FED potvrdil očekávání trhu, zvedl sazby o 25 bb

FED včera dostál očekáváním trhu a zvedl svoje sazby do intervalu 0,25-0,50 %. Prezidentka FEDu pak během tiskové konference všechny ujistila, že FED bude pokračovat v postupném zvyšování sazeb i v budoucnosti.


Zdroj: www.kurzy.cz
 • FED potvrdil očekávání trhu, zvedl sazby o 25 bb
 • Tripartita chce útlum OKD v režii státu
  Nejlepším řešením pro černouhelnou společnost OKD by byl pozvolný útlum pod dohledem státu. To by mělo horníkům zajistit práci na co nejdelší dobu a zároveň umožnit postupně vytvářet nová pracovní místa.
 • Stát uvažuje o tom, že by z Liberce jezdily přímé vlaky do Prahy
  Cesta trvající dvě a půl hodiny, někdy i přes tři. Lidé, kteří se chtějí vlakem dostat z Liberce do Prahy, musí počítat s tím, že dříve než za 150 minut to nestihnou. V budoucnu by se to mohlo změnit. Ministerstvo dopravy připravuje další, již dvanáctou studii rychlejšího spojení.
 • Mission E: vůz, který konkuruje Tesle
  Autor: Jakub Švábenský Porsche se zavázalo, že svůj první čistě elektrický vůz bude měřit síly s modelem od společnosti Tesla Motors, který má vetší zrychlení než 911 od Porsche a dokáže se dobít za 15 minut.
 • Pohonné hmoty zlevnily o desítky haléřů, benzin je pod 29 Kč/l
  Praha - Pohonné hmoty v Česku za uplynulý týden zlevnily o desítky haléřů a zůstávají nejlevnější za šest let. Cena benzinu Natural 95 klesla o 32 haléřů na průměrných 28,95 koruny...
 • Akciový výhled
  pAmerický FED včera po téměř 10 letech zvýšil úrokovou sazbu (+0,25%), což bylo přesně podle našeho očekávání. Žádná katastrofa se přitom nestala, indexy po úvodní volatilitě nakonec posilovaly (+1,4%). Trhy jednak tento krok očekávaly a éra levných...
 • Nová polská vláda vyrazila uhlí na pomoc
  Vítěz polských parlamentních voleb, kterým se stala konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS), si za jeden ze svých hlavních úkolů předsevzal „záchranu uhelného průmyslu“. Ten by měl zůstat páteří polské energetiky. Postoj nové polské vlády se odrazil i na klimatické konferenci v Paříži.
 • 5 akcií BlackRock pro rok 2016

  5 akcií BlackRock pro rok 2016   
  Zajímá vás, do kterých akcií investovat na příští rok? Cena akcie je jedním z důležitých kritérií. Mnohem větší váhu však má ekonomický výhled společnosti a její finanční zdraví. Investoři do akcií mají dvě možnosti, jak si vybírat akcie. Buď provedou vlastní výzkum, zhodnotí finanční zdraví společnosti, hospodářský výhled na další období, kondici celkové ekonomiky, prozkoumají účetní výkazy společností, zamyslí se nad výkonností managementu a možnými vnějšími šoky, které by mohly mít vliv na jejich investici.
   
  Poté investují.
   
  Investování je a vždycky bude rizikové. Kdo nechápe slovo rizikové, si tuto větu může přeformulovat jako: „Investování vás vždy může připravit o peníze.“ To je mnohem údernější vyjádření a není divu, že místo „přijít o peníze“ se používá mnohem zastřenější pojem „riziko“.
   
  Ne každý je však vybaven potřebnými znalostmi a tak při svém investování bere do úvahy doporučení, která vydávají profesionálové v oboru, což je ta lepší varianta. Ta horší je, když volí svoji investici podle řečí v hospodě, kde Franta, který vloni vydělal, dává všem okolním závistivcům rozumy. 
   
  Nicméně ani doporučení profesionálů v oboru nemusí být vždy úspěšná. Za prvé i profesionálové jsou lidé a v běžné populaci nemá vlohy pro vydělávání peněz na kapitálovém trhu 80 % lidí. Proč by tomu mělo být mezi profesionály jinak. Za druhé u analytiků velkých společností nikdy nevíte, jestli si věci uváděné v analýze opravdu myslí, nebo je to jen snaha nahnat ovce do stáda a prodat jim akcie, které již vydělaly, a investiční společnost se jich chce zbavit. 
   
  Příkladem může být investiční doporučení Goldman Sachs z roku 2007, k nákupu ropy, protože její cena dojde na 200 dolarů za barel. Není třeba dodávat, že krátce poté se cena ropy zřítila ze 150 na 30 dolarů za barel. Buď to společnost neodhadla, nebo se chtěla zbavit investic do ropy. Ani jedno není pro drobného investora zrovna povzbuzující zjištění.
   
  Existuje však jedno období v roce, kdy se společnosti předhánějí v uveřejňování svých výhledů na další vývoj ekonomiky a doporučují svoje akcie. V tomto období určitě nejde o výběr zisků, ten se dělá jindy a jinak. Spíš jde o doporučení k nákupu do akcií, do kterých společnosti již investovaly a nyní doufají, že vydané analýzy jim přitáhnou dostatek investiční pozornosti od drobných spotřebitelů, aby jejich zájem vytáhl cenu akcie z úrovně, na které byly investiční společností nakoupeny, a cena doporučované akcie se dostala na úroveň alespoň minimálního zisku.
   
  Pokud vybraná akcie dále poroste, tím lépe. Pro drobného investora tedy nehrozí z těchto doporučení větší nebezpečí. Pokud se investor rozhodne dát na doporučení, může spoléhat na to, že investuje do akcie, kterou pravděpodobně společnost již zakoupila, věří jí a bude podporovat růst její ceny. Pokud by se ukázala investice ztrátová, musí mít pro tyto případy každý drobný investor systém řízení peněz, aby ztrátové investice ukončil s malou ztrátou a poohlédl se jinde. Cílem hry je nechat zisky růst a omezovat ztráty v zárodku.
   
  Nyní se můžeme podívat na akcie, které nám nabízí Russ Koesterich, hlavní globální investiční stratég společnosti BlackRock. Blackrock je jednou z největších investičních společností na světě a Russ Koesterich, doporučuje kromě následujících akcií také k úvaze investice do evropských a asijských trhů.

  UBS (UBS)

  Ve světě nízkých výnosů je tato globální společnost zaměřující se investice zárukou vysokého dividendového výnosu. UBS má dobré finance a to je zárukou rostoucích dividendových výnosů. Kladem je, že v oblasti investování panuje ustálená konkurence, protože pro nové společnosti je vstup do tohoto odvětví velmi finančně nákladný. 

   

  Royal DutchShell (RDS-A)

  I když na trhu ropných společností zuří silné propady, společnost Royal DutchShell poskytuje moc hezký dividendový výnos na kulatých 5%. Kromě toho se management společnosti zavazuje udržet dividendy na této úrovni. Cena akcie je momentálně v silné nemilosti, ale investorům s dlouhodobým investičním záměrem se vyplatí si počkat. „Je to záležitostí toku volné hotovosti na účtu a restrukturalizace,“ tvrdí Russ Koesterich. Sloučení s plynárenskou společností BG Group, zajistí další příliv volných peněz.

   

  Facebook (FB)

  Sociální média hrají dominantní roli v mobilním a reklamním prostoru. Sázka na Facebook by měla zaručit rychlý růst zisků v pomalu rostoucí ekonomice. Čas strávený na sociálních sítích neustále roste a lidé stráví okolo 22 % času připojeni na Facebook pomocí některé mobilní aplikace. Investoři taková čísla milují. Podíl reklamy na Facebooku neustále roste a tradiční reklamní média ztrácejí.

   

  TripAdvisor (TRIP)

  Online webové stránky pro nákup letenek a vyhledávání a plánování dovolené jsou dalším tipem na příští rok. Společnost je mezi uživateli nejvíce oblíbená kvůli uživatelským recenzím a doporučením k cestování. Ve světě online komerce je tento typ vyhledávání a nákupu podle doporučení ostatních velmi oblíbený. „Společnost vede ve vyhledávání spojů, provázanosti s objednáváním pobytu a v používání sociálních médií,“ říká Russ Koesterich.
   

   

  Chipotle Mexican Grill (CMG)

  Akcie v posledních letech prudce rostoucího restauračního řetězce byly zasaženy aférou s nalezením bakterie E. coli v jídle, ale pokles ceny akcií vytváří spíš „dobrou příležitost k nákupu, než aby to mělo vliv na nějaký výraznější pokles,“ tvrdí Russ Koesterich. Chipotle je ale víc, než jen potravinářská firma. Společnost sází na zkracování času mezi objednávkou a výdejem pomocí mobilní aplikace, takže objednávání jídla se stává něčím, jako počítačovou hrou.
   

   
   
  Zdroj: redakce, BlackRock, 
   
 • Tři firmy podaly kvůli dotacím trestní oznámení na šéfku ERÚ Vitáskovou
  Tři subjekty podnikající v energetice podaly ve středu trestní oznámení na předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou. Úřad podle nich neplní svoji zákonnou povinnou vypsat podporu pro zelené elektrárny. ERÚ ale na svém rozhodnutí trvá a připravené nařízení vlády, které by mělo výplatu dotací vyplatit, označil za protiústavní.
 • Argentina otevřela cestu devalvaci pesa
  Argentina ve středu uvolnila kontrolu nad kurzem pesa a toky kapitálu a usnadnila přístup občanů a firem k nákupům amerických dolarů. Oznámil to argentinský ministr financí Alfonso Prat-Gay. Vláda tím uvolnila cestu k podstatné devalvaci pesa a sblížení jeho oficiálního a tržního kurzu. To by mělo posílit argentinský vývoz a podpořit růst třetí největší latinskoamerické ekonomiky.

 • Pumpaři si vylepšují zisky, ceny za litr benzinu se liší až o sedm korun
  Velkého zlevňování cen ropy a následně i pohonných hmot využívají někteří pumpaři k výraznému zlepšení svých zisků. Rozdíly v cenách dosahují v Česku na jednom litru nafty či benzinu až sedm korun.
 • Ceny uhlí klesly za sedm let o 80 procent
  Ceny termálního uhlí, které se používá pro výrobu elektřiny, klesly na nejnižší úroveň za zhruba deset let. Důvodem je mírná zima na severní polokouli a také předpoklad, že poptávka po fosilních palivech již zřejmě dosáhla vrcholu.
 • Akcie pro rok 2016 s potenciálem 100 %
  Akcie, které dokáží zhodnotit na dvojnásobek během jediného roku, by chtěl do portfolia každý. Potenciál velkých a rychlých zisků jde ale ruku v ruce s velkou rizikovostí. Server Motley Fool provedl průzkum mezi svými redaktory a zjišťoval, od kterých...
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Zastupitelstvo hlavního města by mělo projednávat rozpočet na příští rok. Poslanci mají dnes schvalovat rozpočet Státního zemědělského intervenčního fondu a mohli by jednat o rozhodnutí Evropské komise o označování zboží pocházejícího ze židovských osad. Prezentace výsledků projektů NetMonitor a AdMonitoring.
 • Kupte kalendář a podpořte tak lidi s nemocí motýlích křídel
  Kalendář DEBRA ČR na rok 2016 vznikl za účelem podpory pacientů trpících nemocí motýlích křídel a jejich rodin. Od 7. prosince 2015 lze kalendář zakoupit ve všech prodejnách drogerie parfumerie ROSSMANN až do vyprodání zásob. Cena kalendáře je 599 korun a celý výtěžek z prodeje putuje na podporu organizace DEBRA ČR. Nemoc motýlích křídel (EB) je […]
 • Nová polská vláda odvolala dalšího šéfa. Jacka Krawiece z PKN Orlen nahradí blízký spolupracovník Kaczyńského
  Jacka Krawiece, šéfa největší rafinerské společnosti PKN Orlen, odvolala ve čtvrtek polská vláda. Místo něj byl jmenován poslanec za stranu Právo a spravedlnost Wojciech Jasiński. Po nedávném nástupu vlády PiS odstoupilo nebo bylo odvoláno mnoho dalších představitelů velkých společností jako Energa, Tauron, polská pojišťovna PZU nebo železnice.
 • Denný výhľad na EURUSD 17.12.2015
  Fed zvyšuje úrokové sadzby Udalosť, na ktorú sme čakali veľmi dlho sa včera stala konečne realitou. Fed zvýšil úrokové sadzby po prvý krát po deviatich rokoch. Prezidentka Fedu na tlačovej konferencii FOMC znela optimisticky ohľadom US ekonomiky a...
 • FED nahoru, ČNB zůstává dole
  Včera dvě centrální banky vydaly nová rozhodnutí v monetární politice. Nejprve ČNB a poté, díky časovému posunu, americký FED. Včera došlo k nejočekávanější události ve světové ekonomice minimálně za poslední kvartál. Nebylo jí však zasedání České...
 • Samsung chystá vstup do automobilového průmyslu
  Jihokorejská společnost Samsung oznámila, že ve snaze konkurovat jiným technologickým gigantům jako LG Electronics vstoupí do automobilového průmyslu. Jak uvedl server CNBC, nová divize Samsungu se bude zaměřovat na vývoj zábavních systémů do...
 • Výroba zlevňuje a zlevňuje
  Na úrovni cen výrobců Česká republika v listopadu upadla do poměrně hluboké deflace. Výroba zlevňuje hlavně kvůli komoditám. Komentář Petra Dufka. I listopadová data o cenách ve výrobě potvrdila, že trend poklesu průmyslových cen zdaleka nekončí....


 • Fed po téměř deseti letech zvýšil sazby – ŽIVĚ
  AKTUALIZUJEME: Je to tu! Federální rezervní systém splnil očekávání trhu a zvýšil své základní sazby. Posun z tzv. technické nuly, která symbolizovala rozmezí 0 – 0,25%, dosáhl 25 bazických bodů, což odpovídá pásmu 0,25 až 0,5 %. Americká úroková politika se tak probudila z letargie, do které ji Fed uvedl v prosinci 2008, aby tak zmírnil dopady tehdejší finanční krize.
 • Fed po sedmi letech zvýší úrokové sazby: Pět otázek a odpovědí, co bude tento krok znamenat
  Americká centrální banka musí zvažovat, zda je zlepšení na trhu práce a růst mezd dostatečným důvodem pro to brzdit největší ekonomiku světa vyššími sazbami. Jednou z otázek, které si ekonomové kladou je, zda by Fed neměl s vyššími sazbami počkat. Rozhodnutí Fedu může mít dopad i na nás. Může oslabit korunu vůči dolaru.
 • Fed poprvé po téměř deseti letech zvýšil úrokovou sazbu pro komerční banky v USA
  Americká centrální banka po téměř deseti letech zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu. Pohybuje se tak v rozpětí 0,25-0,50 procenta. Zvýšení sazby se dlouhodobě očekávalo.
 • Fed ponechal úroky v USA kvůli oslabování globální ekonomiky na historických minimech
  Měnový výbor americké centrální banky (Fed) včera oznámil, že ponechá základní úrokovou sazbu beze změny na historickém minimu těsně nad nulou. Drží ji tam od konce roku 2008. Učinil tak kvůli oslabování globální ekonomiky. Vliv na rozhodnutí měl především útlum čínské ekonomiky a nestabilita na finančních trzích. Možnost prvního zvýšení sazeb za devět let ale nechala americký centrální banka otevřenou.  
 • Fed: Podmínky pro vyšší sazby se lepší. I přesto chceme více důkazů
  Dnešní výstup z dvoudenního zasedání americké centrální banky potvrdil většinová očekávání. Fed svým rozhodnutím ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny v pásmu 0,25 až 0,5 %. I přesto však měnový výbor opět potvrdil, že podmínky potřebné pro další kolo tzv. úrokové normalizace se neustále zlepšují.
 • Fed po 9 letech zvyšuje úrokové sazby, analýza AUD/JPY, AUD/USD, EUR/USD
  Americká centrální banka (Fed) ve středu zvýšila úrokové sazby poprvé za téměř deset let (prvně od roku 2006) a věří, že ekonomika téměř překonala rány z let finanční krize 2007 - 2009. Volba byla jednomyslná.Měnový výbor Federálního rezervního...
 • Fed – nula od nuly pošla
  Tak nic. Fed se rozhodl, že raději nepodnikne nic, než aby z jeho pohledu předčasně dražil úvěry. . Sazby zůstaly „na nule“, politika „nenormálního přístupu“ zůstal zachována. I výhled do budoucna se změkčil, zvýšení sazeb se pravděpodobněji bude konat později a bude mírnější, než bylo předpokládáno. Akcioví investoři toto rozhodnutí nepřijali s žádným velkým jásotem… Viz […]
 • Fed nechal úroky v USA beze změny, poukázal na globální vývoj
  Washington - Měnový výbor americké centrální banky (Fed) dnes rozhodl ponechat základní úrokovou sazbu na historickém minimu těsně nad nulou, kde ji udržuje od konce roku 2008. Zdůvodnil...
 • Fed nechal úroky v USA beze změny, poukázal na globální vývoj
  Washington - Měnový výbor americké centrální banky (Fed) dnes rozhodl ponechat základní úrokovou sazbu na historickém minimu těsně nad nulou, kde ji udržuje od konce roku 2008. Zdůvodnil...
 • Fed nechal úroky v USA beze změny, poukázal na globální vývoj
  Měnový výbor americké centrální banky (Fed) dnes rozhodl ponechat základní úrokovou sazbu na historickém minimu těsně nad nulou. Zdůvodnil to signály oslabování v globální ekonomice a zvýšenou...


 • Fed po 9 letech zvyšuje úrokové sazby, analýza AUD/JPY, AUD/USD, EUR/USD
  Americká centrální banka (Fed) ve středu zvýšila úrokové sazby poprvé za téměř deset let (prvně od roku 2006) a věří, že ekonomika téměř překonala rány z let finanční krize 2007 - 2009. Volba byla jednomyslná.Měnový výbor Federálního rezervního...
 • Fed nechal sazby v klidu. Dokud neporostou inflační očekávání, tak i tak zůstanou
  Fed ve středu podle očekávání nechal úrokové sazby beze změny (0,25-0,50%). Ovšem rozhodnutí doplnil holubičím komentářem, který tlumí výhled na případné další zvyšování sazeb. Po zvýšení sazeb v prosinci se spekulovalo, že Fed může letos sazby zvednou...
 • Fed naplnil očekávání, dluhové portfolio bude dále reinvestováno
  Fed podle očekávání zvýšil úrokové sazby o 25 bb, cílové pásmo pro hlavní sazbu (Federal Fund Rate) zvýšil na 0,25%-0,50%. Fed ukončil 7leté období nulový sazeb a poprvé od léta 2006 zvýšil úrokové sazby.
 • FED nahoru, ČNB zůstává dole
  Včera dvě centrální banky vydaly nová rozhodnutí v monetární politice. Nejprve ČNB a poté, díky časovému posunu, americký FED. Včera došlo k nejočekávanější události ve světové ekonomice minimálně za poslední kvartál. Nebylo jí však zasedání České...
 • Fed ještě čekají těžké časy
  Fed zvýšením úrokových sazeb projevil důvěru v sílu americké ekonomiky. Stalo se tak jen několik týdnů po zasedání ECB, která naopak rozšířila svůj program kvantitativního uvolňování. Na dluhopisových trzích se začínají dít velké věci.
 • Fed: Hike přijde až na povel z východu
  Tak ani v září ne! Ani rozvíjející se trhy, jejichž centrální bankéři prosili FED, ať raději sazby zvedne, než aby prodlužoval tržní obsesi s prvním utažením měnové politiky, jej k takovému kroku nepřesvědčily.
 • FedEx se chystá doručit 317 miliónů zásilek a posunout tak rekordní tabulky
  Společnost FedEx Corp je v období od tzv. Černého pátku (27. listopadu) do Štědrého dne (24. prosince) připravená celosvětově přepravit očekávaný rekordní počet 317 milionů zásilek, což proti stejnému období roku 2014 představuje nárůst o 12,4 %.
 • FedEx připraven na rekordní vánoční sezónu. Doručí 317 milionů zásilek
  Poštovní společnost FedEx je připravena do Štědrého dne doručit 317 milionů zásilek. Bude to tak rekordní vánoční sezóna. Společnost FedEx Corp je v období od tzv. Černého pátku (27. listopadu) do Štědrého dne (24. prosince) připravená celosvětově...
 • FED: detox začíná
  Naposledy, když FED utahoval měnovou politiku, Facebook byl jenom pro študáky amerických univerzit, George W. Bush byl prezidentem a první iPhone měl ještě rok do narození. Není divu, že jsou nyní, kdy se FED za 9 a půl roku nejvíce k utažení měnové...
 • Fed by se mohl zjestřábizovat v příštím roce
  Americký Fed se konečně rozhoupal poprvé od roku 2006 přistoupil ke zvýšení dolarových sazeb a vydal se tak na cestu dalšího utahování měnových podmínek směrem k běžnému normálu. Samotný Fed naznačil, že růst sazeb bude pokračovat i v budoucnu, pokud k...

 • Firmu Hamé kupují Norové! V Česku už jim patří Vitana
  Orkla ve střední Evropě vedle Vitany vlastní rakouskou společnost Felix a rumunskou Orkla Foods Romania. Silnější pozice ve střední Evropě zajistí Orkle prostor pro další růst na těchto...
 • Firemní dluhopisy nečeká moc dobrý rok
  Simon Fasdal, vedoucí obchodování s dluhopisy v Saxo Bank Saxo Bank varuje, že pokud bude Fed zvyšovat úrokové sazby příliš agresivně, může nastat situace připomínající úvěrovou krizi, která způsobí kolaps celosvětového trhu s dluhopisy. Investoři...
 • Fidelity: Očekáváme, že FED zvýší sazby v roce 2016 ještě dvakrát až čtyřikrát
  Aktuální zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem posílí důvěru investorů, aby se vrátili na úvěrové trhy, které opustili v roce 2015 Podle analytiků Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, je zvýšení úrokových sazeb americkou...
 • Fiat ucítil krev a tak nabízí majitelům VW slevy - vypukne v Evropě cenová válka?
  Kauza Volkswagen nekončí. Naopak, zdá se, že má nové epizody, které mohou mít i velmi zajímavé konsekvence pro spotřebitele. Konkurenční automobilka Fiat-Chrysler ucítila krev raněného zvířete a vyrukovala prý v Itálii na majitele koncernových vozů VW ...
 • Ferrari participuje na australském boomu trhu s bydlením
  Autor: Ing. Libor Stoklásek Prodeje aut luxusní značky Ferrari se v Austrálii v minulém roce vyšplhaly na rekordní hodnoty, stejně jako poptávka po sportovních vozech značky Porsche.
 • Ferrari: Fiat prodá přes burzu svých 9% za 48-52 USD za akcii
  Podle očekávání oznámila společnost Ferrari, patřící do koncernu Fiat Chrysler, vstup na burzu v New Yorku. Fiat Chrysler prodá na burze 17,2 mil. akcií Ferrari po 48 - 52 USD za akcii. Prodávaný podíl činí 9 % akciového kapitálu firmy.
 • Fenomém Star Wars: Poslední díl za 3 týdny vydělal už 1,5 mld. USD
  Poslední díl fenoménu ságy Star Wars za první 3 týdny promítání vydělal tvůrcům již 1,5 mld. USD. Tržby v USA s největší pravděpodobností ještě v tomto týdnu překonají doposud rekordní hranici 760,5 milionu USD, které v roce 2009 utržil přelomový Avatar,.
 • Fed & zvýšování úroků: gradualismus, nikoliv však mechanický
  Čas se dnes ve středu 16. 12. ve 20:00 po dlouhých devíti letech naplnil. Fed si již nedovolil udělat další překvapení v tomto roce a tentokrát zcela v souladu s očekáváním zvýšil úrokové sazby o čtvrt procentního bodu.
 • Fed zvedá sazby, měnové války přesto přitvrzují
  Americká centrální banka s velkou slávou konečně zvedla úrokové sazby. Podle některých ekonomů tím začíná návrat od krizové monetární politiky k té standardní. Jenže zbytek světa žádnou stabilizaci nevykazuje.
 • FED v pozitivním očekávání
  Autor: Bc. Petr Matějek Americká centrální banka ve středu rozhodla o navýšení základní úrokové sazby o 0,25 %. Jde o první navýšení této úrokové sazby od doby příchodu krize. Znamená to pro Američany úplné překonání recese? Komise FEDu jednomyslně...

Hitpardáda štítků