Draghi: ECB bude na změnu v nákupech aktiv potřebovat více času

Evropská centrální banka (ECB) bude potřebovat více času, aby posoudila, zda posílí svůj program nákupů dluhopisů. Řekl to šéf banky Mario Draghi v ekonomickém výboru Evropského parlamentu. Jeho slova podle agentury Reuters hatí očekávání, že ECB v nejbližší době zintenzivní pumpování peněz do ekonomiky formou nákupů státních dluhopisů, aby podpořila hospodářský růst a zvedla příliš nízkou inflaci.


Zdroj: zpravy.e15.cz
Témata: ECB, DRAGHI, VÍCE ČASU, RŮSTU, ČASU, ROZVÍJEJÍCÍCH SE, ROZVÍJEJÍCÍCH, NÁKUPŮ, TRZÍCH, DLUHOPISŮ
 • Draghi: ECB bude na změnu v nákupech aktiv potřebovat více času
  Evropská centrální banka (ECB) bude potřebovat více času, aby posoudila, zda posílí svůj program nákupů dluhopisů. Řekl to šéf banky Mario Draghi v ekonomickém výboru Evropského parlamentu. Jeho slova podle agentury Reuters hatí očekávání, že ECB v nejbližší době zintenzivní pumpování peněz do ekonomiky formou nákupů státních dluhopisů, aby podpořila hospodářský růst a zvedla příliš nízkou inflaci.
 • Ředitel Povodí Moravy: Žijeme ve vodním blahobytu
  Tvrzení o vodním blahobytu říká navzdory tomu, jaké sucho letos panuje. „Každý v Česku je zvyklý přijít domů, otočit kohoutkem a voda teče.“ Že by tomu tak nebylo, si podle Jana Hodovského neumíme představit. Přesto se na to musíme připravit, nebo, ještě lépe, tomu předcházet. Nechce strašit, ale upozorňuje, že letošní rok je prototypem toho, […]
 • PPF chce vytěsnit tisícovku drobných akcionářů z Cetinu
  Skupina PPF zřejmě brzy ovládne celou společnost Česká telekomunikační infrastruktura (Cetin), kde dnes drží přes devadesát procent akcií. Plán na vytěsnění drobných akcionářů naznačil člen vedení PPF Vladimír Mlynář na středečním setkání s obchodními partnery společnosti Cetin.
 • RoklenFx: Koruna před ČNB slábne na 27,12 za euro
  Česká koruna v průběhu celého dne oscilovala poblíž 27,09 za euro a v závěru dne se posunula ke slabším úrovním u 27,12 EURCZK. Událostí týdne bude zítřejší jednání České národní banky, od níž se očekává spíše holubičí vyjádření a tedy další tlak na oslabení koruny. Nejvýraznějším tématem tiskové konference guvernéra Singera bude pravděpodobně nárůst deflačních tlaků. Analytici se shodují, že kurzový závazek 27 korun za euro bude potvrzen, stejně jako sazby, které se pohybují na historických…
 • Investoři jsou posedlí makrodaty. Jak je na tom v reálu čínská ekonomika, z nich ale nevyčtou
  Všichni neustále řeší americká data. Pro vytvořená pracovní místa mimo zemědělství existuje 93 predikcí, což je dvojnásobek ve srovnání s čínským růstem HDP. Podle Laurenta Bouviera z UBS je právě v tom "zakopaný pes". Ohledně reálné kondice čínské ekonomiky se totiž množí spekulace.
 • V Praze vznikají tisíce nových bytů. Developeři přesto nestíhají uspokojit poptávku
  Jen během prvního pololetí byla v Praze zahájena výstavba téměř tří tisíc nových bytů. Hlavní město se tak na celorepublikové výstavbě podílí už třemi čtvrtinami...
 • Instagram válcuje Twitter. Další bod pro Facebook
  Aplikace Instagram, spadající do říše Facebooku, dosáhla mety 400 milionů aktivních uživatelů měsíčně, a předstihla tak už bezpečně například sociální síť Twitter, hlavního konkurenta Facebooku. Instagram uvedl, že posledních 100 milionů aktivních uživatelů se podařilo získat za devět měsíců. Mezi tyto uživatele patří i celebrity jako například fotbalová hvězda David Beckham nebo bývalý atlet Caitlyn Jenner. Více než polovina nových uživatelů žije v Evropě a Asii. Brazilci společně s Japonci a…
 • Rusko prý buduje u hranic s Ukrajinou další vojenskou základnu
  Rusko buduje při hranicích s Ukrajinou další velkou vojenskou základnu pro tisíce vojáků a těžkou bojovou techniku. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na veřejné zdroje a ruské očité svědky. Před dvěma týdny agentura přinesla zprávu, že jinou základnu buduje Moskva v Belgorodské oblasti 25 kilometrů od hranic s Ukrajinou.
 • Boeing postaví v Číně montážní závod a prodá čínským společnostem 300 letadel
  Americká společnost Boeing dodá skupině čínských firem 300 letounů. Jedná se o jednu z největších zakázek v odvětví letecké dopravy za uplynulé poslední roky. Americký výrobce letounů také plánuje postavit v Číně montážní závod pro výrobu letadel Boeing 737. K podepsání smluv došlo podle agentury Nová Čína při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v americkém Seattlu, kde Boeing sídlí. 
 • Zájem o stavební spoření prudce klesá, kvůli změně občanského zákoníku
  Stavebním spořitelnám klesá počet nových klientských smluv. Pětina nových smluv ubyla kvůli změně občanského zákoníku, který zavedl povinnost posuzování výpovědí smluv nezletilců opatrovnickým soudem.

 • Drábová: Kvůli služebnímu zákonu nedokážu zaplatit experty na jádro
  Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) nedokáže získávat nové zaměstnance. Zatímco současné zaměstnance dokáže ohodnotit, ty nové nemůže dobře zaplatit. Poslancům z hospodářského výboru to řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová. Důvodem je hlavně nový služební zákon, který neumožňuje dát novým zaměstnancům víc peněz, dodala.
 • Dozorčí rada Volkswagenu zvolila novým šéfem Hanse Pötsche
  Dozorčí rada německého automobilového koncernu Volkswagen podle očekávání zvolila svým předsedou dosavadního finančního ředitele Hanse Dietera Pötsche (64). Automobilka to oznámila po dalším krizovém jednání dvacetičlenné rady. Pötsch tak obsadí pozici, která se uvolnila po rezignaci dlouholetého šéfa rady Ferdinanda Piëcha letos na jaře.
 • Dovoz ojetin do konce září stoupl o čtvrtinu na 112 tisíc aut
  Mezi přestárlými dováženými ojetinami nad 15 let vedou s velkým náskokem volkswageny, na dalších místech jsou škody a BMW. Dovoz ojetin se do konce září meziročně zvýšil o 24 procent na 112 606 osobních aut. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
 • Do tendru Lesů ČR podalo nabídky 39 firem
  Do tendru Lesů České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva v letech 2016 až 2020 podalo nabídky 39 subjektů. Předpokládaná hodnota lesnických prací, o které se soutěží, je asi tři miliardy korun. Vítězné firmy by na jednotlivých územních jednotkách měly začít pracovat od ledna 2016, uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová. Lesům ČR patří polovina lesů v zemi, tendry se týkají zhruba pětiny území.
 • Dotace rostou, jezdí se méně. Regionální doprava polyká stále větší sumy
  Za více peněz méně muziky. Tak by se dal shrnout přístup krajů k veřejné dopravě, především na železnici. Dotace na regionální vlaky podle neziskového spolku akademiků IODA loni vzrostly meziročně o tři procenta na 9,3 miliardy, i když se provoz mírně utlumil. Podle předsedy spolku Jana Tichého ale nelze jednoznačně vinit nenasytného dopravce, kterým je v drtivé většině případů státní firma České dráhy.
 • Dotace rostou, jezdí se méně. Regionální doprava polyká stále větší sumy
  Za více peněz méně muziky. Tak by se dal shrnout přístup krajů k veřejné dopravě, především na železnici. Dotace na regionální vlaky podle neziskového spolku akademiků IODA loni vzrostly meziročně o tři procenta na 9,3 miliardy, i když se provoz mírně utlumil. Podle předsedy spolku Jana Tichého ale nelze jednoznačně vinit nenasytného dopravce, kterým je v drtivé většině případů státní firma České dráhy.
 • Do Šanghaje za deset hodin? Příští rok může být přímá linka, tvrdí Sobotka
  Na jaře příštího roku by mohlo být zavedeno nové letecké spojení mezi Prahou a Šanghají, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Linka připravovaná za spolupráce s čínským leteckým přepravcem China Eeastern by tak měla rozšířit spojení s Čínou. V září byl zahájen provoz přímého leteckého spojení mezi Prahou a Pekingem, který provozuje čínská Hainan Airlines.
 • Do roku 2020 má jít na podporu malého a středního podnikání deset miliard
  Na podporu malého a středního podnikání by do roku 2020 mělo jít 9,5 miliardy korun (350 milionů eur). Počítá s tím program ministerstva průmyslu (MPO) Expanze, který schválila vláda. MPO program připravilo v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).
 • Do programu digitalizace se může zapojit až dva tisíce škol
  Program podpory digitalizace škol ve srovnání s loňským rokem zdvojnásobil kapacitu a mohou se do něj zapojit až dva tisíce mateřských, základních a středních škol. Informovali o tom zástupci neziskové organizace EDUkační LABoratoř (EDULAB), která program pořádá. Účelem programu je zvýšení využívání moderních technologií a digitálního vzdělávacího obsahu ve školách.
 • Dopravci bojují s nedostatkem řidičů, Arriva nabízí deset tisíc za nástup
  Jeden z největších autobusových dopravců v zemi se potýká s nedostatkem řidičů. Akutní potřebu odhadl šéf tuzemské Arrivy Radim Novák na 150 lidí, firma by ale přijala i dvojnásobný počet. Potíž je v tom, že zájemci se nehrnou. Arriva proto aktuálně vypsala pro každého nastupujícího řidiče desetitisícovou jednorázovou odměnu a doufá, že zájemce přiláká. Vůbec poprvé si kvůli tomu objednala i rozhlasovou reklamu.

 • Důvěra soukromých investorů ve střední Evropě je nejnižší za tři roky
  Index důvěry investorů soukromého kapitálu ve střední Evropě klesl na nejnižší úroveň za tři roky. Hlavními důvody jsou obavy z odchodu Řecka z eurozóny, prohlubující se uprchlická krize a neuspokojivý růst čínského trhu, vyplývá z průzkumu poradenské společnosti Deloitte mezi finančními investory.
 • Důsledky levné ropy: přední americký těžař spadl do rekordní ztráty
  Americká ropná společnost ConocoPhillips ve třetím čtvrtletí spadla do ztráty, která byla nejvyšší od roku 2008. Důvodem byl pokračující propad cen ropy na světových trzích. Firma, která je třetí největší ropnou společností ve Spojených státech, rovněž snížila plánované kapitálové výdaje na letošní rok.
 • Duhan: Náměstek rozhlasu Koliandr se mě pokusil uplatit
  Bývalý náměstek Českého rozhlasu pro správu a provoz Michal Koliandr se údajně pokusil uplatit generálního ředitele Petera Duhana. Odstupující šéf rozhlasu to řekl v rozhovoru pro Českou televizi (ČT). Podle Duhana to byl důvod, proč na jaře podal na Koliandra trestní oznámení. Úplatek měl prý souviset s prodejem zámečku v Přerově nad Labem, který členové rady ČRo nakonec neschválili. Duhanovo tvrzení Koliandr odmítl, více to však nechtěl komentovat.
 • Duhan: Náměstek rozhlasu Koliandr se mě pokusil uplatit
  Bývalý náměstek Českého rozhlasu pro správu a provoz Michal Koliandr se údajně pokusil uplatit generálního ředitele Petera Duhana. Odstupující šéf rozhlasu to řekl v rozhovoru pro Českou televizi (ČT). Podle Duhana to byl důvod, proč na jaře podal na Koliandra trestní oznámení. Úplatek měl prý souviset s prodejem zámečku v Přerově nad Labem, který členové rady ČRo nakonec neschválili. Duhanovo tvrzení Koliandr odmítl, více to však nechtěl komentovat.
 • Dryml splnil hrozbu, nemocnice ve Vrchlabí už neoperuje klienty VZP
  Soukromá Česko-německá horská nemocnice Vrchlabí dnes splnila svou páteční hrozbu a zastavila plánované operace a vyšetření pojištěnců Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). „Už jsme zrušili dvě plánované operace endoprotéz, akutní případy samozřejmě ošetřovat budeme,“ řekl E15.cz ředitel vrchlabské nemocnice a bývalý senátor Vladimír Dryml. VZP naopak uvedla, že zatím žádné potíže svých klientů v tomto regionu nezaznamenala.
 • Druhý penzijní pilíř byl mrtvý dřív, než se narodil, tvrdí ČSSD
  Poslanci opoziční pravice a koalice se opět střetli ve sporu o druhý penzijní pilíř. Pravice vládě vyčítá to, že ačkoli jej chce zrušit, nenabízí žádné jiné řešení důchodů. Koaliční zákonodárci naopak tvrdí, že druhý pilíř nebyl od počátku životaschopný a byl atraktivní jen pro lidi s vysokými příjmy. Předloha, jíž tento systém spoření na penzi zanikne, se dostala po dnešním druhém sněmovním čtení do závěrečného schvalování. Bude se moci uskutečnit ještě v říjnu.
 • Druhý penzijní pilíř byl mrtvý dřív, než se narodil, tvrdí ČSSD
  Poslanci opoziční pravice a koalice se opět střetli ve sporu o druhý penzijní pilíř. Pravice vládě vyčítá to, že ačkoli jej chce zrušit, nenabízí žádné jiné řešení důchodů. Koaliční zákonodárci naopak tvrdí, že druhý pilíř nebyl od počátku životaschopný a byl atraktivní jen pro lidi s vysokými příjmy. Předloha, jíž tento systém spoření na penzi zanikne, se dostala po dnešním druhém sněmovním čtení do závěrečného schvalování. Bude se moci uskutečnit ještě v říjnu.
 • Dresy klubům NHL dodá Adidas, předznamenává vstup do hokeje
  Německý výrobce sportovního oblečení Adidas se od sezony 2017/2018 stane oficiálním partnerem zámořské hokejové soutěže NHL. Všechny týmy soutěže budou nosit dresy této společnosti. Adidas tak vystřídá firmu Reebok, která patří do stejného koncernu jako její nástupce.
 • Drahá cibule rozvrací Indii. Vláda brání odlivu klíčové zeleniny ze...
  Indii hrozí politická krize. Její. prozaickou příčinou jsou prudce rostoucí ceny cibule, která je rozhodující ingrediencí indického jídelníčku. Ceny
 • Draghi: Inflace zůstává slabá, ECB může prodloužit nákup dluhopisů
  Evropská centrální banka (ECB) je připravena prodloužit a rozšířit program nákupů dluhopisů, jímž podporuje ekonomiku eurozóny a snaží se jím zvýšit inflaci. Šéf ECB Mario Draghi to ve svém vystoupení v Evropském parlamentu odůvodnil tím, že inflace spotřebitelských cen v eurozóně zůstává i přes masivní tištění peněz velmi slabá a její výhled se dokonce zhoršil.

Hitpardáda štítků