EIA: Břidlice v r. 2016 sníží produkci o rekordních 570 000 barelů denně. IEA - na narovnání přebytku to stačit nebude

Podle analytiků americké EIA američtí alternativní (převážně břidlicoví) těžaři sníží v příštím roce svou denní produkci o doposud rekordních 570 000 barelů denně.Prvních několik alternativních těžařů již zbankrotovalo a očekává se, že další problémy...


Zdroj: www.kurzy.cz

 • Třetí blok dukovanské elektrárny už dodává elektřinu do sítě
  Třebíč - Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany už dodává elektřinu do sítě, když obě jeho turbíny byly dnes dopoledne po ukončení odstávky přifázovány. Kolem poledne se výkon turbogenerátorů 3. bloku dostal na 40 procent výkonu a do sítě dodával kolem 160 megawattů. Na plný výkon by se měl dostat během úterý.
 • VIDEO: Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 53. týden 2015 (28.12.-1.1.2016)
  Poslední týden v roce se ve videu podíváme na letošní výkony amerického akciového trhu a nejziskovější tituly indexu Dow Jones. Makrokalendář pro tento týden nabízí data z amerického trhu bydlení, index spotřebitelské důvěry z USA a čínské indexy...
 • Vitásková na dovolené, ERÚ přizná 42 miliard na obnovitelné zdroje
  Energetický regulační úřad (ERÚ) přizná obnovitelným zdrojům energie 42 miliard korun. Informovala o tom dnes Česká televize. Cenové rozhodnutí na výplatu podpory podepíše místo předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové, která je na dlouhodobé dovolené v zahraničí, místopředseda úřadu. Regulační úřad rozhodl poté, co nařízení vlády o podpoře elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů dnes vyšlo ve Sbírce zákonů.
 • ERÚ ustoupil: Přizná obnovitelným zdrojům energie 42 miliard korun
  Praha - Energetický regulační úřad (ERÚ) přizná obnovitelným zdrojům energie 42 miliard korun. Informovala o tom dnes Česká televize. Cenové rozhodnutí na výplatu podpory podepíše místo předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové, která je na dlouhodobé dovolené v zahraničí, místopředseda úřadu. Regulační úřad rozhodl poté, co nařízení vlády o podpoře elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů dnes vyšlo ve Sbírce zákonů.
 • Energetický regulační úřad již může vypsat podporu

  Podle nařízení vlády o podpoře elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů může Energetický regulační úřad vydat cenové rozhodnutí na výplatu podpory pro podporované zdroje.

 • ERÚ přizná obnovitelným zdrojům 42 miliard korun
  Energetický regulační úřad (ERÚ) přizná obnovitelným zdrojům energie 42 miliard korun. Informovala o tom dnes Česká televize. Cenové rozhodnutí na výplatu podpory podepíše místopředseda ERÚ. Regulační úřad rozhodl poté, co nařízení vlády o podpoře elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů dnes vyšlo ve Sbírce zákonů.
 • Taktika diverzifikace letos selhala a byla nejhorší od r.1937
  Taktika diverzifikace investičních portfolií letos pro americká aktiva mnoho užitku nepřinesla a ve finále byl letošek pro tuto investiční taktiku nejhorší od roku 1937. Akciový index S&P 500 zatím letos posílil pouze o 2,2% včetně započtených dividend...
 • Těžba Gazpromu do konce listopadu klesla o šest procent
  Ruskému plynárenskému gigantu Gazprom klesla za leden až listopad těžba plynu meziročně o šest procent na 377 miliard metrů krychlových. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství. Vedení Gazpromu dnes rovněž schválilo investiční program na příští rok.
 • „Weapon Stocks“ – Jak si vedly hříšné akcie během roku 2015?
  Tzv. „hříšné akcie“ (z angl. „sin“ stocks) byly pro investory dlouhodobě spolehlivým místem k nalezení stabilního výnosu. Akcie produktů, jako je alkohol, tabák a hazardní hry mají často velký potenciál.
 • SaxoTraderGO podporuje Touch ID

  Investiční a obchodní banka Saxo Bank nově umožňuje identifikaci klienta na platformě Saxo SaxoTraderGO prostřednictvím biometrické verifikace.Hitpardáda štítků