Draghi: ECB zřejmě zhodnotí nastavení měnové politiky v březnu


Zdroj: roklen24.cz


 • Zrušte hotovost a zachraňte chudé!
  Pokud zrušíme většinu hotovosti v oběhu, efektivně tím přispějeme ke snížení celkové nerovnosti ve světě. S tímto názorem přichází profesor ekonomie z Harvardské univerzity a zastánce (téměř) bezhotovostního světa Kenneth Rogoff.
 • Ceny v průmyslu akcelerují, sledují globální vývoj cen ropy
  AKTUALIZOVÁNO – Ceny průmyslových výrobců se v prosinci meziročně snížily o 0,4 procenta po listopadovém poklesu o 1,3 procenta. Meziměsíčně naopak rostly o půl procenta. Za celý loňský rok pak ceny průmyslových výrobců meziročně klesly o 3,3 procenta, když za útlum může především propad cen rafinovaných ropných produktů.
 • Exšéf ČNB Singer bude hlavním ekonomem Generali CEE Holding
  AKTUALIZOVÁNO – Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer bude hlavním ekonomem pojišťovací skupiny Generali CEE Holding a také členem dozorčí rady České pojišťovny. Serveru Roklen24 to řekl mluvčí Generali CEE Holding Josef Hlinka.
 • Osm vyspělých zemí, které trápí osm problémů třetího světa
  Život v západním světě nám umožňuje čerpat výhody bohatství a využívat lidských práv a občanských svobod, o kterých se obyvatelstvu třetím zemí ani nesní. Ovšem vypadá to, že takřka každá vyspělá demokracie má svého kostlivce ve skříni. Za jaké statistiky by se západní země měly stydět? To zmapoval server Listverse.
 • Z dělníka je operátor výroby, ze sekretářky asistentka
  Pro leckoho může být pohled do inzertní rubriky nabízející volná pracovní místa naprosto nesrozumitelný. Za posledních pár desítek let se změnilo označování řady profesí, znatelný je také nástup angličtiny do názvů pracovních pozic. Z dělníka je nyní operátor výroby, sekretářkám se říká asistentky a v extrémním případě firmy neváhají označit uklízečku za operátorku podlahových ploch.
 • Co čekat v příštích třech měsících? Nepřipravenou Británii
  Začátek roku 2017 bude zpestřený politickými riziky, včetně německých prezidentských voleb a parlamentních voleb v Nizozemsku. Největší hrozbu nám však představí Británie a její brexit.
 • ČNB trhá intervenční rekordy. Exit přijde ve 2. čtvrtletí
  Kdy skončí intervence na koruně? Podle agentury Reuters se většina analytiků shoduje na druhém čtvrtletí 2017. Proč? Napoví například objem dosavadních (!) lednových intervencí, které dle odhadů dosahují rekordních hodnot.
 • Ekonomický souboj pohlaví: Proč berou muži víc než ženy?
  Co vede k rozdílné mzdě mezi mužem a ženou? Dokáže ekonomie poskytnout lepší vysvětlení, než že jde o pouhou diskriminaci? Ekonomové věří, že ženy dosahují horších výsledků než muži v soutěžním prostředí. To by vysvětlovalo možný zdroj rozdílů.
 • Raiffeisen: Spekulace nepolevují, ČNB zváží záporné sazby
  ČNB je pod tlakem. Potvrzuje to nedávný vývoj na 12měsíčních forwardech EURCZK, které spekulanti poslali na úrovně z listopadu 2013. Co bude dál? Podle Raiffeisen Bank je ve hře možné zavedení záporných úrokových sazeb.
 • Když mluví Donald Trump: Rusko, byznys, léky i nacismus
  Budoucí americký prezident už převedl nebo před inaugurací převede svůj majetek do fondu. Donald Trump to dnes na tiskové konferenci v New Yorku sdělil novinářům prostřednictvím své advokátky. Firmy budou řídit jeho synové a manažeři, žádné nové obchody firem s cizinou uzavřeny nebudou. Dcera Ivanka se ve Washingtonu bude starat o rodinu. Přízeň ruského prezidenta Vladimira Putina budoucí prezident USA nepovažuje za chybu, ale spíš za bonus. 
 • Draghi ŽIVĚ: ECB srazila sazbu a prodloužila QE. Euro prudce sílí
  AKTUALIZOVÁNO: Evropská centrální banka rozhodla o snížení depozitní sazby na -0,3 procenta z dosavadních -0,2 procenta. Hlavní refinanční sazba ale zůstala beze změny na úrovni 0,05 %. Prezident Mario Draghi na tiskové konferenci oznámil prodloužení programu nákupů aktiv (QE) nejméně do konce března roku 2017. Euro reaguje velmi prudkým posílením od úrovní 1,0540 EURUSD až nad hladinu 1,0894 dolaru k euru, ukazují data Roklen24. Jedním směrem se tak posouvá o řádově tři procenta! 
 • Draghi ŽIVĚ. ECB nechala sazby i objem nákupů beze změn
  AKTUALIZUJEME: Evropská centrální banka svým dnešním rozhodnutím o sazbách nepřekvapila. Očekávání tak byla potvrzena, když banka ponechala depozitní sazbu na -0,4 % a tu základní refinanční na nule.  Beze změny zůstal i program nákupu vládních a vybraných soukromých dluhopisů dosahující měsíčního objemu 80 miliard euro.
 • Draghi vyslal jasný signál. Posílit QE není problém
  Evropská centrální banka nenechá ekonomiku eurozóny na holičkách. Alespoň tento dojem dnes potvrdil šéf ECB Mario Draghi. Ten ve svém (dalo by se říci holubičím) projevu před Evropským parlamentem především řekl, že centrální banka může upravit (tedy pravděpodobně upraví) objem, horizont trvání i složení nákupu aktiv do své bilance.
 • Draghi vs. deflace, terorismus a 500 €
  Jednou z charakteristik dnešního světa je neustálý boj s terorismem, daňovými úniky a deflací. V rámci toho se angažují mnohé veřejné instituce, včetně světových centrálních bank. Konkrétně může být řeč například o Evropské centrální bance. Ta si v rámci zápolení se zmiňovanou trestnou činností a špatnými výsledky ohledně vývoje inflace vzala na paškál eurovou bankovku o hodnotě 500 €, jejíž existence se tak pravděpodobně chýlí ke konci.
 • Draghi: Uvolněná měnová politika zvyšuje odolnost eurozóny vůči vnějším šokům
 • Draghi potěšil Singera a spol.
  Draghiho „nadílka“ dnes příliš velkorysá nebyla. Evropská centrální banka (ECB) snížila svou depozitní sazbu pro banky v eurozóně hlouběji do záporného pásma a prodloužila program nákupů dluhopisů minimálně o půl roku, do konce března 2017. Na větší objem nákupů aktiv nedošlo. I tak ale Draghi potěšil, například guvernéra ČNB Singera.
 • Draghi má za sebou pětiletku, mise zdaleka nekončí
  Mario Draghi před pěti lety převzal nemocnou eurozónu a s krizí začal bojovat na postu prezidenta Evropské centrální banky (ECB). Po pěti letech je krize, zdá se, pod kontrolou a analytici jásají nad reformami a nákupy dluhopisů italského ekonoma. V době extrémně nízkých úrokových sazeb investoři neustále spekulují o tom, kdy se ekonomika začne normalizovat.
 • Draghi: Makroekonomické podmínky se v průběhu léta zhoršily
 • Draghi: Inflace zůstane střednědobě u ale pod 2% cílem
 • Draghi hovoří před EP: ECB je připravena jednat, zhorší-li se výhled inflace

Hitpardáda štítků