EIA: Ropné zásoby a produkce USA se v 50. týdnu vrátily k růstu

Podle pravidelných týdenních statistik americké agentury EIA zásoby ropy v USA v 50. týdnu výrazně rostly a to o 1% respektive 4,8 miliónu barelů na celkových 490,7 miliónu barelů.Celková ropná produkce USA v 50.


Zdroj: www.kurzy.cz

 • Bernanke: Fed by mohl nasadit záporné sazby deposit, když to bude potřeba
  Bývalý šéf amerického Fedu Ben Bernanke uvedl, že centrální banka by do svého zbrojního repertoáru pro boj s recesí mohla celkem bez problémů zařadit záporné sazby deposit. K tomuto kroku se doposud Fed neuchyloval, protože se centrální bankéř obávali...
 • O2 refinancovala úvěr. Nově získala až 12 miliard korun
  Tuzemský telekomunikační operátor O2 uzavřel 16. prosince nové smlouvy o úvěru v celkové výši až do 12 miliard korun. Úvěr společně poskytnou Komerční banka, a.s. (rovněž v pozici agenta úvěru), Česká spořitelna, a.s., Československá obchodní banka, a.s., Raiffeisenbank a.s., UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., Citibank Europe plc. a Tatra banka, a. s.
 • Vývoz z Japonska v listopadu klesl nejvíce za tři roky
  Vývoz z Japonska se v listopadu snížil meziročně o 3,3 procenta, což byl nejvyšší propad od prosince 2012. Pokles způsobily hlavně nižší dodávky do Asie. To vyvolává obavy, že oslabení zahraniční poptávky by mohlo zbrzdit ekonomický růst země, napsala agentura Reuters.
 • Bytová družstva v rozpacích a výbory v úzkých

  Píšeme na Hypoindex.cz: Ministerstvo spravedlnosti plánuje zvýšit počet oddlužení a zrušit povinnost vícenásobných dlužníků splatit věřitelům alespoň 30 procent jejich pohledávek během pěti let. Ministerstvo svým záměrem přivádí bytová družstva a společenství vlastníků do svízelné situace. Náhrad škod za neplatiče poplatků se nemusí vůbec dočkat nebo budou muset hlouběji do peněženek sáhnout ostatní majitelé bytů. Odpovědnost může ale nést i výbor.

 • Ranní komentář k 17.12.2015
  pAmerická centrální banka odhaduje výši sazeb na konci příštího roku na 1,375 %, což by implikovalo další čtyři navýšení sazeb během roku 2016 vždy o minimální možnou výši 0,25 p. b. Dlouhodobý cíl je přitom stanoven na 3,5 %.p pAkciové trhy...
 • Ceny elektřiny 2016: Některé domácnosti si připlatí, záleží na tarifu
  Silová elektřina celý rok zlevňovala. Byla to ale těšínská jablíčka. Nakonec si domácnosti v příštím roce za elektrický proud připlatí. Zdražuje totiž distribuce. Kolik bude elektřina...
 • Komerční banka: Možné rozpuštění rezervy 410 mil. Kč

  Podle finančního ředitele společnosti Jiřího Šperla by KB mohla v tomto roce rozpustit rezervu ve výši 410 mil. Kč (11 Kč na akcii), kterou vytvořila ve 2Q v souvislosti s platbou do nového fondu na záchranu bank. Prezident Zeman podepsal příslušný zákon tento týden v úterý a v platnost zřejmě vstoupí až v příštím roce, první splátka do fondu by se tak mohla posunout do příštího roku. K naplnění fondu zřejmě dojde prostřednictvím 9 ročních splátek. Od příštího roku by platby do fondu na záchranu bank mělo kompenzovat snížení příspěvku do fondu pojištění vkladů, takže celkové náklady zůstanou víceméně nezměněny. Rozpuštění rezervy v tomto roce může mít pozitivní dopad do výše dividendy, která by měla být 80 - 100 % čistého zisku. 

 • O2 CR dle očekávání refinancovalo svůj dluh

  O2 CR oznámilo, že úspěšně refinancovalo svůj stávající dluh a využilo podmínek na trhu, aby navýšilo své zadlužení na 12 mld. Kč (původní dluh 7 mld. Kč). Nová kreditní linka je na 5 let a bude mimo jiné využita i na schválený zpětný odkup akcií. Bohužel nebyly zveřejněny podmínky nového dluhu. Refinancování bylo trhem očekáváno a již dlouho avizováno samotnou společností. 

 • Makro: Postoj ČNB se stále nemění

  Středeční zasedání bankovní rady České národní banky bylo bez překvapení. Úrokové sazby zůstaly na technické nule (0,05 %) a ČNB potvrdila závazek bránit posílení koruny na úrovni 27 CZK/EUR až do konce roku 2016. Inflace je utlumená, dle ČNB se k cílové úrovni 2 % dostane na počátku roku 2017, proto plánuje oslabovat korunu alespoň do konce 2016. Pro ČNB bude velmi obtížné ukončit intervence před tím, než ECB ukončí svůj program QE, který byl v prosinci prodloužen až do března 2017. Proto očekáváme, že ČNB současný režim – nulové sazby a intervenční hladina 27 CZK/EUR – bude držet nejen do konce roku 2016, ale minimálně i část roku 2017. Ovšem v takovém horizontu svoji roli může sehrát nejen makroekonomický vývoj, ale i personální obměny v 7člené bankovní radě (2 členové v červnu 2016 a 2 členové v únoru 2017). Devizový i dluhopisový trh přešel zasedání bez reakce.

 • Kuba a USA se předběžně dohodly na obnovení leteckých linek
  Havana - Ledy mezi USA a komunistickou Kubou dál tají. Zástupci obou zemí uzavřeli předběžnou dohodu o obnovení pravidelného leteckého spojení. Potrvá ale ještě několik měsíců, než smlouva definitivně vstoupí v platnost.


 • EIA: Globální výroba elektřiny vzroste do roku 2040 o 69 %

  Americká agentura U.S. Energy Information Administration (EIA) předpovídá ve svém nejnovějším energetickém výhledu za rok 2016 (International Energy Outlook 2016 – IEO2016) nárůst globální netto výroby elektřiny do roku 2040 na 36 500 TWh. Ve srovnání s posledním hodnoceným rokem 2012 se jedná o 69% nárůst. EIA dále očekává výrazně rychlejší růst HDP ve srovnání s růstem

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • EIA: Břidlice v r. 2016 sníží produkci o rekordních 570 000 barelů denně. IEA - na narovnání přebytku to stačit nebude
  Podle analytiků americké EIA američtí alternativní (převážně břidlicoví) těžaři sníží v příštím roce svou denní produkci o doposud rekordních 570 000 barelů denně.Prvních několik alternativních těžařů již zbankrotovalo a očekává se, že další problémy...
 • Egypt zadržel dva zaměstnance letiště v Šarm aš-Šajchu podezřelé...
  Zpravodajská agentura Reuters informovala, že byli zadrženi dva zaměstnanci letiště ve spojitosti s pádem ruského letadla na Sinajským poloostrovem. Ruská
 • Egyptský prezident Sísí jmenoval novou vládu. Premiérem se stal dosavadní ministr ropného průmyslu
  Nová egyptská vláda dostala v sobotu pověření od prezidenta Sísího. Premiérem se stal dosavadní ministr ropného průmyslu Šaríf Ismáíl. V čele klíčových resortů zůstávají stejní ministři, kteří byli součástí před týdnem odstoupivšího kabinetu. Částečná obměna ministrů má podle pozorovatelů zejména dodat vládě nový elán.
 • Egyptská vláda schválila dohody o nalezištích plynu a ropy

  Egyptská vláda dnes schválila pět dohod o průzkumu nalezišť a těžbě zemního plynu a ropy se zahraničními společnostmi. Konečné smlouvy ještě musí schválit parlament, oznámil ministr ropného průmyslu Tárik Mala. Egypt se v poslední době stává významným těžařem plynu. Vláda schválila čtyři dohody, které státní úřad pro zemní plyn uzavřel se společnostmi BP, Eni, Total

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Egypt podepsal s Francií smlouvu o koupi dvou lodí Mistral původně určených Rusku
  Egypt dnes podepsal s Francií smlouvu o koupi dvou francouzských vrtulníkových lodí Mistral, které mělo původně získat Rusko. S odvoláním na zdroj blízký francouzskému premiérovi, který je nyní na návštěvě Egypta, o tom informovala agentura AFP. Paříž dodávku zrušila kvůli přístupu Moskvy ke krizi na Ukrajině.
 • Egypt koupil dva francouzské mistraly, zbrojí kvůli povstalcům
  Egypt podepsal s Francií smlouvu o koupi dvou francouzských vrtulníkových lodí Mistral, které mělo původně získat Rusko. S odvoláním na zdroj blízký francouzskému premiérovi, který je nyní na návštěvě Egypta, o tom informovala agentura AFP. Paříž dodávku zrušila kvůli přístupu Moskvy ke krizi na Ukrajině.
 • Egypt koupil dva francouzské mistraly, zbrojí kvůli povstalcům
  Egypt podepsal s Francií smlouvu o koupi dvou francouzských vrtulníkových lodí Mistral, které mělo původně získat Rusko. S odvoláním na zdroj blízký francouzskému premiérovi, který je nyní na návštěvě Egypta, o tom informovala agentura AFP. Paříž dodávku zrušila kvůli přístupu Moskvy ke krizi na Ukrajině.
 • Egypt a Saúdská Arábie založí společný investiční fond
  Egypt a Saúdská Arábie podepsaly dohodu o založení společného investičního fondu v objemu 16 miliard dolarů (zhruba 380 miliard Kč). Obě země o víkendu rovněž uzavřely další dohody o investicích, mimo jiné o saúdské podpoře svobodné ekonomické zóně na poloostrově Sinaj, uvedla egyptská státní televize.
 • Egypťané nepovolili vzlet dalšímu ruskému letadlu s turisty. Zablokovali ho auty
  Posádka ruského letadla byla připravená k odletu, od egyptského řízení letového provozu ale nedostala povolení k vzletu. Místním pracovníkům se nelíbil především technický stav letadla. Egypťané dokonce obklíčili letadlo auty, aby stroj nemohl vzlétnout.
Hitpardáda štítků