Emisní skandál má první oběť. Šéf Volkswagenu odstoupil

Generální ředitel německé automobilky Volkswagen Martin Winterkorn (68) odstoupil z funkce, a převzal tím zodpovědnost za skandál kolem manipulací s emisemi u naftových vozů. Winterkorn oznámil rezignaci po dnešním zasedání řídícího výboru dozorčí rady koncernu, jehož součástí je i česká Škoda Auto.


Zdroj: echo24.cz
 • Minoritní akcionáři mají smůlu. V CETINu si neškrtnou

  Nově vzniklá společnost CETIN má pro své minoritní akcionáře překvapení. Skupina PPF Petra Kellnera hodlá ovládnout zcela celou společnost.

 • Winterkorn skončil v čele Volkswagenu
  Generální ředitel automobilové skupiny Volkswagen Martin Winterkorn odstoupil ze své funkce po eskalujícím skandálu s emisemi naftových vozů Volkswagen ve Spojených státech. V čele automobilky stál téměř dekádu a v letošním roce ji přivedl na světový trůn z pohledu prodejů.
 • Vláda schválila rozpočet na příští rok, schodek je 70 miliard
  Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 70 miliard korun. Rozpočet počítá mimo jiné s růstem platů hasičů, učitelů, policistů, zdravotníků či úředníků nebo i s výdaji souvisejícími s aktuální migrační vlnou. Návrh teď projedná sněmovna a musí ho podepsat prezident.
 • V chystaném datovém centru v Trianglu by mohlo pracovat 600 lidí
  Ústí nad Labem - O pozemky v průmyslové zóně Triangle na Žatecku má zájem investor, který zde plánuje postavit datové centrum za 2,4 miliardy Kč. Nabídnout by mohl až 600 pracovních míst. Ústečtí krajští radní schválili záměr pronájmu a následného prodeje zhruba devětatřiceti hektarů tomuto investorovi. Sdělila to mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Jméno investora zatím kraj, který je vlastníkem strategické průmyslové zóny, neprozradil.
 • Šéf Volkswagenu Martin Winterkorn odstoupil kvůli skandálu s emisemi z funkce
  Generální ředitel německé automobilky Volkswagen Martin Winterkorn odstoupil z funkce, a převzal tím zodpovědnost za skandál kolem manipulací s emisemi u naftových vozů. Winterkorn oznámil rezignaci po středečním zasedání výkonného výboru dozorčí rady koncernu, jehož součástí je i česká Škoda Auto.
 • Prouza: Kvůli kvótám do stolu bouchat nebudeme
  Otázka kvót pro rozdělování uprchlíků není pro českou vládu tak důležitá, aby kvůli ní vytvářela v Evropské unii neshody. Před odletem na summit EU to řekl český státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Dodal, že přestože Polsko na úterním jednání ministrů vnitra nehlasovalo podle předem dojednané pozice takzvané Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), spolupráce V4 bude pokračovat.
 • Víte, jaké zboží koupené přes internet nemůžete vrátit zpět?
  Zboží koupené na internetu můžete bez udání důvodu do 14 dnů vrátit. Prodejce je pak povinen vyplatit vám plnou kupní cenu. Platí to i v dalších případech, kdy jste smlouvu uzavřeli takzvaně distančním způsobem – tedy třeba po telefonu, odpovědí na nabídku v katalogu, nebo mimo prostory obvyklé k podnikání. Existují však výjimky.
 • Boeing dodá do Číny 300 letadel, postaví tam i montážní závod
  Peking, Seattle - Americká společnost Boeing podepsala smlouvy na dodání 300 letounů, které koupí skupina čínských firem. Jde o jednu z největších zakázek v odvětví letecké dopravy za poslední roky. Americký podnik také v Číně postaví montážní závod, kde se budou kompletovat letadla Boeing 737. Agentura Nová Čína uvedla, že smlouvy byly podepsány během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Seattlu, kde má Boeing sídlo.
 • Průlom ve zkoumání vývoje člověka: Lidé jsou jako pandy. Co máme společného?
  Američtí vědci objevili podobné znaky ve vývoji člověka a pandy. Pandy mají podobně jako primáti unikátní stavbu těla, která jim umožňuje vzpřímené sezení. Většina savců přitom tráví převážnou část života na všech čtyřech končetinách.
 • Metody hodnocení investic do decentralizovaných zdrojů energie

  Motivací jednotlivce k investici do decentralizovaných zdrojů energie (DZE), může být celá řada. Od ekologických přínosů (jelikož DZE jsou nejčastěji realizovány pomocí obnovitelných zdrojů), přes snahu o větší energetickou soběstačnost, až po důvody ryze ekonomické. Dobře zpracovaný návrh projektu DZE totiž dokáže přinést značné finanční úspory. Dnešní článek napoví, jaké metody hodnocení se užívají při

  Publikováno na webu oEnergetice.cz


 • Elektromobil Tesla S: Budoucnost v přítomnosti
  Vozy kategorie SUV doslova zaplavila ulice, a to nejen u nás. VW Passat obecně platí za jedno z nejoblíbenějších služební aut v Evropě, ale velké prodejní úspěchy.
 • Ekonomické uznání Číny. Jüan je v koši hlavních světových měn
  Mezinárodní měnový fond (MMF) se rozhodl, že zařadí čínský jüan do svého koše hlavních světových měn. Rozhodnutí je podle šéfky MMF Christine Lagardeové mezníkem v integraci čínské ekonomiky do světového finančního systému.
 • EIB může chtít zpět úvěry, které poskytla Volkswagenu
  Evropská investiční banka (EIB) zkoumá, zda německá automobilka Volkswagen nepoužila některou z půjček od Evropské unie k podvodům s testy emisí u naftových motorů. V takovém případě by mohla požadovat vrácení peněz, řekl v rozhovoru se Süddeutsche Zeitung šéf EIB Werner Hoyer.
 • EET se má do tří let týkat všech podnikatelů
  Elektronická evidence tržeb by měla být povinná pro všech zhruba 600.000 podnikatelů, kteří přijímají tržby v hotovosti, od roku 2018. Zákon o evidenci tržeb začne pro jednotlivé druhy podnikání platit postupně. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedla náměstkyně ministra financí Simona Hornochová. Zákon, který nyní projednává Poslanecká sněmovna, by měl podle ní mít účinnost od srpna 2016.
 • EET nastoupí pomaleji, řemeslníci se zapojí až po dvou letech
  Koalice se v pondělí večer dohodla na rozvolnění zavádění elektronické evidence tržeb (EET). Řemeslníci by se do systému zapojili jako poslední ve čtvrté vlně po 25 měsících od účinnosti zákona. Po jednání koaliční rady o tom informoval místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka.
 • EET má staré šifrování, může ohrozit podnikatele, varuje odborník
  Pokud se vládě podaří prosadit elektronickou evidenci tržeb (EET), firmy budou moct krást data o své konkurenci a zneužívat je ve svůj prospěch. Obává se toho sdružení KohoVolit.eu s odkazem na studii ministerstva financí o EET, kterou získalo a poskytlo ji k nahlédnutí Českému rozhlasu. Ze studie podle sdružení vyplývá, že evidence tržeb by mohla mít hned několik bezpečnostních děr. Ministerstvo však jakékoli hrozby popírá.
 • EchoSvět - Echo24.cz
  Už v roce 1996 předpověděla slepá jasnovidka z Bulharska, že roku 2016 do Evropy vtrhnou islámští bojovníci a zaplaví ji. Panika a hysterie zachvátily tradiční.
 • Echo24 - Echo24.cz
  Zrušení tradičního slavnostního rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, nákupní centra, letiště i nádraží pod zvýšeným dohledem policie.
 • Echo24.cz - Názorový deník
  Masarykova univerzita se při nákupu dvou magnetických rezonancí odvolávala na chybný znalecký posudek. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se.
 • Echo24.cz - Názorový deník
  Aby vám peníze vydělávaly Ceníte si svého života. Seznam prodejních míst se načítá. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.

 • Faltýnek Agrofertu. Brusel šetří stamilionové dotace pro Babiše
  Další nesrovnalosti Agrofertu a lidí okolo Andreje Babiše řeší Evropská komise. Nově podle zjištění serveru HlídacíPes.org prošetřuje Jaroslava Faltýnka a jeho roli coby člena představenstva Agrofertu a zároveň dozorčí rady Státního Zemědělského Intervenčního Fondu (SZIF). Ten ročně přerozděluje dotace za 30 miliard, ze kterých značnou část právě Babišův Agrofert pobírá.
 • Facebook nesmí sledovat neregistrované, rozhodl soud
  Belgický soud nařídil provozovateli Facebooku, aby do 48 hodin přestal sledovat uživatele internetu, kteří v této stejnojmenné sociální síti nejsou registrováni. Pokud tak společnost neučiní, uložil jí soud pokutu ve výši 250 000 eur (asi 6,8 milionu Kč) denně. Prvoinstanční soud v Bruselu tak podle agentury AFP rozhodl na základě stížnosti belgického úřadu pro ochranu osobních údajů. Facebook vzápětí oznámil, že se proti pondělnímu verdiktu odvolá.
 • Expanze LEO Express: Německo i nejrychleji do Zlína
  Soukromý přepravce LEO Express představil plány expanze pro rok 2016. Výkonný šéf pro Evropu Peter Koehler pro Roklen24 zdůrazňuje nové partnerství s Flixbusem, které firmu a její zákazníky přivádí na německý trh, i nejrychlejší spojení do Zlína.
 • Evropské státy GM potraviny zakázat nemohou, rozhodli europoslanci
  Evropský parlament dnes zamítl návrh, aby členské státy mohly zakázat na svém území prodej geneticky modifikovaných (GM) potravin schválených Evropskou unií. Státům to chtěla umožnit Evropská komise. Mnozí europoslanci ale namítali, že by to mohlo vést k obnovení hraničních kontrol mezi zeměmi nebo zasáhnout obchod. Komisi vybídli, aby předložila návrh nový.
 • Euro zatím ne, míní Sobotka. Česko musí zlepšit stav financí
  Česká republika by neměla stanovovat termín přijetí eura, dokud nezlepší stav veřejných financí a nezvýší životní úroveň v zemi ve vztahu k vyspělým státům EU. Na páteční konferenci Přijetí společné evropské měny v ČR – přínosy a rizika to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Guvernér České národní banky Miroslav Singer následně na konferenci uvedl, že připravenost České republiky na přijetí eura se proti…
 • Euro v Česku? Zeman mírní svůj dřívější optimismus
  Prezident Miloš Zeman si myslí, že ČR může přijmout euro až v okamžiku, kdy bude vyřešena účast Řecka v eurozóně. V diskusi na Primě to řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman byl dosud zastáncem rychlého přijetí eura, na řecké problémy ale již dříve upozorňoval.
 • Éra globálního piva? Trumfy drží dvě miliardářské rodiny
  Výraz europivo je mezi českými pijáky už léta zažité synonymum pro nevýrazné, „průmyslové“ pivo od velkých nadnárodních skupin. Není divu, že tuzemští sládci ho berou jako hanlivou urážku a snaží se u svých značek zachovávat svébytnou chuť. Brzy mohou čelit ještě náročnější výzvě. Ačkoli v Česku stále přibývají nové minipivovary, ve světě se vaření zlatavého moku koncentruje.
 • Energo-Pro dostal v Bulharsku pokutu v přepočtu 199 milionů Kč
  Bulharský antimonopolní úřad KZK udělil české společnosti Energo-Pro pokutu 14,4 milionu leva (199 milionů korun) za zneužívání dominantního postavení na trhu. Informovala a tom dnes agentura DPA. Česká firma se chce odvolat. Podle portálu Capital.bg je pokuta třetí nejvyšší, jakou bulharský antimonopolní úřad dosud udělil.
 • Energetici vzkazují: šetříte zbytečně, hlavně dost plaťte
  České domácnosti dostaly před několika dny avízo, že budou od příštího roku platit elektřinu podle pozměněných tarifů. Po novém má být v ceně silněji zastoupena paušální složka, která se vztahuje na kapacitu hlavního jističe a menším dílem se do vyúčtování promítne množství spotřebované elektřiny. Znamená to, že někteří občané mohou počítat s vyššími měsíčními splátkami, pro mnohé bude rozumnější několikatisícová investice do „menšího“ jističe. Jiní prý zase naopak zaplatí méně. Především ale…
 • Emisní skandál ohrožuje samotnou existenci firmy VW
  Skandál kolem podvodů Volkswagenu v emisních testech je hrozbou pro životaschopnost firmy, je však možné ho překonat. Podle německého listu Welt am Sonntag to uvedl budoucí předseda dozorčí rady německé automobilové skupiny Hans Dieter Pötsch. Mluvčí automobilky se k článku odmítl vyjádřit.

Hitpardáda štítků