen jedna určitá věc. Anna Marešová nepřestává překvapovat a za svůj design sbírá jednu cenu za druhou.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: MARE, DESIGN, MATEJ, MATEJ SL, SL, ANNY, ANNY MARE, IOBJECTS, DESIGNOV, EROTICK
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Uvažovali jsme o titulní straně s některým z naší galerie ostrých gentlemanů, kteří dohlížejí nad pořádkem v barech, klubech a kasinech. Také jsme si...
 • Chvála leporela
  V Ústavu jaderného výzkumu František Havlůj vyvíjí software pro reaktor v Temelíně. A když nevyvíjí? Vydává knížky pro děti, které patří k nejoriginálnějším na českém trhu.
 • Obrazy s rodokmeny
  Aukční sobota bude tentokrát patřit pražskému Dorotheu. Mimo jiné je na programu dražby Pohled na Vesuv významného ruského malíře marin Ivana...
 • Umění je cool
  V Praze vznikla škola, kde učí samí přední umělci. Malíř Tomáš Lahoda postupuje se žáky od Matisse k Mickey Mouseovi.
 • Slavný český horolezec Marek Holeček zažil "bod zlomu". Do hor se přesto vrátil
  Osmitisícová výška pro něj není důležitá tolik jako způsob, jímž "kopec" pokoří. Marek Holeček patří k elitě českého horolezectví a je proslulý objevováním nových cest ke světovým vrcholům. Lezení je podle něj psychický i fyzický boj, který ale stojí za to.
 • Tipy měsíce
  27.−29. LISTOPADUFestival čokolády v Jihlavě DKO, Tolstého 1455/2, Jihlava, www.cokoladovy-festival.cz Další svátek čokolády a cukrovinek,...
 • Martin na koni
  Ve čtvrtém století před naším letopočtem prý husy svým kejháním zachránily Řím, ve čtvrtém století našeho letopočtu zase údajně prozradily vojáka a...
 • Šlágr jménem cmunda: Naučte se bramborák, kterým trumfnete i svou babičku
  Češi bramboráky milují. Stačí pár zemáků neboli "zemních jablek", vajíčko, troška soli, tuku a vmžiku je tu dobrota, jen se oblíznout. Jak jednoduchá a jak vděčná.
 • Jan Bartoníček: S Heyerdahlem jsem jel na Velikonoční ostrov
  I když řídí kliniku ortopedie 1. lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice v Praze, na sport a cestování si čas vždy najde. A čtení? To patří k jeho životu a zálibám automaticky.
 • Už je to jasné?
  Islámský stát je proti Asadovi, který je s Ruskem. Írán je taky s Asadem, proti kterému je Saúdská Arábie. Amerika a Evropa jsou proti Asadovi i Islámskému státu, což vlastně vůbec není stát. • Designblok poprvé vystavuje i v Pařížské ulici
  Designblok se spojil se značkou Vertu, která vyrábí luxusní mobilní telefonu. V její výloze byla uvedena speciální expozice designérky Veroniky Jirouškové. V Pařížské ulici Designblok vystavuje vůbec poprvé.
 • Design a móda ve znamení svobody: Sedmnáctý ročník Designbloku na několik dní ovládl Výstaviště
  Designblok je nejočekávanější přehlídkou tuzemského i mezinárodního designu už sedmnáct let. Jeho letošní ročník se konal v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti Holešovice. Prosklenou secesní stavbu s ocelovou konstrukcí rozhýbaly instalace a módní přehlídky se společným tématem "svoboda".
 • Design «
  Součástí práce firmy Zahrady Řiháček je udržování okrasných zahrad a firemních areálů. Zdánlivě neřešitelný problém – přehřívání bytů v bytových.
 • Deset věcí z trhu, o nichž byste měli vědět
  Nejen otázka setrvání Velké Británie v Evropské unii, ale i další události. Přinášíme deset hlavních věcí, o kterých byste měli dnes podle serveru Business Insider vědět.
 • Deset tipů, jak vybudovat unikátní firemní značku
  Budování značky přestalo být díky internetu doménou bohatých společností, které mohly investovat obrovské částky do rozsáhlých kampaní. O svých kvalitách dnes můžete přesvědčit zákazníky levněji, chce to však jisté úsilí. Odlišit se od ostatních můžete svým přístupem k zákazníkům, zajímavým příběhem i promyšlenou komunikací.
 • Deset společností, které ovládají to, co pijete a jíte
  Při procházení uliček supermarketů můžete být poměrně překvapeni například tím, kolik druhů Pringles si můžete koupit. Ale zatímco se zdá, že rozmanitost druhů nemá konce, jednoduchá infografika ukazuje, jak málo korporací za stovkou produktů opravdu stojí. Kdo ovládá téměř všechno, co pijeme a jíme?
 • Deset šokujících předpovědí na rok 2017
  Bude nový rok 2017 obdobím, v němž Čína překoná očekávání růstu, brexit se změní na „bremain“, mexické peso prudce vyletí nahoru a italské banky se dočkají nenadálé vzpruhy a úspěchů? Saxo Bank tradičně představuje svůj každoroční přehled „šokujících předpovědí“ pro následující rok.
 • Deset šedých labutí na obzoru, alespoň dle Nomury
  Brexit, zvolení Donalda Trumpa a slábnoucí trh s dluhopisy. To vše v roce 2017 napomohlo analytikům sestavit prognózy pravděpodobných událostí v nadcházejícím roce. Dojde ze stavu povzbudivého svátečního čtení k obavám z bezesných nocí? Analytici společnosti Nomura jsou první, kteří hází své klobouky do ringu – investoři by měli být na pozoru a připravit se na „nepravděpodobné, ale zničující události“. Mluví se o kontrole kapitálu v rozvojových ekonomikách, dlouho nepodchycený růst japonské…
 • Deset profesí, které se vyplatí
  Kterým povoláním se v současné době daří? Týdeník Ekonom vybral deset oborů, kde si můžete za krátkou dobu vydělat slušné peníze...
 • Deset případů, kdy nemáte nárok na slevu na děti
  Při splnění zákonných podmínek má rodič nárok na daňové zvýhodnění (daňovou slevu na děti) a zaplatí na dani z příjmu fyzických osob méně než jeho bezdětný kolega. Podívejme...

 • Designérka Silvie Luběnová považuje módu za způsob komunikace se světem: Chce to víc kuráže a svobody
  Silvie Luběnová rádá obléká produkty české návrhářské scény, v second handech téměř nenakupuje. Originální šaty na předávání cen Czech Grand Design jí navrhl Pavel Ivančic, jeden z jejích oblíbených autorů. Insipiraci v módě nachází také na zahraničních blozích, ve vlastní tvorbě hledá nápady v bazarech a antikvariátech.
 • Design láhve nového produktu Fruttimo Aquila je oceňován i v zahraničí
  Světově uznávaný web o obalovém designu Packaging of the World své čtenáře informoval o unikátním designu láhve nového produktu Fruttimo Aquila, který navrhl designer Marek Mikovec. Samotný výběr je u takto významného média prestižním oceněním kvalitního a originálního designu. Spotřebiteli oblíbená novinka Fruttimo Aquila tak díky své originální lahvi boduje také u nadšenců dobrého designu. […]
 • Design | Lidovky.cz – aktuální zprávy
  Design a vše o bydlení, realitách a architektuře. Trendy. v designu, názory odborníků, moderní bydlení a doplňky do bytu. Design
 • Designová budoucnost traktorů ZETOR přichází
  Společnost ZETOR TRACTORS a.s. představila dnes na veletrhu Agritechnica v Hannoveru koncept ZETOR by Pininfarina. Jde o nový designový směr, který se bude v průběhu času postupně aplikovat na všechny modelové řady a produkty značky ZETOR.
 • Designový nábytek Drumben nabízí netradiční originalitu «
  Multifunkční designové řešení DrumbenTøm si již získal příznivce mnoha domácností, s požadavky na netradiční a víceúčelová řešení.
 • Design smrti
  Lékař a spisovatel Atul Gawande přesvědčuje, že pro umírající pacienty je důležitější kvalitní péče a vědomí, že to tu všechno dávalo smysl, než věčné protahování konce.
 • Design těch nejtalentovanějších: Czech Design Week představil to nejlepší od českých umělců
  Šedesát českých designerů, studentských nadějí a výrobců se představilo na pražské přehlídce Czech Design Week. Instalace přímo v ulicích hlavního města - v domu U Minuty, Pachtově paláci, na piazzetě Národního divadla, Jungmannově náměstí, Václavském náměstí či náměstí Republiky - měly divákům představit design, který je součástí našeho každodenního života. Vybrané kousky diváky seznámily s těmi nejtalentovanějšími umělci v České republice.
 • Desítky britských firem přechází na elektromobily

  V Británii vznikla nová iniciativa s názvem Go Ultra Low Company, jenž sdružuje a oceňuje firmy, které využívají, nebo plánují využívat elektromobily. Mezi oceněnými figuruje například společnost Transport for London, Microsoft UK, Britvic, nebo pět britských univerzit. Seznam oceněných čítá již 65 společností. Snahou společností je dosáhnout podílu elektromobilů alespoň 5 % ze všech využívaných automobilů. Cílovým datem

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Desítky Čechů ruší letenky do Paříže, prodejci klidní obavy...
  Desítky Čechů v sobotu od rána zrušily letenky do Paříže, kde v pátek večer teroristé při sérii útoků zabili více než 120 lidí a další dvě stovky zranili. Lidé
 • Desítky Čechů v sobotu zrušily letenky do Paříže - FinančníNoviny...
  Praha - Desítky Čechů od rána zrušily letenky do Paříže, kde v pátek večer teroristé při sérii útoků zabili více než 120 lidí a další dvě stovky zranili. Lidé

 • Deset tipů, jak vybudovat unikátní firemní značku
  Budování značky přestalo být díky internetu doménou bohatých společností, které mohly investovat obrovské částky do rozsáhlých kampaní. O svých kvalitách dnes můžete přesvědčit zákazníky levněji, chce to však jisté úsilí. Odlišit se od ostatních můžete svým přístupem k zákazníkům, zajímavým příběhem i promyšlenou komunikací.
 • Deset oblastí, v nichž se vám úspory mohou prodražit
  Nevyhovující počítač či software snižuje produktivitu zaměstnance. Nevyplatí se také výrazněji omezovat věrnostní programy pro stálé zákazníky. Kvůli neprovázanosti jednotlivých úsporných kroků firmě vznikají mnohem vyšší náklady, než jaká byla původně ušetřená částka.
 • Deset nejlevnějších modelů střední třídy
  Do výběru jsme zařadili vozy manažerské kategorie v nejlevnějším provedení. Stav odpovídá aktuální nabídce automobilek
 • Deset let Merkelové, německé panímámy
  Angela Merkelová má za sebou deset let ve funkci kancléřky. Němci mají pocit, že jsou v dobrých rukou. Merkelová dokáže překročit svůj stín a činit kroky, které všem vyráží dech.
 • Dell s EMC nabídne konkurenceschopné podnikové portfolio
  Akvizice, kterou před pár týdny učinil Michael Dell, si získala velkou mediální pozornost. Není divu, šlo o největší obchod v segmentu IT firem od...
 • Delikatesa z Piemontu: Nejlepší lanýže z dubových lesů
  Připomínají brambůrky, přitom jde o jednu z nejluxusnějších delikates světa. A též z nejdražších. Bílé piemontské lanýže. Najít je umí speciálně vycvičení psi. Právě teď voní a chutnají nejlépe.
 • Delikatesa z Piemontu
  Připomínají brambůrky, přitom jde o jednu z nejluxusnějších delikates světa. A též z nejdražších. Bílé piemontské lanýže. Najít je umí speciálně vycvičení psi. Právě teď voní a chutnají nejlépe.
 • Darujte přidělávač práce
  Není to tak dávno, co se k Vánocům nadělovaly dárky, které lidi potřebovali nebo které ušetřily práci. Stačilo dvacet let a všechno je jinak. Nikdo už nic nepotřebuje, takže nezbývá než dávat dárky, které práci přidělávají.
 • Daniela Šálková: Divadlo je malá fabrika
  Určitě by se skvěle uplatnila v jakémkoliv jiném byznysu, zvláště pozice krizové manažerky by jí seděla. "Takovou malou fabriku máme ale i tady u nás," říká ředitelka Divadla v Dlouhé. A je zřejmé, že by neměnila.
 • Další trest pro Homolku: Kromě likvidační pokuty jí hrozí ještě třímiliardové penále
  Pražská nemocnice dostala likvidační pokutu za obcházení zákona o zakázkách, chce se soudit. Je ale možné, že ji čeká ještě další trest: až třímiliardové penále - bez ohledu na to, jestli uspěje. "Nepřipouštíme si, že by nás nechali padnout," říká ředitel nemocnice Ivan Oliva.

 • Do flotil nastupuje telematika
  Stále větší uplatnění nacházejí ve správě firemních autoparků nejnovější komunikační technologie. V poslední době se v souvislosti s podnikovými flotilami začalo mluvit o tzv. telematice. Typickým příkladem je vyspělá elektronická kniha jízd.
 • Dobrou chuť a na zdraví!
  Po čtvrté a letos již naposledy jsme zde s naším speciálem Trendy Vánoce. Tak jako zapálením čtvrté svíce adventního věnce vrcholí předvánoční...
 • Do aukce jdou Svobodovy fotografie nebo Brázdův sítotisk
  V Brně začíná výstava fotografa Jana Svobody. A v pondělí se budou v Praze dražit čtyři jeho snímky. V nabídce jsou i lepty Jana Švankmajera nebo sítotisk Pavla Brázdy.
 • Dlouhá cesta na sever
  Severního pólu jsme dosáhli 19. dubna 2015 večer, popisují turecký podnikatel Burak Öymen a světoznámý norský polárník Inge Solheim vyvrcholení své expedice do míst, kde slunce zapadá jen jednou za rok.
 • Divoká zahrada s modrou pointou: Zahrada pro život i odpočinek je pro majitele neustálou výzvou
  Altán schovaný pod stromy, místo chodníků vysloužilé pražce a dlažba ze starých cihel šplhajících až na fasádu prvorepublikového domu. Ačkoliv zahrada působí na první pohled jako kus nespoutané přírody, najdou se zde i praktická místa. Fantazie a realita se zde proplétají stejně jako v Trnkově Kouzelné zahradě.
 • Divočina jako vyšitá: Vlajka navržená Pastou Onerem vznikla v dílničce u Šumperka
  Žádný jiný kus látky neumí lidi strhnout tolik, aby mu přísahali věrnost a táhli pod ním do boje. Ručně vyšívaný prapor je i dnes krásným řemeslným dílem, které umí vzbudit emoce. Umělec Pasta Oner navrhl pro magazín proč ne?! vlajku, která několik týdnů rostla pod rukama nejzručnějších vyšívaček v Česku.
 • Díky dvěma učitelům ve třídě se může více experimentovat
  Párová výuka neznamená pouze spolupráci dvou učitelů v hodinách, ale také společnou přípravu, plánování i vyhodnocování. Díky dvěma učitelům se lépe hlídá kázeň, ve třídě jsou dva dospělé názory, jeden problém se dětem vysvětlí ze dvou úhlů pohledu. Párovou výuku zařadila do svého projektu Elixír do škol například nadace Depositum Bonum.
 • Devět důvodů, proč uvažovat o videokonferenčním řešení
  Otázka nezní, jestli potřebujete videokonferenci, ale které řešení je pro vás nejlepší. Videokonferenční řešení dávno nejsou novinkou. Jejich vývoj v poslední době prošel technologickými změnami a již neplatí, že jde o nákladná a náročná zařízení, která jsou vhodná hlavně pro velké firmy.
 • Detailní harmonie: Stavba domu v Trpišově se stala zrcadlem rodinného života
  Rodinný dům od Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka sází na velkorysou jednoduchost. Oblast, ve které se nachází, přímo definovala jeho klasickou podobu se sedlovou střechou. Dispozice domu byla řešena s co největším důrazem na praktičnost.
 • Designérka Silvie Luběnová považuje módu za způsob komunikace se světem: Chce to víc kuráže a svobody
  Silvie Luběnová rádá obléká produkty české návrhářské scény, v second handech téměř nenakupuje. Originální šaty na předávání cen Czech Grand Design jí navrhl Pavel Ivančic, jeden z jejích oblíbených autorů. Insipiraci v módě nachází také na zahraničních blozích, ve vlastní tvorbě hledá nápady v bazarech a antikvariátech.

Hitpardáda štítků