FED sazby nezměnil, růstu cen akcií však brání slabší dolar

Dlouho očekávané zasedání výboru FEDu společně s vyhlášením úrokových sazeb pro mnoho investorů nepřineslo žádné překvapivé závěry. Hlavní úroková sazba byla ponechána nezměněná v rozmezí 0-0,25 % a její zvýšení se tak odkládá až na konec tohoto roku.


Zdroj: feedproxy.google.com
 • Tým SAZKA spojí videokonference (IT a komunikace)

  Společnost SAZKA se rozhodla využívat moderní řešení sjednocené komunikace zahrnující videokonference a další moderní nástroje. Zvolila k tomu řešení od společnosti DataSpring postavené na technologiích Cisco. Zaměstnanci SAZKY mohou využívat nástroje pro videokonference či týmovou spolupráci odkudkoli a kdykoli. Řešení je poskytováno formou služby a umožňuje flexibilně reagovat na potřeby SAZKY s ohledem na požadované funkcionality a počty uživatelů.

  pokračování »

 • Rozpočet pro rok 2016: Tripartita projednala návrh státního rozpočtu
  Rada hospodářské a sociální dohody na mimořádném zasedání ve čtvrtek 17. září 2015 projednala návrh státního rozpočtu na rok 2016. Vláda Bohuslava Soboty tak splnila svůj závazek a stejně jako loni, i letos ještě před schválením předložila a prodiskuto...
 • Země V4 jednaly o energetické bezpečnosti (Lobby info)

  Konference International Energy Club se věnovala evropskému energetickému trhu. Země Visegrádské skupiny se v Ostravě shodly na spolupráci při zajišťování bezpečných dodávek energie za přijatelnou cenu pro svoje občany.

  pokračování »

 • Pražská burza otevírá poklesem; ČEZ míří k sedmé týdenní ztrátě v řadě
  Pražská burza otevírá poklesem o 0,3 %, a tak maže většinu týdenních zisků. Západoevropské burzy otevírají poklesem o procento, když Wall Street včera nedokázala udržet nadějné zisky a nakonec zavřela v červených číslech.
 • Fed ponechal úroky v USA kvůli oslabování globální ekonomiky na historických minimech
  Měnový výbor americké centrální banky (Fed) včera oznámil, že ponechá základní úrokovou sazbu beze změny na historickém minimu těsně nad nulou. Drží ji tam od konce roku 2008. Učinil tak kvůli oslabování globální ekonomiky. Vliv na rozhodnutí měl především útlum čínské ekonomiky a nestabilita na finančních trzích. Možnost prvního zvýšení sazeb za devět let ale nechala americký centrální banka otevřenou.  
 • Prima začala prodávat reklamu do HbbTV
  Prvními inzerenty v hybridním vysílání televize Prima jsou Vodafone a Ikea. Koncem roku plánuje Prima hybridně zpřístupnit svůj videoarchiv i živé vysílání. Platit se má z reklamy.
 • Mezi nejčastější připojištění Čechů patří čelní skla i posádka
  Přes 40 % klientů si k povinnému ručení uzavírá alespoň jedno z možných připojištění. Největší zájem je o připojištění čelního skla. Roste i zájem o úrazové připojištění členů posádky vozidla     Srovnat ceny povinného ručení     Srovnat ceny havarijního pojištění
 • Zákon zachování hmoty a příčiny a důsledku …
  Peníze jsou hmota. V České republice žije cca 10 mil.lidí. V roce 1992 platili lidé za vodu 11 velkým firmám. Firmy vlastnily vodárenské sítě. To, co vydělaly, použily především na obnovu a rozvoj sítí, protože je vlastnily. V roce 2015 žije v ČR stále cca 10 mil. lidí, ale těm dodává vodu přes 2.500 převáženě […]
 • Bohumil Pečinka: Krásné a nechtěné dítě jménem Blanka
  Zítra bude v Praze otevřen největší a nejmodernější městský tunel v Evropě. Jeho investor (hlavní město) se však tváří, jako by mělo jít o největší tragédii od povodní v roce 2002. Chování primátorky Krnáčové a radního pro dopravu Dolínka by se dalo shrnout do věty: V tichosti tu pásku přestřihneme a pak se po anglicku vypaříme.
 • Eurozóna: Běžný účet ECB v červenci dosáhl přebytku 22,6 mld. EUR
  pstrongBěžný účet ECBstrong (sezónně očištěno) (červenec):br aktuální hodnota: 22,6 mld. EURbr očekávání trhu: --br předchozí hodnota: 25,4 mld. / revize: 24,9 mld. EURp pstrongBěžný účetstrong (bez sezónního očištění) (červenec):

 • Blanka je rekordní v délce, ale i ve zpoždění výstavby a nárůstu ceny
  Praha se od zítřka může chlubit hned několika rekordy. Zprovozněná Blanka odsune na druhé místo obdobnou stavbu v Madridu a stane se nejdelším městským tunelem v Evropě. Bude také největší dokončenou podzemní stavbou nejen v Praze, ale i v celém Česku. Rekordní ovšem bude i čtyřleté zpoždění stavby a nárůst ceny díla. Pražané a obyvatelé země si nejspíš bohužel nadlouho zapamatují především poslední dva rekordy.
 • Vyjmenovaná slova – tabulka včetně příkladů

  Podnikatelé, ambiciózní studenti a zaměstnanci většinou chápou, že forma je někdy důležitější než obsah. Stylové čisté oblečení a celkově upravený zevnějšek dělá dobrý dojem, otevírá dveře, srdce a leckdy taky peněženky. Jaká škoda, že tolik Čechů neumí pořádně česky. E-mailová zpráva plná gramatických a stylistických hrubek působí podobně, jako zablácené boty nebo roztrhaná košile na […]

  Příspěvek Vyjmenovaná slova – tabulka včetně příkladů pochází z KupníSíla.cz

 • VIDEO: Bolt a jeho sprint na 345 metrů
  Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt a Ostrava? To není jen mítink Zlatá tretra, ale od letošního května také „Bolt Tower“ neboli šroubová věž.
 • Andrej Babiš vydal brožurku o EET
  Andrej Babiš oznámil na své stránce sociální sítě Facebook vydání brožurky o elektronické evidenci tržeb. Dokument v PDF má vyvrátit fámy o EET, odpovědět na základní dotazy a zřejmě motivovat podnikatelskou veřejnost. Na čtrnácti stránkách tak čtenář získá informace o legislativě i fungování elektronické evidence tržeb v praxi. Celý systém má dle Andreje Babiše stát
 • Německo otáčí
  Opatření Německa a EU pro zvládnutí migrace. Rozumí nám Německo? Rizika.
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Americká centrální banka po svém zasedání opět ponechala úrokové sazby na minimech. Podle šéfky Fedu je ale jejich zvýšení letos nadále pravděpodobné. Živnostníkem Pardubického kraje je pěstitel hub Jiří Paseka. Další čínská investice v Česku. Výrobce palivových nádrží pro Škodu Octavia chce zdvojnásobit výrobu. Poslanci se na schůzi Sněmovny mají zabývat také elektronickou evidencí tržeb.
 • Americké akcie ve čtvrtek klesly, Fed úroky nezměnil
  New York - Akciové trhy ve Spojených státech ve čtvrtek převážně oslabovaly. Americká centrální banka (Fed) ponechala své úrokové sazby beze změny a poukázala na slabost světové ekonomiky....
 • Americké akcie ve čtvrtek klesly, Fed úroky nezměnil
  New York - Akciové trhy ve Spojených státech ve čtvrtek převážně oslabovaly. Americká centrální banka (Fed) ponechala své úrokové sazby beze změny a poukázala na slabost světové ekonomiky....
 • Americká centrální banka podle očekávání nezvýšila úrokové sazby
  Přestože večer upínal celý finanční svět pozornost k jednání Americké centrální banky (Fed), finanční bouře se nekoná. Banka nechala úrokové sazby na historickém minimu, těsně nad nulou, kde se drží posledních 7 let.
 • Zahraniční tisk: Rusové chtějí uzavřít Americké kulturní centrum; Ukrajina zažívá nezvyklý klid
  Světová média dne 18. září píší o tom, že Americkému kulturnímu centru v Moskvě, které ambasáda Spojených států sponzoruje už 22 let, hrozí uzavření. Média dále píší o tom, že Ukrajina momentálně zažívá klid, jaký v zemi nebyl dlouhé měsíce. Od středy byly hlášeny pouze ojedinělé incidenty, obě znepřátelené strany konfliktu však nenasazují těžké zbraně. 

 • Taylor Wessing: Nový zákon o bezpečnostní činnosti přináší zlepšení
  V současné podobě tento návrh významně zlepšuje situaci v oblasti šedé ekonomiky, říká analýza kanceláře Taylor Wessing. Bezpečnostní činnost doposud byla upravena pouze živnostenským zákonem, který umožňoval její výkon, například ostrahu majetku a.
 • Nečerpáme! hlásí MMR. Samo ale nečerpá nejvíc
  Česku hrozí, že nestihne vyčerpat více než 111 miliard korun z evropských fondů, které ještě v rámci programového období 2007 – 2013 zbývají. Podle informace o stavu čerpání prostředků z EU ke konci letošního srpna je z fondů EU proplaceno...
 • Kučera o hazardu: skutky proti frázím
  Hnutí ANO není skutečným bojovníkem proti hazardu. Pouze vsází na populismus a sebeprezentaci, říká poslanec TOP 09 Michal Kučera. Už si bohužel pomalu zvykáme, že mediální fráze přehlušují skutečnosti. A to se týká i vztahu jednotlivých politických.
 • Denný výhľad na EURUSD 14.10.2015
  Volatilita klesá Obchodovanie na páre EURUSD včera bolo opäť veľmi pokojné. Na ostatných pároch sme naopak videli výrazné pohyby. Libra klesala kvôli nízkej inflácii, švajčiarsky frank posilnil spolu s poklesom akcií a komoditné meny zase strácali...
 • FX trhový potenciál 14.10.2015
  Cieľom tejto analýzy je poskytnúť obchodníkom na finančnom trhu obraz o prevládajúcich potenciálnych pásmach menových párov a umožniť tak vyhodnotiť svoje plánované vstupy na dnešnom trhu z pohľadu odporúčaného pravidla rizikového manažmentu...
 • Průmyslová produkce v eurozóně v záporných číslech
  Včerejší den začínal pro euro vůči dolaru slibně. Kurz nejprve posílil téměř až k 1,14 USD/EUR a to i navzdory horšímu německému ZEW indexu. V průběhu odpoledního obchodování však euro své zisky umazalo a vrátilo se k hodnotám, kde den zahajovalo.
 • Novozélandský dolar stagnuje
  Po výrazném posílení o 400 pipů si cena měnového páru novozélandského a kanadského dolaru otestovala pětiměsíční maxima, která se jí ale překonat nepodařilo. Celý kalendářní měsíc kurz páru rostl a prolomil při tom silné rezistence na hodnotách 0,8545 a..
 • Největší americké bance klesly příjmy, zisk ale stoupl
  Největší americké bance JPMorgan Chase& Co v třetím čtvrtletí klesly příjmy o 6,4 procenta. Zisk stoupl meziročně o 22 procent, hlavně však díky daňovým úlevám a šetření na mzdách.
 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (14.10.2015)
  ČRÚterní obchodování se neslo v negativním duchu tak jako ve zbytku Evropy. Index ztratil 1,36 % na 975,78 bodů. V dopoledních hodinách oznámilo EPH dohodu s PPF ucházet se o aktiva švédské firmy Vattenfall v Německu.
 • TA - Euro potřebuje k dalšímu posílení dobrá čísla německé indexu ZEW
  EURUSD: Euro drží pozice mírně nad denním pivotem. Aktuálně se pohybuje při 1,1380 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se nachází při pásmu překoupenosti.

 • Fed sazby asi zvýší, ale ten správný okamžik již asi o rok prošvihl

  Daniel Gladiš, CFA, Patrick Vyroubal, CFA a Ján Hájek, CFA diskutovali nad aktuálními otázkami akciového trhu u příležitosti CFA Charter Awarding Ceremony 2015, slavnostního předávání diplomů novým držitelům certifikátu Chartered Financial Analyst. Splnit náročné požadavky k získání certifikátu se letos podařilo devatenácti finančním odborníkům z Česka a Slovenska. (Tisková zpráva: CFA)

 • Fed: rizika z předčasné akce vyšší než z odkladu?
  Tak se nám to blíží a příští týden budeme na trhu s napětím očekávat s čím příjde americká centrální banka (Fed) v rámci možného prvního zvýšení klíčové sazby na federální fondy od roku 2006. Mezi ekonomy na Wall Streetu vypadají “sázky“ na ano/ ne v poměru 50:50, kdežto investoři na futures trzích v Chicagu dávají šanci na zvýšení kolem 30%. […]
 • Fed: Průmysl šlape, trh práce napjatý a růst ekonomiky stabilní
  Nastartování zpracovatelského průmyslu, zprávy o nedostatku pracovních sil a lepšící se podnikatelské investice připravily půdu pro prosincové zvýšení úrokových sazeb při náznacích stabilního ekonomického růstu napříč celou zemí. Vyplývá to z pravidelné situační zprávy o vývoji ekonomiky zvané Béžová kniha, kterou dnes zveřejnila americká centrální banka (Fed).
 • Fed | pro investory
  akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro
 • Fed: prodlužování nejistoty – tak snad příště…
 • Fed připraví ve středu USA o téměř 3 biliony dolarů
  Fed bude muset tento týden učinit nejdůležitější rozhodnutí od finanční krize v roce 2008. Pokud by k navýšení úrokových sazeb došlo, je velice pravděpodobné, že.
 • Fed po více než 9 letech zvýšil základní úrokovou sazbu
  Akce Fedu byla přesně v souladu s očekáváním trhů. Faktem je, že tento krok byl také signalizován po řadu měsíců, aby se trh na tento krok připravil. Sazby šla nahoru z pásma 0,0– 0,25 procenta o čtvrtinu procentního bodu, tedy do pásma 0,25-0,50 procenta. Protože tento krok byl tak očekáván, mnohem závažnější je doprovodný komentář. Ten má mnohem […]
 • FED potvrdil očekávání trhu, zvedl sazby o 25 bb
 • FED potvrdil očekávání trhu, zvedl sazby o 25 bb
  FED včera dostál očekáváním trhu a zvedl svoje sazby do intervalu 0,25-0,50 %. Prezidentka FEDu pak během tiskové konference všechny ujistila, že FED bude pokračovat v postupném zvyšování sazeb i v budoucnosti.
 • Fed po téměř deseti letech zvýšil sazby – ŽIVĚ
  AKTUALIZUJEME: Je to tu! Federální rezervní systém splnil očekávání trhu a zvýšil své základní sazby. Posun z tzv. technické nuly, která symbolizovala rozmezí 0 – 0,25%, dosáhl 25 bazických bodů, což odpovídá pásmu 0,25 až 0,5 %. Americká úroková politika se tak probudila z letargie, do které ji Fed uvedl v prosinci 2008, aby tak zmírnil dopady tehdejší finanční krize.


 • Fed: Hike přijde až na povel z východu
  Tak ani v září ne! Ani rozvíjející se trhy, jejichž centrální bankéři prosili FED, ať raději sazby zvedne, než aby prodlužoval tržní obsesi s prvním utažením měnové politiky, jej k takovému kroku nepřesvědčily.
 • Fed by měl příští týden zvýšit sazby, ekonomika je na to zralá
  Vedoucí analytik společnosti Source Paul Jackson představil celkem jednoduchý graf zobrazení fází ekonomických cyklů hlavních světových ekonomik, který vcelku jasně dává najevo, proč by měl americký Fed v blízké budoucnosti, možná už příští týden, zvýšit.
 • FED a ECB: peníze zůstávají levné
  Po posledních týdnech se zdá, že historicky bezprecedentně volná měnová politika s námi zůstane déle, než se ještě před pár měsíci čekalo . Data z Eurozóny jsou totiž všechno jen ne proinflační a i nedávná americká data snižují pravděpodobnost brzkého...
 • Facebooku rostou příjmy především z reklamy!
  Populární sociální síť a fenomén současné doby Facebook má za sebou období velmi rychlého růstu. V meziročním srovnání narostl zisk za druhé čtvrtletí o téměř 30 % i přesto, že operační marže klesla z 48 % na 31 %.
 • Exekuce v kostce. Jak ušetřit na exekucích? Jejich spojením!
  Ne, titulek samozřejmě neznamená, že pokud je na vás vedená exekuce, máte si rychle pořídit ještě jednu, aby bylo co spojovat. Mnoho dlužníků ale už dvěma, třem… desítkám exekucí čelí. S využitím jejich spojování se pak skutečně dají snížit náklady exekucí, a tedy i celková vymáhaná částka. A to podstatně.
 • Exekuce v kostce: Jak se exekuci bránit
  Exekuce na vlastní kůži asi bude patřit mezi nejmíň příjemné věci, co člověk může zažít. Počet exekucí je ovšem vysoký a do problémů se může někdy dostat skoro každý. Přečtěte si, jak se účinně bránit probíhajícímu exekučnímu řízení.
 • Evropské akcie zakončily úspěšný týden dalším růstem
  Západoevropské akciové indexy dnes rostou o necelé procento a za celý týden tak přidávají až 5 % . Dobrá nálada dnes pokračuje především v těžebním sektoru, který umazává část svých předchozích vysokých ztrát.
 • Evropské a americké akcie pod lupou TA
  S&P 500 1 957 20denní klouzavý průměr, 1 993 50denní klouzavý průměr, 2 062 200denní klouzavý průměr. Indexu se v uplynulém týdnu poprvé od srpna podařilo uzavřít nad psychologicky důležitou hladinou 2 000 bodů. MACD je pozitivní a roste.
 • Evoluční vývoj - od zlata k plastu
  Za 137 let se zlato a stříbro dostalo od fyzického kovu do formy dluhu a plastu. I takto by šlo definovat evoluční vývoj směnných prostředků. Na začátku byly zlaté a stříbrné mince používány jako skutečné peníze směnné hodnoty a to po dobu...
 • EUR/USD atakuje hranici 1,14
  Dolar dál ztrácí půdu pod nohama s tím, jak trhy ztrácejí víru v růst amerických sazeb. Ten byl také jedním z klíčových debatních témat víkendového výročního setkání Mezinárodního měnového fondu v Peru. Došlo znovu k poněkud paradoxní debatě.


Hitpardáda štítků