Draghi: ECB bude na změnu v nákupech aktiv potřebovat více času

Brusel - Evropská centrální banka (ECB) bude potřebovat více času, aby posoudila, zda posílí svůj program nákupů dluhopisů. Řekl to dnes šéf banky Mario Draghi v ekonomickém výboru...


Zdroj: www.financninoviny.cz
 • Draghi: ECB bude na změnu v nákupech aktiv potřebovat více času
  Brusel - Evropská centrální banka (ECB) bude potřebovat více času, aby posoudila, zda posílí svůj program nákupů dluhopisů. Řekl to dnes šéf banky Mario Draghi v ekonomickém výboru...
 • Štítky na televizích klamou výjimečně, jejich spotřeba klesá
  Mezi výrobci televizorů klamou spotřebitele spíš menší značky s nízkým podílem na trhu, ukázal velký test, který iniciovala Evropská komise. Údaje o spotřebě na energetických štítcích byly zkreslené v osmi procentech případů, s většími prohřešky se ale zákazníci podle výsledku srovnání setkají u samotného provedení kontrolovaných energetických štítků a informací v obchodech.
 • Všeobecná úverová banka: Legios (Heavy Machinery Services) má ... - ParlamentníListy.cz

  ParlamentníListy.cz Všeobecná úverová banka: Legios (Heavy Machinery Services) má ... ParlamentníListy.cz Všeobecná úverová banka (VÚB) dnes podala návrh na změnu řešení insolvenčního řízení společnosti HMS (dříve Legios) okamžitým konkurzem. K tomuto zásadnímu kroku banku, jako největšího věřitele, donutily opakované obstrukce, účelové průtahy a ... Strojírna Legios spojovaná se Savovem míří k bankrotuRespekt.cz všech 2 zpravodajských článků »

 • Petr Novotný členem nejužšího vedení společnosti K + B Expert
  Novou posilou managementu společnosti K + B Expert, která je největším společníkem skupiny sítě odborných obchodů Expert Elektro, se stal Petr Novotný. Ve vedení společnosti vystřídal Pavla Videnku, který zůstává poradcem.
 • Obama uvítal papeže jako symbol boje s násilím a chudobou
  Deset tisíc věřících, turistů a zvědavců v centru Washingtonu vítalo papeže Františka, který přijel do Bílého domu za prezidentem Barackem Obamou. Pontifik dorazil k sídlu prezidenta neokázalým automobilem Fiat, který si sám pro cestu po městě vybral.
 • Upracovaný svět jako smutná realita současnosti
  Pro mnoho lidí se práce stala vším. Napříč socioekonomickým spektrem si všichni stěžují na nedostatečně zaplacené přesčasy.
 • Čechy asi čeká kontrola některých aut společnosti Volkswagen
  Praha - Ministerstvo dopravy ČR je připraveno svolat ke kontrole majitele aut koncernu Volkswagen včetně domácí Škody, které jsou vybaveny motorem TDI s možností obcházet emisní měření. Výrobce by jim měl bezplatně všechny parametry motoru zkontrolovat a případně opravit. Uvedl to dnes ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) s tím, že zatím neví, kolika aut v Česku se skandál týká. Šéf VW Martin Winterkorn již převzal odpovědnost za skandál a odstoupil dnes z funkce. Koncern Volkswagen, kam Škoda patří, může za obcházení měření emisí dostat v USA pokutu až 18 miliard dolarů.
 • Draghi: ECB bude na změnu v nákupech aktiv potřebovat více času
  Evropská centrální banka bude potřebovat více času, aby posoudila, zda posílí svůj program nákupů dluhopisů. Řekl to ve středu šéf banky Mario Draghi v ekonomickém výboru Evropského parlamentu. Jeho slova podle agentury Reuters hatí očekávání, že ECB v nejbližší době zintenzivní pumpování peněz do ekonomiky formou nákupů státních dluhopisů, aby podpořila hospodářský růst a zvedla příliš nízkou inflaci.
 • Vláda má skvělou vizi v oblasti konkurenceschopnosti, realizace však pokulhává, myslí si M. Srholec
  Program nynější vlády v oblasti konkurenceschopnosti je podle Martina Srholce z think tanku IDEA při CERGE-EI skvělý. Jeho implementace ale vázne. K dosažení lepší konkurenceschopnosti České republiky zejména v oblasti techniky a výzkumu je podle Srholce zapotřebí zejména kvalitního vysokého školství a aplikovaného výzkumu a také dobrých podnikatelů.
 • Strojírna Legios spojovaná se Savovem míří k bankrotu
  Strojírenská firma Heavy Machinery Services, dříve Legios, míří k bankrotu. Jeden z největších věřitelů, Všeobecná úvěrová banka, podala ve středu návrh na konkurz firmy a požaduje co nejrychlejší prodej zbylého majetku. Legios patřil v minulosti k největším výrobcům a opravcům železničních nákladních vagónů, lokomotiv a náhradních dílů v zemi. V insolvenci je kvůli netransparentním majetkovým přesunům a finančním problémům od loňska.

 • Zase ta zpropadená
  Každý ví, že hlavy zemí závislých na vývozech ropy to nemají nyní právě lehké. Ty šťastnější z nich si mohou od starostí s klesajícími ropnými příjmy odpočinout na polštářích naditých petrodolary a doufat, že se ceny ropy brzy vrátí do výšin loňského léta a oni pokles bez větších problémů přečkají. Tři zprávy ze Spojených států mohou o klidný spánek připravit i je.
 • Ministerstvo podpoří v příštím roce výstavbu rybníků
  Ministerstvo zemědělství hodlá od příštího roku spustit dotační program na udržení vody v krajině. Bude poskytovat podporu na výstavbu, obnovu nebo odbahnění rybníků. Konkrétní výše podpory zatím není stanovena, sdělil dnes ČTK mluvčí ministerstva Hynek Jordán.
 • Rozšiřování internetu zpomaluje, offline je přes polovinu lidstva
  Ženeva - Rozšiřování internetu ve světové populaci nadále zpomaluje, bez přístupu ke světové síti jsou více než čtyři miliardy lidí, což je více než polovina lidstva. Informovala o tom Komise pro vysokorychlostní internet Organizace spojených národů. Zatímco v ekonomicky vyspělých zemích má již takřka každý připojení k internetu, ve 48 nejchudších státech je offline 90 procent populace. Česká republika v počtu pevných přípojek patří mezi 30 nejlepších zemí.
 • Horní zákon sklidil kritiku poslanců
  Novela horního zákona doputovala do výborů a hned v tom prvním se dočkala kritiky od vládních i opozičních poslanců. Ústavně právní výbor žádá ministerstvo průmyslu a obchodu, aby předložilo novelu ve variantě, která by zahrnovala těžební poplatky.
 • Návrhy na nové stejnokroje Lesů ČR dalo sedm zájemců
  Hradec Králové - Do soutěže na návrh nových lesnických stejnokrojů zaměstnanců státního podniku Lesy České republiky (LČR) podalo návrhy sedm subjektů. Soutěž bude hodnocena anonymně, jediným hodnotícím kritériem bude komplexní kvalita provedení nové uniformy. ČTK to dnes řekla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Podnik, kterému patří polovina lesů v zemi a má přes 3000 zaměstnanců, chce obměnit stejnokroje lesníků po dvaceti letech.
 • Kolínská ubytovna pro osoby bez přístřeší zlevnila poplatky - Kolínský deník

  Kolínský deník Kolínská ubytovna pro osoby bez přístřeší zlevnila poplatky Kolínský deník Podle důvodové zprávy může navíc příslušný místostarosta může na základě výrazně nepříznivých klimatických podmínek výběr poplatku dočasně zrušit. „Dopady na rozpočet organizační složky Městské ubytovny pro osoby bez přístřeší jsou zanedbatelné, ...

 • Senát schválil exšéfa Soudcovské unie Jirsu jako ústavního soudce
  Bývalý prezident Soudcovské unie Jaromír Jirsa bude ústavním soudcem. Senát jeho nominaci v tajné volbě schválil. Podle potvrzených výsledků Jirsa získal 55 z 69 odevzdaných hlasů. Po Jirsově jmenování prezidentem Milošem Zemanem bude patnáctičlenný tým ústavního soudu znovu kompletní.
 • Tusk: Summit musí v první řadě řešit otázku ochrany hranic EU
  Nejdůležitější otázkou pro večerní mimořádný summit Evropské unie k migrační krizi je způsob, jak znovu získat kontrolu nad vnějšími hranicemi unie. Prohlásil to Donald Tusk, který jednání prezidentů a premiérů osmadvacítky předsedá. Podle něj bez řešení této otázky vůbec nemá smysl diskutovat o společné evropské migrační politice. V sázce je podle Tuska budoucnost schengenského prostoru.
 • Na škrty v Řecku dál dohlédne levicový gentleman. V létě se osvědčil
  Nový řecký ministr financí Euklidis Tsakalotos zastává stejné levicové názory jako jeho předchůdce. Má ale diplomatičtější způsoby.
 • Analýza: Jak vlastně Volkswagen obešel metodiku měření emisí?
  Volkswagen se přiznal, že obešel metodiku měření emisí oxidů dusíku podle amerických norem pomocí speciálního software. Za to mu hrozí obrovská pokuta 18 miliard dolarů a bude nucen svolat skoro půl milionu aut k opravě, respektive k přeprogramování řídící jednotky. Jak se na to vlastně přišlo?


Hitpardáda štítků