EIA: Ropné zásoby a produkce USA ve 49. týdnu poklesly, pokles aktivity rafinerií

Podle pravidelných týdenních statistik americké agentury EIA zásoby ropy v USA ve 49. týdnu po delší době poklesly a to o 0,7% respektive 3,6 miliónu barelů na celkových 485,9 miliónu barelů.Celková ropná produkce USA ve 49.


Zdroj: www.kurzy.cz
 • Komodity hýbou světem
  pManagement Volkswagenu už oficiálně potvrdil, že se kauza s nadlimitními emisemi CO2 týká pouze 36 tis. vozů (dříve se uvádělo až 800 tis. vozů). Upřesnění přichází po provedení detailnější prověrky jak ze strany automobilky, tak i regulátora....
 • Senát patrně kývne na vyšší zdanění hazardu, jednání začne ve čtvrtek
  Praha - Hospodářský výbor Senátu ČR dnes podpořil vyšší zdanění hazardu, přidal se k němu i výbor ústavně-právní. Daňové sazby se mají od ledna zvýšit na 23 a 28 procent podle druhu her místo nynějších 20 procent. Denní poplatek za hrací automat se zvýší o 25 na 80 korun.
 • Kdo je Ransdorfův záhadný V.H.?

  Totožnost tajemného V.H., pro kterého europoslanec Miloslav Ransdorf prý jen navazoval komunikaci, byla zřejmě odhalena. Údajným podvodníkem může být Vladimír Huňka, který byl již v minulosti trestán za hospodářské delikty.

 • Polské akcie dále oslabily
  Polské akcie nedokázaly těžit z růstové korekce na většině evropských trhů a dále oslabovaly.brbrpIndex WIG30 uzavřel se ztrátou 2,3% na 1 988 bodech, poprvé po dlouhé době pod psychologickou hranicí 2 000 bodů. V porovnání s ostatními evropskými...
 • Helsinky bojují proti znečištění ovzduší. Chystají omezení automobilového provozu
  V Helsinkách představili plán omezení automobilového provozu za účelem snížení produkce emisí oxidu uhličitého. Automobily má nahradit metro, vlak a tramvaje. Ve městě budou také vyčleněny čtvrti, kde se bude chodit pouze pěšky.
 • Dárky objednané do 18. prosince doručí do Vánoc 94 pct e-shopů
  Praha - Vánoční dárky objednané do pátku 18. prosince doručí do Štědrého dne 94 procent internetových obchodů. Objednané zboží ale musí mít obchod na skladu. Pokud si zákazník zvolí...
 • Zdraží potraviny? Sněmovna zpřísnila zákon proti řetězcům, může mít vážně dopady
  Praha – Stát chce více chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Poslanci proto dnes schválili novelu zákona o významné tržní síle. Odpůrci varují, že by v důsledku změny zákona mohlo dojít ke zdražování potravin.
 • Summary: Raketový Wynn Resorts přidává 17 %
  Evropa:Akcie německé automobilky Volkswagen (DIP) dnes připisují 8 %. Reagují tak na zprávy firmy, která uvedla, že z původně avizovaných 800 tis. vozů, které měly vypouštět více CO2, jich má být vadných pouze 36 tis.
 • Další úder Ankaře: Rusko zastavilo práce na první turecké jaderné elektrárně
  Moskva - Ruská odveta za sestřelení stíhačky SU-24 tureckou armádou ještě neskončila. Nejdříve přišel balíšek sankcí, poté stopka pro plynovod South Stream a dnes ruský státní podnik Rosatom zastavil práce na výstavbě první jaderné elektrárny v Turecku.
 • Situace v OKD je vážná: Mládek chce ve čtvrtek jednat s odboráři
  Praha – O situaci v těžební společnosti OKD chce ve čtvrtek jednat Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) s šéfe, odborů Josefem Středulou a předsedou hornických odborů Janem Sábelem.Hitpardáda štítků