Emisní podvody Škoda přečkává v závětří. Rozhodnutí VW jí ale neprospěla

Mamutí VW podléhá sebevražedným sklonům. Škodě by teď pomohlo, kdyby nebyla s mateřským koncernem příliš spojována...


Zdroj: ekonom.ihned.cz
Témata: VW, JEHO, VOLKSWAGEN, BUDE, VY, OSTATN, ABY, KORBEL, ROZHODNUT, VOLKSWAGENU
 • Opatrně doleva aneb Směřování české zahraniční politiky
  Po volbách v roce 2013 visel nad směřováním české zahraniční politiky otazník, a to i kvůli odlišnému ideovému ukotvení bývalého a současného vedení ministerstva. Nyní má česká zahraniční politika novou koncepci – přibližně po roce a půl svého působení ji schválila vláda. Podařilo se tím výše zmíněný otazník odstranit?
 • Návrhů na bankrot obchodních společností bylo v září 139, nejméně od ledna 2008

  V září letošního roku bylo oproti předchozímu měsíci vyhlášeno méně bankrotů obchodních společností, naopak počet bankrotů živnostníků i osobních bankrotů vzrostl. Počet návrhů na bankrot obchodních společností se ve srovnání se srpnem snížil, zatímco počet návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů i počet návrhů na osobní bankrot se meziměsíčně zvýšil. Návrhů na bankrot obchodních společností bylo nejméně od ledna 2008. Vyplývá to z analýzy provedené z dat portálu www.informaceofirmach.cz obsahujícího údaje o podnikatelských subjektech z České i Slovenské republiky. (Tisková zpráva: Czech Credit Bureau)

 • Udělej to pro mámu. Dánská cestovka vtipně pobízí k sexu, chce tak zvednout porodnost i tržby
  Dánská cestovní agentura spustila marketingovou kampaň, která reaguje na klesající porodnost v zemi. Vtipné video pobízí matky, aby svým dětem koupily zájezd v teplých destinacích, kde je šance na početí daleko vyšší než v chladných oblastech. Cestovka "garantuje" vnoučata do devíti měsíců.
 • Kupujete nemovitost, zaplatíte daň. Změnu pravidel schválila vláda, končí i ručení
  Bývalou daň z převodu by měl platit kupující místo prodávajícího. Skončí i dosavadní institut ručitele.
 • Největší solární farma na světě Andasol dokáže vyrábět elektřinu až sedm hodin po setmění
  Závod Andasol je největší solární farmou na světě. Sluneční energii využívá 620 tisíc zakřivených zrcadel. Samotné sklo by mohlo pokrýt plochu, která odpovídá rozloze asi 210 fotbalových hřišť. Andasol umožňuje mimo jiné vyrábět elektřinu i po západu slunce, nebo když je zataženo...
 • Migrace pohledem od Bosporu: Bojuj nebo uteč
  Dle neurobiologů nás evoluce vybavila binární funkcí myšlení, který tvoří základní pud člověka při rozhodování - a to "uteč" nebo "bojuj". Na Blízkém východě se někde chopily strategie uteč jinde bojuj. Která strategie je pro stabilitu důležitější?
 • Poplatky za předčasné splacení hypotéky - od nuly po 10 procent ze splácené částky
  Při předčasném splacení hypotéky, ať už částečném nebo úplném, je třeba vědět, jaké poplatky za takovýto, podle vás možná veskrze pozitivní krok, banka vybírá. U České spořitelny zaplatíte při splátce...
 • Výhled ukrajinské ekonomiky zhoršila i Světová banka

  Po Mezinárodním měnovém fondu (MMF) zhoršila výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) Ukrajiny i Světová banka. MMF počítá v letošním roce s poklesem HDP o 11 procent a Světová banka o 12 procent.

 • Startuje nová podzimní kampaň Hypoteční banky

  Hypoteční banka, specialista na financování bydlení a jednička na hypotečním trhu, dnes spouští novou podzimní kampaň na Australskou hypotéku. Její princip spočívá v jednoduchém mechanismu – čím více si klient půjčí, tím vyšší slevu ze základní úrokové míry dostane. Kampaň, jejímiž hlavními protagonisty jsou zlomyslný pštros Vendelín a rodina Aboridžinců, bude k vidění jak v televizi, tak na internetu nebo na bigboardech u dálničních tahů.

 • Jak přimět řidiče platit pokuty? Zvednout poplatky a zrušit odvolání, navrhují úředníci
  Úředníci prosazují, aby se řidiči nemohli odvolávat proti pokutám v případech, kdy jsou důkazy o vině jasné.

 • Pozor na nebezpečný šampon a klaunský nos pro děti, varují hygienici
  Ministerstvo zdravotnictví vydalo varování před používáním dětského šamponu značky Bione Cosmetics, který může způsobovat podráždění očí, a před karnevalovým klaunským nosem obsahujícím škodlivé ftaláty. Na vadné výrobky upozorňuje ministerstvo na svých webových stránkách.
 • Realitní trh se rozroste o novou investiční platformu

  Na realitním trhu vzniká nová investiční platforma. Společnost 108 Investment Advisory zakládá dosavadní šéf prodejů a akvizic v české části CBRE Jan Hospodář a majitel agentury 108 Agency Jakub Holc. Společnost se zaměří na transakce s kancelářskými budovami, obchodními centry a průmyslovými areály.

 • Výroba automobilů se i nadále přesouvá ze západní Evropy

  Trhu CEE a dalším rozvíjejícím se trhům dominují nižší náklady na pracovní sílu, vládní podpory a lepší infrastruktura výroby paliv pro motory střední kategorie (Tisková zpráva: Colliers International) 

 • Zuno pokračuje v reklamkové kampani
  Online banka Zuno i na podzim pokračuje v reklamním konceptu Na rovinu, ve kterém vystupuje tým marketérů známý z předešlých spotů. Tentokrát jsou tématem klišé lákající na úsporu peněz při refinancování.
 • Veřejnost proti návrhu ministerstva zdravotnictví
  Nový návrh vládního zákona na absolutní zákaz kouření vzbuzuje emoce. Zajímavá zjištění vyplývají z exkluzívního výzkumu pro televizi Nova o vládou připravovaném absolutním zákazu kouření, který zpracovala agentura Phoenix Research.
 • Extrémně chudých lidí letos asi ubyde

  Počet extrémně chudých lidí by měl podle Světové banky v letošním roce poprvé poklesnout pod deset procent světové populace. Světová banka zvýšila hranici extrémní chudoby z 1,25 dolaru na 1,90 dolaru za den.

 • Unikátní český remorkér může být památkou. Bojím se zániku lodi, říká kapitán
  Poslední kolesový remorkér v Česku má šanci stát se kulturní památkou. Unikátní loď Beskydy nyní kotví v Děčíně. Návrh na prohlášení plavidla za památku podpořilo právě město Děčín, Ústecký kraj i Praha. Kapitán lodi Vladimír Weinlich se však obává, že než se tak stane, skončí plavidlo v propadlišti dějin.
 • Invalidní důchod v Česku? V průměru 7 511 Kč
  Každý měsíc přibude v České republice více než dva a půl tisíce invalidních důchodců. Ti si musí vystačit s průměrným invalidním důchodem ve výši 7 511 Kč . Tato částka ale nepokryje ani průměrné ...
 • Zákon o zadávání veřejných zakázek prošel vládou
  Vláda na dnešním jednání schválila návrh nového zákona o zadávání veřejných zakázek. Klíčový zákon je nutný nejen pro další čerpání evropských dotací, ale také zkultivuje a zjednoduší zadávání veřejných zakázek. Ministerstvo pro místní rozvoj z původních více než 1400 potenciálních rozporů vyřešilo díky intenzivnímu jednání všechny. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže bude i nadále přezkoumávat všechny zakázky, které jsou spolufinancované z evropských fondů. Vítězové veřejných zakázek budou muset prokazovat svou vlastnickou strukturu. Limit na dodatečné zakázky byl snížen na 30%. Po dodatečných úpravách dle rozhodnutí vlády bude nový zákon o zadávání veřejných zakázek odeslán do Poslanecké sněmovny.
 • Zákon o zadávání veřejných zakázek prošel vládou
  Vláda na dnešním jednání schválila návrh nového zákona o zadávání veřejných zakázek. Klíčový zákon je nutný nejen pro další čerpání evropských dotací, ale také zkultivuje a zjednoduší zadávání veřejných zakázek. Ministerstvo pro místní rozvoj z původních více než 1400 potenciálních rozporů vyřešilo díky intenzivnímu jednání všechny. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže bude i nadále přezkoumávat všechny zakázky, které jsou spolufinancované z evropských fondů. Vítězové veřejných zakázek budou muset prokazovat svou vlastnickou strukturu. Limit na dodatečné zakázky byl snížen na 30%. Po dodatečných úpravách dle rozhodnutí vlády bude nový zákon o zadávání veřejných zakázek odeslán do Poslanecké sněmovny. • Emisní povolenky budou zdražovat
  Cena emisních povolenek, která se od léta pohybovala nad osmi eury za tunu, podle předpokladů ještě poroste. Aktuální cena je 8,6 euro a očekává se, že na konci roku bude atakovat hranici devět eur.
 • Emisní povolenky v pátek ožily, přehouply se přes 5 EUR/t

  Evropské emisní povolenky po dlouhodobém propadu ožily a jejich cena se přehoupla ke konci týdne přes 5 EUR/t. Ještě na začátku letošního roku přitom jejich cena převyšovala 8 EUR. Cena povolenek se podepsala i na cenách silové elektřiny s dodávkou v příštím roce, které spadly až k 21 EUR/MWh. I přes páteční růst se jedná o

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Emisní skandál má první oběť. Šéf Volkswagenu odstoupil
  Generální ředitel německé automobilky Volkswagen Martin Winterkorn (68) odstoupil z funkce, a převzal tím zodpovědnost za skandál kolem manipulací s emisemi u naftových vozů. Winterkorn oznámil rezignaci po dnešním zasedání řídícího výboru dozorčí rady koncernu, jehož součástí je i česká Škoda Auto.
 • Emisní skandál na Audi zatím nedolehl, prodeje mu v září narostly o 6,8 procenta
  Audi v září prodalo téměř 180 tisíc aut, vděčí za to i zájmu o své vozy ve Spojených státech. Emisní skandál se na zářijových výsledcích zatím neprojevil. Odbyt v Číně vzrostl o 2,9 procenta.
 • Emisní skandál: němečtí vyšetřovatelé prohledali sídlo Volkswagenu
  Němečtí vyšetřovatelé prohledali kvůli emisnímu skandálu sídlo Volkswagenu ve Wolfsburgu a jeho budovy na dalších místech. Podle vydaného prohlášení je jejich cílem "zajistit dokumenty a nosiče dat". To by jim mělo pomoci určit, kdo je za manipulace při emisních testech odpovědný a jak se prováděly. Oznámila to dnes prokuratura v severoněmeckém městě Braunschweig.
 • Emisní skandál: němečtí vyšetřovatelé prohledali sídlo Volkswagenu
  Němečtí vyšetřovatelé prohledali kvůli emisnímu skandálu sídlo Volkswagenu ve Wolfsburgu a jeho budovy na dalších místech. Podle vydaného prohlášení je jejich cílem "zajistit dokumenty a nosiče dat". To by jim mělo pomoci určit, kdo je za manipulace při emisních testech odpovědný a jak se prováděly. Oznámila to dnes prokuratura v severoněmeckém městě Braunschweig.
 • Emisní skandál ohrožuje samotnou existenci firmy VW
  Skandál kolem podvodů Volkswagenu v emisních testech je hrozbou pro životaschopnost firmy, je však možné ho překonat. Podle německého listu Welt am Sonntag to uvedl budoucí předseda dozorčí rady německé automobilové skupiny Hans Dieter Pötsch. Mluvčí automobilky se k článku odmítl vyjádřit.
 • Emisní skandál. Stát Texas podal žalobu na Volkswagen
  Americký stát Texas podal ve čtvrtek žalobu na výrobce automobilů Volkswagen. Americkou divizi německého koncernu v ní viní z porušení zákonů o ochraně spotřebitele a norem o čistotě ovzduší. Žaloba souvisí s emisním skandálem Volkswagenu, který v září pod tlakem amerických regulátorů připustil, že do milionů naftových aut instaloval zařízení umožňující obcházet testy emisí.
 • Emisní skandál. Stát Texas podal žalobu na Volkswagen
  Americký stát Texas podal ve čtvrtek žalobu na výrobce automobilů Volkswagen. Americkou divizi německého koncernu v ní viní z porušení zákonů o ochraně spotřebitele a norem o čistotě ovzduší. Žaloba souvisí s emisním skandálem Volkswagenu, který v září pod tlakem amerických regulátorů připustil, že do milionů naftových aut instaloval zařízení umožňující obcházet testy emisí.
 • Emisní skandál VW neovlivní Škodu, míní Zeman
  Praha - Automobilka Škoda Auto podle prezidenta Miloše Zemana nebude mít potíže kvůli skandálu s falšováním emisí u motorů koncernu Volkswagen. Prezident to řekl v rozhovoru s ČTK. Zeman...

 • Ekonom pro Samsung
  Přímo v aplikaci pak u aktuálního čísla tapněte na tlačítko Koupit a systém Vám nabídne možnost zakoupení Ročního předplatného nebo nákupu jednoho vydání.
 • Ekonom pro iPad a iPhone
  Předplatné týdeníku Ekonom pro iPad a iPhone si můžete zakoupit v našem e-shopu. Problém s rozostřením nastává v případě stahování přes 3G sítě.
 • Ekonomika migrace
  Do Německa za uplynulý víkend přijelo přes Mnichov takřka 20 tisíc běženců. Francouzský Prezident François Hollande rovněž oznámil, že Francie v.....
 • Ekonom Editorial - Ekonom.cz: Web týdeníku Ekonom
  Přemýšleli jsme v redakci, jak zajímavě připomenout výročí pádu komunistů v Československu, teď tedy jen v Česku. Nemám rád placení přes internet. Pane Babiši,.
 • Ekonom.cz: Web týdeníku Ekonom
  Mají vaši zaměstnanci mezi svátky volnější pracovní režim. Režim si každý volíme sám. Svůj styl vaření šéfkuchař Miroslav Kalina nazývá novou pražskou.
 • Ekonom.cz: Web týdeníku Ekonom
  Před pár lety, jednoho jarního podvečera do mě nabořil octavií půjčenou od maminky osmnáctiletý čerstvý držitel řidičského průkazu. Pirátský asistent byl na.
 • Důraz na zdravou kuchyni ve smíchovské Gourmet Pauze
  Bodují domácí šafránové špagety i bazalkové nočky s lososem...
 • Drsný Lexus GS F se atmosféry nebojí
  Průkopník hybridů odvážně vsadil na atmosférický osmiválec...
 • Drama na první pohled. Drsný Lexus GS F vsadil na atmosférický osmiválec
  Lexus neboli prémiová odnož japonské Toyoty, je automobilkou známou hlavně díky svým hybridním automobilům. Tu a tam se ale pochlubí s výjimečným modelem, jako by chtěla ukázat, že nejen ekologií živ je člověk...
 • Dotace pro každého
  Týdeník Ekonom prošel všechny aktuální dotační programy a přináší přehled dotací, o které mohou žádat domácnosti, živnostníci i firmy...

 • Firemní akce
  Nejlepší banka a pojišťovna Nejlepší bankou se podle výzkumu Hospodářských novin stala ČSOB. Cenu pro nejlepší pojišťovnu si odnesla Komerční.....
 • Firemní akce
  Konference o veřejných zakázkách Na odborné konferenci nazvané "Zákon je mrtev, ať žije zákon!", pořádané společností Otidea, se debatovalo o.....
 • Firemní akce
  Otevření Muzea nové generace Stříhání pásky u zážitkového muzea na zámku Žďár nad Sázavou se zúčastnili (zleva) hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek,.....
 • Finanční systém včasného varování
  Ratingové agentury a investoři se při hodnocení ekonomických a finančních slabin zemí často mýlí. Co s tím?..
 • Finance - Ekonom.cz: Web týdeníku Ekonom
  Máte zájem o peníze od poskytovatelů nebankovních půjček. Nejrozšířenějším způsobem spoření jsou mezi Čechy vklady na spořicí účty. Vrcholem cesty prezidenta.
 • Exšéf Sazky Hušák nezapomíná. Ještě mám čas vrátit úder, říká
  Aleš Hušák se ani čtyři roky po odchodu z čela Sazky nedal na pokání. Stále působí sebevědomě, až arogantně, stejně jako v dobách největší slávy. Dodnes neuznává "ani milimetr" z obvinění, která vůči němu vznesli jeho odpůrci. Za ztrátu Sazky si podle něj mohou bývalí akcionáři sami. "Sluha českého sportu", jak o sobě rád mluvil, prý stál až do hořkého konce na jejich straně...
 • Exekutorský král Vrána je mimo hru. Změnu nečekejme, má následovníky
  Dlužníci oslavují, věřitelé pláčou... Tomáš Vrána, velkotovárník v oblasti exekucí, skončil. Tedy skončí za půl roku, kdy ho s největší pravděpodobností nahradí "Vrána junior" a Přerov zůstane synonymem pro nemilosrdné vymáhání pohledávek...
 • Evropské pojišťovny čeká změna pravidel
  Už za půl roku by měly pojišťovny fungovat podle nové směrnice. V Česku se ale zákon přijímá na poslední chvíli. Pojišťovny se proto připravují samy...
 • Evropa na konci sil
  Integrační projekt narazil na meze svých možností. Před starým kontinentem stojí jen tři možnosti: rozpad, stagnace, či federalizace...
 • Evidence tržeb se vzdaluje, debata se potáhne do voleb
  Babiš si vyžádal odklad, lidovci váhají a opozice chce zákon zablokovat ve sněmovně...

Hitpardáda štítků