Do Kolína míří další japonský investor. Za dva roky tam vyroste nová továrna na autodíly

Japonská firma Tsubakimoto Chain investuje v Kolíně 440 milionů korun. Práci v továrně najde zhruba 80 lidí. Jedná se o první investici této společnosti ve střední a východní Evropě. V Kolíně chce firma na čtyřhektarovém pozemku postavit výrobní halu na produkci rozvodových řetězů, vodících lišt a plastových komponent.


Zdroj: logistika.ihned.cz
Témata: KOL, TOV, TSUBAKIMOTO, JAPONSK, EVROP, FIRMA TSUBAKIMOTO, VYROSTE, POZEMKU, ROZVODOV, POSTAVIT

 • Král potetovaného country na vrcholu sil
  Na přelomu tisíciletí překvapily fanoušky Neurosis, jedné z nejinspirativnějších skupin světa tvrdé hudby, sólové desky obou jejích zpívajících kytaristů Steva Von Tilla a Scotta Kellyho. Oba se dopracovali ke křehkým akustickým písničkám inspirovaným folkem. Tím americkým, novodobým, umělým. Oběma stály předobrazem nahrávky solitérů, konajících s odstupem jednoho století tutéž pouť americkou krajinou jako ti, kteří pustiny středozápadu osidlovali.
 • NN se v kampani vrací k praštěnému houbaři
  NN v novém televizním spotu sází na motivy blízké českému divákovi – houbaření a turistiku. Kreativu měla stejně jako u nedávného rebrandingu ING Pojišťovny na NN na starosti Saatchi & Saatchi Prague.
 • Jak poslanci mnoho hodin ve sněmovně bojovali s uprchlickou krizí. A možná tam ještě mluví...
  Padlo tam hned několik velmi podstatných slov. V Poslanecké sněmovně. O uprchlících a všem, co s nimi souvisí. Poslanci o nich mluvili několik hodin. Pomůže mluvení poslanců v boji s uprchlickou krizí? Nevíme.
 • Lyžování ve Špindlerově Mlýně zdraží. Láká na vyhřívanou lanovku a další zlepšení
  Jednodenní skipas v hlavní sezoně vyjde na 850 korun - o stovku víc než dosud.
 • Sentiment nestojí za nic. Analýza indexu SP 500.

  Sentiment nestojí za nic. Analýza indexu SP 500.


    
  US indexy se zapíchly do hodnoty těsně nad srpnovým low a před námi stojí jasná otázka: „Tak nahoru, nebo dolů? Kam to půjde?“ Takovou otázku dostávám často a zpravidla na ní odpovídám, že na grafu doprava. 
   
  Zkusme se ale podívat na problém trochu seriózněji. Sentiment nestojí za nic. Výsledky tradičního týdenního průzkumu AAII ukazují, že členové asociace jsou velice skeptičtí. 
   
     
  Obr. 1: AAII bullish sentiment
   
  Jejich optimismus je poblíž bodu mrazu a to je obvykle dobré znamení. O tom, že se v sentimentu respondenti ankety dlouhodobě pletou, není pochyb a jejich názor je často brán jako kontraindikátor. Jak jsou na tom další ukazatele sentimentu?

    
  Ano, i tady je to podobné. RYDEX Cash flow Index je nevýše za poslední tři roky a vypovídá o tom, že z trhu retail utíká nevídanou rychlostí. Pohled do minulosti ukazuje, že taková panika mezi investory je prakticky vždy spojená s koncem poklesu. Put/Call ratio je také vysoko, na úrovních znamenajících v minulosti blízkost dna. 
   
  Pohled na druhou stranu. Copak dělají naši insideři mající oznamovací povinnost?

   
  Inu nakupují. Když CEO nebo CFO prodává akcie, může to mít víc důvodů. Ano, může se děsit následného propadu. Ale také může mít náročnou manželku, dceru, přítelkyni… (nehodící se škrtněte…). Co když třeba kupuje dům? Když ovšem takový „insajdr“ nakupuje, pak to má většinou jen jeden důvod. 
   
  V klíčové situaci není na škodu podívat se na sezónní graf. Jak se zpravidla chovají akciové indexy na přelomu září a října?

   
  Zajímavá sezónní nápověda. Za normálních okolností bychom se blížili k ročnímu low. Ano, jsou tady obavy ohledně globální ekonomiky a zejména zpomalení růstu v Číně. Na druhé straně by se mi chtělo zeptat: „A kdy nebyly?“  Čína zpomaluje už několik let a nikdo se o to nestaral. Čínská ekonomika prochází transformací, v níž si tamní vláda vytýčila cíl změnit průmyslově a investičně zaměřenou ekonomiku na ekonomiku spotřebitelskou. Z tohoto pohledu nemusí být nutně zpomalení zejména na průmysl orientovaných statistik nijak katastrofickým zjištěním. Netvrdím, že je vše v nejlepším pořádku, ale katastrofa se přinejmenším nekoná.
   
  Podívejme se ještě na mnou hojně využívané údaje COT reportu. Tedy zprávy, v níž jednotlivé tržní subjekty každý týden reportují svoje pozice. Zpráva neukazuje to, subjekty říkají do médií, ale to co skutečně dělají.

    
  Commercials jsou evidentními kupci. Large traders spíše naopak. Oba hodnotové ukazatele říkají, že akcie jsou podhodnocené. Letmý pohled do minulosti na takové situace. Nákupy i prodeje v takových situacích jsou v grafu vyznačeny. Úspěšnost predikcí je vysoká. Jak je vidět, ani letní propad akciových trhů, nebyl z pohledu analýzy dat tohoto reportu zase až tak překvapivý.
   

   
  Sečteno a podtrženo:
   
  Přikláněl bych se spíše na stranu optimistů a mým prvotním scénářem do konce roku 2015 je růst. Svoje očekávání jsem také naplnil počátečním nákupem některých ETF. Pozice je to prozatím poměrně malá. Uvidíme, co se bude dít.    
   
  Pro tradery bych doporučoval otevírat pozice v silných sektorech consumers discretionary, případně v technologiích. Investoři by se mohli spíše poohlédnout po dlouhodobě stlačených sektorech. Tady přicházejí v úvahu například energetické tituly.  

  Autor: Václav Pech, Brokertrus, a.s.
 • FinTech Daily: Jak sdílení dat mění příběh odvětví
  Jak API mění FinTech příběh. Nové kreditní karty ve Spojených státech mají za cíl bránit spotřebitele i banky proti hackerům. Izraelský exportní institut pomůže FinTech startupům. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.
 • Kupujete novostavbu v Praze? Zkuste nový webový portál

  Pro ty, kteří hledají koupi novostavby v Praze vznikl nový webový portál. Flatstore.cz nabízí přehlednou nabídku pražských novostaveb. Zájemci o nové bydlení se tak konečně dočkali webové adresy, na které naleznou širokou nabídku aktuálně dostupných bytových prostor ve svém okolí. Portál je provozován společností D2B Group, a. s.

 • Retro nábytek z hotelu Praha nabízí nová prodejna Nanovo
  Posledních pět let prodávali designový nábytek druhé poloviny 20. století na internetu. Teď má značka Nanovo také kamenný obchod. Další důkaz, že o toto zboží je zájem.
 • Zvýšením kvalifikace se rozumí změna hodnoty kvalifikace, její získání nebo rozšíření
  Dobrý den, pokud zaměstnavatel umožní zaměstnanci studium ke zvýšení kvalifikace, zavazuje se zároveň umožnit mu nezbytně nutné volno. Jak však postupovat v případě směnných provozů, kdy se služby plánují individuálně (a není dopředu znám přesný plán studia)? Je možné zaměstnance nutit absolvovat studium v čase mimo směny a plánovat směny na dobu nezasahující do studia? Nebo je třeba účast na studiu v daný den považovat za odpracovanou směnu? Pokud totiž nutíme zaměstnance plánovat si směny mimo dobu studia, pak mu vlastně žádné volno neposkytujeme... Předem děkuji za odpověď!
 • Eta natočila videa s vysavači, dětmi a štěňaty. Chce větší podíl na trhu
  "Štěně, nebo vysavač?", ptá se Eta v nové kampani na podporu prodeje vysavačů, která právě dnes začala.

 • Obliba odběrných míst stoupá. Nejčastěji ale stále vozí zásilky z e-shopů Česká pošta
  Pro dovoz zboží z e-shopů si Češi stále nejčastěji objednávají státní poštu. Podíl třech hlavních doručovatelů ale loni poklesl z 68 procent na 62. Naopak více zákazníků využilo odběrná místa, už téměř čtvrtina. Svůj podíl na celkovém „koláči“ zvýšila zejména Zásilkovna. Vyplývá to z průzkumu společnosti Shoptet a srovnávače Zboží.cz.
 • Jablotron otevřel vlastní logistické centrum
  Největší český výrobce zabezpečovací techniky Jablotron pokračuje v růstu a nedávno otevřel nové logistické centrum v průmyslové zóně v Jablonci nad Nisou - Rýnovicích. Využívá tu systém řízení skladu nebo výškové regály. Celkové náklady na stavbu byly kolem 94 milionů korun.
 • Penny Market získal certifikáty pro bezpečnou logistiku potravin
  Maloobchodní řetězec Penny Market prošel dvěma certifikačními procesy - IFS Logistics a ISO 22 000 -, které sledují dodržování bezpečnostních kritérií při skladování, manipulaci a přepravě potravinářského zboží.
 • Češi loni utratili na internetu téměř 100 miliard. Dopravci nestíhali rozvozy
  Internetové obchody v Česku loni nalákaly opět rekordní počet zákazníků, meziročně o 21 procent více. Doručovatelům balíků se často nedařilo plnit termíny - naráželi na nedostatek pracovníků.
 • GO! rozšiřuje centrální distribuční centrum v Německu
  Logistická společnost GO! Express & Logistics rozšíří svůj centrální sklad v německém Niederaule. Největší distribuční hub vyroste více než dvojnásobně na 6800 metrů čtverečních. Denně tu zvládnou vytřídit až čtvrt milionu zásilek.
 • Místo svých přístavů Italové raději využívají severoevropské. Země potřebuje zlepšit infrastrukturu
  Italské firmy ze severu země si nechávají často dopravit zboží do nizozemského přístavu Rotterdam a odtud po souši. Doslova za humny přitom mají největší italský přístav Janov. Kvůli chybějící infrastruktuře je levnější a rychlejší poslat zboží přes sever Evropy a dál po železnici než ho dovézt do Janova. Vypovídá to o problémech italské ekonomiky. V zemi mimo jiné výrazně klesly investice a na stavbu infrastruktury chybějí peníze.
 • Světový trh ovládnou tři rejdařské aliance. Firmy se bojí zvyšování sazeb
  Minulý rok byl pro námořní nákladní dopravu turbulentní. Nadbytečná kapacita kontejnerových lodí vedla jak ke krachu kontejnerového operátora Hanjin, tak k vytvoření nových rejdařských aliancí, které budou dohromady s aliancí 2M kontrolovat přes 99 procent námořních přeprav na trase Asie-Evropa.
 • Ministerstvo dopravy slibuje téměř 40 kilometrů nových dálnic
  Nové úseky dálnic a silnic první třídy, modernizace D1 a příprava nových staveb pro další roky. Takové jsou plány ministerstva dopravy pro tento rok. Stát by měl také lépe čerpat evropské fondy, rekonstruovat nádraží a pokračovat v kampaních pro bezpečnost provozu.
 • Hlídací pes od CCV vylepšuje ERP systém od Microsoftu
  Společnost CCV Informační systémy vyvinula aplikaci CCV WatchDog, která má zajistit vyšší spolehlivost ERP systému Microsoft Dynamics NAV. Vedle monitorování systému a jeho napojení na databázové či souborové servery, dokáže také automaticky opravovat některé problémy, které s provozováním ERP od Microsoftu souvisejí.
 • UPS kupuje po americkém Coyote Logistics dalšího on-line speditéra - britský Freightex
  Společnost UPS dnes oznámila akvizici britské společnosti Freightex, která zajišťuje především ve Spojeném království, ale i ve zbytku Evropy zprostředkování silniční nákladní přepravy. Transakce navazuje na akvizici firmy Coyote Logistics, která stojí za jednou z největších spedičních aplikací v Severní Americe.

 • Dokládání důvodů vedlejšího podnikání
  Dokdy musí OSVČ doložit důvody vedlejší samostatné výdělečné činnosti? V jakých případech si tyto skutečnosti zjistí Česká správa sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovna samy? Jaké potvrzení k doložení případně potřebujete?
 • Dokládání důvodů vedlejšího podnikání
  Dokdy musí OSVČ doložit důvody vedlejší samostatné výdělečné činnosti? V jakých případech si tyto skutečnosti zjistí Česká správa sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovna samy? Jaké potvrzení k doložení případně potřebujete?
 • Do Kina: Temnotou vede Angelina Jolie svou Zlobu i romská...
  V pětici novinek sice nechybějí dvě komedie ani cestopisný dokument, ale zásadněji se hlásí o slovo filmy s temnější náladou. Včetně. krásně zlá.
 • Dokdy vyplatit podíl na zisku?
  ... aneb podíl na zisku v judikatuře Nejvyššího soudu ČR a Nejvyššího správního soudu ČR. Právo na podíl na zisku (dividenda) je nepochybně jedním z nejdůležitějších akcionářských práv, když představuje především míru úspěšnosti investice akcionáře.
 • Dokdy vyplatit podíl na zisku?
  ... aneb podíl na zisku v judikatuře Nejvyššího soudu ČR a Nejvyššího správního soudu ČR. Právo na podíl na zisku (dividenda) je nepochybně jedním z nejdůležitějších akcionářských práv, když představuje především míru úspěšnosti investice akcionáře.
 • Dokdy je třeba oznámit změny zdravotní pojišťovně?
  Přestěhovali jste se, změnili jste jméno, narodilo se vám dítě nebo jste začali třeba podnikat? To vše musíte nahlásit své zdravotní pojišťovně. Jaké jsou termíny pro ohlášení změn zdravotní pojišťovně, zjistíte v následujícím přehledu.
 • Dokdy je třeba oznámit změny zdravotní pojišťovně?
  Přestěhovali jste se, změnili jste jméno, narodilo se vám dítě nebo jste začali třeba podnikat? To vše musíte nahlásit své zdravotní pojišťovně. Jaké jsou termíny pro ohlášení změn zdravotní pojišťovně, zjistíte v následujícím přehledu.
 • Dojmy a pojmy slovinských demonstrací
  Kdo si přečetl zprávu ČTK o pátečním dění ve Slovinsku, může mít dojem, že se rodí nové Řecko nebo Španělsko. A. bude tak úplně mimo. Nejen
 • Dojemná odpověď na teror v Paříži! Co NAPSAL muž, který přišel...
  Antoine Leiris poznal pařížský teror na vlastní kůži – útočníci mu zabili manželku Héléne Muyal-Leiris.
 • Dojede letos první elektromobil Rally Dakar?

  Slavný závod rally Dakar, který odstartoval na nový rok a který se již několik let odehrává v Jižní Americe,  začal letos, stejně jako loni,  za účasti automobilu stáje Acciona. Ta opět postavila na start svůj elektrický vůz, o kterém hrdě prohlašuje, že je jediný ze 491 účastníků, který nepotřebuje ani kapku paliva. Loni zelený vůz

  Publikováno na webu oEnergetice.cz


 • Dokonalý životopis? Mějte se na pozoru
  Životopisy některých uchazečů o práci vypadají tak skvěle, že si v duchu gratulujete, že si vybrali právě vaši firmu. Dobrý náborář však po chvíli začne pochybovat. Vkrádá se otázka, zda dotyčný není…
 • Dokončená dálnice D8 láká investory. U hranic s Německem chtějí stavět nové průmyslové haly
  V Česku byl loni enormní zájem o průmyslová a logistická centra. Rekordně nízká neobsazenost podporuje novou výstavbu. Poptávka zůstane i letos vysoká. Odborníci očekávají, že díky dokončené dálnici D8 do Drážďan vznikne větší poptávka po výstavbě nových hal u hranic s Německem právě u této dopravní tepny.
 • Dokončení R4 bude realizováno formou PPP projektu
  Ministerstvo dopravy vypsalo otevřenou soutěž na poskytování poradenství pro výstavbu silnice R4 mezi Příbramí a Pískem formou PPP projektu, tedy partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem. K tomuto řešení ministerstvo přistoupilo po realizaci studie proveditelnosti, která posuzovala 32 kilometrový úsek, který je potřeba dokončit.
 • Do konce roku bude připraven tendr na nového výběrčího mýta, řekl ministr dopravy Ťok
  V tento termín končí desetiletá smlouva s firmou Kapsch.
 • Doktor Martin koketuje s kýčem. Ale drží se
  Zatímco seriálem Labyrint se Česká televize snaží projet na aktuálním trendu detektivních seriálů, Doktor Martin je o poznání větší sázka na jistotu. Adaptace britského seriálu se v rukou scenáristy Štefana Titky a dalších stala příjemným pokoukáním pro páteční večer, kdy u obrazovek sedí spíše starší publikum. To také Doktora Martina ocení nejvíce.
 • Doktor Martin v pátek jedničkou s 1,25 mil. diváků
  Nejsledovanějším pátečním večerním pořadem byl opět seriál Doktor Martin (ČT1), který v širší divácké skupině starší 15 let dosáhl sledovanosti 1,25 mil. diváků. I další pořady v této divácké skupině patřily v pátek večer ČT:... celá aktualita »
 • Doktor Zkáza to zase vidí černě. Spojené státy podle něj opět spadnou do recese
  Ne každý sdílí optimistické ekonomické předpovědi pro příští rok. Podle investora Marca Fabera USA už nyní kloužou do recese. Doporučuje investovat do dlouhodobých vládních dluhopisů, ale naopak odrazuje od akcií. Švýcarský investor dlouhodobě žijící v Thajsku je známý pod přezdívkou "Dr. Doom" rád provokuje a nikdy názorově nekráčí s masou.
 • Dokument: Jak se kalila elektronická evidence tržeb
  Všemocní Vietnamci, zločinné spiknutí číšníků napojených na organizovaný zločin. Odložený projekt elektronické evidence tržeb vnesl do české politiky závan svěží argumentační kreativity, na který dlouho nezapomeneme. “Jedná se o Vietnamce, kteří...
 • Dokument: Jak se kalila elektronická evidence tržeb
  Všemocní Vietnamci, zločinné spiknutí číšníků napojených na organizovaný zločin. Odložený projekt elektronické evidence tržeb vnesl do české politiky závan svěží argumentační kreativity, na který dlouho nezapomeneme. “Jedná se o Vietnamce, kteří...
 • Dokument: Jak se kalila elektronická evidence tržeb

  Všemocní Vietnamci, zločinné spiknutí číšníků napojených na organizovaný zločin. Odložený projekt elektronické evidence tržeb vnesl do české politiky závan svěží argumentační kreativity, na který dlouho nezapomeneme.  “Jedná se o Vietnamce, kteří jak známo neplatí daně.” Tímto sdělením odstartoval sněmovní debatu o EET předseda hnutí ANO, místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš. Kalendář ukazoval 13. března […]

  Příspěvek Dokument: Jak se kalila elektronická evidence tržeb pochází z Ekonomický deník


 • Do Davosu míří i roboti. Světové ekonomické fórum ukáže novou průmyslovou revoluci
  Ve švýcarském horském středisku Davosu se ekonomické a politické špičky scházejí už po šestačtyřicáté. Letos by kromě tradičních problémů měly řešit i automatizaci výroby a nástup nové průmyslové revoluce. Jednou z atrakcí bude i jihokorejský robot Hubo, který se na pódiu objeví po boku šéfa čínského internetového obra Alibaba Jacka Maa.
 • DKV expanduje do Ruska a Běloruska
  Síť čerpacích stanic s akceptací karty DKV se do konce roku 2015 rozroste o 500 stanic v Rusku a Bělorusku. Společnost DKV také zahájila spolupráci s firmou Gazpromněft a v příštím roce by se tak síť v těchto zemích měla rozšířit o další dva tisíce čerpacích stanic. Kartou DKV je také již možné platit úhrady v nově zavedeném ruském mýtném systému pro vozidla nad 12 tun.
 • Díky železniční vlečce DB Schenker v Pardubicích nemuselo vyjet již 21 tisíc kamionů
  Před pěti lety vyrazil z distribučního centra v Pardubicích - Semtíně na železnici první vlak, který směřoval do společnosti ESAB ve Vamberku, aby odtud odvezl svůj první náklad. Od té doby se tímto způsobem pravidelně každý týden převáží 2 tisíce tun zboží, tedy více než půl milionu tun za pět let. Kdyby měl tento objem zboží jet po silnici, muselo by ho odvézt 21 tisíc kamionů.
 • DHL zavádí nové multimodální spojení z Asie do Evropy, přes řecký přístav Pireus
  DHL Freight rozvíjí nové multimodální řešení kombinující námořní a silniční přepravu pro zásilky mezi Evropou, Asií, severní Afrikou a Středním východem. Otevřel nové tranzitní překladiště v řeckém přístavu Pireus. Ten by měl brzy projít privatizací.
 • DHL vyzývá logistický průmysl k férovému a odpovědnému podnikání
  Společnost DHL vydala novou studii s názvem Férová a odpovědná logistika, která vybízí logistický trh ke změně způsobu podnikání. Férový přístup, v němž se na vytvářené hodnotě podílejí všechny zúčastněné strany, by mohl podle výzkumného týmu zajistit firmám růst zisků a zároveň by měl pomoci udržitelnosti jejich podnikání.
 • DHL nabízí novou multimodální přepravu z Číny do Hamburku
  Společnost DHL Freight rozšiřuje nabídku multimodálních přeprav mezi Čínou a Evropou prostřednictvím nové linky mezi Čeng-Čou a Hamburkem. Odjezdy dvakrát týdně v obou směrech poskytnou snadnější přístup na oba trhy. Přeprava celých kontejnerů nebo kusových zásilek usnadní podnikání zejména firmám z oblasti automobilového průmyslu a hi-tech napříč celou Evropou.
 • DHL Freight je novým logistickým partnerem Toyota Material Handling Europe
  Předmětem dohody je zajištění přeprav nových regálových systémů od subdodavatelů do firemních provozů po celé Evropě.
 • DHL Express na nový rok zdraží mezinárodní přepravy
  Společnost DHL Express každoročně informuje o globálním zvýšení cen, ke kterému dochází vždy 1. ledna nového roku. V České republice dojde k průměrnému navýšení cen o 3,9 procenta u letecké i pozemní mezinárodní přepravy s konkrétní dobou doručení.
 • Developer Goodman postaví novou skladovou budovu ve svém parku v Senci
  Skupina Goodman rozšiřuje Senec Logistics Centre na Slovensku o novou spekulativně stavěnou budovu s plochou necelých 13 tisíc metrů čtverečních.
 • Developer CTP vstoupil na Ukrajinu, koupil velký logistický park ve Lvově. Vytvoří tři tisíce pracovních míst
  Velký logistický park ve Lvově nově patří developerské skupině CTP, ta ho rozšíří o 10 hektarů a vytvoří 3000 nových pracovních míst. Společnost chce nabízet nové prostory především svým stávajícím klientům, mnozí z nich už projevili zájem. Developer bude oslovovat společnosti z různých průmyslových odvětví, jako jsou high-tech výroba, logistika, automobilový průmysl nebo strojírenství.


Hitpardáda štítků